Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
153 186
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K k1257
+33 / 39

czyżbyśmy mieli rząd fachowców w którym nikt nie potrafi wystawić faktury?
Wow.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+12 / 14

@k1257 Tam są tacy fachowcy, że nawet potrafią zrobić mafię VAT w ministerstwie, a do tego te same osoby (bazując na własnym doświadczeniu) szkolą urzędników w ich wykrywaniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+18 / 20

@k1257 Żaden nie prowadził firmy. Skąd to wiem?

Bo żaden nie ma pojęcia, jak działają firmy i czego potrzebują do przetrwania w czasach kryzysu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+5 / 11

@Purple_Piper
O czym tu mówić, jak główny wódz narodu faktycznie całe życie był na utrzymaniu podatników.
Ze szkołą sobie nie radził. Podejrzewano u niego choroby o podłożu psychicznym. Jest całkowicie oderwany od rzeczywistości. Śmiano się z niego. Do tej pory się śmiejemy. Przypominam, że Hitler też był początkowo wyśmiewany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
+4 / 6

@k1257 Ogólnie jestem za tym by wprowadzić że każdy poseł pomaga w walce z koronawirusem w szpitalu (nieważne czy z PiS czy z PO czy z innej partii) jako najniższy personel medyczny, przez co najmniej dwa tygodnie pracując 48 godzin tygodniowo, zabezpieczony tak samo jak inni pracownicy szpitala. I może wtedy odechce się im jakiś głupich rozgrywek politycznych, głupich zakazów oraz może jak mają nauczą się poprawnie stosować środki ochrony!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Ynfluencer
+6 / 6

@AVictor. Już oni lecą sobie ręce brudzić. Możesz im naskoczyć, jak my wszyscy. Oni dobrze wiedzą, że naród polski bierny, skłócony i nakarmiony tanią kiełbasą wyborczą nigdy na nich nie podniesie ręki, więc mogą sobie uskuteczniać dowolne bezprawie. Powiem więcej, nawet, gdyby oni kazali kogoś rozstrzelać, albo karakan ogłosił się dyktatorem to ten naród palcem by nie ruszył. Oni cały czas testują granice naszej wytrzymałości i okazuje się, że ich nie ma. Ścierpimy wszystko. A powinno się zebrać, wyciągnąć tę swołocz, tych nierobów i darmozjadów za fraki na ulicę, powiesić kilku najgorszych, a resztę nierobów wysłać do kopalni na ciężkie roboty za miskę ryżu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+2 / 2

@Purple_Piper Może i niektórzy wiedzą, co potrzebują firmy, ale w ramach pomocy jest gest Lichockiej (weźcie sobie pożyczkę)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L loukas5
+4 / 4

@Ynfluencer Dokładnie. Ale polska mentalność polega na tym, że może to mnie ominie, może kto inny Za mnie to zrobi? Jesteśmy narodem niewolników z własnej woli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ricochet69
+1 / 1

@michalSFS I zapewne dlatego ma mnóstwo kompleksów, na które lekarstwem jest zaspokajanie swojej żądzy władzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H homer1234
+23 / 23

Jeśli prokuratura nie zacznie ścigać z urzędu, a nie zacznie... , należy sprawę zgłosić do Prokuratury w trybie wyborczym !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+7 / 9

@homer1234 I sądzisz, że Ziobroaktura nie odrzuci tego wniosku ze względu na "niską szkodliwość czynu"? No, gdyby tam był nie kaczkodan, a Tusk, Kosiniak albo choćby Bosak, to już zupełnie inna sprawa by była...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D didja
+20 / 26

Pomijam już, że fakturę wydaje się do paragonu, a nie paragon do faktury - a tu mamy numer paragonu FV... (FV oznacza fakturę vat), ale...

jeżeli faktura była opłacona z prywatnej kieszeni Kaczyńskiego, to znaczy, że nie pełnił żadnych czynności służbowych, czyli strzelił sobie w kolano

(pomijając debilizm tłumaczenia o rzekomych czynnościach służbowych-państwowych zwykłego posła).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zgnily
+3 / 3

Może chce sobie odliczyć od dochodu... Ja się tam nie znam na tych papierkach...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar hek_sa
+15 / 17

Wygląda na to że nawet jak fałszują to robią to byle jak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ricochet69
+3 / 3

@hek_sa Zrobili to na tyle dobrze, na ile starczyło im inteligencji albo na ile wystarczyło aby "ciemny lud to kupił".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jacinta
+15 / 17

Co z tego, że sfałszowana i wystawiona "pod publiczkę"? Wyznawcy zobaczyli w jedynej i prawdziwej TVPis, więc sprawa wyjaśniona i zamknięta

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DAREKJP
-4 / 8

A czemu autorze demota nie wrzuciłeś tej faktury w czytelnej postaci? Nic na niej nie można wyczytać, więc można wszystko powiedzieć…

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gremline
+2 / 4

@DAREKJP - nawet jak wrzucisz w najlepszej rozdzielczości, z jakiej da się ściągnąć z informacji TVP, to demoty i tak obetną jakość

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 kwietnia 2020 o 0:17

W Wulk52
+4 / 4

@gremline mnie trochę zastanawia "Paragon nr FV ..." bo jak pamiętam to albo faktura proforma, albo paragon, albo Faktura Vat, z takim określeniem się jeszcze nigdy nie spotkałem(zazwyczaj albo faktura, albo paragon, nigdy dwa na jednym) :(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 16slawek
-4 / 8

Odnośnie nr PESEL... Jeśli osoba fizyczna żąda wystawienia faktury to MUSI podać PESEL. Ilości wystawionych paragonów nie znamy. Co do stawek VAT na kwiaty nie wypowiem się bo nie wiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 15 kwietnia 2020 o 14:59

B bobycob
+5 / 5

@16slawek
Nie, nie musi to jest wymysł nadgorliwych księgowych - nie ma przepisu który by do tego zobowiązywał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M markas_dtp
+1 / 1

@16slawek Nie do końca. A mianowicie Można zatem odnieść wrażenie, że na fakturze dla osoby fizycznej musi zostać podany PESEL. Art. 106e ust. 1 pkt 5 mówi, że sprzedawca na fakturze dla osoby fizycznej zawrzeć musi numer, za pomocą którego nabywca towarów lub usług jest zidentyfikowany na potrzeby podatku lub podatku od wartości dodanej, pod którym otrzymał on towary lub usługi. Numer PESEL z kolei nie jest nadawany na potrzeby VAT. Tak więc osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej nie dysponuje numerem, za pomocą którego byłaby zidentyfikowana na potrzeby VAT. W związku z tym sprzedawca wystawiający fakturę dla osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej nie jest obowiązany do umieszczenia na niej numeru PESEL nabywcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 16slawek
+2 / 2

@markas_dtp @bobbycob Faktycznie, wgłębiłem się w przepis i jego interpretacje, wygląda na to że macie rację. Cóż, uczymy się całe życie ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KabaretZLO
+17 / 17

Zaraz, pogubiłem się... ;)
1. To JarKacz kupował kwiaty prywatnie? W takim razie wystarczy zwykły paragon. Branie faktury byłoby wręcz podejrzane. Z cyklu "winny się tłumaczy". Od razu przygotowane "lewe" papiery na coś, na co legalnie wystarczyłby zwykły paragon fiskalny.
2. Skoro kwiaty kupował prywatnie, wizyta była prywatna, to jak to się ma do wcześniejszych zapewnień partyjnego propagandzisty (o! przepraszam, rzecznika - tak się przejęzyczyłem) o tym, że tam prezes był "z misją narodową", pełniąc obowiązki służbowe? I że ochrona i że zasmażka?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G konto usunięte
-5 / 5

I co, jest zawiadomienie do prokuratury, czy to tylko bicie piany aby motłoch miał na czym poużywać i nie zaczął się, o zgrozo, edukować?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bobycob
+4 / 4

@Gallus_Anonimus
Nie, to jest ubaw gdy kłamca (TVP) zaczyna się we we własnych kłamstwach plątać.
Choć z drugiej strony kwiaciarnie też lekko raczej nie mają - i nie jestem przekonany, czy często mają okazje wstawiać faktury. Raczej bym się spodziewał, że kwiaciarnia wystawi fakturę tradycyjnie - korzystając z bloczka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 kwietnia 2020 o 16:06

O konto usunięte
+5 / 5

Immunitet. Może wystawiać tyle fałszywych faktur ile chce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SmallPig
-3 / 3

ja tu widzę rozmazane litery

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+6 / 8

Przypominam płaczących nad nieprawidłowościami, naczelnik jest szefem PAD, premiera oraz ministra Finansów, a więc pośrednio także szefów KAS, US, CBA, CBŚ, policji, Służb specjalnych, a także prokuratury, choć Ziobro nie należy do PIS, to podpisał cyrograf w grudniu 2019 gdy była renegocjowana umowa koalicyjna. Kto mu ma zatem wystawić mandat, ścigać i stawiać zarzuty prokuratorskie? Przypominam, że w październiku 2019 roku były wybory. 8 mln Polaków chciało takiej władzy, takiego sposobu sprawowania, działania państwa, takiego premiera i wkrótce te 8 mln zagłosuje tak samo na PAD. Nie mam złudzeń. Więc teraz nie ma powodów do płaczu. Tak żeście wybrali. A ci co nie poszli na wybory to w ogóle nie powinni się odzywać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 15 kwietnia 2020 o 16:17

G gremline
+1 / 1

@AIkanaro - raczej bardzo mało się znasz ;)

Paragon - jeżeli jest PARAGONEM, jest to "paragon fiskalny" z drukarki fiskalnej i MUSI mieć określone elementy, które są wymagane (część fiskalna i część niefiskalna, data i godzina, numer KOLEJNY paragonu od czasu uruchomienia drukarki fiskalnej itd).
Jeżeli jest to FAKTURA DO PARAGONU, to musi to być zaznaczone, że to FAKTURA DO PARAGONU i podany nr paragonu, który jednoznacznie zidentyfikuje ten konkretny paragon

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
-2 / 2

@gremline Ale tutaj mamy do czynienia z fakturą vat, a nie z paragonem. FV NIE MUSI być wystawiana do paragonu, jedynie MOŻE być wystawiona do paragonu. Skoro mało się znam wg Ciebie to wskaż CO ZŁEGO napisałem powyżej. Podpowiem Ci... nie ma tam takiej informacji która była by nie zgodna z prawdą. Ogólnie podałeś dodatkowe informacje o zmiennych które mogą wystąpić na FV ale NIE MUSZĄ. Pozdrawiam idiotów którzy mnie zminusowali pomimo przedstawienia FAKTÓW.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gremline
0 / 2

@AIkanaro - potwierdzasz, że KOMPLETNIE się nie znasz na przepisach.
Zerknij, z łaski swojej, do ustawy, a będziesz WIEDZIAŁ, że ten "paragon" jest podróbą!!!

Osoba fizyczna nie prowadząca działalności MUSI otrzymać paragon z kasy/drukarki fiskalnej.
Nie ma innej możliwości.

Cytuję:
"Dokumentowanie sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych paragonami fiskalnymi jest obligatoryjne i nie może zostać zastąpione żadnym innym dokumentem, w tym fakturą wystawioną na żądanie."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
-1 / 1

@gremline W dupie byłeś i gónwo widziałeś. Prowadzę działalność gospodarczą i jestem ZWOLNIONY z posiadania kasy fiskalnej, a moi klienci (osoby fizycznie NIE PROWADZĄCE działalności gospodarczej) otrzymują ode mnie TYLKO I WYŁĄCZNIE fakturę vat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 kwietnia 2020 o 17:37

G gremline
+1 / 1

@AIkanaro - jesteś zwolniony z posiadania kasy fiskalnej czy nie jesteś podatnikiem VAT?
Jeżeli nie podlegasz pod obowiązek posiadania kasy fiskalnej, to wystawiasz fakturę, a nie paragon.

Kwiaciarnia - to jest przede wszystkim DETAL, więc... raczej przekraczają 20 000 zł obrotu

Dokument (?) który przedstawiło TVP - są wyszczególnione stawki VAT, czyli sprzedawca JEST płatnikiem VAT. Jeśli to kwiaciarnia detaliczna - to dlaczego nie zwykły paragon?
Jeśli to hurtownia, to tym bardziej (tak, obsługuję informatycznie i hurtownie i mniejsze kwiaciarnie).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
-1 / 1

@gremline Jestem płatnikiem vat i jestem zwolniony z posiadania kasy fiskalnej. Właśnie zaprzeczyłeś sam sobie i przyznałeś mi rację. Jako osoba fizyczna nie prowadząca działalności wiele razy brałem fakturę na zakupiony przez siebie towar ze względu na to, że paragon szybko się niszczy, a nie miałem możliwości skserowania go. Na takiej fakturze musiałem podać swój numer pesel, a przed wystawieniem faktury paragon nie był wystawiany, a co za tym idzie faktura nie była wystawiana do paragonu kolego. Faktura będzie wystawiona do paragonu tylko i wyłącznie w tedy gdy faktura jest wystawiona w późniejszym terminie niż został dokonany zakup. Co do pytania dlaczego faktura, a nie zwykły paragon odpowiedź jest prosta. Ponieważ klient sobie tak ZAŻYCZYŁ, że chce otrzymać fakturę, a nie paragon. Wtedy sprzedawca wystawia fakturkę, a nie paragon czy fakturę DO PARAGONU. Kaczyński na pewno posiada jakiś speców od prawa podatkowego którzy mu podpowiadają co i jak może odliczać podczas rocznego zeznania podatkowego i za pewne z tego korzysta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 18 kwietnia 2020 o 11:06

G gremline
+1 / 1

@AIkanaro - i ty prowadzisz działalność? Hm... :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
-1 / 1

@gremline No i w czym problem? Bo jak narazie wyszło, że to jednak ja mam rację, a Ty już nie masz argumentów żeby udowodnić, że się nie znam...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gremline
+1 / 1

@AIkanaro
1. stawka VAT - wieńce i kwiaty z dodatkami - stawka VAT - 8%
2. hurtownia/detalista, który sprzedaje kwiaty, na pewno ma obrót większy niż 20 000 zł/rok (chociażby po tym "paragonie" - jedna sprzedaż 1800 zł. Kilka pogrzebów i już mamy kwotę 20 000 zł...

Samo przedstawienie "dokumentu" - rozumiem, że Kaczyński od razu rachunek zeskanował i przesłał do TVP uważając, żeby w najmniejszym stopniu nie uległ najmniejszemu zagnieceniu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
0 / 0

@gremline Doszliśmy zatem do sytuacji, w której wiemy jakie są problemy z przedstawioną FV, odchodząc trochę od tematu dyskusji... W odniesieniu do demota, nie znaczy to jeszcze, że jest ona podrobiona. Jest jedynie fikcyjnym tworem, chyba, że rzeczywiście ktoś tą fakturę weźmie i na jej podstawie spróbuje uzyskać zwrot stawki VAT w tym wypadku nawet zawyżonej jak słusznie zauważyłeś. Co w tym takiego dziwnego, że dokument nie ma żadnych zagnieceń? Jedni szanują dokumenty pakując je od razu do koszulki na dokumentu czy w teczkę, a inni nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem