Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
192 197
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K killerxcartoon
+1 / 3

Sądząc po zdobnictwie wątpię by był Rzymski. Choć być może typ rzymskiego miecza zwany gladiusem. Być może Galijski albo Frankijski lub Germański, zdobienia bardziej celtyckie niż romańskie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 maja 2019 o 20:01

K konto usunięte
+6 / 6

Kiedyś to było życie. Idziesz na wyprawę z takim mieczem. Do czasu, aż go nie stracisz masz szansę żyć. Siła i jej pokrewne są twoim sprzymierzeńcem. Teraz, nawet gdy jesteś jak Pudzian, nie wiesz czy żyjesz, czy jesteś cały czas w połowie jak martwy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 1

@kejm no nie wiem czy było takie gaje życie.. siedzisz ze w ziemiance a tu nagle banda wikingów zwala ci się na wiochę kobiety gwałci facetów wyżyna albo bierze w niewole na handel.
I tak to się toczyło aż do XVII wieku kiedy to siła i umiejętność machania mieczem na jakiej nauce musiałeś spędzić z 10-15 lat by być wprawny przestała być już tak pożądana.
Wystarczyło chłopa nauczyć obsługi muszkietu lontowego w kilu dniowym kursie i był w stanie swobodnie konkurować w zabijaniu z rycerzem. A jak zaraz pod koniec wojny trzydziestoletniej spopularyzowało zamki skałkowe i oddać strzał można było w każdej chwili żaden rycerz machający mieczykiem nie miał już szans. Choć faktycznie broń sieczna jeszcze do początku XIX wieku była stosowana a w jeździe aż do początku XX.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Araneida
+4 / 4

Panie, ale tu bagna i lasy byly, jacy rzymianie, jaki miecz, pan mie tu historyje psujesz takimi znaleziskami. Panie, tu nic nie było!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Crollo
0 / 0

@Araneida Jak nic nie było? Kto tak mówił? W III wieku na dzisiejszych ziemiach polskich żyły plemiona germańskie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem