Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Fragglesik
+12 / 12

Nie muszę tego czytać, od dawna jestem rozczarowany ludźmi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
0 / 0

@Fragglesik Ludzie to także Ty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
0 / 0

@Kocioo Nie, ludzie to nie ja. Aż takiej schizofrenii nie mam. Mogę się niew rozczarować co do pojedynczego człowieka, ale ludzie, jako skupisko, zawsze mnie rozczarowywali, bo myślenie i mózgi pojedynczych w zbiorowisku gasną jak zdmuchnięta świeczka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
+5 / 7

Kiedy słyszę.. ." Ludzie to... " wiem ze mówiący tak mówi o sobie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B barabura
0 / 0

Są też "złudzenia, które pozwalają żyć" (tytuł książki) - więc nie jest to wszystko takie oczywiste

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K katem
+16 / 16

Mam wrażenie, że autor nie przeczytał podpisów do obrazków przed opublikowaniem demotywatora.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Uhtred
+14 / 14

Dzisiaj wszyscy są rozczarowani wszystkimi. Nikt nie szuka pozytywów i każdy mówi innym jak żyć. A jak masz inne zdanie to jesteś debil i idiota. Pokora to obciach dla wielu. Na szczęście nie dla wszystkich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MajorKaza
+5 / 5

"efektem jeziora Wobegon" - poprawna nazwa to Efekt Dunninga-Krugera.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
+3 / 3

Każde ze zjawisk opisanych w tek galerii ma dużo bardziej skomplikowane wytłumaczenie, które autor przeokrutnie uprościł. Ludzka natura nie jest aż tak prosta. Poza tym wiele z badań, na których oparto te tezy, są kwestionowane z uwagi na błędną metodologię i niereprezentatywną grupę badanych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
+1 / 1

Bardzo słabe wyjaśnienia, takie płytkie, tymczasem zwykle są to bardziej złożone procesy.
Z natury jesteśmy najbardziej skupieni na sobie i jest to normalne i zdrowe. W końcu to nas zaboli, jak się w nogę walniemy, więc to o swój komfort najbardziej dbamy. Tak naprawdę te "fakty" wynikają właśnie z tego egocentryzmu.
1. Nie każdy przecenia swoją atrakcyjność, umiejętność prowadzenia pojazdu. Wielu ludzi ma wręcz przesadnie niską samoocenę.
Jest spora grupa ludzi, którzy poza miastem boją się jeździć, bo nie są pewni swoich umiejętności w tym zakresie.
Z inteligencją jest trochę inaczej, faktycznie jak w znanym cytacie, dużo ludzi uważa, że ma tej inteligencji co najmniej wystarczająco, a często więcej, niż inni. Bardzo to widać w wielu komentarzach na demotach.
2. Czterolatkom prezentujemy świat, w którym są dobrzy i źli, ci dobrzy dostają nagrody, a ci źli kary. Uczymy też, że kary są słuszne, dlatego więc, jeśli ktoś zdaniem kilkulatka zasłużył na karę/cierpienie i to go spotkało, to stało się coś dobrego, sprawiedliwego.
4. Tutaj się nie zgadzam z badaniem. Wiele osób lubi myśleć wykonując machinalnie jakąś czynność, taką, która nie wymaga skupienia i jest powtarzalna. Mycie naczyń, zamiatanie, przenoszenie worków z jednej na drugą stronę. Robiąc coś rutynowo, pozwalamy naszym myślom płynąć swobodnie. Samo siedzenie "bezczynnie" może powodować pewien dyskomfort, od dziecka jesteśmy uczeni, że trzeba coś robić, wielu z nas jest prawie cały czas w ruchu. Siedzenie bez planów, bez celu, wywołuje u nas pewną dezorientacje i to pewnie była przyczyna niekomfortowych odczuć badanych. Natomiast czasem siedzenie w miejscu powoduje przyjemny przepływ myśli. Toż przecież najlepsze pomysły wpadają nam do głowy, gdy siedzimy w toalecie ;).
6. Hah tutaj sprawa jest akurat bardzo prosta, kiedy my coś robimy, znamy swoje motywy, ścieżkę, która nas poprowadziła do tego zdarzenia, więc potrafimy się usprawiedliwić. Owszem zrobiłam coś tam, ale ja miałam powód! Obserwując to samo zdarzenie u innych, widzimy jedynie czyn i tylko ten czyn oceniamy. Dlatego u innych bardziej nam to przeszkadza, bardziej nas oburza. Jest też kilka innych czynników, ale nie chcę się rozpisywać aż tak, wspomnę tylko o jednym, typowym naśladownictwie, powtarzamy reakcje innych, na nasze zachowanie.
8. No to akurat jest oczywiste, ktoś kto nie ogląda się na innych, ma gdzieś czy swoim działaniem sprawi przykrość koledze z pracy, lub wywoła antypatię do siebie. Ma dużo większe szanse na osiągnięcie sukcesu.
9. A to akurat różnie. W życiu dyskutowałam z wieloma osobami, na wiele tematów. Z niektórymi faktycznie się po prostu nie dało. Choćby nie wiem jak niepodważalny dowód się pokazało, to oni zdania nie zmienią i koniec. Jednakże nie wszyscy tacy są, wiele dyskusji sprawiło, że ja zmieniłam podejście do tematu, poznając nowe fakty, nowy punkt widzenia, jak i wiele osób zmieniło swoje podejście, po naszej wymianie poglądów. Ludzie są po prostu różni i to jest fajne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem