Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
Tak wygląda religia pokoju
by SteveMcQueen
+
703 727
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar xxwielebnyxx
-5 / 5

@KapitanKorsarzPirat " wygrały gówna, które jeszcze będą na coś takiego klaskać."bredzisz, świat nie jest czarno/biały

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 maja 2017 o 18:01

avatar Arbor
42 / 50

@Kar4 , nie chodzi o to, czy to się dzieje, a czy jest prawnie i moralnie dopuszczalne. Odpowiadam: nie jest. W krajach, w których panuje prawo szariatu, przemoc wobec kobiet jest legalna i moralnie słuszna. To są fakty- chrześcijaństwo piętnuje przemoc wobec kobiet, islam ją aprobuje.

avatar AldaronFTW
14 / 22

@Kar4 co to znaczy "nie wszędzie islam to akceptuje"? Akceptuje czy nie akceptuje? Tyle, nie ma żadnej opcji pośredniej. Może zaprośmy sobie ich wszystkich do naszych domów i spróbujmy, może będą akceptować takie rzeczy, może nie.

Mi to wystarcza:
Koran 48,29:
Muhammad jest posłańcem Boga. Ci, którzy są razem z nim, są gwałtowni wobec niewiernych, a miłosierni względem siebie.

Koran 5,33:
Zapłatą dla tych, którzy zwalczają Boga i Jego Posłańca i starają się szerzyć zepsucie na ziemi, będzie tylko to, iż będą oni zabici lub ukrzyżowani albo też obetnie im się rękę i nogę naprzemianległe, albo też zostaną wypędzeni z kraju.

Koran 9,5:
A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki!

Koran 9,29:
Zwalczajcie tych, którzy nie wierzą w Boga i w Dzień Ostatni, który nie zakazują tego, co zakazał Bóg i Jego Posłaniec, i nie poddają się religii prawdy - spośród tych, którym została dana Księga - dopóki oni nie zapłacą daniny własną ręką i nie zostaną upokorzeni.

Koran 9,73:
O Proroku! Walcz przeciwko niewiernym i przeciwko obłudnikom i bądź dla nich surowy! Ich miejscem schronienia będzie Gehenna. Jakże nieszczęsne to miejsce przybycia!

Koran 9,111:
Zaprawdę, Bóg kupił u wiernych ich dusze i ich majątki, w zamian za co otrzymają Ogród. Oni walczą na drodze Boga i zabijają, i są zabijani

Koran 2,191:
I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie, i wypędzajcie ich, skąd oni was wypędzili

Koran 8,39:
Zwalczajcie ich, aż nie będzie już buntu i religia w całości będzie należeć do Boga.

Koran 8,67:
Nie jest odpowiednie dla Proroka, aby brał jeńców, dopóki on nie dokona całkowitego podboju ziemi.

Koran 48,29:
Muhammad jest posłańcem Boga. Ci, którzy są razem z nim, są gwałtowni wobec niewiernych, a miłosierni względem siebie

Sahih Bukhari, księga 52, hadis 176:
Przekazał Abdullah Bin Umar: Apostoł Allaha powiedział "Będziecie (muzułmanie) walczyć z Żydami aż do momentu kiedy ukryją się za kamieniami. Wtedy kamienie zaczną mówić "O wyznawcy Allaha! Tutaj jest Żyd za mną! Więc zabijcie go!"

avatar Arbor
15 / 19

@Kar4 , "znajdą się takie miejsca, które opisuję", to bardzo delikatne- żeby nie powiedzieć , pełne ignorancji- stwierdzenie. Jak wspomniałem, prawo do przemocy wobec kobiet jest prawem mężczyzny we większości krajów muzułmańskich, a wszędzie absolutnie tam, gdzie panuje prawo szariatu. Sprawdź sobie, gdzie panuje szariat, to będziesz wiedział, jaki jest to obszar. W niektórych krajach Afryki może być podobnie? Może być podobnie, jeśli chodzi o ludzką mentalność- prawda- ale nie miej złudzeń, że chrześcijaństwo- a więc i księża- akceptują taki stan rzeczy, a już w ogóle, że do tego nawołują. Jeśli o tym wiesz, to podaj konkrety. Jeśli nie- to opierasz się jedynie na własnych fantazjach.

avatar AldaronFTW
10 / 14

@Kar4 ale czy kobieta nie może być niewierna w sensie wiary? W takim razie, jak jest niewierna, to co, tego nie liczymy? Kobieta niewierna to nadal kobieta, więc...

No, ale dobrze, cytaty o kobietach też się znajdą:

Koran 2:223
Wasze kobiety są dla was polem uprawnym. Przychodźcie więc na wasze pole, jak chcecie, i czyńcie pierwej coś dobrego dla samych siebie. Bójcie się Boga i wiedzcie, że się spotkacie z Nim! A ty głoś radosną wieść dla wierzących!

Koran 2:228
To kobiety rozwiedzione mają oczekiwać trzy okresy. I nie jest im dozwolone, aby ukrywały to, co stworzył Bóg w ich łonach, jeśli wierzą w Boga i w Dzień Ostatni. A ich mężowie, jeśli zapragną pogodzenia, mają pełne prawo powrócić do nich w tym czasie. One mają prawa równe swoim obowiązkom, zgodnie z uznanym zwyczajem. Mężczyźni mają nad nimi wyższość. Bóg jest potężny, mądry!

Koran 4:34
Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je!

Koran 4:19 (widać są niektóre sytuacje, gdy kobietę się... dziedziczy)
O wy, którzy wierzycie! Nie jest wam dozwolone, abyście dziedziczyli kobiety wbrew ich woli. I nie przeszkadzajcie im zabrać część tego, co im daliście, chyba że dopuszczą się jakiegoś wszeteczeństwa oczywistego

oczywiście po polsku nie znajdziemy "wielu" tłumaczeń Sahih al-Bukhari, trzeba więc radzić sobie przekładem angielskim (mam nadzieję, że sobie poradzisz, bo na prawdę szukałem polskich źródeł długi czas):

Sahih Bukhari 6:301
You curse frequently and are ungrateful to your husbands. I have not seen anyone more deficient in intelligence and religion than you. A cautious sensible man could be led astray by some of you." The women asked, "O Allah's Apostle! What is deficient in our intelligence and religion?" He said, "Is not the evidence of two women equal to the witness of one man?" They replied in the affirmative. He said, "This is the deficiency in her intelligence. Isn't it true that a woman can neither pray nor fast during her menses?" The women replied in the affirmative. He said, "This is the deficiency in her religion."

dodatkowo Tabari Vol 9, Number 1754
Treat women well, for they are [like] domestic animals with you and do not possess anything for themselves.

Co do podlinkowanego przez Ciebie artykułu. Jako że wiadomość nie była bezpośrednio skierowana do mnie to zaznaczę tylko dziwny fakt. Odnosisz się do artykułu i w nim bezpośrednio widać, że... podany przez Ciebie cytat jest autorstwa Pani Joanny Weyna Szczepańskiej, a nie żadnego duchownego, reprezentanta władzy kościelnej. Poza tym patrząc już na sam tytuł artykułu:
"Mąż bije żonę. Polacy na to: milcz! A Kościół?"
od razu widzę, że w życiu od tej Pani artykułu nie tknę, no bo w jej dziele nie ma żadnego słowa na poparcie tezy "Polacy na to: milcz!". Nie ma! No ale Pani wie, że przecież Polacy to sami na te kobiety by się rzucili i jeszcze je pobili. Wie, bo... wie.

Zmodyfikowano 5 razy. Ostatnia modyfikacja: 16 maja 2017 o 1:10

avatar FenrirIbnLaAhad
6 / 10

@Kar4 najwidoczniej jesteś ograniczona. W normalnych krajach takie zachowanie jest piętnowane i karane. Nadal występuje, ale jest tępione. A tam gdzie panoszą się wyznawcy "religii pokoju" takie zachowanie jest na porządku codziennym, i jest aprobowane.

Dostrzegasz różnicę?

avatar Dzi4d3k
-1 / 3

@AldaronFTW skąd masz taką wiedzę ?

avatar 0bcy
11 / 21

@Kar4 Cooo! Jakiś muzułmanin obał kwasem kobietę!? HUR DUR trzeba szybko mówić że katolicy też są tacy albo są jeszcze gorsi HUR DUR!

avatar ~Sp4des
-2 / 2

@Kar4 Rozumiem, że istnieją 2 różne Korany? Chyba, że to sprawa hadis, ale wtedy to nadal oznacza, zę co najmniej jeden odłam jednoznacznie pozwala. Ale AldaronfTW przetacza Koran, nie hadisy.

avatar AldaronFTW
1 / 7

@Dzi4d3k W momencie, gdy zacząłem się interesować islamem, żeby poznać swego wroga, to po prostu zacząłem oglądać różne materiały, np. Davida Wood (YouTube: Acts17Apologetics), Christiana Prince'a i różne debaty. Jak już poznałem cytaty, to też zapoznałem się z kontekstem, żeby wiedzieć, że nie zostałem oszukany przez którąkolwiek ze stron i ostatecznie coś w głowie pozostaje. Nie jestem co prawda w stanie wyrwany na ulicy wyliczyć cytaty, gdzie Koran wskazuje, że należy zabijać niewiernych, ale wiedząc, że takie są i gdzie, mniej więcej, są jestem w stanie je odpowiednio szybko odnaleźć.

Trzeba na kontekst uważać, bo muzułmanie czasami używają jako argument na to, że islam jest pokojowy tego cytatu:
"Ten, kto zabił człowieka, który nie popełnił zabójstwa i nie szerzył zgorszenia na ziemi, czyni tak, jakby zabił wszystkich ludzi. A ten, kto ratuje człowieka, czyni tak, jakby ratował całą ludzkość." (za wiki Sura Al-Maida 5, 32)
natomiast w momencie, gdy przeczyta się już wcześniejszy i późniejszy werset, to nie wygląda to tak pięknie... W sumie to w ogóle pięknie to nie wygląda.

avatar lasek0110
3 / 7

@Kar4 Te dwa linki przykryły kompletnie dziesiątki wybryków muzułmanów. Masz rację! Przechodzę na islam.

avatar ~Taka_to_prawda
9 / 15

Żeby było śmiesznie, to hinduska. Ofiara społecznej wyższości mężczyzn, a nie religii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Stary_Zgred
-4 / 22

Fajnie pokazywać takie zdjęcia z innego kraju, żeby nie musieć myśleć o tym, co przedstawiciel katolickiej religii pokoju (i to oazowiec z chóru) robił swojej żonie w Bydgoszczy.
Fajnie pokazywać takie zdjęcia na demotach, na których codziennie pojawia się kilka nowych wrzutów o kobiecie na łańcuchu w kuchni i o tym, że "dziewczyny takie są".
Fajnie też nie wiedzieć, że takie zdarzenia, jak na zdjęciu, to raczej domena hinduistów w północnych Indiach, niż muzułmanów, ale sadzić się na "znawcę życia".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Centi
5 / 11

Powiem ci tyle znawco życia: w dupie byłeś i gówno widziałeś. Ta kobieta jest arabką i muzułmanką, została okaleczona na skutek próby dokonania muzułmańskiego mordu honorowego (że miała czelność zakochać się w kimś w kim nie było jej wolno) a cała akcja działa się w Jordanii. Jedyne co się nie zgadza to to że nie została oblana kwasem a benzyną i podpalona. Rzygać mi się chce jak widzę takich jak ty wybielających to barbarzyństwo albo oczerniających wszystkich wokoło żeby bydło wyglądało bardziej ludzko. "Oni nie są tacy źli, my jesteśmy jeszcze gorsi a w ogóle to nie oni tylko hindusi" ...bezczelny kłamca

avatar ~Janusz4444
-1 / 7

Saira Liaqat - nie jest arabką ani hinduską. Prawdopodobnie muzułmanka, bo piszą o niej, że pochodzi z Pakistanu. Nie był to żaden mord honorowy, tylko okaleczenie przez męża. Nie ma żadnego wątku religijnego w tej sprawie.

avatar ~ForestWallander
-5 / 11

Ofiara okrutnego traktowania? Jakby szukała schronienia w Polsce i tak jej nie wpuścimy bo to przecież "nielegalna immigrantka", która będzie nas "islamizować". Po co ten demot?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~nochmal
-1 / 5

zadna religia nie jest pokojowa ;'] to zawsza sa kajdany na rece albo smierc

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar blahblahbluh
-1 / 1

Mowa tu o judaizmie i 2 jego dzieciach. Pogańskie religie nke są tak zero-jedynkowe