Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
632 710
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ludek_z_lasu
+1 / 21

I 19 mld od państwa za nic.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
-3 / 5

Na stos rzucili go , na życia los , na stos, na stos

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 kwietnia 2019 o 18:53

K kea1111
+13 / 21

Zależy, jak gdzie. Nieraz słyszałam o przypadkach, że ksiądz nie wziął nic, a nieraz- że chciał dużo. Ale można przecież pójść do innego kościoła, racja?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+11 / 15

@kea1111
W "mojej" parafii kilka lat temu pojawił się pewien ksiądz. Był wyjątkowo pazerny i miał jakieś szalone poglądy polityczne które usiłował wszystkim narzucić. W efekcie wszyscy zaczęli chodzić (a w zasadzie jeździć) do kościołów w okolicy. Została mu tylko mała garstka totalnych moherów. W efekcie zaczęło brakować pieniędzy na utrzymanie kościoła. Ksiądz został przeniesiony (nie wiem gdzie, ale podobno "opiekuje się" jakimś klasztorem) pojawił się nowy, inteligentny księżulek z ciekawymi pomysłami i ludzie wrócili do własnej parafii. Czyli metoda "głosowania nogami" działa także w KK.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wic1
+3 / 5

@kea1111 Ja to pamiętam tak....
Zaświadczenie że byłeś na bierzmowaniu - 60 zł.
Ślub 600 zł ksiądz, 500 organista, 400 kościelny (a znam takich księży gdzie rzucali 1200)
Pogrzeb 400 zł
Do bierzmowania też była jakaś składka jak jako dziecko przystępowałem.
Zrzutka parafii od kilku lat by naprawić dach z blachy falistej. Gość z firmy dał materiały i... i dalej zbierał kasę bo on chciał "firmę" nająć.
Wierni się zrzucali po kilka stów na dom pogrzebowy.

Ksiądz postawił i trzymanie zmarłęgo w domu pogrzebowym 800zł za dobę ;P (nawet dla składających się)


I tak jest na wsi. Podobno tanio bo w pcimiu dolnym ;P w mieście to boję się zapytać :P

Tak że ten.... "misja"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 16 kwietnia 2019 o 8:58

K kea1111
+1 / 5

@wic1
U mnie ksiądz nie bierze w ogóle. Przyjmuje jedynie wtedy, gdy mu się zaproponuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wic1
+3 / 3

@kea1111 No to szacun. U mnie jest sępienie na każdym kroku :P

Ale jak to z ludźmi... jeden taki a drugi "siaki" :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZrytyRyj
0 / 0

@kea1111 A ty na pewno należysz do kościoła rzymsko-katolickiego : Bo takie cuda to tylko tam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-2 / 2

@wic1
"Pogrzeb 400 zł"
Lepiej nie pytaj, ile kosztował ateistyczny "mistrz ceremonii" na pogrzebie Kory. Znając kwotę zapewne sam umarłbyś na zawał. A przecież on tylko wygłosił kilka zdań.
Na szczęście śluby cywilne są tanie, więc twój wydatek na kościelny należy uznać za twoją prywatna fanaberię - pewnie przyszła żona cię "zmusiła". Biedna , naiwna kobieta ;P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-1 / 1

@Tomekkruk
Niestety księża są tacy sami jak wszyscy inni ludzie. Niewielu wśród nich, to ludzi z powołaniem, którzy nie ulegli wypaleniu zawodowemu. Zazwyczaj chcą wygodnie żyć, więc traktują sakramenty jak usługę i wystawiają cennik, a nie jak posługę za dobrowolna darowiznę. Są wśród nich także cwaniacy (również na wyższych szczeblach) i to oni psuja Kościołowi opinię. Ja jednak przypominam wszystkim, że nie jesteśmy feudalnymi chłopami przypisanymi do ziemi. Większość sakramentów można przyjąć w innej parafii. Wystarczy wiec trochę się wysilić, poszukać sensownego księdza. Moim zdaniem takiemu księdzu warto nawet dać "co łaska" więcej niż dałoby się cwaniakowi wg cennika. Bo uczciwość i zaangażowanie warto promować. A przecież każdy sam decyduje na ile go faktycznie stać.
Najbardziej śmieszy mnie, gdy ktoś planuje trzydniowe weselisko dla 200 osób, a chce zaoszczędzić na oświetleniu i posprzątaniu kościoła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wic1
+1 / 1

@Rydzykant Osobiście nie boli mnie religia. Bardziej boli mnie to, że niektórzy niczym pedofil penisa próbuje CI to do gardła wetknąć :P Tak więc relugia jest spoko o ile nie trafisz na oszołoma ortodoksa.

Z księdzem jak z imamem czy innym... jak trafisz na oszołoma to nic Ci nie pomoże. Ale religia jako taka z założenia nie powinna być zła ;P ale fakt faktem, niektóre religie są znacznie gorsze od katolicyzmu.

Dlatego jak symbolicznie się przejdę do kościoła to dam na tacę, bo wolę narzekać na proboszcza niż bujać się na maczety z "achmedem" bo usłyszał słaby żart o islamie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-1 / 1

@wic1
"Z księdzem jak z imamem czy innym... jak trafisz na oszołoma to nic Ci nie pomoże."
Na razie na takiego księdza (rabina, imama, lamę buddyjskiego lub jakiegokolwiek innego zawodowego przedstawiciela religii) jest jeden skuteczny sposób. "Głosować nogami". Osobiście niezbyt często bywam we własnej parafii, preferuje kościół akademicki. Ich kazania bardziej trafiają mi do przekonania, a w dodatku mniej jest tam "ogłoszeń duszpasterskich". Co nie zmienia faktu, że gdy w naszej parafii wykonywana była termomodernizacja, wpłaciłem datek, by zmniejszyć parafialne zadłużenie. Moim zdaniem tak po prostu było uczciwiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tauri83
+4 / 10

Ten ślub za 700 to lekka przesada, kuzynka na wsi 1200 dała i to była najniższa kwota z cennika "co łaska"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MIKKOP
0 / 2

@Tauri83
A za pogrzeb biorą "przyjęło się 10% zasiłku pogrzebowego", cytat z Krakowa z 2005 i 2011 roku z różnych kościołów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
+6 / 6

Z księżmi to zależy na kogo się trafi. Kilka razy zdarzyło się nam, że ksiądz nie wziął koperty na kolędzie - i to mimo, że nie byliśmy specjalnie biedni ani aktywnie działający w Kościele. W ramach ślubu parafialnym zwyczajem jest u nas, że pokrywa się jedynie koszty dekoracji i sprzątania (lub wykonuje to we własnym zakresie). Podobnie w przypadku chrztu. Na komunię - zrzutka dla parafii była niższa niż koszt obiadu dla jednego gościa. I to wszystko w jednej z trójmiejskich "sypialni".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wertyko
+10 / 10

U nas ksiądz postawił sprawę jasno: jeśli ktoś jest biedniejszy, ślub i wesele są kameralne, posługa jest odprawiana za darmo. Uczciwie. Chciwi nie zyskują, biedniejsi zaoszczędzą. Ale często jest tak, że Ci ludzie z przyzwoitości i tak księdzu gdzieś, jakaś stówkę w kieszeń wcisną. A praktyka niebrania koperty po kolędzie jest w mojej okolicy popularna. Jak sam duchowny stwierdził: "wrzucicie ministrantom 2 zł do puszki i tyle." Wiem, bo sam służyłem w kościele jako ceremoniarz. Co więcej: mamy w parafii tak fajnego proboszcza, że gościu nie boi się pracy. Ma swój warsztat, przy pomocy którego on i inni księża prowadzą remonty, naprawy jakieś. Czasem jacyś biedniejsi parafianie przychodzą po pieniądze, to jeśli ktoś jest sprawny, dostaje "pracę". Zamiecenie parkingu, koszenie trawy czy pomoc przy remoncie. Ci mniej sprawni otrzymują "zapomogę". Z tacy jest odkładany procent na cele charytatywne. Z tego idzie zapomoga. Także, pracy się oni nie boją, budują pozytywny obraz zakonu pijarów. Widać powołanie. :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-1 / 1

@Wertyko I właśnie takie zachowania księży należy nagłaśniać. Do takiego kościoła chce się przyjść, takiemu księdzu chce się pomóc. Bo jest prawdziwym księdzem z powołania, wykonującym posługę wobec wiernych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xardas132
+1 / 5

Ślub za 700 zł? Powodzenia w poszukiwaniach xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-1 / 1

@Xardas132
Duszpasterstwo Akademickie w Poznaniu. "Co łaska", bez stawiania jakichkolwiek warunków. Ksiądz otrzymał 500 zł i wyglądał na zadowolonego. Wydarzenie z września 2018.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G greggor
+1 / 3

Dlaczego cytując wypowiedź niejakiego ojca Kryspina (liczba pojedyncza) mówisz o logice polskich księży (liczba mnoga)?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
0 / 0

@greggor Może stosuje odpowiedzialność zbiorową oraz projektowanie zachowania "czarnej owcy" na większość?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lsp42965
+1 / 1

@greggor bo mixchnik jest zawsze na posterunku a towarzysze również bardzo aktywni tak burza mózgów trwa. Przybijasz na drzwiach sierp i młot to i na kolędę nikt ci nie przyjdzie i swoi zaraz wiedza kto zacz a do kościoła nikt nie musi iść ślub to biedroń daje (tylko prawo pierwszej nocy z panem młodym ale to chyba w multi kulti nie problem). widze to wycie bolszewi to mnie skręca przecież chodzicie na zebranie pobliskiej sotni nikt dokładnie nie wie co w kościele jest tylko telewizji nienawiści albo wybiorczej albo sktos tam powiedział. poniżej panisko hajna 89 za chrzest dałem 50 zł i czarnego szlak trafił a z aślub to go zrobił w konia bo wydrukował stówę na drukarce atramentowej człowieku żenujące twoje wypociny, to niech bezdomny ochrzci ci dzieciaka jak byś nie znał religii z wybiorczej to byś wiedział że może. Po co chodzisz do kościoła ziać jadem, twoje gaszenie w sekundę (ha ha jaki chojrak) pewnie tylko politowanie u czarnego by wzbudził bo z chamstwem i prostactwem to powinni być obyci

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lsp42965
-1 / 1

@Hajna89 hajna 89 za chrzest dałeś 50 zł i czarnego szlak trafił a za ślub to go zrobiłeś w konia bo wydrukowałeś stówę na drukarce atramentowej człowieku żenujące twoje wypociny, to niech bezdomny ochrzci ci dzieciaka jak byś nie znał religii z wybiorczej to byś wiedział że może. Po co chodzisz do kościoła ziać jadem, twoje gaszenie w sekundę (ha ha jaki chojrak) pewnie tylko politowanie u czarnego by wzbudziło bo z chamstwem i prostactwem to powinni być obyci. To że jesteś chytry i zachłanny nie oznacza że możesz kogokolwiek osądzać z twoich wypocin wynika że jak skończysz kopać dół to żyjesz we frustracji. Idź się wypowiadaj. tacy jak ty to ci prawdziwi katolicy za 5 złoty to by łapę drugiemu złamał wsiada potem do swojego łopla w kredycie i panisko na wiosce czarny mu nie poskoczy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T toni_13
0 / 4

Mojej koleżance w zaściankowej wiejskiej parafii ksiądz zaproponował 3,5 tys. zł dwa lata temu z sugestią, że na ślub w innym kościele zgody nie da.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dimercurio
+1 / 1

Ojciec Kryspina - i wszystko jasne :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TrinityKiller
+1 / 1

Je**ć nauczycieli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gendougram
+3 / 3

To wszystko zależy. Ja za swój ślub w kościele nie zapłaciłem księżom ani grosza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Morphixx
+1 / 1

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SmallPig
+1 / 1

bez przesady gdy zmarł mi tata ksiądz powiedział że damy tyle na ile nas stać ale musi ta kwotę podzielić na 3 osoby (wzią 800zl ) chrzest nigdy nie wzia więcej niż 100zł, wykupienie miejsca na cmentarzu na 20lat 250zl...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar misteriusz
0 / 0

Co do wypowiedzi księdza: Przyganiał kocioł garnkowi. Akurat księża to najmniej odpowiednie osoby by wypominać innym ile godzin w tygodniu pracują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Morog
+1 / 1

Widać na demotywatorach że trwa strajk nauczycieli

Odpowiedz Komentuj obrazkiem