Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar RealSimon
+5 / 9

1. Skoro do 13 lat nie można w ogóle kupować to po co w podstawówkach sklepiki szkolne?
2. Nieletni teoretycznie nie mają własnych finansów(a więc, nie mogą samodzielnie zarządzać kontem w banku), więc w przypadku ewentualnej wygranej byłby problem z jej odebraniem
3. Po ukończeniu 13 lat wciąż jest się nieletnim, czyli w pewnym sensie można. Z resztą ten zakaz łatwo obejść podając fałszywą informację. A do podawania prawdziwych informacji i internecie nikt nie może nas zmusić.
4. To samo co w punkcie 3.
5. Tatuaż może mieć każdy, tylko właściciele salonów nie godzą się na robienie ich nieletnim z obawy przed rodzicami, którzy dowiedzą się o tatuażu po fakcie i mogą zrobić aferę. Ale jeśli znajdzie się tatuażysta który się odważy udekorować nieletniego, to proszę bardzo. Sankcje prawne za to nie grożą.
6. To chyba oczywiste
7. Promienie solarne mają zabójczy wpływ na dojrzewającą skórę, więc zakaz jak najbardziej uzasadniony.
8. To też każdy wie.
9. Co innego zarejestrowanie numeru, a co innego posiadać urządzenie telefoniczne. Z resztą kogo to obchodzi jak w tych czasach niemal każdy ma swoją komórkę, niezależnie od wieku i płci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 września 2018 o 14:45

B BioNano
+1 / 3

@RealSimon
''Nastolatki, zgodna z prawem, między 13. a 18. rokiem życia mogą kupować jedynie rzeczy, które dotyczą drobnych bieżących spraw życia codziennego ''

Co w takich sklepikach dziś jest sprzedane co nie zalicza się do rzeczy drobnych ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B BioNano
-1 / 1

@maszrum101 Od czasu gdy została zlikwidowana 7 i 8 klasa na rzecz gimnazjów to tak do podstawówek uczęszczają ludzie niepełnoletni.
Jeżeli chodzi ci o nauczycieli to ci mogą w czasie przerwy czy okienka wyjść ze szkoły a uczniowie nie mogą opuszczać terenu szkoły.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Grigs892
+1 / 3

Nieletni jest to osoba, która w momencie popełnienia czynu zabronionego nie ukończyła 17 roku życia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~tester543534
+1 / 1

Rejestrowac nr mozna od 13 roku zycia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~KX
0 / 2

WIELKI BŁĄD FORMALNY..
osoba MAŁOLETNIA to osoba w wieku 0-15 lat
Osoba NIELETNIA to osoba w wieku 15-18 lat
Osoba Nieletnia ma bardzo duży zestaw praw.. i po za prawami wyborczymi ma prawie pełną swobodę a w odpowiednich warunkach może być sadzona jak dorosły .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Aarcticfrost
-1 / 1

No żesz w mordę misia!
Nieletni nie może zawierać umów cywilno prawnych???
Aż mnie zatkało z zaskoczenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~KX
0 / 0

@Aarcticfrost Ależ może zawierać wiele umowy cywilno prawne ale za zgodą opiekuna prawnego. Ale co ciekawe jeśli opiekuna prawny się nie zgodzi to może zaskarżyć do sądu decyzje opiekuna i wtedy decyduje sąd. Choć to rzadkość zdarza się że takie sprawy trafiają do sądu dla nieletnich .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~wefwfwf
0 / 0

wiele z tego to bzdury. Moja córka (obecnie w 2 gimnazjum) od 2 lat jest modelką i zarabia pieniądze. Całkiem niezłe

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sijumbo
0 / 0

1. Wg art. 12 KC "nie mają zdolności do czynności prawnych osoby, które nie ukończyły lat trzynastu (...)" ale ten sam kodeks w art. 14 §2 mówi "gdy osoba nie dolna do czynności prawnych zawarła umowę należąca do umów powszechnie zawieranych w drobnych bieżących sprawach życia codziennego, umowa taka staje się ważna z chwilą jej wykonania(...)" a kupienie bułki czy napoju przez dziecko w wieku 12 lat jest umowa powszechnie zawierana i dot. Życia codziennego więc to bzdura że dzieci poniżej 13 roku życia nie mogą nic kupic

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kuba_buba
0 / 0

ale jest prawojazdy kategorii np. AM lub A1 i jest dla osob ktore nie mają ukończonych 18 lat i w tym wypadku tez mozna robić je 3 miesiace przed ukonczeniem odpowiedniego wieku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kerog
0 / 0

Trochę autor pojechał z tym kupowaniem. Dzieci poniżej 13 roku życia mogą zawierać drobne umowy powszechne takie jak kupno gazety lub bułek. Między 13 a 18 mogą zawierać umowy ale wymaga to podpisu opiekuna prawnego. Mogą też rozporządzać swoimi pieniędzmi, które zarobiły. Odnośnie ślubu w wieku 16 lat, to jest możliwy dla kobiety, która urodzi dziecko wtedy staje się pełnoletnia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem