Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1712 1750
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P pastor_
-3 / 35

Brawo ty - "Niemcy odpowiadają za największą część emisji CO2 w całej UE (22,5 proc.). Na drugim miejscu uplasowała się Wielka Brytania z wynikiem 11,4 proc., a na trzecim Polska. Nasz kraj uwalnia do atmosfery 10,3 proc. całkowitej emisji dwutlenku węgla w Unii. Jednocześnie nasz sąsiad zza Odry zmniejsza poziom emisji CO2, a Polska go zwiększa.
Według pierwszych szacunków Eurostatu, w 2018 r. emisje dwutlenku węgla (CO2) ze spalania paliw kopalnych w Unii Europejskiej znacznie się obniżyły. W porównaniu z poprzednim rokiem do atmosfery dostało się o 2,5 proc. mniej CO2."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 grudnia 2019 o 13:11

avatar Xar
0 / 50

@pastor_ Niemcy maja ponad 2 razy wiecej ludnosci i o wiele wiecej przemyslu. Wiec jakby tak policzyc na obywatela czy na fabryke to mysle, ze przemysl polski moglby ich przegonic

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
+19 / 33

@Xar I mimo tego że mają zdecydowanie więcej ludności mają większą emisje "per capita" od Polski... jakieś 2,5 raza.... ale zastanówmy się jak nas pokazuja nasze media np TVN.. pamiętam mapki.. gdzie Polska zamalowana cakowicie na czarno jako największy truciciel nie tyko w Europie ale i na świecie.. Porównywano nas do Chin. A teraz ciekawostka.... dla lubiących przeliczać "na głowę"... , biorąc pod uwagę taki przelicznik... Chiny są zieloną ekologiczną wyspą.. .. w porównaniu z Europą.. tye warte są przeliczniki "per capita".
I żeby nie być gołosłownym...
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_carbon_dioxide_emissions

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 grudnia 2019 o 14:06

avatar czacknoris
0 / 2

@pastor_ Korwin Mikke by to nazwał inaczej :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 30

@Kocioo wiesz,ze z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie 36 jest w Polsce?To chyba o czyms mowi,prawda? Wiec to nie jest zanieczyszczenie z produkcji, jak w Niemczech, tylko z kijowego ogrzewania - czyli z brakow technologicznych i rozwoju cywilizacyjnego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
+12 / 20

@Xar Skoro mowa.. o ogrzewaniu... Czy wiesz że w mieście w którym mieszkam... wymagania... nałożone przez EU... . na elektrociepłownie były tak kosztowne.. ... że spółka Energa musiała się wycofać... i w przyszłym roku istnieje bardzo realna możiwość że elektrociepłownia będzie zamknięta. Czy wiesz ze takich miast będzie wiecej... czy zdajesz sobie sprawe jaki to będzie mieć wpływ na gospodarkę.... ?

Czy wiesz że duzy przemysł musi skupiać się w pobiżu wielkich miast... zarówno w Polsce jak i gdziekolwiek na świecie. ..w tym w Niemczech... dlatego ta konkluzja do mnie nie przemawia.

Czy wiesz ze alternatywą w Europie ma byc gaz.. którego głownym dostawcą jest Rosja... Rosja która dzięki temu będzie miała olbrzymi wpyw na gospodarki państw UE... Rosja która nie zawaha sie dyktować własnych cen według wasnego uznania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 grudnia 2019 o 14:55

W wotwob
+9 / 17

@Kocioo Jaką ty matematykę uprawiasz? Z artykułu, który podlinkowałeś wynika, że emisję CO2 per capita mają jakieś 15% większą (9,7 do 8,4), a nie 250%. Biorąc pod uwagę to, że PKB per capita mają trzykrotnie większe niż my to widać, że gospodarują zasobami zdecydowanie bardziej efektywnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LordL
-2 / 12

@pastor_
Jeżeli uwzględnimy jeszcze liczbę ludzi, to Polska i Niemcy trują podobnie. Niemcy mają 2x więcej obywateli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
+4 / 14

@wotwob Dlatego podałem przykład Chin.... które według obliczania per capita... są jeszcze bardziej "ekologicane" i dysponują zasobami znacznie lepiej. Tyle to obliczanie jest warte... a prawda jest to ze Niemcy emitują 2,5-3 razy więcej nż my.. i mimo tego ze mają zdecydowanie lepszy przelicznik pre capita... wciąż są zdecydowanym liderem emisji na kontynencie..... ale to nie przeszkadza im piętnować innych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A arek4444
0 / 12

@Jimmy_Waldemar_Resiak Zmienia dużo.

1) Rzeczywiści, Niemcy emitują najwięcej Co2 w Europie. Weź jednak pod uwagę, że Niemców jest ponad dwa razy więcej niż Polaków (83mln vs 38mln).
Mają więc większe potrzeby energetyczne. Równie dobrze można się przekomarzać, że USA, Rosja i Chiny też emitują więcej dwutlenku do atmosfery niż Polska, należy jednak zawsze odnieść się do liczby ludności naszego państwa.

2) Niemcy dużą część energii sprzedają sąsiadom podczas gdy my skupujemy energie.
https://wysokienapiecie.pl/15972-import-energii-elektrycznej-polski-byl-w-2018-najwyzszy-w-historii/
W 2018 roku wyprodukowaliśmy 165 TWh podczas gdy zużyliśmy prawie 171 TWh , czyli trzeba było od sąsiadów kupić dodatkowe 6TWh.
Nie mam danych jak to jest z eskportem energii z niemiec, podejrzewam jednak, że więcej produkują niż zużywają, więc nadwyżkę sprzedają.
Do tego należy uwzględnić, że Niemcy mają dużo więcej OZE , które z roku na rok się rozbudowują podczas gdy w Polsce się je ucina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pastor_
-3 / 7

@Jimmy_Waldemar_Resiak nic nie zmiwnia,jesteśmy w czarnej ... nie dzięki Niemcom tylko dzięki takim "polakom" jak , a tacy jak ty doprowadzili do rozbiorów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+1 / 9

@pastor_ Niemcy uwalniają dwa lub trzy razy więcej milionów ton CO2 do atmosfery co polska, nawet jeśli ich emisja jest ograniczana to nie mają prawa nas upominać przynajmniej do momentu kiedy ich emisja spadnie do poziomu naszej lub nasza wzrośnie do poziomu ich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+5 / 11

@Xar ogrzewanie. Heh, to jest interesująca humoreska. Żeby być eko, to trzeba mieć na to kasę. Stety, niestety, ale tak właśnie jest...

Kiedyś mieszkałem w domu grzewanym miałem węglowym (jakieś 5 lat temu). Rocznie trzeba było kupić +- 3 tony opału. Wychodziło około 1800zł rocznie.
Przeprowadziłem się, metraż podobny, ba, nawet dom ocieplony żeby było śmieszniej. Piec gazowy dwufunkcyjny. Miesięcznie w sezonie letnim za gaz wychodzi 200zł. W sezonie zimowym 650zł. Czyli łatwo policzyć że jest 450zł miesięcznie na ogrzewanie. Czyli wystarczyłoby tylko na 4 miesiące ogrzewania! Aby zrównać się kosztami. To stanowczo za mało, bo sezon grzewczy rozpoczynam w październiku-listopadzie, a kończę gdzieś w kwietniu. Czyli min 6 miesięcy...
Ale co tam, ekologia, piec stary, to trzeba było go wymienić. Cyk, imprezka wymiany 8 tys, dotacji nie dostałem... A jakie w tym roku mam ceny za ogrzewanie? Identyczne... Super...

Ludzie z chęcią przesiedliby się na inne ogrzewanie niż piece węglowe, bo komu się chce w tym palić? Rąbać drewno na podpałkę, wywalać popiół itp? Nikomu, problem w tym, że to rozwiązanie jest po prostu tanie, a na droższe nas niespecjalnie stać.
Najpierw, to niech UE zacznie pompować kasę w nas i to gruuuuubo, tak aby cała polska gospodarka się podniosła i dopiero wtedy, kiedy płace w całej UE będą na podobnym poziomie, WTEDY dopiero niech zaczną wymagać. Bo na razie jest to po prostu kastrowanie naszej gospodarki po to, aby było na kogo zwalać winę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-4 / 10

@gottvater w przeciwienstwie do krajow Afrykanskich gdzie po prostu smieci sa porzucane, nikt na sile tych uzywanych aut nie wrzuca Polakom do garazy, a swoje robi tez kiepskie palenie weglem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U Utoplok
+7 / 7

Nasz sąsiad go nie zmniejsza tylko przenosi. Pamiętaj że strefy ekonomiczne itp gówno, to zagraniczny kapitał. Klepiemy im tu fiaty, ople i inny złom, więc produkujemy co2. Ciekawe ile przemysłu wywalili do Chin i innych krajów azjatyckich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-5 / 5

@AIkanaro to moze w ogole odnosmy sie do Cypru albo San Marino?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U Utoplok
+8 / 8

To nie jest przemysł polski. To sa fabryki zagranicznych koncernów ulokiwane w Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
-1 / 5

@Kocioo JA bym odwrócił pytanie Mimo, że Niemcy są od Polski gospodarczo kilka razy większe, 2 razy więcej mają ludności a ilość samochodów jest też 2 razy wyższa, to przy tak ogromnej wielkości, truje tylko 2,5 razy więcej niż Polska, której gospodarka nie ma tak dynamicznej produkcji i emisji CO2. Wiec ja by się tak nie jarał. Ciężko by największy gospodarczo kraj miał niski poziom CO2. Ważne by zachować proporcje np produktu krajowego brutt i wygenerowanego CO2 w związku z tym. Żeby się potem nie okazało, że Polska przy bardzo niskim PKB ma sporo CO2 wygenerowane?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
+6 / 8

@dncx Dane te zawierają spalanie paliw kopalnych w przemyśle chociaż... nie jest to precyzyjnie określone..
Jak wygląda obliczanie spalania "per capita"... skoro jesteśmy już.. przy samochodach... są dwa samochody... w jednym siedzi trzech bogatych Niemców... w drugim... siedzi Polak..... samochód Niemców kopci....3x więcej od samochodu Polaka... ale w przeliczeniu na jednego Niemca... wychodzi że kopci mniej... ale wciaz więcej.. od samochodu Polaka... w rezultacie..... w przeliczeniu per capita... wychodzą takie cuda... jak to że największym polutentem jest Republica Palau na Pacyfiku... a jak wspomniałem wczesniej Chiny są zieloną ekologiczną wyspą.. Polska ma dużo terenów leśnych , które kompensją... cześć.... emisji.. Jakby nie liczyć.. Niemcy są największym polutentem.. na kontynencie... od początku ery industrialnej.


https://en.wikipedia.org/wiki/Land_use,_land-use_change,_and_forestry#/media/File:GHG_per_capita_2000.svg

Tak wygąda mapa... największych emitentów CO2... per capita.. Jak widać.. Chiny i Indie... sa na zielono.....a jednm z największych emiterów... na świecie.. obok wspomnianego Palau...,( którego na tej mapie nie widać.. ) jest Guyana gdzie przemysł praktycznie nie istnieje.... Guyana gdzie rosną lasy deszczowe... i taki sens ma obliczanie "per capita"...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 28 grudnia 2019 o 19:04

A konto usunięte
+2 / 2

@Xar palenie KIEPSKIM węglem. Poprawiłem Twój błąd który Ci się z nieznanych przyczyn wkradł. Problem polega na tym, że w Polsce prawie nikt nie pali naszym węglem który jest dobrej jakości i o wysokiej kaloryczności tylko u nas pali się tanim gównianym węglem ze wschodu o niższej kaloryczności i o wyższym zanieczyszczeniu. Nasz węgiel jest sprzedawany na zachód...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rocannon2
+3 / 3

@AIkanaro Akurat trafiłeś kulą w płot. Niestety dla naszego Śląska fakty są takie, że nasz więgiel jest ok 25% droższy od rosyjskiego i bardziej zasiarczony co jest istotnym parametrem dla elektrociepłowni. W zasadzie poza czynnikami strategiczno społecznymi nie ma uzasadnienia dla wydobycia polskiego węgla. Rosyjski jest po prostu tańszy i lepszy. Nie zamykamy naszych kopalni żeby zachować miejsca pracy i chociaż częściową niezależność energetyczną. Ale trzeba mieć realistyczne podejście do tematu a nie życzeniowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FenrirIbnLaAhad
+1 / 3

@pastor_ bogaci, bo nakradli...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kotek_terrorysta
0 / 2

Nawet jeśli przeliczy się to na obywatela, to i tak Niemcy troja bardziej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gesser
-2 / 22

Tak. Tylko Niemcy są piątą gospodarką świata. Większe są tylko Japonia, Indie, Stany Zjednoczone i Chiny. Także stosunkowo do swojego PKB, Niemcy produkują bardzo mało zanieczyszczeń.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LordL
+5 / 15

1 Niemcy maja 2 razy więcej ludzi (a uwzględniając migrację pewnie nawet 2,5 razy więcej)
2 w Polsce mamy najbardziej zanieczyszczone powietrze w UE. 36/50 najbardziej zanieczyszczonych miast. Powiesz mi z czego to wynika?
3 Zgoda Niemcy trują, ale zgadzają się obniżać emisję, a także trują "czyściej"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Paszeko
-1 / 5

@LordL Ktoś już wcześniej napisał, że w polskich miastach królują stare poniemieckie TDi. Jeśli twierdzi ktoś inaczej, to niech wytłumaczy dlaczego w lecie, gdy nie grzeje sie w piecach, powietrze jest równie złe jak w zimie? W lecie wiele ludzi przesiada się na rowery. W zimie jeżdżą poniemieckim dizlowskim szrotem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 grudnia 2019 o 15:06

L LordL
-2 / 2

@Paszeko Zgoda ale tak czy siak truje się społeczeństwo. Powinno się wprowadzić znacznie większy rygor podczas przeglądów samochodów. Wprowadzić kilka stopni "ekologiczności". Minimalny krajowy, plus gminy miałyby prawo tworzyć strefy gdzie wymogi mogłyby być bardziej rygorystyczne.
Przykładowo cały kraj cały kraj klasa C, wjazd do danej gminy klasa B, zaś centrum klasa A lub zero (samochody elektryczne).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Paszeko
+2 / 2

@LordL Powinno się zakazać wjazdu trucicieli do miast, to oczywiste. Tak jest w wielu miastach Europy. Dlatego wypycha się stare druple, które kupują ludzie nie mający później funduszy na porządną naprawę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JohnsonFibonacci
0 / 0

"trują czyściej" :-D boskie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+2 / 2

Jedź na jakiś szczyt klimatyczny i to wykrzycz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
0 / 0

Niemcy uwalniają dwa lub trzy razy więcej milionów ton CO2 do atmosfery co polska, nawet jeśli ich emisja jest ograniczana to nie mają prawa nas upominać przynajmniej do momentu kiedy ich emisja spadnie do poziomu naszej lub nasza wzrośnie do poziomu ich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lukaszkisielsk
+1 / 1

Hitlerowcy byli i będą najwiekszymi oszustami w Europie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K komar80
-1 / 3

A dlaczego mileliby nie upominac? Placzecie ze per capita niemcy maja wieksza emisje. Szkoda tylko ze maja siedmiokrotnie wieszy przedmysl. W polsce przy takim przemysle nie wyszedlbys z domu. Co wiecej, niemcy caly czas wycofuja wegiel, w zeszlym roku po raz pierwszy wyprodukowali wiecej energii z odnawialnych zrodel niz z wegla. Do tego maja atom zczyli tylko 30% energii pochodzi z wegla. W polsce ile % powstaje z ruskiego wegla? Przypomnijcie mi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nicemen1
+3 / 3

Przemysłu w rękach polaków na naszym terenie jest niewiele - więc trudno uczciwie licząc nam wszystko przypisywać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevoreevo
+4 / 4

co na to Greta ? powinna zamknąć im fabrykę i odebrać dzieciństwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Trinity4me
+1 / 1

Nie ma się o co martwić. Kupią pakiety klimatyczne od Polski . Polska ostatnio przez zakazy i zmianę prawa wymusza u Polaków zmniejszenie emisji CO2. A zaoszczędzone na Polskich obywatelach .PiS pakiety po cichu sprzedaje Niemcom. Już od dłuższego czasu widać w proniemieckich mediach trendy Eco. Kolejny raz doją Polaków

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A asdf34
+1 / 1

Niemcy mają też najwyższy % OZE w miksie energetycznym i cały czas go zwiększają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar cthulhuJimi
0 / 0

ten opis pod demotem taki jakiś montypytonowsko czarny... Jakby sam sobie napisał dla żartu nekrolog

Odpowiedz Komentuj obrazkiem