Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Ty możesz być koleją ofiarą „Mordercy bez zlecenia”. Szokujący film polskiej policji

www.demotywatory.pl
by Arnau
+
424 431
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
W w0lnosc
-5 / 21

Proszę o informację ile to wypadków jest spowodowanych przez pijanych?
Przypominam, że te statystyki i tak kłamią, ponieważ nawet jak nie była Twoja wina (np. ktoś wymusił pierwszeństwo na Tobie), ale Ty jesteś pod wpływem, to i tak jest Twoja wtedy wina.
A mimo to nie ma aż tyle wypadków z udziałem pijanego. Ok. 2%.
To ta kampania kosztowała znacznie więcej niż np. postawienie świateł dla pieszych. A te światła uratują więcej osób, niż ta kampania...

Ale to takie chwytliwe...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 listopada 2019 o 13:58

I islandor
+12 / 16

Oczywiście że "zawsze" jesteś winny gdy wsiadasz do auta po alkoholu. Bo po alkoholu się do auta nie wsiada i tyle.
Chyba że nie masz wyboru i ratujesz tym komuś życie ale to kwestia do dyskusji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
+5 / 9

@w0lnosc Odsetek sprawców wypadków po pijaku 2% za to po wypiciu wody - 100%. Skazujmy tych co wodę pili!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J janvier93
+7 / 11

Oho, zaczyna się relatywizowanie jazdy pod wpływem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar YouCantSaveMe
+4 / 6

@w0lnosc "nawet jak nie była Twoja wina (np. ktoś wymusił pierwszeństwo na Tobie), ale Ty jesteś pod wpływem, to i tak jest Twoja wtedy wina." - skąd takie informacje? Jeżeli dochodzi do takiej sytuacji, to nietrzeźwy odpowiada za jazdę pod wpływem alkoholu, a sprawca kolizji - za kolizję. Kwestia jedynie tego, że ewentualnie ubezpieczyciel może odmówić wypłaty OC, tak samo jak przy np. kolizji pojazdu nie posiadającego aktualnych badań technicznych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 listopada 2019 o 18:52

avatar maksiking9
-5 / 11

@islandor Nie bronię samego prowadzenia pod wpływem, ale to faktycznie jest debilizm i bubel prawny, że jak jadę sobie spokojnie mając 1 promil we krwi, czyli jeszcze nieźle kontaktując i wyleci mi jakiś debil w BMW z podporządkowanej, że obaj ledwo przeżyjemy, to i tak jest to moja wina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
+4 / 4

@JestemRolnik 0.2 jest w Polsce od zawsze o wiele dłużej niz 500 + także pleciesz bzdury

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W w0lnosc
-4 / 6

@janvier93 nie relatywizowanie, tylko stwierdzenie faktu, że takie kampanie mają na celu działanie na emocjach, ponieważ nie mogą w żaden sposób wpłynąć na bezpieczeństwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
+3 / 3

@JestemRolnik Może łapaliby mniej, może nie. Jest zakaz, a jednak ludzie mając na przykład te 0.8 wsiadają za kółko. Nie wierzę, że mając 1.2 nie wsiedliby. Dane są nieprawdziwe z innego powodu, wielu nie zostało nigdy złapanych, naprawdę wielu i to nie po małym piwku, a po kilku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hostis_Humani_Generis
+2 / 6

@w0lnosc Nie wierzę, ktoś kto broni jeżdżących po pijaku, pewnie sam ochlapusie nawalony za kółko wsiadasz i kilka razy ci mandat dali to teraz sączysz jad.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
+3 / 3

@w0lnosc A co ma piernik do wiatraka? Akcje typu "uważajmy na przejazdach kolejowych" i "noś odblaski" też popieram. Walczmy z debilizmem. A jazda pod wpływem alkoholu jest debilizmem bez wątpienia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M makiwarrior
0 / 0

@maksiking9 Nie, nie jest. Doucz się prawa zanim się wypowiesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pomylilem_Strony
0 / 0

Co za dyskusja. Powiem na wstępie - prowadzenie po pijaku jest naganne (bo przy takich tematach trzeba sobie najpierw "umyć ręce"). Dyskusja na temat penalizacji tego zjawiska powinna być prowadzona, a nie źle i hej. Jesteśmy ludźmi cywilizowanymi i nie powinniśmy zamykać się w dogmatach, ponieważ świat nie jest czarno-biały, kiedy policja łapie pijanych kierowców nie robi innych rzeczy. Jeżeli jesteście w stanie powiedzieć, że w Waszych miastach nie ma niebezpiecznych miejsc to dobrze dla Was, jeżeli powiedzie, że nie ma przestępstw to świetnie. Niemniej ja znam kilka innych historie, są niebezpieczne miejsca, są niebezpieczne sytuację i możemy dyskutować, czy policji jest za mało, czy ma do roboty "niepotrzebną pracę" (np. biurokrację, żeby nie wzbudzać kontrowersji). Powinnyśmy dyskutować, czy łapanie nietrzeźwych kierowców w celu podniesienia statystyk, za sprawia, że inne działania są zaniedbywane. Przypominam, że prowadzenie po pijaku to przestępstwo bez ofiary ze sprawcą złapanym na miejscu, bardzo łatwe do wykazania w statystykach jako "rozwiązane" w przeciwieństwie do rozboju, pobicia, czy morderstwa. Powinniśmy dyskutować, czy fatalny stan dróg nie jest bardziej niebezpieczny. A przypominam, że w Polsce są najniższe progi penalizacji prowadzenie pod wpływem i jednocześnie bardzo wysokie współczynnik ofiar wypadków. Ale nie dyskutujemy, ponieważ uznaliśmy, że policja powinna ścigać pijanych kierowców i studentów pijących w parkach i za taką ciężką pracę z recydywą powinni mieć przywileje emerytalne. Ja nie mówię, może na koniec dyskusji dojdziemy do wniosków, że policjanci powinny stać z balonikami, gdzie popadnie, oraz że drogie niebezpieczne drogi są OK, ale niech takie poglądy wnikają z jakiegoś wysiłku intelektualnego, a nie zaprogramowanych przekonań.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J J_R
0 / 0

@islandor Elementarna uczciwość nakazywałaby inaczej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B biuro74
-1 / 3

@w0lnosc Panie "ciasna czaszka", bezmyslnosc pana rozbryzguje sie na lewo i prawo. Oczywiscie nie zycze panu, zeby w pana rodzinie stalo sie tak, aby to pijany kierowca zabil pana siostre z nienarodzonym jeszcze dzieckiem w 8 miesiacu na przejsciu. Oczywiscie tylko teoretyzuje, ze wowczas miauczalby pan, ze to wina rzeczonych swiatel, ktorych nie postawili, ale pan wie pewnie lepiej, ze zachowalby mine zimnego maczo i po prostu "przewijal dalej".
KAZDE ZYCIE JEST CENNE i o kazde trzeba walczyc osobno. Bezczelne w pana ustach jest "nie ma az tyle wypadkow okolo 2%". Prosze to powiedziec prosto w oczy rodzinom ofiary pijanych kierowcow. W majtach by pan moczu nie utrzymal, wiec wiecej powsciagliwosci prosze.
Oczywiscie, ze najlepiej - w ciepelku, w domu przed szklanym ekranem, kliknac "to takie chwytliwe" i dac trzy kropki, po ktorych nie wiadomo,czy sie smiac, czy plakac. Trzykropek jest forma niedopowiedzenia i generalnie jakbys pan sie puknal w glowe mocniej, to zamiast calej wypowiedzi powinienes pan napisac tylko 3 kropki zamiast tych wszystkich bzdur o nieludzkim wymiarze. Polecam zaznajomic sie z liczbami bezwzglednymi zamiast procentami, ktore latwo dehumanizuja sytuacje, a najlepiej zglosic sie do pierwszego lepszego osrodka pomocy ofiarom wypadkow, wowczas moze liczby przeloza sie panu na myslenie, czego zycze. Bo - przypomne - wiekszosc (znaczna) wypadkow bierze sie wlasnie z braku myslenia, czyli wyobrazni, wiec mozliwe, ze to nawet w pana wlasnym interesie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W w0lnosc
+1 / 1

@Hostis_Humani_Generis @biuro74 kiedy ich broniłem? Nauczcie się czytać. Ja się śmieję jedynie, że to są pieniądze państwowe zmarnowane! Ci nieliczni debile - do nich do nie dotrze kampania. Wypadków z udziałem pijanych jest tak mało, że to już jest na prawdę margines. Lepiej więc by posłużyły poprzez wybudowanie przejść dla pieszych ze światłami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 listopada 2019 o 11:04

I islandor
0 / 0

To zmień prawo i ustal karanie za jazdę pod wpływem wody. Wtedy będzie można ich skazać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Herhard
-3 / 7

Niestety więcej morderców drogowych jeździ na trzeźwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I islandor
+4 / 4

Oczywiście że tak ale na trzeźwo nie stajesz się z automatu ewentualnym sprawca wypadku. A po alkoholu tak.
Choć i sama trzeźwość też może być dyskutowana bo silny stres, emocje, euforia i itp również mogą być niebezpieczne podczas prowadzenia auta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C credens
-2 / 2

Poproszę podstawę prawną Twojego twierdzenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
+1 / 1

Niezłe, niezłe, dopiero po kilkunastu sekundach domyśliłem się o co chodzi. Akcję popieram rękami i nogami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ArkadySilence28
-1 / 1

Morderstwo a zabójstwo to dwie różne rzeczy. Nie można nazwać pijanych kierowców mordercami ponieważ nie dokonują zabójstwa z premedytacją. Nie popisali się policjanci

Odpowiedz Komentuj obrazkiem