Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
164 173
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
B Bloodonice
+5 / 7

Lepiej pić zdrową wódkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+5 / 7

Młodzi sięgają po narkotyki, bo rzeczywistość którą sprezentowali im dorośli jest gówno warta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J J_R
+1 / 1

@ministerq Nie tylko. Nawet jak zrobić idealną rzeczywistość, raj na ziemi, to jak się pokłóci wewnęrtrznie grupa, to przegrany idzie na bok się pocieszyć (a czy będzie to narkotyk, czy inny umilacz czasu, to już inna bajka). Jak nie może wrócić do grupy z jakiegoś powodu, to pociesza się coraz mocniej i mocniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+1 / 1

@J_R w idealnej rzeczywistości nikt się nie kłóci, bo jest to idealna rzeczywistość, w której nie ma powodu by się kłócić, czy czuć przegranym.
Poza tym, cały wywód i tak jest z dupy, bo nikt nigdy żadnej idealnej rzeczywistości nie stworzył.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J J_R
+1 / 1

@ministerq Przez idealną rzeczywistość mam na myśli tak idealną, jak tylko się da realnie stworzyć, a nie jakieś fiku miku na fantazyjno-filozoficznym patyku. Jak Ci tak bardzo słowo idealna nie pasuje, to zamień sobie na optymalną.
Takie są wnioski z badań naukowych nad zażywaniem narkotyków. Jak można wygodnie żyć i się dobrze bawić, to nikt narkotyków nie nadużywa (może co najwyżej rekreacyjnie zażyć, ale i tak są to relatywnie małe ilości).
Tak więc nic z d nie brałem. Jak chcesz, to sobie poszukaj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Trepan
0 / 0

Po pierwsze: 15latek umie znaleźć dilera, a policja nie. Po drugie: stary niech robi ze sobą co chce, byle ubezpieczenie publiczne tego nie obejmowało (nie zamierzam finansować leczenia kogoś kto się sam celowo uszkadza), a za udostępnianie nieletnim ucinać łeb i po temacie. Istota problemu leży w tym, że taki biznes prowadzą dość mocne i wpływowe grupy przestępcze, więc żadne prawo i żadne służby ich nie niepokoją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RaistlinMG
0 / 0

@Trepan i tak płacisz już za leczenie alkoholików i palaczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Iorwen
+1 / 1

@Trepan Myślisz że policja nie potrafi znaleźć dilerów? Oh boy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Trepan
-1 / 1

@Iorwen wiesz co mam na myśli, było doczytać post do końca i ze zrozumieniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wreckedge
+1 / 5

O! Brawo! Marihuana - jako narkotyk przyrównana do heroiny i kokainy (uzależniających fizycznie mózg). Ale, ale! Alkoholu (po którym jest najwięcej wakacyjnych wypadków) tu się nie umieszcza.
Papierosów - uzależniające 300x bardziej niż THC (w marihuanie) - też brak.

No cudna tabelka! Sponsorowane przez Związek Zakładów Przemysłu Tytoniowego, Związek Piwowarstwa Polskiego i ZrzeszeniePolskich Zakładów Produkcji Napojów Wyskokowych.

Dzięki za info.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RaistlinMG
0 / 2

@Wreckedge chciałem dać plusa, ale ostatnie zdanie (przed Dzięki za info.) popsuło.
Niekoniecznie jest to przez nich sponsorowane, ludzie nie zdają sobie sprawy że marihuana mniej uzależnia i jest mniej szkodliwa niż papierosy.
Ba nawet jakby się zabroniło papierosów i alkoholu, bo są niezdrowe to niekoniecznie trzeba by zabronić marihuany, która w sumie jest mniej szkodliwa (w umiarze, ale w sumie alkohol też w umiarze) niż alkohol czy papierosy.
Stąd że ludzie nie są świadomi, powtarzają takie głupstwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F konto usunięte
0 / 0

Marihuana powoduje trwałe zmiany w mózgu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Darknazannon
-1 / 1

Choć ćpunów mam gdzieś to jednak jestem za legalizacją narkotyków. Wolny kraj, wolna wola, wolni ludzie. Niech każdy decyduje za siebie. Jako student medycyny znam wszystkie zalety i wady i uważam, że nic nie jest ani złe ani dobre. To zależy od ludzi. Gdyby narkotyki były legalne, nikogo by nie ciągnęło, policja zajmowałaby się poważnymi problemami, a mafia by nie zarabiała. Nigdy nie ćpałem, nawet alkoholu nie piję częściej niż ze 3 butelki wina na rok. Ale jak ktoś chce ograniczać wolność to mnie trafia. Można robić z wszystkich debili, ale to najgłupsza droga. Zakazami nic się nie osiąga, a im surowsze prawo tym bardziej ludzie nim gardzą. Dla większości ludzi wsadzanie za marihuane to terror i dlatego są przeciw prawu. Tak samo było w czasie prohibicji w USA. Debilny zakaz miał odwrotny skutek do zamierzonego, nawet większość policji go łamała... Dlatego niech zamiast ostrzegać wyeliminują problem w zarodku. Będzie legalne to nie będzie tak kusiło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krzysztow_metalowiec
0 / 0

mam 15 lat. po ch*ja inhalować się marysią? płuca niszczy, raka powoduje a działa tak jak etanol. kto to pali to ciota, co szuka kolegów. lepiej ojcu wódę zaiwanić, najwyżej rodzice pasem stłuką, niż wydawać 300 żeby się najarać a potem problemy z długami i policją mieć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O konto usunięte
-1 / 1

Idź taką drogą jak chcesz. Wszystko jest dla ludzi. Pamiętaj jednak, żeby mieć umiar i nie ulegać wpływom społeczeństwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem