Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
926 965
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Kasztan528
+9 / 27

Fajny pomysl. Uwazam ze Wyszheradzka grupa powinna trzymac sie razem i odejsc z Unii. Slowianie w sumie tez powinni sie trzymac razem, moze za soba specjalnie nie przepadamy ale jestesmy jak taka pokrecona rodzina, nigdzie takiej nie znajdziemy. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Derther
+12 / 22

Tyle że Wyszehrad to żadna realna alternatywa - znajdują się w nim kraje bez wyjątku biedniejsze od Polski, gdybyśmy mieli utworzyć własną unię z takimi, musielibyśmy sami stać się Brukselą i dopłacać do biedniejszych gospodarek. Piszesz się na to? Ja nie. Słowianie to też mrzonki, bo z Rosją dogadać się nie możemy, z Ukrainą wielu nie chce, a Białoruś de facto nie istnieje jako samodzielny podmiot w polityce. Czy się to komuś podoba, czy nie - alternatywy dla Unii nie ma. Nawet kraje poza UE korzystają na bliskich stosunkach ze wspólnotą i na zacieśnianiu relacji, a nie rozluźnianiu. To tylko niektórym ludziom wiecznie w dupach źle - za królów było im źle, za Piłsudskiego było źle, pod okupacją było źle, w PRLu było źle, teraz jest im źle w Unii. Nie dogodzisz takim.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kolkoyod
+1 / 9

@Derther W końcu ktoś myślący! Dziękuję panu/pani :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 sierpnia 2016 o 19:31

avatar Delta1985
+1 / 11

@Kasztan528 Taa i może jeszcze zaprzyjaźnić się z bandycką rosją skoro to "bracia słomianie" ?!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+5 / 7

@Kasztan528 Przecież Słowianie "trzymali się razem" przez prawie pół wieku: Układ Warszawski, RWPG, przyjaźń polsko-radziecka aż do wyrzygania. Mieliśmy z tego super nowoczesne technologie, typu telewizor Rubin, aparaty Smiena i Zenit i kamery 8mm z napędem sprężynowym, podczas gdy na świecie na dobre rozwijała się technika video i wchodziły komputery 16-bitowe z realistyczną grafiką i dźwiękiem. Ile ten układ był wart pod względem militarnym - nie wiadomo, bo nie było okazji sprawdzić. Koniec końców, cały ten kołchoz skapitulował i długo nikt po nim nie płakał. Ja to pamiętam i jakoś mi nie tęskno. Młodszym, tym, dla których lata 90-te to już prehistoria, polecam zgłębić temat. Trudno o obiektywne źródła, ale zawsze można ludzi popytać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 sierpnia 2016 o 22:42

avatar Kasztan528
0 / 6

@daclaw Przez trzymanie sie razem mialem na mysli Unie do ktorej sie dolacza kto chce a nie sila.
@Delta1985 A czemu nie? Z bandycka Ameryka sie przyjaznimy, a nie czekaj, wlazimy im do dupy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Delta1985
+3 / 5

@Kasztan528 Ty się jeszcze pytasz dlaczego nie ?! komunizm to już zapomniałeś ? nie było wtedy co do garnków włożyć,bieda aż piszczała i do tego 20 lat za "bandycką USA" no widać żeś nie żył w tych czasach...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kasztan528
+2 / 2

@Delta To historia, komunizmu juz nie ma w Europie. Przykro mi ze musiales zyc w takich czasach ale czasy sie troszke sie zmienily. Rosja to juz nie jest Zwiazek Radziecki. USA "dobra i milosierna" wpieprza nas w co raz wieksze bagno a Amerykanie nie beda ginac za Warszawe, wystawia nas przy pierwszej okazji jesli dojdzie do wojny. Przy okazji, moj awatar to po prostu zdjecie nie popieram komunizmu bo cos mi sie wydaje ze tez na to patrzysz piszac ze mna. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar matisov
+1 / 3

@Derther "alternatywy dla unii nie ma" haha powiedz to wszystkim bogatym lub dającym sobie rade krajom które nie są w unii. "dopłacać do biedniejszych gospodarek", wiesz o tym że już od dawna jest wiadomo, że przy następnym rozdaniu unijnego budżetu będziemy do unii dopłacać? Szkoda że za taki debilny i nieprawdziwy wpis ktoś dostaje jeszcze plusy... szkoda

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Derther
0 / 0

@matisov: słucham więc, wymień mi te bogate kraje, które nie są w Unii, a jednak sobie radzą. Pozwól, że spróbuję zgadnąć: Szwajcaria i Norwegia? No to po kolei: pierwsza dorobiła się na byciu jednym wielkim bankiem, na co Polska szans nie ma, bo jest biednym, niewiarygodnym krajem, który raczej odstrasza zachodni kapitał niż go przyciąga; poza tym, Szwajcaria jest otoczona przez kraje Unii i korzysta na bliskich stosunkach z nimi, ba - jest pewnie bardziej związana gospodarczo z Unią niż taka Wielka Brytania kiedykolwiek była. Norwegia zaś dorobiła się na gazie, którego w Polsce nie mamy. Oprócz tych dwóch krajów, poza Unią są tylko: Ukraina, Białoruś i kawałek Bałkanów. Faktycznie, alternatywa że hej, to jest świetne towarzystwo dla Polski! Ech, najzabawniej jest wtedy, gdy ignoranci wyzywają innych od debili i kłamców. Oby tak dalej, daleko zajdziesz, orle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar szarozielony
-3 / 11

@pandoro Uzasadnij.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Daaa22
+2 / 4

@szarozielony Bo tak. xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agnen67
+16 / 22

@pandoro i ciesz się z tego bo gdyby dalej panował "liberalizm" to ciapate już by były w wielu miastach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar stachuW
-3 / 5

@Agnen67 Ciapaki nas wyrzno, nierozumita? Ja nie jestem rasista ale tych ciapakuf to bym zniszczyl nooo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Vreast
+12 / 16

Taa, z Czechów zawsze byli bohaterowie - póki Niemiec nogą nie tupnął.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Deithwen1981
+4 / 16

Hasło sprzeciwiające się Unii Europejskiej z wyraźną krytyką polityki Niemiec - wypisane w trzech europejskich językach na samochodzie produkowanym w Czechach dzięki niemieckiej technologii a sprzedawanym w Europie dzięki możliwości swobodnego przepływu towarów w ramach UE... Hipokryzja - level Czechy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+3 / 17

Ach, ta gimbaza. Nie wiedziałem, że nawet CZesi to maja. Wyjaśniam wiec po krótce. Projekt wspólnoty europejskiej powstał po to by nie wybuchła znów wojna, taka jaką mieliśmy w XX wieku, która pochłonęła kilkadziesiąt mln ludzi zarówno cywili jaki żołnierzy, zniewoliła narody, utrwaliła podział Europy na dwa wrogie sobie obozy. Doprowadziła do nierównomiernego podziału dóbr i bogactw. Obecne pokolenie nie widziało nigdy pustych półek w sklepach, nie widziało zrujnowanej Europy, wyludnionych miast, setek tysięcy ciał leżących wokół obozów koncentracyjnych, itp. sytuacji. UE powstała jako ciąg historycznego pojednania narodów. Może nie zawsze działa jak trzeba, nie wszystko jest w porządku. Widać jednak, ze młode pokolenie podchodzi do UE jak do małżeństwa. Jak się coś psuje to się trzaska drzwiami i wychodzi ostentacyjnie prychając na współpartnera, zamiast walczyć o lepsze jutro i naprawiać to co nie działa i poprawiać popełnione błędy. Dlatego pisząc gimbaza mam na myśli nie wiek, ale status umysłu i miałkość wiedzy historycznej. Warto zastanowić się nad swoimi poglądami. Jak ktoś ma klapki na oczy i widzi tylko na 2 metry przed siebie to daleko nie zajdzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Delta1985
+1 / 5

@dncx Im nie wytłumaczysz..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar martwica
-5 / 5

Poznałam kilku obywateli Czech i temu narodowi nie można ufać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Solaris69
+3 / 3

Jasne. Czesi słyną z twardej postawy i walki do końca. Tylko kto to witał niemieckie czołgi kwiatami w 1939? A i ta Skoda, tez jakoś słabo obroniła sie przed "inwazją" z zewnątrz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B konto usunięte
+5 / 7

Powiedział naród, który poddał się bez walki w czasie II WŚ.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kryniunn
-3 / 5

Czesi mowią, jak jest. W trzech językach ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pokos
0 / 0

Nie "Czesi" tylko jakiś Czech. Może nie jeden, ale na pewno nie wszyscy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M master79
0 / 0

Napisał właściciel auta wyprodukowanego przez niemiecki koncern....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem