Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Sprawa się rypła
by montaro11
+
851 919
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ~fak_dak
24 / 40

Nikt w Europie nie nazywa Polski wulgarną, raczej zacofaną i zaściankową. Ale mi konserwatywny i tradycyjny wizerunek Polski jak najbardziej się podoba. Szanowanie własnych obyczajów nie musi oznaczać brak postępu, zwłaszcza technologicznego. Patrz na przykład Japonii czy Korei Południowej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar daclaw
5 / 15

Eee, to gdzie ten tradycyjny wizerunek? Gdzie można spotkać Polaków w strojach regionalnych - w skansenie i na festynie, prawda? Reszta oscyluje między faszyn from Raszyn i marketowym szopingiem. Takie nie wiadomo co - ni to wschód ni zachód.

avatar ~Normalny_Polaczek
1 / 13

Problem w tym, że Polska NIE jest tradycyjna (poaza jakimiś nielicznymi przypadkami), jak zauważył mój przedmówca, ani nie jest postępowa. Tak więc do Japonii, czy Korei Południowej, to ty Tego syfu nie porównuj, bo trochę nie ta liga.

avatar adraxer12
-4 / 4

Dla nich Polska jest tradycyjna, bo u nas jeszcze większość trzyma się definicji słowa małżeństwo, które de facto ma etymologiczne uzasadnienie. U nas jeszcze póki co większość nie zgodzi się, że 8 miesięczny płód można abortować bezkarnie. A katolików się generalnie nie wyzywa. No i mają jakieś dziwne wyobrażenia o PISie, że niby prawicowy, ale nie zagłębiałem się

avatar ~r35e1t
2 / 2

@adraxer12, w którym kraju można niby abortować 8-miesięczny płód?! W większości Europy górny limit to 3 miesiące.

avatar t1ger
-2 / 6

Co do postępu... W Berlinie nie kupisz biletu na komunikację miejską w automacie za pomocą karty spoza Niemiec. NFC jest w dość małej liczbie miejsc, ludzie używają jeszcze czeków... A to przecież postępowy i otwarty Zachód... Zacofany technologicznie.

avatar ~Normalny_Polaczek
-1 / 1

@t1ger No to, chłopie, pojechałeś! Porównałeś akurat jeden, JEDYNY sektor, w którym w Polsce jest "lepiej" (zależy jak na to patrzeć), czyli bankowość. A powiedzieć Ci dlaczego w Polsce bankowość jest lepsza, niż w wielu krajach? Bo mamy największe opłaty za tę bankowość. Przeciętny Hans za prowadzenie konta nic nie płaci od 20 lat (u nas takie konta są względną nowością i uchodzą za 'te lepsze'), a za transakcje grosze. Ponadto od zawsze ma tańszy kredyt na wszystko. My płacimy jakieś astronomiczne opłaty za byle przelew. No ale za to mamy karty NFC! Wow! Co ja bym bez nich zrobił! Musiałbym wkładać kartę do czytnika i podawać PIN! Straszne!

Nie podniecaj się już tym NFC i spróbuj wymyślić jakiś sektor poza bankowością. Ponadto, spróbuj wymyślić jakiś sektor, który ma wpływ na rozwój gospodarczy. Bankowość niczego nie produkuje, poza dłużnikami na rzecz prywatnych, najczęściej zagranicznych, koncernów.

avatar cvetelina
4 / 10

Było w 2014 roku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kara21
3 / 3

@cvetelina Zastanawiam się nad celem polazywania w tym teledysku ubijania masła ręcznie. Chodziło o nawiązanie do tradycji FAKTYCZNIE, czy przenośnie w stosunku do ubijania rękami czegoś innego?

avatar ~dreddek
-2 / 32

Teraz tylko co mamy na obrazku:
Na górze facet udający kobietę z brodą, na dole grupę dziewczyn zachwalających jakie to łatwe do przelecenia są Polki i do tego nie drogie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rwd1
4 / 28

zadna Polka cie nie chciala

avatar eph12
-3 / 9

Aż przeczytałem tekst utworu. Nigdzie tam nie znalazłem jakie to są łatwe i niedrogie (tu zrobiłeś błąd bo nie z przymiotnikami pisze się razem).

avatar Kara21
-1 / 3

@up w tekście nie ma przekazu, że są łatwe i nie drogie, ale teledysk pokazuje to nagminnie. W tekście są natomiast uprzedmiotowione i ukazane jako obiekt seksualny. Z tym nie możesz się nie zgodzić.

avatar ~dentrrr
3 / 5

Godzina lazenia po duzym polskim miescie.
Spotkasz kilka takich postaci jak z pierwszego obrazka i ani jednej z drugiego..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar preskot
-1 / 11

To nasze rzekome zacofanie uratuje nam dupsko. A niech postępowi mają problem z dziczą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar warszawiaczanka
0 / 6

@preskot Trochę to smutne, że zacofanie, a nie siła ratuje nam tyłek.

avatar preskot
-2 / 6

@warszawiaczanka Nie bez powodu napisałem "rzekome zacofanie". Tak naprawdę jest to siła. Nie fizyczna, ale siła rozumu. No i też trochę bieda niestety...

avatar ANIMAVILISIUS
2 / 2

@preskot Zakładam, że masz na myśli przyjmowanie imogroli przez zachód, tak?

avatar preskot
0 / 0

@ANIMAVILISIUS tak

avatar ~sfgjartjet
-2 / 6

Na zdjęciu: Cipka Kiełbasa w wolnym tłumaczeniu. Aż się chce teraz jeść kiełbasę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar apsik100
7 / 9

Jasne, bo w Polsce nie ma dziwnych przypadków typu Konczita Wurszt, a w Europie nie ma ładnych kobiet oprócz Polek.
Równie dobrze można byłoby zrobić zdjęcie żula spod sklepu w Polsce i eleganckiego gościa w garniturze za granicą. Tak samo z dupy przekaz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Hornecik
0 / 0

Kto powiedział, że Polska jest wulgarna?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Marian_Janusz_Pazdzioch
10 / 12

Akurat te lolity z wywalonymi cycorami w ludowych strojach są bardzo wulgarne. Tak się ludowego polskiego stroju nie nosi i uważam, że to naszą kulturę ludową obraża, a w ogóle dajcie spokój już z tymi porównaniami bazującymi na polskich cycach i zadkach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lithium222
4 / 6

Szczucie cycem zawsze będzie wulgarne i przaśne. Tak jak i innymi elementami ciała, żeby nie było.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lukasz_85_04
0 / 0

Ludzie narzekający na to, co widzą na tych dwóch obrazkach to ta sama grupa, więc nie wiem, co ten demot miał udowodnić...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KCNO
-1 / 1

Hitler by się w grobie przewracał...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawcio68
1 / 1

znów ten jajobrody? ileż można :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Kreoss
4 / 6

Całkowicie obiektywnie, to na pierwszym obrazku jest gościu z brodą, który śpiewa (i to całkiem nieźle) a na drugiej babki z wielkim dekoltem, sugestywnie ubijające masło (to chyba najbardziej seksualna czynność na jaką wpadli twórcy teledysku). Oczywiście jako polski patriota powinieniem bronić zaciekle panien, ale zdrowy rozsądek mówi , że wyszły równie żałośnie bo większość uwagi miała skupiać się na cyckach i uwodzącym spojrzeniu a nie na ludowych akcentach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lucian
-1 / 3

Jedyne co postępuje w Europie to choroba umysłowa. Jakby ktoś czytał Feliksa Konecznego "O wielości cywilizacji", "Cywilizacja łacińska" i "Cywilizacja bizantyjska" to wiedział by, że zachód tkwi w mitach sięgających jeszcze państwa Persów i przez te cywilizacyjne mrzonki właśnie jest pochłaniany przez islam, który sam zaprosił tak jak to było za czasów Bizancjum.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rudawiolka
0 / 0

Zesraj sie a nie daj sie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar singri
1 / 3

Zwłaszcza bawarski dekolt jest nieodłącznym elementem każdego polskiego stroju regionalnego...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~deladie44
0 / 0

Jak długo będziemy jeszcze roztrząsać temat Conchity i Słowianek? To było 3 lata temu, do tego Thomas Neuwirth zerwał już z tym wizerunkiem i obecnie nie występuje jako Conchita, powstał on zapewne tylko w celach komercyjnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawel1148
1 / 1

Ludzie są naprawdę czasem ograniczeni. Z tą babą z brodą to było coś takiego jak w Polsce kabarety, ubierające facetów celowo za kobiety. Z tego co wiem, Conchita już nie istnieje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem