Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
H konto usunięte
-1 / 7

"Dobrze mówić o swoim kraju zagranicą" to nie jest bycie patriotą, o swoim kraju należy mówić zawsze prawdę bo tylko prawda może coś zmienić, propaganda sukcesu jedynie ogłupia świat i naród który nigdy nie wyrwie się z biedy, nędzy i ustawicznych problemów jeśli nie zauważy problemów, chory na raka aby się wyleczyć musi najpierw wiedzieć że jest chory bo na raka też można umrzeć nie wiedząc że się go miało przez cały czas.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H konto usunięte
0 / 4

Otóż to, już zaczęto mnie minusować bo napisałem prawdę zamiast komplementów, Polacy widać lubią kiedy się im mówi to co chcą usłyszeć, pochlebstwa i optymizm zamiast prawdy, daleko ten naród nie zajdzie z takim podejściem. Pamiętajcie jedno, "Kto ci dzisiaj dupę liże ten jutro w nią ugryzie a kto cię kopie w dupę ten kopie cię na rozpęd".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 listopada 2019 o 10:23

B Buctobuc
-1 / 1

@Hostis_Humani_Generis
Czyli mówienie dobrze o Polsce jest rownoznaczne z kłamstwem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H konto usunięte
+1 / 1

@Buctobuc W Polsce nie ma póki co wiele dobrego, dobre mówienie o swoim narodzie jest w porządku tak długo jak to co mówisz jest prawdą ale kraj jako państwo należy krytykować aby nastąpiły jakiekolwiek zmiany na lepsze, ale propaganda sukcesu jest zła.

@Purple_Piper Jak będziemy mówić prawdę tylko między sobą to się dużo nie zmieni bo władze nie będą miały presji prestiżu nad sobą jako bat a takie myślenie "brudy pierzmy między sobą a za granicą róbmy dobrą minę do złej gry" jest na rękę elitom i wyzyskiwaczom. "Żeby zadania im ułatwiać" a co ma znaczyć ten tekst? uważasz że istnieje jakiś zagraniczny spisek skierowany przeciwko Polsce? które to kraje twoim, chociaż raczej powinienem powiedzieć waszym, zdaniem knują spisek przeciwko Polsce?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 listopada 2019 o 15:56

H konto usunięte
0 / 0

@Purple_Piper Na jakiej podstawie uważasz że knują? czy są to tylko domysły? Wiesz że gdybyś publicznie się w ten sposób wypowiedział jako polityk lub osoba należąca lub pracująca dla jakiejś politycznej organizacji to byłoby to dyplomatyczne faux pas które poważnie naraziłoby twój prestiż i być może zdyskwalifikowałoby Cię z życia politycznego a nawet twoja ewentualna organizacja polityczna mogłaby Cię za to wykluć gdyż narażałoby to także jej prestiż? Dam ci radę, jeśli nie masz dowodów to nie oskarżaj wszystkich wokół o wszystko choćbyś miał pewność że jest tak jak uważasz.

Wybacz że zacząłem od końca, dalej, naciskiem na klasę rządzącą nic nie osiągniesz? Powiedz to Obywatelowi Robespierre'owi który wykorzystał szansę, nie był to może ktoś fajny i bynajmniej nie zachęcam do naśladowania tego wątpliwego człowieczeństwa człowieka ale Ludwik XVI był słabym Królem a Rewolucja za jego rządów i rządów jego arystokracji nie wybuchła bez powodu, gdyby ludzie dalej byli bierni i nie stosowali żadnego nacisku to do dzisiaj mielibyśmy feudalizm więc nacisk na klasę rządzącą, niekoniecznie siłowy ale w tym przypadku dyplomatyczny jest jak najbardziej zasadny. Ale dobrze, inaczej, zapytam Cię, w jaki sposób obywatele mają wpływać na klasy rządzące aby te nie czyniły im wstrętów? wnioskiem i uniżoną prośbą "nie czyńcie mi wstrętów" i wprowadzeniem "Nihil Novi" w kwestii sposobów rządzenia i traktowania obywateli?

Każdy sposób jest dobry aby wyzwolić się spod jarzma wyzyskiwaczy, nie każdy jest etyczny ale w tym przypadku nie jest to sposób nieetyczny, wyzyskiwacze nigdy nie okażą litości obywatelom, dlaczego obywatele mają być prostoduszni i posłuszni? I zapytam jeszcze raz, w jaki sposób obywatele mają wpływać na klasy rządzące?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Buctobuc
+2 / 2

@Hostis_Humani_Generis
Uważam inaczej, w Polsce jest bardzo dużo dobrego, a temu że rozwijamy sie wolniej niż byśmy mogli nie jest winna zbyt mała ilość krytyki, ale zakompleksiona postawa, która reprezentujesz. Weźmy najprostszy przykład-sprzedaż. Idziesz do salonu po nowe auto, a sprzedawca mówi: No , w sumie auto jest przeciętne, ma kiepski silnik i niewygodny fotel. I ta bryła jakaś taka nieproporcjonalna. Wydaje sie byc oczywistym ze skupi sie na zaletach, I nie ma to nic wspólnego kłamstwem, tak sie sprzedaje. Inny przykład- Jaka kawa jest najlepsza na swiecie? Kazdy powie że Włoska, pomimo że na terenie włoch kawa nie rośnie... Tak sie buduje markę, tak sie rozwija kraj. A zmiana na lepsze leży u podstaw, czyli w jednostce. Zacznij od siebie i najblizszego otoczenia, a Polska będzie lepszym miejscem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 listopada 2019 o 18:05

E El_Polaco
0 / 0

@Purple_Piper
A choćby po to, żeby taki obcokrajowiec zrozumiał, dlaczego tyłu Polaków wyjechało. Kilka razy pytano mnie ze zdziwieniem, bo w gazetach tak dobrze pisano o Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
+1 / 1

@Hostis_Humani_Generis Tak odnośnie minusów, dostałeś też plusy, więc nie jest źle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E enikacemobil
0 / 0

Ciekawy sposób na opowiedzenie dowcpiu z brodą...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem