Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

"Grzechy sodomskie" - w takim teledysku wystąpiła Zofia Klepacka, która kontynuuje swoją antyaborcyjną akcję w obronie tradycyjnego modelu rodziny

To już zaczyna być żenujące

www.demotywatory.pl
by ButelkaWhisky
+
181 234
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
B Britta1
-3 / 15

Co ma aborcja do "tradycyjnej rodziny"? Nietradycyjna rodzina, to jak rozumiem, małżeństwa homoseksualne.
No i rozumiem, że żeby być z facetem w związku trzeba być jednocześnie wierzącym i Polakiem (oczywiście w "jedynym, słusznym" pojęciu patriotyzmu), "bo inaczej nie działa".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 12 czerwca 2019 o 13:09

avatar olmajti
0 / 16

@Britta1 to ma że aborcja jest silnie promowana przez progresywne środowiska feministyczne które uważają że 'tradycyjny' model rodziny to twór patriarchatu i narzędzie ucisku kobiet :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Motaba1
+2 / 12

@Britta1
Oświecę cię, chodzi o prokreacje, o to aby rodziły się dzieci, aby było nas coraz więcej. Z Homo związków dzieci nie będzie, a marzenie nazifeministek, czyli skrobanka po każdej wpadce, też nie przyczynia się do rozwoju społeczeństwa. Z tą naszą "nowoczesnością" biały człowiek szybko przestanie być większością w Europie. Muzułmanie tego nie znają i u nich standardem jest 6 dzieciaków w rodzinie. Bokiem wam jeszcze wyjdą te wasze wartości, lub ich brak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Britta1
-1 / 9

@Motaba1 Zestawianie aborcji z małżeństwem homo przy założeniu, że małżeństwo homo nie może miec dzieci (nie polemizuję), jest zasadniczo bez sensu, bo to temat, który z nimi nie ma związku.
I jeszcze pytanie: czemu musi być nas coraz więcej? Tylko ZUS się liczy?
Rozwój społeczeństwa to szeroka tematyka, niekoniecznie związana z liczebnością. Jest i ilość, i jakość.
Od 2040 podobno ogólnie ma spadać liczebność ludzkości. tak wyliczył komputer komuś tam w laboratorium, więc nie wiem co mają do tego rasy.
A jakie "wy" macie wartości?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V voot1
-4 / 26

nie lubię tego rodzaju muzyki, ale to mi się akurat spodobało, przemyślane i głębokie przesłanie.

Pierwsza część mówiąca o homoseksualizmie i jak postrzega go Kościół, nie do końca się zgadam z nauką Kościoła w kontekście homoseksualizmu, ale uważam, że katolikom również należy się tolerancja, taka jest ich wiara i mają prawo ją wyznawać. Skoro chcecie tolerancji, to tolerujcie również innych.

Druga część o aborcji jest jak najbardziej prawdziwa, pomijam część o niebie i duszy, bo to kwestia wiary, ale idąc dalej, każdy człowiek będzie czuł się okropnie po zamordowaniu swojego dziecka. Utrata dziecka (poronienie) nawet na samym początku ciąży jest bardzo bolesne i na zawsze zostaje w głowie, doskonale wiem co mówię, a co dopiero świadome zabicie go.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Britta1
+6 / 10

I jedno, zapewne wkurzające pytanie: czemu faceci przedstawiani jako "tradycyjni ojcowie" zawsze są tacy. No brzydcy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Polszczyzna
-1 / 9

@Britta1 Bo to patusy, bojący się wszystkiego, co inne. Takie prymitywne jednostki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kyd

Tradycyjny model rodziny broni kobieta, która ma dwójkę dzieci z dwoma różnymi mężczyznami. W teledysku coś tam mowa o tym, że mężczyzna ma być męski, a kobieta - kobieca. A ona tam mocno pokryta tatuażami, które zresztą są niezgodne z Biblią. Do tego znana z agresywnych zachowań. Bardzo piękny przykład kobiecości i tradycjonalności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V voot1
-5 / 5

@kyd ale Ci się pieprzy po głowie, idąc Twoim tokiem rozumowania, skoro nie jestem gejem, nie mogę popierać małżeństw homoseksualnych? Przed napisaniem czegoś w sieci warto uruchomić mózgownicę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kyd

@voot1 Po pierwsze - grzeczniej. Po drugie - jeżeli kreujesz się na katoliczkę, obrończynie tradycyjnych, religijnych wartości, to wypada samemu dawać jakiś przykład. Bo to tak samo trąci hipokryzją, jak u umoralniającej wszystkich Marty Kaczyńskiej, która chyba nie muszę mówić jak burzliwe życie prywatne posiada. Albo Dominika Figurska, która z jednej strony lansuje się na obrończynię tradycyjnych wartości, jest twarzą akcji wierność jest sexy a jej życie jest totalnym zaprzeczeniem tego, co głosi. Ale zresztą to nieważne jakie masz życie, ważne że ludzie to łykną, a Pani Klepacka wkrótce zapewni sobie miejsce na liście wyborczej PiSu, bo ciężko na to pracuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V voot1
+1 / 1

@kyd ton mojej wypowiedzi miał Cię sprowokować, chciałem zobaczyć co będzie jak spróbuję obrazić admina :) jednocześnie starałem się nie przekroczyć pewnej granicy kultury w internecie. Nie stało się nic, bana nie dostałem :D

Nawet jeśli jesteś obrońcą tradycyjnych wartości, to wcale nie znaczy że musisz być tradycjonalistą. Są ludzie, którzy promują tzw zieloną politykę, a nikt nie wymaga od nich wyparcia się naszej cywilizacji, co więcej w celu nagłośnienia problemu organizują "Godzinę dla Ziemi" która ma negatywny wpływ na środowisko przez nagły spadek liczby odbiorników, co skutkuje koniecznością zmarnowania wytworzonej energii.
To co pisałem wcześniej, można popierać małżeństwa homoseksualne nie będąc homoseksualistą.
Można popierać prawo szariatu nie będąc islamistą i tak samo można popierać wartości tradycyjne mimo że ma się przeszłość z której nie jest się dumnym.
Pamiętaj, że hipokryzja jest nieodłączną cechą społeczności ludzkich. Hipokryzja wynika z konfliktu między interesem konkretnej osoby a normami moralnymi, nikt z nas nie jest doskonały i każdy jest w jakimś stopniu hipokrytą.

To co napisałeś w ostatnim zdaniu, to już kolejna kwestia, zdecydowana większość aktywności w mediach służy interesowi konkretnej osobie lub konkretnej grupie osób, w mediach bardzo mało rzeczy dzieje się przypadkowo, szczególnie dotyczy to osób publicznych, którzy znają się na show biznesie, wszelkie wpadki, wypadki, strzały w kolano itd, mają swój cel i są publikowane specjalnie, ja tak samo nie wierzę, że pani Klepackiej chodzi o społeczność, uważam, że ma w tym swój interes, ale to również nie znaczy, że nie może promować wartości przedstawionych w klipie.

To jest o tyle trudny temat do rozmowy, że dzisiaj osoba, która jest przeciwna aborcji, jest w sieci jak wróg ludzkości, bycie katolikiem to dzisiaj obciach i np w mojej branży (IT) lepiej się nie przyznawać, że jest się katolikiem, inne religie są ok. Dlatego nie będę nigdy popierał tego co sugerujesz, czyli nierówne traktowanie ludzi ze względu na wyznawane wartości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kea1111
0 / 0

@kyd
A czy ty wiesz, skąd się wziął biblijny zakaz? Bo widocznie nie wiesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-1 / 11

Ojciec, który nie da zabić swojej żony i osierocić dzieci tylko po to, żeby mógł urodzić się niedorozwinięty płód skazany na śmierć, to będzie ojciec nie-tradycyjny? Od kiedy zabijanie i osieracanie mamy w tradycji?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
-3 / 7

@7th_Heaven ale wiesz że jest zajebiście duża różnica pomiędzy aborcją na życzenie a tą ratująca życie? Masz jakieś dane o tym ile aborcji w krajach gdzie jest legalna przeprowadza się ze względu na życie i zdrowie matki a ile z kaprysu i chęci pozbycia się problemu matki? Dam sobie rękę uciąć że olbrzymia większość jest że wskazaniem na ten drugi powód. No chyba że uznajesz że usunięcie płodu jest ratowaniem go przed patologią wychowywania się z kobietą która jest skrajnie nieodpowiedzialna :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jasiek2r
+1 / 1

@olmajti
Tzn. moim zdaniem system dopuszczający aborcję w niektórych, ściśle określonych przypadkach byłby tu wskazany. W ten sposób jednocześnie nie dochodziłoby do nadużyć i w konsekwencji zabicia dziecka bez powodu, a jednocześnie matka nie musiałaby ryzykować własnym życiem rodząc płód, który od razu umrze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 czerwca 2019 o 17:38

avatar olmajti
0 / 2

@Jasiek2r z tym że taki system obecnie funkcjonuje w Polsce. Nie rozumiem zatem dlaczego niektórzy drą jape że system w Polsce przez brak dostępu do aborcji na życzenie gwałci prawa kobiet :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jasiek2r
-1 / 1

@olmajti
Obecny system zakazuje aborcji zupełnie. Nie pamiętasz? Kaczor zrobił nam deformę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
-1 / 1

@Jasiek2r o! Serio? Jaka jest tego podstawa prawna? Nie przypominam sobie żebym widział masowe czarne protesty i nawoływanie Molesty International to obalenia dyktatury łamiącej podstawowe (?) prawa kobiet :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 0

@olmajti co ty mi z danymi wyskakujesz? zadałam proste pytanie ludziom, którzy aborcję, jako grzech ciężki, chcieliby zlikwidować całkowicie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
0 / 0

@7th_Heaven wyskakujesz ze skrajnie patologicznym przykładem zakazu o moralnie akceptowalnej i uzasadnionej aborcji jako o przejawie tradycyjnego myślenia całkowicie olewając fakt że takich przyczyn aborcji w społeczeństwie pro-choice nieproporcjonalnie mniej niż aborcji na życzenie. demonizując zwolenników pro life starasz się usprawiedliwić każdą aborcję na dodatek sugerując że winą za ewentualną śmierć kobiety ponoszą osoby które uważają że aborcja to zabicie człowieka. i tu dochodzimy do pytanie. od kiedy terminacja potencjału ludzkiego jest jednoznaczne z postępowością? bo nie powiesz mi chyba że płód który posiada unikalne DNA nie jest żywą istotą? :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 0

@olmajti
1. Gdzie usprawiedliwiam aborcję na życzenie?
2. Kogo demonizuję i w jaki sposób?

Chłopie, zadałam konkretne pytanie na konkretny temat do konkretnych ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
0 / 0

@7th_Heaven odpowidziełem Ci. to że nie potrafisz przeczytać ze zrozumieniem nie jest moją winą :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 0

@olmajti uuuu lecisz kolego. Jeśli nie umiesz odpowiedzieć na zadane pytania, nie muszisz, ale nie zrzucaj winy na mnie. Niech Ci będzie, że nie umiem czytać, wklej mi zatem fragment mojej wypowiedzi, w którym usrawiedliwiam aborcję na życzenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
0 / 0

@7th_Heaven przypadkiem odwołującym się do sytuacji skrajnej mającym na celu wywołanie odpowiedniej reakcji na samo omawiane zagadnienie i utożsamienie pewnego światopoglądu z mordowaniem kobiet co jest jednoznaczne z usprawiedliwianiem aborcji na życzenie. Bo pisząc w ten sposób można usprawiedliwić każdą aborcję która może być uznana przez osobę zainteresowaną jako zagrozenia, zycia, zdrowia, dobrobytu czy wygody matki. No i jeszcze to sugerowanie że facet nie ma prawa decydować o tym czy kobieta może usunąć ciążę czy nie. Chyba jednak sama lecisz :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 0

@olmajti ty już nie lecisz, ty fruniesz na haju :/
Przywołując przypadek skrajnej sytuacji pisze o tymże przypadku. Koniec kropka. Wszystko inne co piszesz jest naciąganą jak guma w babcinych majtach nadinterpretacją.
Tekstu o tym, że niby coś "sugeruję" to już nawet nie mam sił komentować :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
0 / 0

@7th_Heaven możesz mi zatem potwierdzić do czego ma się odnosić przedstawiony przez ciebie skrajny przypadek? Co on wnosi do dyskusji? Jak wpływa na całokształt to że w wielomilionowym społeczeństwie znalazł się jeden taki przypadek? Nijak oprócz tego że demonizujesz pewne zachowania. Wiesz kto zrobić dokładnie to samo co Ty? TVN kiedy wyemitował obszerny materiał na temat tego jak w Polsce odradza się nazizm. Możecie sobie podać rękę :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 0

@olmajti ależ śpieszę wyjaśnić: mój komentarz odnosi się do występującej w filmie Zofii Klepackiej i jej skrajnych poglądów, a także do autorów akcji, którą ona i powyższy filmik reprezentuje. Widzisz gdzieś w jej wypowiedziach rozdzielenie aborcji ze wskazaniem od aborcji na życzenie? każdą jedną nazywa grzechem i złem godnym potępienia. Dlatego zadałam to pytanie. Możnaby zadać je także w kontekście homoseksualizmu, który pani Zosia również kwalifikuje jako grzech sodomski, a który przecież sam w sobie nie wyrządza nikomu krzywdy: czy odebranie szczęśliwego i zadbanego dziecka parze lesbijek, z których jedna jest biologiczną matką tegoż dziecka, tylko dlatego, że owe panie "grzeszą" w czyimś mniemaniu, i przekazanie go do domu dziecka, gdzie wychowa się w traumie i poczuciu odrzucenia, albo co gorsza stanie mu się jakaś krzywda, będzie dobre?

Zmierzam do tego, że krytykowanie czegoś z góry, tylko z racji swoich przekonań, bez wgłębienia się w sprawę, jest po prostu chore. Chciałam naświetlić, że w pewnych sytuacjach coś może być dobrem, w innych sytuacjach złem. Tylko tyle i aż tyle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
0 / 0

@7th_Heaven to Ci trochę nie wyszło. Aborcja bez względu na to jakie jest jej uzasadnienie jest terminacją łuckiego życia. Dla większości ludzi wierzących jest niedopuszczalna z moralnego punktu widzenia. Dlatego aborcja nawet w skrajnych medycznych przypadkach jest złem. Poświęcenie jednego życia dla drugiego jest niemoralne. Tak robią zwierzęta żeby przetrwać :)

Tak samo ma się to do homoseksualistów i wychowywania dzieci przez lesbijki. Jeśli w danej społeczności takie zachowania są uważane za zabronione to idiotyzmem jest próba zmiany tego środowiska pod siebie. Widocznie niektórzy mają z tym problem :)

Po za tym. Pani z filmu ma prawo do wyrażania własnego zdania :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 0

@olmajti To, że ty czegoś nie zrozumiałeś nie znaczy, że to nie wyszło...
Jak widać również Ty zaliczasz się do grupy, do której skierowałam pytanie.
Szkoda, że go nie zrozumiałeś i nie poświęciłeś mu chwili zastanowienia.
Są pewne sytuacje, kiedy nie ma dobrego wyjścia, a mniejszym złem jest to, co Ty nazywasz "grzechem". Jak zatem może być grzechem, jeśli nie ma wyboru?
Poza tym jeżeli wiadomo na pewno, że po porodzie dziecko umrze w męczarniach, to jak można nazwać złem pozbawienie go tego życia w czasie, kiedy jeszcze nie ma receptorów bólu? Na tej samej zasadzie dobrem jest dobicie cierpiącego żołnierza, zranionego na wojnie, któremu nie da się już pomóc.
Możesz udawać, że tak nie jest, możesz zakłamywać pojęcie "dobra" wg Twojego i Pani Zosi dziwnego, zmąconego fanatyzmem wyobrażenia, ale to nic nie zmieni. Myślę, że w głębi serca Wasze sumienie samo się z tym kłóci, ale głęboko zakorzeniona bezrefleksyjna wiara w wymyślone dogmaty nie dopuszcza go do głosu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 lipca 2019 o 20:45

avatar olmajti
0 / 0

@7th_Heaven dobra. Nie ma sensu. Naucz się czytać ze zrozumieniem. Skoro mnie identyfikujesz jako kogoś o podobnych poglądach do pani z demota nie mamy o czym rozmawiać. Ja na problem patrzę obiektywnie. Ty subiektywnie. Na dodatek po przez pryzmat uprzedzeń które czynią Twoje wypowiedzi mocno stronniczymi. To tyle :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 0

@olmajti Jeżu kolczasty! gościu, czego nie zrozumiałam? napisałeś, że "aborcja nawet w skrajnych medycznych przypadkach jest złem" a ja Ci na to odpowiedziałam, że bywają sytuacje, w których jest mniejszym złem, złem koniecznym, a wręcz takie, kiedy nie da się jej zakwalifikować jako zło.
Z czym ty masz problem? skaczesz po mnie, najpierw o to, że niby usprawiedliwiam aborcję na życzenie, potem, piszesz coś o tym, że idiotyzmem jest narzucanie społeczeństwu zmiany w jego prawach i zasadach ze względu na własne przekonania, tak, jakbym ja to robiła i tak, jakby nie robiła tego pani Zofia ze swoją świtą :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
0 / 0

@7th_Heaven a zdanie wcześniej: 'Dla większości ludzi wierzących jest niedopuszczalna z moralnego punktu widzenia' czy potrafisz wydedukować z kontekstu że to o nich chodzi? Czy trzeba cię naprowadzać jak przedszolaka? Tak, dla.pewnychnludzi uśmiercenie istoty ludzkiej jest grzechem bez względu na to czy jest to mniejsze zło czy nie. Czego tu nie rozumiesz? To że rozgranicza się wyjątki medyczne które mają moralne usprawiedliwienie niczego nie wnosi do dyskusji. Zadając to bezsensowne pytanie przyczepiłaś się ludzi którym wiara nakazuje traktować aborcję tak a nie inaczej całkowicie pomijając fakt że większość ludzi przeprowadzających aborcję nie ma medycznych podstaw do jej przeprowadzenia. Robią to z wygody. Tego typu narracja sugeruje że aborcja jest dobra bo ratuje życie a płód jest pasożytem który to życie może zabrać i każdy powinien mieć prawo tego pasożyta się pozbyć jeśli ma na to ochotę :)

Odnośnie narzucania swojej wizji świata to robisz to w innym temacie. To już ci nie przeszkadza nie? ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 0

@olmajti Z wielu przeprowadzonych z Tpbą rozmów potrafię wydedukować, że jesteś osobą wierzącą, więc wyjaśnij mi dlaczego miałabym Tego zdnia nie odnosić do Ciebie??
Ponadto skoro podważasz moje twierdzenie, iż aborcja w szczególnych przypadkach nie jest złem a wręcz może być dobrem, to jest JEDNOZNACZNE z tym, że opowiadasz się po przeciwnej stronie, nieprawdaż?

Są jakieś granice absurdu, których nie jesteś w stanie przekroczyć?

Chętnie Ci wyjaśnię, czego nie rozumiem w takiej postawie: otóż nie rozumiem niekonsekwencji. Dlaczego ci sami ludzie nie nazywają grzesznikiem Jezusa, który dobrowolnie wydał się na śmierć? Zabił siebie, z własnej, nieprzymuszonej woli. Jest to zatem grzech, bez względu na okoliczności.
Dlaczego dobrym nazywają Boga, który nakazywał ludziom zabijać innych ludzi?
Dlaczego w ogóle definiują złem vel grzechem odebranie życia, choćby humanitarne i uzasadnione, a już zadawanie cierpienia nie? Pozwolić komuś cierpieć, podczas gdy możesz temu zapobiec, jest zadawaniem cierpienia. Poza tym jeżeli ktoś i tak umrze, tyle, że trochę później i w męczarniach, to czy można mówić o zabójstwie? Jeśli wiedząc, że za moment spalę się w płomieniach, wyskoczę z okna wieżowca, to też popełniam grzech?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 lipca 2019 o 23:05

7 7th_Heaven
0 / 0

@olmajti oczywiście, że pomijam fakt tego, jakie powody ma większość ludzi dokonujących aborcji, ponieważ nie odnoszę się tutaj do tego problemu, ponadto sama nie raz pisałam, że jestem przeciwna aborcji na życzenie. Odnoszę się do niekonsekwencji i braku logiki u osób ślepo i fanatycznie głoszących swoje własne, chore dla mnie morale jako jedynie słuszne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 lipca 2019 o 23:08

avatar olmajti
0 / 0

@7th_Heaven ja 3.14erdole. nie pisze o sobie. Czy to jest aż tak trudne do zaakceptowania? Czy tobie naprawdę trzeba pokazywać pewne rzeczy palcem? Co mają do tego moje prywatne przekonania? Prywatnie jestem satanistą. Czy to cokolwiek wnosi do dyskusji? Nie tylko Twoje twierdzenie że moje wypowiedzi są oparte na przynależności do danej grupy ma na celu podważenie ich jako subiektywnych. I nie dla mnie tylko dla LUDZI WIERZĄCYCH! ile razy mam to powtarzać zanim do Ciebie dotrze że takimi wypowiedziami sama się kompromitujesz? Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i na podstawie uprzedzeń wyciągasz błędne tezy. Masakra :D

Do reszty się nie ustosunkuje bo mnie nie dotyczy. To że Ty sobie dopowiadasz pewne rzeczy tylko dla tego że się ze próbuje przedstawić Ci czym mogą kierować się inni nie oznacza że Twoje wyssane z palca przypuszczenia pokrywają się z prawdą. Najśmieszniejsze jest to że do tej pory nigdzie nie wspomniałem o swoich osobistych poglądach a ty jakimś cudem potrafiłaś mnie zaszufladkować. Klasyczny przykład uprzedzenia :)

99% ludzi że skrajnych biegunów politycznych zachowuje się dokładnie tak samo ale dla Ciebie problem stanowią tylko ci którzy są po przeciwnej stronie niż ta z którą Ty się identyfikujesz. Hipokryzja :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 lipca 2019 o 23:32

7 7th_Heaven
0 / 0

@olmajti Wpadłeś w jakąś pętlę samozaorania, czy co? Ja krytykuję określone poglądy określonej grupy osób, a ty usiłujesz podważyć moje słowa, biorąc za argument (uwaga!) poglądy tych osób xD było to nawet zrozumiałe w obliczu faktu, że się z nimi identyfikujesz, ale ty postanowiłeś udawać, że nie podzielasz tych poglądów i jesteś satanistą xD o jacież… Swoją drogą nie znam się za bardzo na satanizmie, ale mam kolegę satanistę, chętnie skonsultuję z nim Twoją historię komentarzy i pośmiejemy się razem :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 0

@olmajti CO do hipokryzji:
Przypomnę Ci, bo zdaje się nie raczyłeś przyswoić, że nie opowiadam się po żadnej z tych dwóch skrajnych stron. Więc fakt, iż krytykuję jedną z nich wynika wyłącznie z tego, że o tej jednej jest demot. To takie nieoczywiste?

Nie rozumiem po co chcesz mi przedtawiać czym się kierują owi ludzie? doskonale wiem czym, ja tu nie szukam ich pobudek, ja te pobudki krytykuję! jako niekonsekwentne, nielogiczne, nieprzemyślane, bezrefleksyjne, powielane ślepo za innymi oszołomami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 lipca 2019 o 23:46

avatar olmajti
0 / 0

@7th_Heaven widzę że dla ciebie abstrakcyjne myślenie jest tak samo trudne jak zaakceptowanie wolności słowa. Nie chce mi się tego dalej ciągnąć. Ale skoro dla Ciebie przynależność do danej grupy można bezpodstawnie stwierdzić na podstawie wypowiedzi to przykro mi ale nie rozmawiam z komunistami :)

Mam nadzieję że kolega pokaże ci w jak wielkim bagnie siedzisz :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 lipca 2019 o 23:48

avatar olmajti
0 / 0

@7th_Heaven Twoja strona robi to jeszcze bardziej bezczelnie i nawet się z tym nie kryje. Ale rozumiem że jeśli pojawią się problem pedofilii to należy się skupić tylko na jednej grupie społecznej i resztę olać bo akurat oni są bezpośrednią opozycją do naszego światopoglądu a pedofilia w naszysz szeregach nie razi tak bardzo ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 0

@olmajti Kolega nie jest taki jak ty, i nie postawił sobie za cel bezczelnego i nachalnego udowadaniania światu swoich racji :/

Co do tematu: serio gówniane znaczenie w tej dyskusji ma fakt, czy jesteś katolikiem czy też nie, więc może odbij od tego bzurdnego problemu, bądź sobie satanistą czy księżniczką angielską, jeśli wolisz, ale wyjaśnij mi proszę, o chooj Ci w ogóle chodzi w tej dyskusji? Póki co abstrakcją wieje z Twoich komentarzy co najmniej taką, jakby lekko zadymioną ziołową nutą :/

Może zacznę Ci punktować, będzie Ci łatwiej:
1. Jaka moja strona? Ktoś tu coś wspominał o nadawaniu oponentowi przynależności? Zrozumiałabym, gdybym ja którejś ze stron broniła, tak jak ty, ale ja nikogo tu nie bronie. Piszę na konkretny temat i wyrażam swoje zdanie, ty natomiast zamiast zrobić to samo, atakujesz moje zdanie i nawet nie raczysz tego uargumentować.
2. Czemu do cholery wyskakujesz z jakąś pedofilią?? rozmawiamy na temat aborcji a konkretnie osób, które stoją po skrajnej stronie w dyskusji o niej. Co tu ma do rzeczy pedofilia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
0 / 0

@7th_Heaven nie bronisz. Ale atakujesz. To wystarczy. Sama nie widzisz tego co wypisujesz ale masz najwiekszy problem do mnie że staram się wytłumaczyć pewne postawy, które dla Ciebie są niezrozumiałe :)

2. Nie rozumiesz jak działa analogia. To już nie jest mój problem. Nie mam zamiaru się z tego tłumaczyć :)

Wyrywasz całe zdania z kontekstu tylko dla tego że są w nich słowa które uruchamiają twoje uprzedzenia. Wiesz kto tak robi? Fanatycy :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 lipca 2019 o 0:08

7 7th_Heaven
0 / 0

@olmajti Gościu, osłabiasz mnie.... co jest dla mnie niezrozumiałe? że katolicy uważają aborcję za grzech??? toteż cały czas piszę Ci, że to jest dla mnie niekonsekwentne, nielogiczne, nieuzasadnione, ale nie niezrozumiałe. Ja to rozumiem doskonale, tylko tego nie podzielam.
Oczywiście, że atakuję, mam prawo. I co w związku z tym? w jaki sposób to może choćby sugerować, że jestem zwolennikiem aborcji na życzenie? Gdybym broniła aborcji na życzenie to logiczne byłoby sądzić, że jestem jej zwolennikiem. Dlatego właśnie uważam Cię za katolika, ponieważ bronisz katolickich wartości nie uzasadniając tego w żaden inny sposób, jak tylko odwołując się do katolickich wartości :/ Jeśli się pomyliłam to i tak mniejsza skucha w porównaniu do tego, że ty prezentujesz w tym temacie jakieś rozdwojenie jaźni :/ Twierdzisz, że jesteś satanistą, ale przejawiasz stricte katolickie poglądy w odniesieniu do wielu spraw. i kierujesz się katolicką moralnością. A propos rozdwojenia jaźni: w innym democie dotyczącym małżeństwa usilnie wpajasz mi tezę o przywileju, a kilka komentarzy wyżej do innego użytkownika piszesz, że to powszechne prawo, a nie przywilej xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 0

@olmajti Rozumiem jak działa analogia, ale jej w tym przykładzie nie widzę.
Jeśli tak wszystkiego "nie masz zamiaru" to może po prostu nie pisz wcale?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
0 / 0

@7th_Heaven to że uważają że terminacją życia jest grzechem jest dla Ciebie nielogiczne i nieuzasadnione? Ma sa kra!

Bohaterka również ma prawo wyrazić własną opinię. ma prawo być na jej podstawie oceniana. Tak samo jak Ty. Więc skoro Ty masz prawo do oceny mojej osoby i wyciągnięcia wniosków na podstawie wypowiedzi kompletnie nie odnoszących się do mnie tak ja mam prawo oceniać Ciebie na podstawie wypowiedzi które odnoszą się bezpośrednio do Twoich przekonań. A skoro atakujesz prolifow jako winnych śmierci matek to robisz nieświadomie za adwokata aborcji na życzenie ;)

Nie. Ja się odnoszę do pewnych poglądów które występują nie tylko w katolicyzmie. Weźmy na ten przykład judaizm. Ma on o wiele bardziej ortodoksyjny stosunek do aborcji niż katolicy. Albo buddyzm. A ch**. Nawet ateizm w swojej humanistycznej postawie powinien być stanowczo przeciwko aborcji. To jednak dla Ciebie już nie stanowi problemu, nie? Tylko nie wyskakuje mi tu z tym że przewodnią religia w Polsce jest rzymskokatolicka jej należy się czepiać bo to (uwaga analogia) jakbyś czepiała się pedofilii tylko w kościele katolickim :)

No chyba że uznajesz ze podstawy etyki nie mogą być uniwersalne i nie mogą wywoływać z wielu światopoglądów.

Ja mam rozdwojenie jaźni? Nie wydaje mi się. Za to dam sobie rękę uciąć że znowu coś wyrwalaś z kontekstu. A jak nie to udowodnij ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 lipca 2019 o 0:34

7 7th_Heaven
0 / 0

@olmajti Możesz wrócić do tematu dyskusji, czy długo tak jeszcze będziesz odbijał piłeczkę bez sensu?
Pozwól, że pomogę Ci wrócić na tory tematu:
Czy zakazanie aborcji kobiecie, której życie jest zagrożone przez problemową, skazaną na poronienie lub śmierć tuż po porodzie ciężę, w wyniku czego ta kobieta umrze, nie jest grzechem/złem? Jak dla mnie jest to zabójstwo poprzez nieudzielenie pomocy. Tak więc analogicznie: czy można nazwać złem/grzechem aborcję, która z jednej strony ratuje życie kobiety, z drugiej chroni przed niepotrzebnym cierpieniem płód, który i tak by umarł? Jaką trzeba mieć moralność, żeby w ogóle odważyć się występować przeciwko prawu do aborcji w takim przypadku? no podpowiem Ci: żadną. Trzeba być po prostu fanatykiem bez własnej moralności, powielającym ślepo czyjeś urojenia jako jedyne słuszne wartości.
Zabrzmi to chamsko, ale życzyłabym niektórym osobom znalezienia się w sytuacji takiego wyboru i niech wtedy z taką samą stanowczością odnoszą te swoje zarzuty do siebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 0

@olmajti tak, jest to dla mnie nielogiczne i nie jest to masakra - wyjaśniłam Ci w komentarzu wyżej dlaczego.
Wyjaśniłam też gdzieś wcześniej, dlaczego jest to niekonsekwentne, na przykładzie Jezusa, którego nikt z katolików nie nazywa grzesznikiem, choć popełnił samobójstwo (to również terminacja życia, również nazywana grzechem przez katolików). Mało tego - kobieta, która za cenę własnego życia nie dokonuje aborcji płodu całkowicie niezdolnego do życia i skazanego na śmierć, również popełnia samobójstwo. Jakie jest logiczne (nie odnoszące się do wiary) wytłumaczenie tego, że podjęła taką decyzję? Osoby wierzące, które o to pytałam, zawsze twierdziły, że to kwestia zaufania Bogu: jeśli umrze, to znaczy, że Bóg tak chciał (co jednocześnie nie przeszkadza im podejmować leczenia, gdy zachorują na raka), albo że zdarzy się cud i płód przeżyje. Tylko wiesz co? liczenie na cud w tak beznadziejnym przypadku jest równie idiotyczne jak skoczenie w dachu w nadziei, że objawi się archanioł Gabriel i złapie Cię w locie. Nadal jest to samobójstwo. Niczym nie uzasadnione w dodatku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 0

@olmajti Ja mam prawo, ona ma prawo, ty masz prawo... tylko o co Tobie w tej dyskusji chodzi, pytam się znowu? uczepiłeś się mojego komentarza i sam już nie wiesz, z jakiego powodu.
Zadałam konkretne pytanie konkretnej grupie ludzi, nie wskazując wcale, że chodzi o katolików - to Ty ich przywołałeś (!) Teraz mi tu o żydach coś piszesz? jak odpowiem Ci, to zaczniesz pisać o kolejnej roligii, i tak w kółko? potrafisz trzymać się tematu?
Podstawy etyki są uniwersalne, ale pewne środowiska chciałyby je kształtować pod swoje dyktando, na wzór swoich chorych urojeń. Mogą sobie nazywać grzechem co chcą, ale jeśli chcą na tej podstawie kreować prawo i ład w społeczeństwie, to pozwól że ja stanę w opozycji. Pani ZOfia pragnie zaprowadzić porządek katolickiego świata, w któym królują katolickie wartości, określone oczywiście przez nią samą i jej popleczników. Uzurpuje sobie prawo do stanowienia o tym, co jest moralnie dobre a co złe.
Ja natomiast podejmuję polemikę z jej zwolennikami, aby pokazać im pewne ułomości tego sposobu myślenia, lub zrozumieć to, dlaczego ich nie dostrzegają (czy też dostrzegać nie chcą).
Ty mi za to wyskakujesz z mordą, że niby atakuję kościół i tu (uwaga analogia) typowa polemika osób, któe nie mają argumentów w dyskusji, więc udają pokrzywdzonych.
Jeżeli jest demot o pedofilii w kościele, to krytykuję pod nim pedofilię w kościele. Co mam robić? chwalić ją? Jeżeli jest demot o pedofilii w innym środowisku, to też ją krytykuję. Nie widzę natomiast powodu, aby pod demotem o kościelnej pedofilii pisać wypocin na temat pedofilii w innych środowiskach, bo to jest nic innego jak próba wybielenia jednych poprzez odwrócenie uwagi w stronę drugich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 0

@olmajti
"jeśli prawo jest powszechne nie ma mowy o przywilejach a w tym przypadku prawo jest powszechne" (pisałeś o prawie do zawierania małżeństw".
Kiedy natomiast ja napisałam to samo, usilnie udowadniałeś mi, że się mylę.
Nie wiem... albo masz rozdwojenie jaźni, albo nie zrozumiałeś tego, co napisałam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar olmajti
0 / 0

@7th_Heaven kilka razy odpowiedziałem ci na to pytanie. Wiem że masz problemy z przetwarzaniem złożonych wypowiedzi ale to już nie mój problem :)

Ja pruszylem temat chrześcijan? Hahahahaha uderz w stół. Przeczytaj naszą rozmowę a może do Ciebie dotrze o czym ja pisałem i o czym Ty zaczęłaś. To że nie za bardzo kumasz to już Twój problem :)

I tu się zgodzę. Też mnie mierzi jak środowiska LGBT próbują przeforsować narrację to tym że pedoseksualizm jest ok, aborcja na życzenie jest ok, eutanazja jest ok, ale kara śmierci nie jest ok. Obnoszenie się ze swoimi poglądami też się pod to da podpiąć :)

No widzisz. I tu jest twój problem krytykujesz tylko to co jest aktualne. Ja w moich wypowiedziach odnoszę się do całego spektrum problemu. Ty widocznie tego nie potrafisz zrozumieć bo dla Ciebie problem stanowi tylko jedna skrajna strona :) a jeśli nie widzisz potrzeby pisania o problemie pedofilii po za daną grupa bo dany demot się doniej nie odnosi to wykazujesz się bardzo sprytna wybiórczością i dajesz moralne przyzwolenie na pedofilię w środowiskach do których się nie odnosisz. Pedofilia jest niemoralnym przestępstwem. Brak dyskusji na temat całego spektrum problemu odrwaca od niego uwagę. Chyba że lubisz stosować dywersję :)

Przeczytaj cala dyskusję zanim zaczniesz wyrywać z kontekstu moje wypowiedzi. Nie chce mi się tłumaczyć czego dotyczył wyrwany z kontekstu fragment bo i tak to do Ciebie nie dotrze :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
+3 / 9

Co w tym żenującego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AlexanderM
-3 / 7

No właśnie, co w tym żenującego? Muzyka, poglądy Zofii Klepackiej, teledysk, tytuł, tradycyjny model rodziny, czy to że zło aborcji nadal trzeba tłumaczyć?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stypson
+2 / 8

Czemu nie było zwrotki o pedofilii pani Zosiu? To nie jest grzech wołający o pomstę do nieba?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Britta1
+3 / 7

@stypson Niektórzy twierdzili, że ta tematyka = atak na Kościół = atak na tradycję = atak na rodzinę. Wynika, że osoba niewierząca i nie polska, nie może mieć rodziny, ale pomijam.
Ja osobiście nie widzę związku między tymi składnikami, które wymieniłam, ale niektórzy widzą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 czerwca 2019 o 15:20

I Ijon_Tichy
-5 / 11

Bardzo dobrze robi. Trzeba walczyć z sodomicką propagandą. Brawo pani Zofio!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DarkDaro
-1 / 3

Już usunęli! Bo nagrywać teledyski tylko mogą ludzie akceptujący homoseksualną propagandę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tinnytin
-3 / 7

Cieszy mnie to że są w tym kraju ludzie posiadający jakiś system moralny, który nie zmienia się tylko dla tego że jakiś homo-propagandysta czy inny ułomny próbuje wyśmiać jej postawę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawlon1
+1 / 1

@tinnytin
system moralny maja niby Ci co maja kazde dziecko z innym partnerem? a moze jak Marta K kilku mezow? :D to sa wzory tej tradycyjnej rodziny? jaka ciemnota trzeba byc zeby to chwalic?!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tinnytin
-1 / 1

@pawlon1 A kto powiedział że są to wzory dobrej rodziny? Dla mnie rodzina to ojciec, matka i przynajmniej jedno dziecko. Poza tym dziękuję za bana. środowiska "antyfaszystowskie" w walce z faszyzmem używają głównie środków faszystowskich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawlon1
+1 / 1

@tinnytin
skoro reklamuja "dobra rodzine" to chyba do reklamy wybrali wzory? bo kto normalny wybiera pedofila do reklamy przedszkola? jak widac hipokryzja kwitnie. rodzina to kazdy kogo lacza wiezi rodzinne, to co jak ktos nie ma dziecka to juz nie jest rodzina? nie wiem o jakim banie mowisz ale piszac ze w "walce z faszyzmem" to rozumiem ze uwazasz siebie za faszyste, hmm, faktycznie powod do dumy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tinnytin
-1 / 1

@pawlon1 Nie uważam siebie za faszystę, ale środowiska LGBT itp. nazywają tak każdego kto śmie wyrazić inne zdanie niż ich. Idąc dalej, dwie osoby będące w związku to nie rodzina tylko para lub małżeństwo a nie rodzina. Osobiście pani Marta K. nie stanowi dla mnie żadnego wzorca moralnego, podobnie jak Karyny mające przysłowiową piątkę dzieci, każde z innym. A co do bana, to dostałem go po napisaniu pierwszego komentarza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B biuro74
+3 / 3

Żenujące to "zaczęło być", jak ludzie z kategorii "takiemu to cep do ręki, a nie komputer" zaczęli okazywać się cyberświatu, a potem się nagle okazało, że wygrali wybory ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem