Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
E elefun
+34 / 36

Tragiczne jest to, że w większości przypadków za te tragedie odpowiadają LUDZIE !
Z każdej strony na wojnę bierze się zwykłych ojców, mężów... Z każdej strony są ludzie, którzy mają takie same pokojowe cele, wartości, idee, natomiast kilku oszołomów w imię KASY, swoich idei, czy choroby psychicznej, są w stanie postawić przeciw sobie miliony.
Wojny skończą się, kiedy zwykli ludzie się dogadają i przeciwstawią chorym jednostkom na górze.
Niestety media skutecznie bronią tych na górze przed takim stanem rzeczy i codziennie skłócają społeczeństwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Jimmy_Jimmy
+3 / 11

@elefun Dlatego wojsko jest dla mnie głupotą. Idziesz szkolić się na takiego mordercę na posyłki jakiegoś chorego władzy i jego chorej zachciewajki. A co gorsza wyzbywasz się świadomie i mimowolnie swoich praw, bo w wojsku jesteś nikim... chyba, że jesteś na samej górze jakimś generałem to masz mnóstwo ludzi pod sobą, a na każdym niżej szczeblu masz nad sobą całą masę ludzi, którzy mogą tobą pomiatać i jesteś na ich ROZKAZY pod groźbą karną za niestosowanie, a sądy wojskowe to nie sielanka... Dlatego nie rozumiem ludzi, którzy idą z własnej woli do wojska i do tego z uśmiechem na twarzy... Nie zdają chyba sobie sprawy po co oni tam są i kim będą w razie konfliktu... Czyjąś zabawką, albo marionetką.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+2 / 2

@elefun widać społeczeństwa są durne skoro dają się tak "górze" manipulować ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wojtek1291
+1 / 3

@~Jimmy_Jimmy Nie rozumiesz, bo masz za małą wyobraźnię i sam nie przeżyłeś wojny. Dowiedz się najpierw ignorancie, jakim podstawowym celem jest istnienie armii w państwie. I módl się do bogów w których wierzysz, byś nigdy nie musiał sprawdzać, czy żołnierze w Twoim kraju są dostatecznie wyszkoleni i wyposażeni.
O hierarchii w wojsku też się nie wypowiadaj, jeśli nie masz o niej pojęcia. Nie byłeś, czy dali Ci w kość na służbie przygotowawczej? Mamy wojsko zawodowe od jakiegoś czasu, jeśli nie zauważyłeś. Praca na kontrakcie, gdzie obowiązują regulaminy i określone przepisy zarówno żołnierzy, jak i ich przełożonych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Klebern
0 / 0

@elefun

Bym tak nie idealizował tych zwykłych żołnierzy, którzy są bogobojni i uczciwi, tylko wykorzystani przez tych na górze.Tak próbowali się tłumaczyć Ci od SS i Gestapo. Ostateczne rozwiązanie wymyślili tacy zwykli uczciwi Niemcy, którzy co niedziela chodzili do kościoła, byli mili dla sąsiadów i uczciwi. Oni nie myśleli o tym jak o przestępstwie. Dla nich to był zwykły problem logistyczny i wyzwanie. Pilot Stukasa, który ostrzeliwał polskie drogi pełne cywili, tez nie myślał o tym, jak fajnie zabijać cywili, ale realizował zamysł taktyczny bezrefleksyjnie. Wyrzuty sumienia? Dopiero po wojnie, jak się bali o własną skórę. Często jest tak, że ci na górze tylko pozwalają tym na dole na wyzwolenie swoich zwierzęcych instynktów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 października 2018 o 22:39

avatar ~gośćgośćgość
+15 / 15

Chłopiec albinos miał "szczęście" (wiem, że to nie najlepsze określenie), że nie został okaleczony lub zabity dla talizmanów z jego części ciała.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~SamuelWolf
+9 / 13

Nawiasem to ironiczne. Murzyni tyle mówią o prześladowaniu ich rasy "bo inna", a sami od zarania dziejów prześladowali albinosów "bo inni". No my przynajmniej nie robimy sobie wisiorków z murzyńskich penisów, czy coś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~SamuelWolf
+4 / 12

Większość z tego już raz była. Wiesz co jest prawdziwym demotywatorem? Kupczenie cudzą tragedią w zamian za lajki na stronie ze śmiesznymi obrazkami. Drugi raz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Nick_T
-2 / 6

Podpis do zdjęcia o Krymie jest nieprawdziwy i podpada pod ścigane z urzędu przestępstwo zniesławienia, mowę nienawiści, albo dyskryminację ze względów narodowościowych. Otóż na Krymie w 1942 roku nie było Włochów. Zatem informacja o faszystach jest nieprawdziwa.
Mam znajomych Włochów i jestem tym oburzony. Jeśli nie zostanie to poprawione, zgłaszam sprawę do prokuratury.
PS. Na Krymie wtedy byli Niemcy i kilka drugorzędnych jednostek węgierskich oraz Rumuńskich. Zapewne autor miał na myśli Niemców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+2 / 4

To Włosi czy faszyści będą domagać się zadośćuczynienia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Paszeko
0 / 0

Jesteś pewny, że wtedy tam nie było Włochów? Jesteś pewny, że faszystami byli wyłącznie Włosi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gandalf01
0 / 2

Dobrze by było umieścić tu zdjęcia z katastrofy w Bhopalu. Była ona również bardzo tragiczna, ucierpiało całe miasto, lecz nic nigdzie się o tym nie mówi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Anna_Sz
+2 / 6

Kto normalny rozmnaża się jak kólik tylko po to, zeby jego kolejne dzieci umierały zagłodzone?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~Chasing_Cars1
+2 / 2

ktoś, komu "misje humanitarne" zamiast "grzesznych" prezerwatyw dostarczają serie eksperymentalnych leków

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Symulakr
0 / 4

Rodzice, którzy są katami tych dzieci. W zamian za pomoc humanitarną takich powinno się sterylizować. Terroryzm demograficzny rzuca wyzwanie przetrwania pierwszemu światu kosztem życia trzeciego świata w nędzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cascabel
+1 / 3

Osoba dla której jedyną gwarancją utrzymania w przypadku choroby jest litość zdolnych do pracy dzieci. I osoba, która ma do obrobienia pole, a nie stać jej na pracowników. Albo taka, która nie ma wyboru (gwałt...). W momencie gdy dzieci były jedyną gwarancją emerytalną i od najmłodszych lat pracowały, to w europie też ich było więcej - od momentu wprowadzenia emerytur i zakazu pracy osób małoletnich jest ich mniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Symulakr
-1 / 1

@Cascabel Czyli emerytury stworzyły szczęśliwe dzieciństwo. Bo jakie dzieciństwo miało dziecko w przypadkach przez ciebie wymienionych? Jeśli jest ono nieudane całą resztę życia można sobie darować. Albo dziecko wyrasta na osobę wypaloną, nieszczęśliwą, która topi smutki w alkoholu czy narkotykach( np celebrycie którzy wybili się z dna), albo w ramach efektu lucyfera stają się złymi ludźmi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cascabel
0 / 0

@Symulakr Szczęśliwe dzieciństwo to wynalazek, który pojawił się wraz z obowiązkiem szkolnym i zakazem pracy. Co nie znaczy, że wcześniejsze pokolenia miały je nieszczęśliwe - miały inne. Były także dziećmi. To, że mój dziadek po szkole pracował w sklepie, albo załatwiał sprawunki, nie znaczyło że nigdy nie miał czasu na zabawę, nie pływał z rodzicami łódkami, że nie wydurniał się z kolegami.
Poza tym, szczęśliwe dzieciństwo w naszym rozumieniu dotyczyło raczej dzieci z dobrze sytuowanych rodzin - które nie musiały pracować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Symulakr
-1 / 1

@Cascabel Mówiąc "inne" dokonujesz pewnej relatywizacji i pewnego zamglenia, by pokazać, że gorsze to po prostu inne i zarazem nie powinno być uznawane za gorsze. Bo chodzi o to, by sterować masami przez państwo, społeczeństwo, które za kaganiec stawiają np tradycję odwołująca się do dawnych, ciężkich czasów, lub inny środek indoktrynacji. Nie masz dzieciństwa, nie masz marzeń, a nie mając ich nie masz potrzeb i twoimi wytycznymi jest życie z prozą z dnia na dzień. "Były także" dziećmi. to, że nie urodziły się z marszu np 40latkami nie oznacza, że miały swój "zeitgesit" dzieciństwa. Okres dzieciństwa i dorastania jest ważny, bo przesadza o ukształtowaniu się osobowości i poglądów. A żyjąc z marszu jak poprzednia generacja nastąpi proces stagnacji w ramach pewnego typu kultury, który nazywa się "postfiguratywny". Wiem, że niektórych boli fakt, że na zachodzie ludzie są wolni, bogaci, wyemancypowani i przez to szczęśliwi. I jak nie rządami lewaków, którzy wszystko psują, lub rządami konserwatystów, którzy ochoczo czekają na gruzy po lewakach chce się zepsuć to o czym poprzednie pokolenie nawet nie mogły marzyć. A praca pracy nierówna i nie chodzi o poziom wynagrodzenia. Porównajmy sobie np amerykańskiego nastolatka, który dorabia w Starbucks i np hinduskie dziecko harujące w fabryce. Jest różnica, prawda? Zbyt wiele się zdarzyło w ostatnich 50 latach na zachodzie i np u nas w 20 lat po upadku komuny(piszę 20, bo od razu Polska nie została Kalifornią), by łatwo było powrócić do feudalizmu. Skończyłoby się nowym oświeceniem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 października 2018 o 11:30

avatar Cascabel
0 / 0

@Symulakr To, ze mieli takie inne dzieciństwo nie oznacza, że nie będą go uważali za szczęśliwe. Ostatnio odkryłam, że to co sama uważałam za największą frajdę jest traumą dla dzieciaków o 10 lat ode mnie młodszych. Nasza perspektywa się zmienia wraz z naszymi doświadczeniami: po prostu, to co dla nas mogło być dobre, niekoniecznie musi być dla kolejnych pokoleń, a to, co dla nas straszne, nie koniecznie wydaje się straszne wcześniejszym pokoleniom. Staram się wierzyć w to, że każdy człowiek chce, żeby jego dzieci miały lepiej i łatwiej niż on sam miał i żeby były po prostu szczęśliwsze niż on sam w dzieciństwie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mambolinski
+1 / 3

ludzie ludziom....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glus_eli
0 / 2

Zastanawia mnie, czemu zazwyczaj nie podaje się jasno że to Amerykanie jako jedyni na Świecie, w dodatku dwukrotnie użyli broni atomowej przeciw ludziom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ~kanabis76
-1 / 1

nie ma biednych piesków i kotków, mało dotkliwe, to są tylko ludzki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Saffir
0 / 0

@):-!,, p ws
są. fz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B barnaba778
-1 / 1

ludzie to koorwa bydlaki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem