Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1121 1176
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
D konto usunięte
+2 / 36

Prawda. I tyle w temacie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bezn
+25 / 39

W sumie ciekawa sprawa, gdyby wyraz ,,mężczyzna" zastąpić wyrazem ,,kobieta" i nieco stylistycznie przeredagować, to pewnie niejedna singielka odnalazła by się w tych słowach. Głowa do góry Panowie, każdy ma jakieś ,,trudne historie" za sobą. Ważne aby patrzeć po prostu szerzej na wszystko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+10 / 26

@bezn Ok. Można zamienić. Ale mimo wszystko kobiety są obecnie dużo bardziej roszczeniowe niż faceci. Popatrz na wszystkie Madki. Ilu jest tak roszczeniowych ojców, facet idzie do roboty i zarabia, a kobieta uważa, że jej się po prostu należy i to na każdej płaszczyźnie życia. Od małego mówi się chłopcom żeby ustępowali dziewczynkom, żeby brali na siebie cięższe zadania, bo dziewczyny są słabsze itp itd. OK. Zgadza się, muszę otoczyć rodzinę opieką swej męskiej siły, ale moja żona też daje dużo od siebie. Kiedy ta relacja robi się jednostronna, to raczej niefajnie. A spory przekaz mediów wszelkich lansuje trend, że kobieta ma dbać tylko o siebie. I takie księżniczki na ziarnku grochu lądują później zdziwione na kasie w biedronce, bo żaden książę się nimi nie zainteresował. Trend o którym mówię tak na prawdę szkodzi kobietom. To co Hołowczyc napisał ostatnio o córkach, ma przełożenie na całe rzesze panienek. pozdr.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bezn
+10 / 14

@profix3 w sumie uważam, że spokojnie w swojej ,,karierze" każdy z nas trafia na osoby mające nieadekwatne oczekiwania względem tego, co same sobą reprezentują. Nie w głowie mi licytacja ,,kto obecnie jest bardziej taki czy siaki". Na świeżo w zasadzie dane mi było słuchać historii odwrotnej (chociaż nie do końca) i naszła mnie refleksja o tym jak rzeczywistość potrafi spaczyć nasze postrzeganie innych osób, zaszczepić nam nieufność, wrogość tam gdzie powinniśmy po prostu starać się podejść z otwartymi oczami i sercem. Odnosząc się do tego o czym piszesz - w przeważającej części znam normalnych ludzi, gdzie oboje partnerów wspólnie łoży na dom, pracuje itd o wszelkiej ,,patologii związkowej" dowiaduję się gównie gdzieś z ,,internetów" bo media lubią generalizować (najlepiej sprzedają się skrajności). Tak jak ten opis w democie. I wydaje mi się, że życie w całej swej rozciągłości odsieje ziarna od plewa a jak nie to dobierze godnych siebie partnerów. Tak wiec nie ma co drzeć koszuli :) Również pozdrawiam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+2 / 8

@bezn Nie jestem w stanie wypowiadać się za całe społeczeństwo. Ile środowisk, tyle historii. Ale odnośnie mojego doświadczenia i z tego co widzę po związkach znajomych, rzuca się w oczy jedna prawidłowość. Kosmiczny egoizm partnerek. Nie myślą w ogóle w tym kierunku, żeby dać coś od siebie. Nastawione są na branie, a jeśli nie otrzymują tego co oczekują reagują agresją. W sumie jak poczytałem o przemocy w związkach małżeńskich, to faceci już nie wiodą prymu, Agresja słowna i fizyczna wobec partnera rozkłada się po połowie. Nie chcę tu wybielać facetów,, bo są jacy są. Testosteron im rzuca się na mózg i biją swoje partnerki. Ale jest druga strona medalu, Kobiety coraz częściej biją mężczyzn jeśli ci nie chcą im się podporządkować. Do tego dochodzi cały wachlarz przemocy psychicznej. I taki zadżumiony koleś nie ma nic do powiedzenia, bo kobieta zażąda rozwodu, zabierze mu dzieci, i okroi na alimenty, jednocześnie utrudniając jakiekolwiek kontakty ze wspólnym potomstwem. Obecna sytuacja psycho społeczna daje kobietom do ręki broń pozwalającą stłamsić faceta jak nigdy wcześniej. Można by napisać na ten temat magisterkę, tu nie ma miejsca na pełne rozwinięcie tematu. Ale nasłuchałem się tylu dramatycznych historii o ojcach oderwanych od dzieci w skutek fałszywych oskarżeń kobiet, że to woła o pomstę do nieba. Jak facet pójdzie na policję i powie, że go żona maltretuje, to sobie z niego robią jaja, a kobieta może mężczyźnie założyć niebieską kartę i on nawet o tym nie będzie wiedział. Oczywiście nie chcę generalizować, ale tak jak kiedyś kobiety nie miały nic do powiedzenia, tak teraz układ zmienił się w drugą stronę. Może masz inne doświadczenia i nie przekonają cię moje argumenty, ale myślę, że przyszłość pokaże w którym kierunku to pójdzie. A moim zdaniem dzieje się źle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 marca 2019 o 20:47

A AntoniKosiba1
-2 / 8

@bezn Bardzo ogólna ta twoja odpowiedź, nic właściwie nie znacząca, zamiast wgłębić się w problem odsuwasz się i konformistycznie stwierdzasz że "aaaa i jedna i druga strona ma coś za uszami", nikt się do Ciebie nie przyczepi bo niby nie ma za co, niby powiesz prawdę, ale jednak, fakty są jakie są i bardzo dobrze to zauważam ze swojego punktu widzenia oraz po wrażeniach innych. Mam kolegę z własnym super mieszkaniem w Wwa, stałą pracą jakieś tam korpo. Uroda? no żaden przystojniak ale ogólnie dba o siebie i nie wygląda jak abnegat i ja od niego słyszę że oddałby całe pieniądze żeby mieć normalną zwykłą dziewczynę... podkreślam nie wymaga zbyt wiele, po prostu żeby była szczupła właściwie a jakoś na cyckach ani na super tyłku mu nie zależało. To trochę pokazuje jakie mniemanie mają obecnie dziewczyny o sobie skoro pojawia się tylu desperatów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DexterHollandRulez
+3 / 5

@AntoniKosiba1 A jaki ma sens 'wgłębianie się'? Prawda jest taka, że albo chcesz rozpatrywać pojedynczy przypadek, i wtedy mówisz konkretnie i się 'wgłębiasz', ale to za sobą pociąga fakt, że nie bardzo można z tego wyciągać jakieś generalne wnioski, albo też chcesz mówić globalnie i robić to w miarę obiektywnie, ale wtedy tak to właśnie wyglądać będzie - bo faktycznie obie strony 'mają za uszami'.

Ja z jednej strony znam sporo leniwych księżniczek, które nic nie potrafią, ale dla potencjalnego faceta mają 'listę wymagań' gdzie podpunkty idą w dziesiątki, a z drugiej znam też sporo naprawdę interesujących i porządnych dziewczyn, które z kolei nie mogą znaleźć faceta na stałe, bo albo trafiają na uroczych cwaniaków co się po paru miesiącach nudzą i skaczą w bok, albo na zakompleksionych fajfusów którzy już po 'zejściu się' zachowują się kompletnie olewczo i bez szacunku. Ogólnie mnóstwo ludzi jest dzisiaj niedojrzałych i skrzywionych psychicznie w tym albo innym miejscu i nijak ma się to do płci...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 marca 2019 o 23:21

D DTO
+1 / 3

@bezn
Obecnie media społecznościowe bardzo rozpieściły kobiety. Tindery, instagramy itp. dały im uwagę i wywindowały ich ego do poziomu niespotykanego w dawnych czasach. Na mężczyzn działa to odwrotnie, poza garstką najprzystojniejszych/najpopularniejszych. Stąd zwiększony poziom desperacji mężczyzn, łudzących się, że coś tym ugrają. A wynik został już ustalony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafalinformatyk
+1 / 1

@bezn Odnalazła? Niech sie "odnajdują" w tych słowach. Ale to nie zmieni faktu że mądry inteligentny takiej tępoty za żonę nie bedzie brał i nigdy nie bedzie jej traktował jak księżniczki bo na to taka nie zasługuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 kwietnia 2019 o 9:43

W Wujekdobrrarada
+2 / 32

I taką miałem kiedyś żonę! Pasożyt, księżniczka, nierób i córeczka swojej mamusi! A ja bankomat i wierny sługa... Zapłaciłem jej za to pięknie - rożyska jakich nie powstydziłby się najpiękniejszy jeleń. Teraz mam inną żonę, partnerkę, wsparcie i powód dla którego chętnie, codziennie wracam do domu. Jest moim aniołem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FenrirIbnLaAhad
+2 / 6

@Halyna62 nie popieram zdrady, ale to tłumaczenie jej "bo tak została wytresowana" jest równie żałosne...
Wielu ludzi doświadczyło zła, a mimo to nie jest złych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+1 / 3

@Wujekdobrrarada O ile wiem, łaniom rogi nie wyrastają. Skoro dobrowolnie zdecydowałeś się na taki układ i było ci w nim źle, to trzeba było mieć odwagę go zakończyć przez rozstanie i ułożenie sobie życia na nowo, a nie poprzez zdradę krzywdzić żonę. Skoro byłeś bankomatem to zapewne finansowo byś sobie poradził.
A tak btw czy Ty jesteś aniołem w oczach obecnej małżonki (nie pytaj się siebie, tylko jej)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wujekdobrrarada
0 / 4

Krzywdzić 'żonę"? To nie była żona - to był pasożyt! Skąd wiesz co ona mi robiła... Taki babski skur..syn!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I konto usunięte
-1 / 23

Szanowne Panie... taka jest prawda, mężczyźni mają swoja godność, którą szanują, jeśli i Wy ją uszanujecie, będziecie noszone na rękach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
-1 / 7

@idzNaWybory gorzej jeżeli jest się tą grubszą XD (nie chodzi mi o to że grube mają gorzej (chociaż pewnie mają) ale raczej o to że chłop by się zamęczył biedny a nie podniósł)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomkosz
-2 / 6

cos w tym jest

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar agnieszkax
+8 / 10

O relacji miłości nie było ni słowem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nace92
+1 / 29

@Dordie Koleżanko droga, znów się spotykamy.

Kobieca droga wygląda mniej więcej tak.
Liceum ogólnokształcące, potem niewymagające studia humanistyczne i... wielka niewiadoma. Większość i tak ląduje na stanowiskach około biurowych przynieś&pozamiataj lub co najwyżej hipermarket, gdzie bycie kierowniczką całego obiektu to maks, jak zostanie kierowniczką regionu to już pewien sukces, ale raczej rzadki. Tak statystycznie wygląda rozwój zawodowy większości kobiet, nie czarujmy się. Jaskółka wiosny nie czyni. To, że moja kuzynka z powodzeniem ukończyła biotechnologię i pracuje w zawodzie nie sprawi magicznie, że cały rodzaj żeński wzbije się na wyżyny. Moja kuzynka to raczej ewenement.

A teraz jak wygląda rozwój zawodowy przeciętnego faceta. Technikum, specjalizacja, studia techniczne. Zupełnie inny wachlarz możliwości, zupełnie inny pułap. Dlatego facet zarabia statystycznie więcej, po prostu więcej sobą reprezentuje, bardziej efektywnie wykonuje swoją pracę, bo zwyczajnie jest bardziej obyty.

Kobiece zainteresowania. Najczęściej książka, film, muzyka, podróże. No szał, faktycznie.
Przy moich amatorskich umiejętnościach jazdy konnej, zainteresowaniu elektroniką, astrofizyką, motoryzacją, inżynierią ruchu drogowego, budowaniem złożonych konstrukcji z LEGO... przeciętna kobieta wypada blado. Z większością kobiet nie jestem w stanie porozmawiać, na żaden z wymienionych tematów.

Poza pochłanianiem kolejnych książek o niczym i pieprzeniu "nie czytasz, nie idę z Tobą do łóżka" zasadniczo nie oferujecie zbyt wiele. Jeszcze jak dorzucimy do tego statystyczne zarobki mężczyzny po 10-20 latach pracy to praktycznie was to deklasuje.

I żeby było jasne. Nam facetom to oczywiście odpowiada. Ja nie wymagam od kobiety, by była ambitna. Zadaniem kobiety jest być kobietą, czyli ładnie wyglądać i urodzić potomstwo, oraz zapewnić ten "mir domowy". Ale, jeśli kobieta zaczyna aspirować do czegoś więcej, ale jednocześnie nic w tym kierunku nie robi, albo poddaje się takim banałom jak "książka, film, muzyka, podróże" to z czym do ludzi.

Co mi taka kobieta jest w stanie zaoferować poza swoim jestestwem i tyłkiem? O czym porozmawiam? Co zrobię wspólnie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 marca 2019 o 14:46

D konto usunięte
-3 / 21

@Nace92 Hello, już pierwsze zdanie to nieprawda, ale spoko, cierpliwie czytam dalej (czekaj na edycję). :D
Edycja:
"Zadaniem kobiety jest być kobietą, czyli ładnie wyglądać i urodzić potomstwo, oraz zapewnić ten "mir domowy" to jest powód, dla którego na kobietę wywiera się presję, że ma wybrać kierunek humanistyczny, a nie bycie inżynierem, programistą, operatorem koparki, lesniczym, bo "kto cię potem przyjmie???". ;)
Kobieta ma dbać by mężowi i dzieciom było miło żyć, bo Bóg się obrazi. I my biedne naiwniaczki idziemy na to, a potem slyszymy, że "możemy zaoferować tyłek", a jednocześnie, że jesteśmy "księżniczki" gdy wybieramy inną drogę. ;)

Własciwie powinno się zrezygnowac z bycia kobietą, skoro mężczyźni współpracować ni chcą, ale narzucić swą wolę albo się izolować. czyli myśleć przede wszystkim o własnym rozwoju, pieniądzach, władzy. takie fakty. :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 27 marca 2019 o 14:55

avatar Nace92
-3 / 23

@Dordie Nie dziewczyno. Nie ma żadnej presji. Same wybieracie drogę, której sprostać nie potraficie i tyle.
Czasy pozwoliły wam wybrać inną drogę, ale okazało się, że ta droga jest trudniejsza, niż się wydawało.
Problemy zawodowe, które faceci pokonują z marszu, dla was tworzą barierę nie do przeskoczenia.
Bo gdybyście były choć w połowie tak dobre jak twierdzicie to nikt by wam pod górkę nie robił w zaoferowaniu zatrudnienia.
Przykładem niech będą kobiety pchające się na stanowisko kierowcy ciężarówki. Winni są oczywiście pracodawcy, którzy nie chcą kobiety za kółkiem tira? Nie no skądże, a dziwisz się im?
Bo jak będzie draka po drodze to kto szybciej chwyci za telefon do serwisu, facet, czy kobieta?
Wybieracie drogę niezależnej, silnej kobiety po czym i tak kończycie w najlepszym wypadku jako kierowniczka sklepu wielkopowierzchniowego, albo jako kierownik przyjęć na magazynie przysłowiowej Biedronki.

Wybieracie z własnej, nieprzymuszonej woli drogę, której potem sprostać nie potraficie wymyślając (oczywiście z winy facetów) problemy jakie to stoją na waszej drodze.
Zapytane czym się interesujecie w życiu odpowiadacie jak na rozkaz "książka, film, muzyka, podróże".
Takie są realia. Nikt nie wywiera presji. Możesz być kim chcesz, tylko Ty nie wiesz kim chcesz być, bo ten męski świat wyzwań okazał się trudniejszy, niż się to z pozoru wydawało.
Nagle się okazało, że aby coś w życiu osiągnąć trzeba kompetencji, a nie tylko chęci i czar prysł. I zaczęło się jojczenie i zwalanie na facetów, że blokują drogę, że tworzą bariery, że więcej zarabiają, że dyskryminacja hurr durr.

Feminizm wyrządził wam kobietom ogromną krzywdę, bo dla idei wybieracie drogę, której najczęściej "nie czujecie", której sprostać nie potraficie, ale chcecie się koniecznie pokazać, że "jak to?! Ja nie dam rady?!".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D konto usunięte
+3 / 15

@Nace92 "Dziewczyno nie ma presji" czyli coś w stylu:
"- ząb mnie boli"
"- nie, ząb cię nie boli".

Najpierw wywieracie presję społeczną, rodzinną, religijną, że "prawdziwa kobieta (nie feministka) powinna to, to i to", a potem "Wybieracie same drogę, której nie potraficie sprostać."
Kolejny przykład na to, że kobieta XXI w. musi być egoistką, bo nie przeżyje

Oczywiście, żaden prywatny pracodawca nie będzie wolał mężczyzny, który nie pójdzie na urlop macierzyński od kobiety, która może zwyczajnie "zaciążyć". To jest oczywiste! Lol

"Bo jak będzie draka po drodze to kto szybciej chwyci za telefon do serwisu, facet, czy kobieta?" nie mam zielonego pojęcia.

Słabo znasz realia, w ciągu 20 lat kobiety założyły i prowadzą już 1/3 firm w Polsce. więc twierdzenie, że kobieta może co najwyżej "dochrapać się" stanowiska szefowej sprzątaczek w Biedronce czy coś w tym stylu, jest znowu przykładem tego, że żyjecie panowie w alternatywnej rzeczywistości.

"Zapytane czym się interesujecie w życiu odpowiadacie jak na rozkaz" mnie nikt nie pytał: informatyka, polityka, sport.

"Takie są realia." w tej alternatywnej rzeczywistości.
"Nikt nie wywiera presji." w krajach arabskich zwłaszcza możesz pracować i robić co chcesz, i zawsze tak było przecież
"Nagle się okazało, że aby coś w życiu osiągnąć trzeba kompetencji." ciekawe, że o tym nie pamiętacie, gdy porównuje się oceny w szkole dziewczynek i chłopców.

"Feminizm wyrządził wam kobietom ogromną krzywdę, bo dla idei wybieracie drogę, której najczęściej "nie czujecie", której sprostać nie potraficie, ale chcecie się koniecznie pokazać, że "jak to?! Ja nie dam rady?!"." a istnieje coś takiego jak "feminizm", bo moim zdaniem to termin wymyslony przez mężczyzn na wszelki przejaw "nieposłuszeństwa kobiety". Gdy "baba nie zna swojego miejsca w kuchni". Najlepszy przykład demoty typu: "Jak naprawić hałaśliwą zmywarkę".
Wygląda to jak próba okiełznania "buntu niewolników".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 marca 2019 o 15:36

S Slime
-3 / 13

@Dordie
"Najpierw wywieracie presję społeczną, rodzinną, religijną [..]
Presja społeczna obecnie? Żartujesz? Już dawno nie spotkałem się z uwagą typu "powinna przy garkach zostać". Aczkolwiek mam do czynienia z kobietami kobietami kompetentnymi .

"Oczywiście, żaden prywatny pracodawca nie będzie wolał mężczyzny, który nie pójdzie na urlop macierzyński od kobiety, która może zwyczajnie "zaciążyć". To jest oczywiste!"
Dlaczego nie? Jeśli kobieta zna się na rzeczy i jest dobra w tym co robi? Zawsze może pomagać z domu. W tej chwili przepisy umożliwiają kobiecie pracować podczas ciąży czy też po porodzie. No chyba, że jest się Karyną i umowa potrzebna tylko by dostawać kasę za siedzenie w domu.

""Bo jak będzie draka po drodze to kto szybciej chwyci za telefon do serwisu, facet, czy kobieta?" nie mam zielonego pojęcia."
Proste. Kobieta. Znam sporo Pań z różnych warstw społecznych i tylko jedna sama sobie poradzi z mechaniką. Ale to dlatego, że ojciec posiada warsztat samochodowy i ma 3 córki :)

"Słabo znasz realia, w ciągu 20 lat kobiety założyły i prowadzą już 1/3 firm w Polsce. więc twierdzenie, że kobieta może co najwyżej "dochrapać się" stanowiska szefowej sprzątaczek w Biedronce czy coś w tym stylu, jest znowu przykładem tego, że żyjecie panowie w alternatywnej rzeczywistości."
Prawda. Gastronomia i katering, sklepy odzieżowe, zdrowa żywność itp. Sporo można wyliczać. Tylko znaleźć kobietę posiadającą firmę z przemysłu.

""Zapytane czym się interesujecie w życiu odpowiadacie jak na rozkaz" mnie nikt nie pytał: informatyka, polityka, sport."
Brawo ty. Nie to, że to jakieś głębokie zagadnienia ale przynajmniej nie oklepane ;P

""Takie są realia." w tej alternatywnej rzeczywistości.
"Nikt nie wywiera presji." w krajach arabskich zwłaszcza możesz pracować i robić co chcesz, i zawsze tak było przecież"
Kurde. Nie wiedziałem, że przeglądam arabskie demotywatory. Generalizować możemy ale to równie dobrze można przytoczyć legendarne Amazonki i mamy temat seksistowskiego traktowania mężczyzn :D

""Nagle się okazało, że aby coś w życiu osiągnąć trzeba kompetencji." ciekawe, że o tym nie pamiętacie, gdy porównuje się oceny w szkole dziewczynek i chłopców."
Zgadam się. Do tej pory mam traumę z podstawówki, gdzie zawsze mi obniżali ocenę bo "nie mogę być lepszy od Róży i Pauliny (pozdrawiam) :D

""Feminizm wyrządził wam kobietom ogromną krzywdę, bo dla idei wybieracie drogę, której najczęściej "nie czujecie", której sprostać nie potraficie, ale chcecie się koniecznie pokazać, że "jak to?! Ja nie dam rady?!"." a istnieje coś takiego jak "feminizm", bo moim zdaniem to termin wymyslony przez mężczyzn na wszelki przejaw "nieposłuszeństwa kobiety". Gdy "baba nie zna swojego miejsca w kuchni". Najlepszy przykład demoty typu: "Jak naprawić hałaśliwą zmywarkę".
Wygląda to jak próba okiełznania "buntu niewolników"."
Z tego co kojarzę, feminizm z założenia miał wyrównać prawa kobiet i mężczyzn. Gdy to się stało, paru kobietą odpier... i postanowiły wywalczyć coś więcej. I mamy teraz czasy, gdzie kobieta mająca równe szanse i prawa co mężczyzna, nie jest w stanie z nim konkurować w niektórych dziedzinach. Więc krzyczą, że są blokowane, że presja, że okres. A prawda jest taka, że FIZYCZNIE się różnimy i są rzeczy, w których mężczyźni będą lepsi. Pretensje kierować do matki natury, lub Boga. Zależy kto w co wierzy.

Co do samego demotywatora. Jest uogólnieniem. Poza tym ukazuje różnicę między dziewczyną a kobietą. Jak już pisałem, mam do czynienia głównie z kobietami kompetentnymi, które same dotarły do swoich stołków i znają się na rzeczy. I żadna nie narzekała na niesprawiedliwość bo mają "cycki.

Zresztą, jest takie mądre powiedzenie: Krowa która dużo muczy, mało mleka daje" :)

Tyle ode mnie. Mężczyzny z ugruntowaną pozycją w przemyśle, wyższym wykształceniem, ojcem 2 dzieci odpoczywającym na urlopie wychowawczym by kobieta mogła realizować się zawodowo po urlopie macierzyńskim :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar definitiveobjectivism
+3 / 13

@Dordie
"Szczerze mówiąc nie widziałam, żebyście ganiali za uwagą, tylko za play station i piwem.
Wy nawet macie problemy ze zwykłym powiedzeniem mamusi, że macie dziewczynę."

Albo to Ty jesteś je**ięta, albo ludzie których znasz są je**ięci.

"Mężczyzna pyta raz? Jego sprawa. Ja nie mam obowiązku odpowiadać na jego jednorazowe pytanie, niech idzie z Bogiem."

A co, powinien zapytać Cię 20 razy, bo niedosłyszysz?
Jeśli zapraszam kobietę na randkę, a ona okazuje się nie być kobietą, a wredną pier**loną ci*ą i ze swoim "wyżej sram niż patrzę" podejściem nie doceni mnie jako równego jej człowieka chcącego coś jej dać od siebie, powie mi "phi, spier**laj", lub wyje*ie mi ignore, to ma szczęście, że nie jest facetem, bo bym jej po prostu solidnie wypie**olił. Nie dziw się, za takie traktowanie drugiego człowieka dostaje się w ten zakuty ryj bez ostrzeżenia.

"A wy serio utrzymujecie kobiety? Ja musiałam się kłócić, żeby za faceta nie musiec płacić, w sytuacji, gdy miał więcej pieniędzy niż ja."

Patrz punkt pierwszy. Powiedz mu, że jest ku**a jeb**ęty i przestań oceniać wszystkich ludzi na podstawie kilku wyjątkowych debili.

"Podtrzymujecie relację? Pierwsze słyszę, by w XXI w. ktoś poniżej 50-go roku życia w ogóle dbał o trwalość relacji tzn. znajdował czas cześciej niż raz w miesiącu (mówię o obu płciach)."

Istnieje coś takiego jak przyjaźń, czy nawet miłość, ale to, że nigdy tego nie doświadczyłaś przez spier**lenie ludzi wśród których żyjesz, to nie jest problem ze światem, tylko twoje braki do nadrobienia.

"Szkoda, że tych gór zwykle nie tykacie."

No to pewnie, że nie. Nie tykamy, jeśli druga strona nie jest w stanie tego docenić i naszą wolę uszanować.

PS. Tak się to kończy, gdy wartość drugiego człowieka przelicza się w je*anych szeklach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 marca 2019 o 16:40

D dominek82
-1 / 7

Pi zda z ciebie zwykła i tyle

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kupazylcu
-3 / 15

Widzę, że zrobiła się solidarność jajników. Ale prawda jest taka, że możecie tylko krzyczeć i nic więcej. Wystarczy spojrzeć na osiągnięcia naukowo/odkrywcze ile jest tam kobiet a ile mężczyzn ? nawet w ostatnich latach. Nawet tampon to musiał wam facet wymyślić. Taka jest ewolucja i tyle

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kupazylcu
+3 / 7

@Halyna62 o czym ty piszesz ? Marii Skłodowskiej-Curie nie przeszkadzało to by być wybitnym fizykiem/chemikiem. Sprawdź sobie od ilu lat kobiety mają pełne prawa i czy od tego czasu coś konkretnego osiągnęły ? po za pokazywaniem tyłka na scenie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D konto usunięte
-3 / 7

@kupazylcu Ty sobie poczytaj o Milewie Einstein i sprawdź, czy wszystkie kobiety chcące rozwijać sie naukowo, miały tyle szczęscia co Maria Skłodowska

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 marca 2019 o 22:33

D DTO
0 / 4

@Dordie
a czy wszyscy mężczyzni mieli łatwo? Są ludzie co mieli drogę usłaną różami, a są tacy co mieli cięzko. Obecnie kobiety mają lepiej niż mężczyźni, a nie przekłada się to na osiągnięcia na polu naukowym. Wniosek jest prosty, kobiety średnio się mniej nadają do tej sfery życia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S StoryTime
-1 / 11

@Nace92 O tak, osiedlowe sebixy, które urządzają libacje pod oknem to zdecydowanie śmietanka męskiej części społeczeństwa. I niech ktoś mi próbuje wmawiać,że są mniejszością.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nace92
0 / 6

@StoryTime Jak mieszkasz na typowym sebixowym osiedlu to faktycznie ciężko Cie o ich mniejszości przekonać będzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S StoryTime
+6 / 8

@Nace92 Każde miasto w Polsce poza miastami gdzie demograficznie więcej emerytów, jest zalane osiedlowymi dresami. I to nie są wcale ludzie z ogolonymi na łyso głowami. To są mężczyźni, których się w dzień widzi grzecznie stojących w sklepie a wieczorami drą się pod oknem. To jest właśnia ta inteligencja zbiorowa. Jednostek wybitnych jest ułamek procenta, reszta to szara masa beztalencia, przy czym spotkać wydzierającą się pod oknem, upitą kobietę dużo trudniej niż takiego mężczyznę, a to nieco zmienia twoją "statystykę". Tak samo z kobietami, które wszczynają bójki na ulicy bo ktoś się krzywo spojrzał. Wolę żeńską ofermę niż męskiego neandertalczyka (nie obrażają tej cześci panów, któa się ostała z dobrze rozwiniętym mózgiem)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 marca 2019 o 15:49

D konto usunięte
+1 / 5

@Nace92 No bardzo daleko do szowinisty i mizogina odległość równa szerokości twoich horyzontów i odwrotna do twojego rozdmuchanego ego. Wychyl się dokąś z tego swojego grajdołka to może czegoś się dowiesz o ludziach i życiu .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 marca 2019 o 17:18

avatar Kandara
+8 / 10

@Nace92 To ciekawe... "Choć naprawdę daleko mi do", rasisty, antysemity, homofoba, mizogina... a potem piszę dokładnie jak rasista, antysemita, homofob, mizogin. Ale rzucam na początku coś takiego, żeby w potencjalnym oponencie wywołać konflikt, dysonans poznawczy, w celu zmniejszenia jego pewności siebie... Bo gościu gada jak... ale przecież powiedział, że nie jest. Brawo. Piękna manipulacja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Ynfluencer
+2 / 14

Ale kobiety będą same zabiegać o uwagę i wychodzić z inicjatywą. Tylko, że trzeba spełniać ich kryteria. Jakoś nigdy nie widziałem, żeby kobiety miały problem pozwalać się do kogoś na kogo leciały, oczywiście przez nieśmiałość często robią to w jakiś sprytny sposób, ale jeśli się naprawdę podobasz kobiecie to nigdy nie usłyszysz, że nie ma czasu. Ona odwoła nawet pogrzeb swojej matki. Problem w tym, że większość z nas nie zalicza się do tych, do których kobiety lecą jak na skrzydłach, ponieważ kobiety lecą na facetów pragmatycznych, pozbawionych emocji, którzy mają mało refleksyjny i analityczny umysł, a pragmatyczne beznamietne podejście i dzięki temu robią byznesy i mają łeb na karku. Kobieta nie potrzebuję jakiegoś refleksyjnego frajera, który będzie pisał wiersze, gadał smety o uczuciach tylko prostego chłopaka po zawodówce i kuratorach, który da w mordę, kran naprawi, byznes rozkręci i dobrze przebolcuje no i ma te 190. Jak takiego spotka to nawet wpadnie mu przypadkiem pod koła żeby ją zauważył. Z takim jak ja to kobiety odwoływały spotkania bo dwie chmurki się pojawiły na niebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrekk_
-1 / 3

Coś w tym jest, choć wyjątki pewnie się zdarzą ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rextens
+1 / 1

Zaraz, to są słowa Jakuba Czarodzieja?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DexterHollandRulez
+9 / 11

Przestańcie wrzucać tu wypociny debila Czarodzieja. Nie dalej jak miesiąc czy dwa temu wklejaliście jego rzyg na temat tego jak to dzisiaj nie ma już facetów tylko są prostaki i c*peczki w rurkach i nie dziwne że kobiety takich nie chcą. Koleś chrzani jak potłuczony, do tego raz to raz tamto pod publiczkę, a wy się zachwycacie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TrinityKiller
+8 / 12

Autor to debil.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daro97
+12 / 16

Wystarczy przeczytać pierwsze dwa zdania, zobaczyć zdjęcie pana Czarodzieja i już wiemy, że tekst to pseudointelektualne bzdury.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+7 / 11

Przepraszam pana, ale gdy już będę miał tę godność, bo nigdy żadnej babki o nic nie zapytam dwa razy, tylko każdą raz, to po czym inni będą mogli to poznać? Czy muszę to sobie nadrukować na bluzie? A czy mogę sobie nadrukować "godność" nie mając jej? Drożej jest wtedy, czy jak? Ktoś to jakoś sprawdza w tych punktach, gdzie drukują?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xxxanduxxx
-2 / 12

Jako kobieta uważam, że to prawda. Dziewczyny, kobiety są dzisiaj niesamowicie roszczeniowe. Oczywiście nie wszystkie, ale wiele uważa, że wszystko im się należy za to, że po prostu istnieją

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mati233490
0 / 0

@xxxanduxxx
;*

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D konto usunięte
+1 / 5

@kupazylcu rozumiem ze utożsamiasz się z wielkimi naukowcami i noblistami? I czujesz się jednym z nich?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sviader
+5 / 7

To znowu ten Pan od morałów? (...) bo nie wiem czy czytać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LubieKapuste
+5 / 5

@sviader Olej. Nic nie tracisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sviader
+1 / 1

@LubieKapuste dzieki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mati233490
0 / 0

Gdyby nie to zdrobnienie - "suka" na "suczkę" to zgodził bym się ze wszystkim :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stts
+6 / 8

Skończcie promować tego pożal się Boże internetowego filozofa. Facet nie chce kobiety, która go będzie traktować jak bankomat. No kto by pomyślał, prawda objawiona.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D danbalan
+1 / 5

Niestety sami sobie "wychowaliśmy" takie kobiety... My faceci, a raczej szerokie grono desperatów, którzy myślą, że należy usługiwać księżniczkom, komplementować, być na każde zawołanie, wszędzie płacić za nie, być na każde pierdnięcie... Kobiety przez to się wycwałniły, bo wiedzą jak nie ten to następny!
Dlatego zacznijmy szanować samych siebie to kobiety nas zaczną szanować!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DTO
+1 / 1

@danbalan
Obecnie to swojej sytuacji już nie poprawisz. Możesz jedynie pomóc następnym pokoleniom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Skorpion91
-5 / 7

wyjatkowo sie z nim zgadzam! super

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z konto usunięte
+3 / 3

Ja pierniczę... znowu się zaczyna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LubieKapuste
+2 / 2

Jakimi ludźmi się otaczasz, z takimi obcujesz. Ciekawe, że wszystkie te jego słowa mądrości, niby równoważna wypowiedź, ale jakoś zawsze uderza w konkretną grupę. To nie ma tak, że facet robi coś źle, że takie zachowania u niektórych kobiet nie wykształciły się same, tylko z tego, że faceci im na to pozwalali. Nie. W niczym nigdy nie ma winy faceta. Wszystkiemu winne są baby.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D djkocor
+3 / 3

Przyznam, że ciekawy temat, lecz nie jest on wcale tak łatwy, bo ktoś zapomniał napisać słowa „single”, dlatego , że powyższa sytuacja takich zachowań tyczy się nie tylko dziewcząt czy kobiet, ale oczywiście mężczyzn również, bo u mojego faceta w domu są jeszcze dwaj jego bracia-single. No i gdzie to męstwo, skoro jeden to istna panienka, a drugi istnie niemoralny?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G graszka424
+5 / 5

Dlaczego ciągle doświadczamy walki płci? Przeciez oczywistym jest że NIGDY nie będziemy identyczni a wszystko zalezy od pojedyńczych jednostek. Meżczyzni są silniejsi fizycznie, Przewyższają kobiety w pracach technicznych tudzież czytaniu map, co niezmienia faktu że jest wiele kobiet które ukończyły prestiżowe uczelnie i znakomicie sprawdzają np w roli inżynierów. Dlaczego jako ludzie nie możemy się poprostu szanować niezależnie od płci? Przecież patologie wystepują po obu stronach, wypinające sie laleczki, rozczeniowe madki, niezaradne księżniczki... Tak samo jak sebixy z piwem w ręku, macho który za przeciwnika obrał słabszą kobiete i dzieci czy też niedojrzały chłopiec który czuje sie bohaterem ponieważ "gra w gre". Najłatwiej swoje niepowodzenia i nieudolność społeczną czy w miłości zwalić na płeć przeciwna bez zastanowienia się nad tym czy samemu się jest w porzadku i dostosowuje wymagania do oczekiwań. Wielu Panów narzeka na rozczeniowe księzniczki ale nie interesują się kobietami, które mają inne zainteresowania niż makijaż i wypinanie tyłka, bo chcą miec taka zeby sie kumplom pochwalic i pożadnie wyżyć w łóżku. Kobiety z kolei narzekają na męzczyzn że dranie, gówniarze, maminsynki ale wybierając partnerów często kierują sie metkami na ich ubraniach i znaczkiem na aucie. Wielu ludzi nie robi nic, żeby poznać naprawdę wartościowego partnera, po czym siada przed komputerem i wylewa żale w internecie jakie to kobiety sa zle a meżczyzni niefajni. I kręcenie gownoburzy o to która płeć jest bardziej wartościowa, ale moi drodzy, nie byłoby Was tutaj wszystkich bez kobiet i bez meżczyzn. Tylko obie płcie stanowią zbalansowaną, idealna całosc

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sviader
+1 / 1

@graszka424 amen :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kaczorex
+1 / 1

"60 komentarzy"...
Kuźwa, serio? Znowu dajecie się nabrać na jęczenie tego pajaca?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dbgoku
+2 / 2

Facet z kolczykami w wielkości kciuka, wytatuowany, łysy obrażający użytkowników internetu dzięki którym zdobył sławę. Debil.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G konto usunięte
-1 / 1

Mistrz Adam (a tak naprawdę, to Schiller) już to wiedział:

Chcąc być widzem dzikich bojów,
Już u zwierzyńca podwojów
Król zasiada.
Przy nim książęta i panowie Rada;
A gdzie wzniosły krążył ganek,
Rycerze obok kochanek.

Król skinął palcem, zaczęto igrzysko,
Spadły wrzeciądze: ogromne lwisko
Z wolna się toczy;
Podnosi czoło,
Milczkiem obraca oczy
Wokoło;
I ziewy rozdarł straszliwie,
I kudły zatrząsł na grzywie,
I wyciągnął cielska brzemię,
I obalił się na ziemię.

Król skinął znowu.
Znowu przemknie się krata:
Szybkiemi skoki, chciwy połowu
Tygrys wylata.
Spoziera z dala,
I kłami błyska,
Język wywala,
Ogonem ciska,
I lwa dokoła obiega;
Topiąc wzrok jaszczurczy,
Wyje i burczy;
Burcząc, na stronie przylega.

Król skinął znowu:
Znowu podwój otwarty:
I z jednego zachowu
Dwa wyskakują lamparty.
Łakoma boju, para zajadła
Już tygrysa opadła,

Już się tygrys z niemi drapie,
Już obydwu trzyma w łapie:
Wtem lew podniósł łeb do góry,
Zagrzmiał — i znowu cisze —
A dzicz z krwawemi pazury
Obiega, za mordem dysze,
Dysząc, na stronie przylega.

Wtem leci rękawiczka z krużganków pałacu,
Z rączek nadobnej Marty,
Pada między tygrysa i między lamparty
Na środek placu.
Marta z uśmiechem rzecze do Emroda:
„Kto mię tak kocha, jak po tysiąc razy
Czułemi przysiągł wyrazy,
Niechaj mi teraz rękawiczkę poda”.
Emrod przeskoczył zapory,
Idzie pomiędzy potwory,
Śmiało rękawiczkę bierze.
Dziwią się panie, dziwią się rycerze;
A on w zwycięskiej chwale
Wstępuje na krużganki.
Tam, od radosnej witany kochanki,
Rycerz jej w oczy rękawiczkę rzucił:
„Pani, twych dzięków nie trzeba mi wcale”.
To rzekł i poszedł, i więcej nie wrócił.

UCZCIE SIĘ, PANOWIE, OD NAJLEPSZYCH!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 maja 2019 o 16:36

W konto usunięte
+1 / 1

Jak ja nie lubię tego dzbana, to tym razem prawdę powiedział, choć to prościutki truizm. Wstyd dla większości społeczeństwa, że tak kardynalne, proste i ważne prawdy życiowe muszą wam wykładać jakieś magiki na kiju, co z okna nie zleciały.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem