Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
803 807
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar niejestembotem4321
+12 / 12

Nie dziwę się jak ją dostanie. W przeciwieństwie do niektórych odkryć jak np: bozon higgsa ma niedługo się przydać, a mianowicię jeśli ktoś by chciał odebrać jakąś wiadomość, a osoba trzecia ją podsłuchać to zawsze zostawi po sobie ślad. Jest to oparte na jednej z podstawowych praw fizyki kwantowej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D deathrider123
+16 / 16

@niejestembotem4321 spekulowanie co będzie przydatne a co nie może okazać się bardzo błędne. Przykładem może tu być algebra Boole'a - on chyba zebrał niezłe baty, kiedy opublikował ja w XIX wieku. "Prawda/fałsz, 0 i 1, na co to komu ? On ma grant i dostaje państwowe pieniądze na takie bzdury ?".
Niespełna 100 lat później ktoś wpadł na pomysł: 0 - prąd nie płynie, 1 - prąd płynie. Tak powstał pierwszy kalkulator a później komputer: czyli podwali współczesnej (informatycznej) cywilizacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kkuubbaa123
+16 / 22

Pomyśleć sobie, że taki człowiek nie dostał jeszcze nagrody Nobla a jakaś chora (dosłownie) dziewczynka dostanie za czytanie z kartki też taka nagrodę tylko, że "pokojową" .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bartek298
0 / 0

Brzmi jak by z narodowości był prawnikiem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zibioff
+1 / 3

Chciałbym to skomentować, ale "kryptografia kwantowa" - nawet nie będę udawał, że wiem o co chodzi...
Pewnie i tak Greta dostanie Nobla z fizyki, chemii, z ekonomii i jeszcze pokojową.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar niejestembotem4321
+1 / 1

@deathrider123 Chodzi mi tu o najbliższą przyszłość. Bozon higsa może się przydać nawet bardzo, ale nie w najbliższej przyszłości. A co do kryptografi kwantowej to jest można powiedzieć pewnik, że niedługo będzie to wykorzystywane w mniejszym lub większym stopniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D deathrider123
+2 / 2

@niejestembotem4321 zapewne masz racje: niestety z nauka jak i technologia (zwłaszcza przy obecnym tempie ich rozwoju) jest bardzo ciężko cokolwiek spekulować. Kolejnym przykładem może być tzw. Spintronika(https://pl.wikipedia.org/wiki/Spintronika): dziedzina fizyki/elektroniki skupiająca się NIE na ładunku elektrycznym ale na momencie spinu cząstek elementarnych (głównie elektronów).
Dziedzina ta w zasadzie ma jedno osiągnięcie: w latach 90 tych były bardzo duże problemy z produkcja dysków twardych o rozmiarach większych niż kilkaset mega.
Głównym stoperem był tu nie zapis informacji na nośnikach magnetycznych, ale ich odczyt.
Głowice mogące odczytywać kilku-gigowe nośniki były niezwykle drogie, nie dawało się zbić ich cen.
Problem rozwiązał IBM opracowując głowice odczytujące nośniki magnetyczne w oparciu o zmiany momentu spinu przepływających elektronów.
Nagle, gdzieś tak miedzy 96 a 98 rokiem pojemności dysków podskoczyli z 100-200 Mb do 4-8 Gb. Wtedy był to gigantyczny przełom.
Chodź dzisiaj wydaje się to mocno archaiczne, wtedy wywołało to reakcje łańcuchowa: większe dyski twarde oznaczały nie tylko większe pojemności w domowych PC'tach, ale także dla stacji roboczych na których pracowali profesjonaliści.
To pozwoliło im na szybsze projektowanie bardziej skomplikowanych układów scalonych, co zaowocowało miedzy innymi powstaniem pendriveow i dysków SSD.
Nie wiadomo jak będzie z Bozonem Higgsa: czy nie znajdzie on (tak jak Spintronika) jakiegoś pojedynczego, ale rewolucyjnego zastosowania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 października 2019 o 10:11

M MrMojoRisin
+1 / 1

Sprytnie. Tworzysz dziedzinę, w której jesteś najlepszy i potem tylko nobelek. Taktyka 8)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J janciowolf1
+1 / 1

A kto z was wie co to jest kryptografia kwantowa?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Alarma
+1 / 1

Ja

Odpowiedz Komentuj obrazkiem