Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1530 1610
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
J jakomo
-3 / 49

Apel do Jórka przeznacz 10% swoich dochodów z wosp na walkę z pandemią

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar suhardo
+5 / 5

@jakomo Jak rozumiem na WOŚP nie dajesz. Jeśli nie, to odp*erdol się od tego jak wydają pieniądze. To jest sprawa pomiędzy fundacją oraz ogromną częścią społeczeństwa która ją wspiera. Jeśli zobaczyłbyś jak daję dychę bezdomnemu to też byś go zaczepił i powiedział na co ma ją wydać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PMY
-5 / 21

@wojekwiesiek Dokładnie. Co roku WOŚP i Owsiak osobiście są prześwietlani przez wszystkie możliwe, powołane do tego instytucje. Od skarbówki po Sąd rejestrowy. Ale cóż, ciemny lud tego nie rozumie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 28 kwietnia 2020 o 19:15

I irulax
-1 / 3

@wojekwiesiek Z drugiej strony: jeżeli publiczna fundacja charytatywna ukrywa swoje faktury nawet na wezwanie sądu, to o czym mówimy? Dowolny przysłowiowy Janusz też ma odmawiać ujawnienia swoich operacje finansowych na żądanie sądu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michkrak
0 / 32

"(...) opierając się na naszej ogromnej wiedzy dotyczącej stanu epidemii koronawirusa w Polsce, Europie i na świecie"... - tak, samo to zdanie obrazuje stan psychiczny i intelektualny Owsiaka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S szteker
-3 / 7

Pan Sasin to człowiek bez kręgosłupa moralnego, bez zasad, bez poczucia obowiązku. Przyzwoitośç to cecha jemu nie znana. Jak dla mnie to on wart jest mniej niż zero

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stach1947
-2 / 12

Równie dobrze mógł pisać na Berdyczów. Sasin jak nie ma napisane, że od prezesa, nie czyta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Morda_Lewiatana
-2 / 14

To oczywiste że w trudnych czasach nie można polegać na demokracji. Epidemia, zapaść ekonomiczna, susza itp. okoliczności uniemożliwiają W PEŁNI DEMOKRATYCZNE WYBORY. Dlatego w takiej sytuacji należy wprowadzić DYKTATORA aby PiS nie wykorzystał okazji dla przejęcia władzy i zniszczenia demokracji. Ręce opadły, bo ludzie głoszą takie hasła PUBLICZNIE i NA SERIO.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kozik0kr
-3 / 11

W dupie mają wszystkie apele i listy i prośby.. Zrozumcie to w końcu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dabronik
-2 / 6

Sasin nie możesz wydawać pieniędzy na wybory. Sasin: Drukarka na karty wyborcze robi brrr

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ch47
+1 / 5

Te, Owsik. Rozlicz się z kasy którą Ci zebrali dzieciaki i ze swoich spółek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
+2 / 4

Tyle było zapewnień, że Owsiak puści w sądzie "Matkę Kurka" w skarpetkach i nic takiego się nie stało. Za to był wielce oburzony faktem wezwania do okazania faktur. Jak dla mnie, jest to kolejna osoba prowadząca szemrane interesy korzystając z przychylności elit.
Przypominam: Amber Gold też działał legalnie.... do czasu.
Szkoda tylko, że obecnie PISiory hodują własnych cwaniaczków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
-1 / 1

@irulax Owsiak to bardzo bolesny wrzód na d.pie Caritasu, i tym samym PiSu. Gdyby mieli choć cień szansy i choć gram podstaw, zeżarliby go wspólnie,razem z podeszwami, i poszedłby siedzieć nawet bez skarpetek. Ziobro osobiście by odprowadzał go do celi. I znów byłoby "ten pan już nigdy nikogo...". A że nie mają na niego absolutnie nic, ani jednej przesłanki na działanie niezgodnie z prawem, to mogą tylko pluć i puszczać insynuacje, w czym są mistrzami. Przemyśl to.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
0 / 0

@LUPUS1962 O czym Ty mówisz człowieku. Od okrągłego stołu w Polsce, afera aferą pogania. Grube dziesiątki miliardów znikło i nikt nie siedzi. Każdy ma haki na każdego. Zawodowi politycy obskoczyli już wszystkie partie polityczne. Prześledź migracje i przemyśl to.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
0 / 0

@irulax tego mi nie musisz tłumaczyć. Od dawna zwracam uwagę, (także na demotach), że partie w rządach się zmieniają, jedne się rozwiązują, inne powstają, a mordy przy korycie wciąż te same. Są trzy koryta: rząd ( i spółki skarbu państwa), Sejm i Senat. Co cztery lata zmienia się dostęp do konkretnego koryta, ale to tylko przetasowania miedzy tymi korytami...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
0 / 0

@LUPUS1962 Odnośnie samego Owsiaka: nie sądzę, aby prowadził działalność typowo przestępczą. Podejrzewam bardziej, że raczej wykorzystuj naginanie prawa albo/i luki w prawie. Z uwagi na wysokość kwot jakimi obraca, te wszystkie "grosiki" mogłyby zlać się w całkiem pokaźny kapitał. Czasami coś tam przecieknie do publicznej wiadomości. Gdyby dziennikarze dostali kompletne faktury, mogliby jeszcze coś wysledzić albo/i złożyć wszystko w całość i podać do publicznej wiadomości. Kto wie czy wpływy z WOŚP utrzymałyby się na obecnym poziomie.
Ludzie zwyczajnie chcą wierzyć, że dając kasę na szczytny cel sami stają się szlachetni. To troche tak jak wiara w św. Mikołaja. ;)
Zresztą, sam Owsiak zdobył status osoby nieskalanej oraz nietykalnej. Jest również użyteczny dla polityków/celebrytów, którzy zwyczajnie na nim się wożą.
P.S. Myślę też: gdyby tak dobrze prześwietlić Caritas, nie wszystko mogłoby nam się spodobać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
0 / 0

@irulax Nie chcę wybielać Owsiaka, ale i tak uważam, że robi świetną robotę. Na tyle dobrą, ze politykom i celebrytom opłaca się do niego przyklejać. A że na tym zarabia? A co w tym dziwnego? Wszystkie fundacje działają w ten sposób. Istotny jest %, jaki idzie na cele statutowe, a jaki na szeroko rozumianą działalność, w tym wypłaty. Co do Caritasu trafiłeś w punkt. Różnica miedzy WOŚP i Caritasem jest taka, że WOŚP daje się prześwietlać, a Caritas nie. Bo mogłoby znacząco utracić datki. Poza urzędowymi oczywiście.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
0 / 0

@LUPUS1962 Też nie chcę Owsiaka ani wybielać ani demonizować. Zwyczajnie myślę, że jest ciężko wychwycić kiedy sama fundacja np. kupuje produktu/usługi od prywatnej formy po zawyżonej cenie. Jednak prezesem wszystkich zależnych podmiotów jest Owsiak i/lub jego żona. Czy to jest moralne? Dla mnie: wątpliwe.
Albo rezerwowanie koncertów niezgodne z procedurą. "Ukryte datki" podmiotów publicznych...
To chyba ogólny problem działalności organizacji tego typu: uchronić się przed skubnięciem choćby okrucha z tortu.
Ja tam macham ręką na działalność Owsiaka - lubić go nie lubię, specjalnie mi nie wadzi, ogólna korzyść jest. Znalazł sobie niszę aby dobrze żyć. Np. JKM otwarcie mówi, że nie jest człowiekiem biednym a jego działalność pozapolityczna przynosi najwieksze dochody. Zastanawia mnie jednak jego ogólna niechęć Owsiaka do pokazywania "papierów".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar misteriusz
-1 / 1

Bez sensu niech zawsze przekazują pieniądze na organizacje wyborów na Wośp. W ten sposób wyborów nie będzie i zawsze rządził będzie PIS a prezydentem będzie Duda. Po prostu genialne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kenzol
0 / 0

To jak powinno być żeby było dobrze? Duda ma być prezydentem dopóki epidemia nie minie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Grobisher
+1 / 1

Wystarczyłoby zrobić elektroniczny system głosowania oparty na 2-etapowej weryfikacji i bankomatach+paczkomatach. Infrastruktura jest. Karta bankomatowa - ma praktycznie każdy. Wkładasz kartę, wybierasz "wybory", zatwierdzasz wybór, przepisujesz kod weryfikacyjny z SMS albo pokazujesz kod jak przy odbiorze paczki. Nieliczni, którzy nie mają karty bankomatowej i/lub komórki, mogliby głosować osobiście w urzędach. Koszty zwróciłyby się już po jednych wyborach...

A gdyby ktoś martwił się o bezpieczeństwo, to można by zainstalować "wyboromaty". Koszt na pewno mniejszy niż oszczędności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 kwietnia 2020 o 22:59

M mieteknapletek
+1 / 1

@Grobisher
swietnie, tylko ze za bardzo polegasz na infrastrukturze nalezacej do prywatnych podmiotow gospodarczych
wystarczy ze ktos komu zalezy na manipulacji wyborami kupi firme do ktorej naleza paczkomaty i masz pozamiatane

budowa i utrzymywanie panstwowej infrastruktury, takiej jak paczkomaty, gwarantuje ci ze roczne koszty byly by znacznie wyzsze niz koszty obecnych wyborow, a co do bezpieczenstwa takiego rozwiazania... googlnij defcon voting booth to chyba wystarczy za komentarz

powiazanie glosu z karta bankomatowa,brzmi bardziej jak dowcip niz jak powazne rozwiazanie. po pierwsze rejestracja, musisz rzadowi co kilka lat podawac rzadowi dane swojej karty co za tym idzie, dane pkw byly by laskawym kaskiem dla przestepcow, bo oferowaly by dostep do pieniedzy 36 milionow polakow, biorac pod uwage ze zarobki w pkw wcale nie sa wysokie niejeden by sie skusil zeby czesc tych danych sprzedac
teraz, dodaj do tego mase roznych problemow dotyczacych bezpieczenstwa platnosciami karta, bodajrze ross anderson mialm kilka prezentacji na ten temat

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Grobisher
-1 / 1

@pawel1148 @mieteknapletek Obaj nie macie zielonego pojęcia o blockchainach i technologiach, które gwarantują całkowitą anonimowość i bezpieczeństwo takiego rozwiązania. W dodatku są opensource'owe, więc tutaj kosztów nie ma. W momencie, gdy człowiek autoryzuje swój głos, jest on szyfrowany blockchainem i nawet Pan Bóg się nie dowie, kto na kogo głosował, a do puli głosów może dotrzeć tylko prawdziwy głos. Zero możliwości fałszerstwa (lub raczej: na skalę większą niż KILKA przypadków byłoby ono NIEOPŁACALNE). Powiązanie z kartą bankomatową byłoby stuprocentowo bezpieczne, BO: a) gdyby powstało jakiekolwiek oprogramowanie śledzące użytkowników, to tak samo mogłoby powstać oprogramowanie fałszujące wypłaty i przelewy za pomocą bankomatów, a jakoś bezpiecznie z nich korzystamy od lat (poza fizycznymi nakładkami, które blockchain by skutecznie uniemożliwił) - nie mówiąc o tym, że wystarczyłby jeden whistleblower, żeby zleceniodawcy i twórcy takiego oprogramowania stanęli przed trybunałem stanu (o ile by dotarli, zanim ludzie by ich rozszarpali); b) nie trzeba tworzyć żadnych baz danych, wystarczy korzystać z bankowych + PESEL. To i podwójna weryfikacja by wystarczyło (cross-ref danych teleoperatora i banku).

No, ale prezentowany przez Was imposybilizm w tej kwestii zrzucam na karb tego, że stuprocentowo odporne na fałszerstwa rozwiązanie nie leży w interesie żadnej partii politycznej. Ale bez obaw :) Wprowadzimy ;) My, Naród :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+1 / 1

@Grobisher
"Obaj nie macie zielonego pojęcia o blockchainach i technologiach, które gwarantują całkowitą anonimowość"
o widze ze nagle przeskakujemy z paczkomatow na blockchiany, zapytalbym sie jak duzo ty wiesz na ich temat? bo z tego co ja wiem, jest to rozproszona kryptograficznie bezpieczna baza danych czyli jest to narzedzie.narzedzie nie rozwiazuje problemow trzeba wiedziec jak wykorzystac to narzedzie.
chcesz zbudowac infrastrtukture do gloowania w oparciu o blockchain, swietny pomysl. tylko pamietaj blockchian to baza danych, ona nie ma ui. zbuduj w pelni bezpieczne ui pozwalajacy ci zaglosowac. owszem cos takiego da sie zrobic, szajcarzy buduja system do glosowania online od kilku lat, rok temu dali swoj system hakerom do zabawy, i okazalo sie ze byly spore luki bezpieczenstwa umozliwiajace manipulowanie wyborami. ty chcesz cos takiego zrobic w 2 tygodnie. powodzenia

"W momencie, gdy człowiek autoryzuje swój głos, jest on szyfrowany blockchainem i nawet Pan Bóg się nie dowie, kto na kogo głosował,"
pan bog sie nie dowie bo nie istnieje, ktos kto bedzie mial dostep do blockchaina tak. bo dane nie sa szyfrowane tylko podpisane

"Zero możliwości fałszerstwa"
mozesz rozwinac?

"Powiązanie z kartą bankomatową byłoby stuprocentowo bezpieczne, BO: a) gdyby powstało jakiekolwiek oprogramowanie śledzące użytkowników, to tak samo mogłoby powstać oprogramowanie fałszujące wypłaty i przelewy za pomocą bankomatów, a jakoś bezpiecznie z nich korzystamy od lat (poza fizycznymi nakładkami, które blockchain by skutecznie uniemożliwił) - nie mówiąc o tym, że wystarczyłby jeden whistleblower, żeby zleceniodawcy i twórcy takiego oprogramowania stanęli przed trybunałem stanu (o ile by dotarli, zanim ludzie by ich rozszarpali); b) nie trzeba tworzyć żadnych baz danych, wystarczy korzystać z bankowych + PESEL. To i podwójna weryfikacja by wystarczyło (cross-ref danych teleoperatora i banku)."

a)programy sledzace uzytkownikow, mowisz o blockchainie? w przypadku bitcoina mozna spokojnie zbudowac profil uzytkownika bazujac na jego transakcjach. co wiecej czasami mozna byo okreslic okolice w ktorej uzytkownik danego adresu mieszka bazujac stricte na jego transakcjach
co do oprogramowania falszujacego wyplaty z bankomatow. chodzi ci o fizyczne oproznienie bankomatow (zdaniem specjalistow nie jest to takie trudne) czy o to zeby sciagnac komus grosze z konta (brak wymiernej korzysci dla przestepcow, wiec takie przypadki byly by racze marginalne)

b) opierasz sie calkowicie na infrastrukturze nalezacych do prywatnych firm, nad ktorymi nie ma zadnego realnego nadzoru. co za roznica na kogo ktos zaglosuje jak shakowany bankomat zmieni twoj glos?
podpisales swoj glos cyfrowo, gratulacje, ale w teorii to bank wydal ci klucz wiec moze miec kopie i zmienic twoj glos, i kto mu w tym przeszkodzi.no chyba ze chcesz zeby bankomat bezposrednio mowil do systemow PKW czyli tworzysz dziure w systemie bankowym podpinajac komputer PKW do ich wewnetrznej sieci. a na to nikt przy zdrowych zmyslach sie nie zgodzi


"stuprocentowo odporne na fałszerstwa rozwiązanie nie leży w interesie żadnej partii polityczne"
bredzisz, bo puki co twoje rozwiazanie wcale nie jest duzo bardziej bezpieczne niz to ktore obecnie funkcjonuje. wymysl bezpieczne rozwiazanie, pomysl jak takie glosowanie przeprowadzic od poczatku do konca a potem pogadamy
Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Grobisher
0 / 0

@mieteknapletek Ja nie muszę niczego wymyślać, bo transakcyjne szyfrowanie jest od wielu lat i funkcjonuje z powodzeniem w wielu sferach życia, gdzie nawet pojedyncze włamanie byłoby dla złodziei opłacalne :))) Jakoś nie słyszymy o tym, żeby weryfikowany SMS-em przelew bankowy był codziennie przedmiotem skoków na kasę. Wystarczy wprowadzić ten sam system wymagający skorzystania z 2 urządzeń, żeby wyśledzenie ewentualnego sprawcy było na tyle łatwe, a masowe naruszenie procesu wyborczego na tyle nieopłacalne/niemożliwe, by po prostu nikt nie mógł tego zrobić na skalę mogącą realnie zagrozić demokracji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@Grobisher
"Ja nie muszę niczego wymyślać, bo transakcyjne szyfrowanie"
znow mowisz o narzedziach, nie o tym jak je zastosujesz, ja mowie o tym zebys przedstawil caly proces, co szyfrujesz gdzie szyfrujesz kto trzyma klucze w jaki sposob przekazujesz zaszyfrowana wiadomosc itp itd
bo jak pojdziesz w szczegoly to sie okazuje ze juz tak fajnie nie jest
popatrz sie na protokol bluetooth, oferuje ci szyfrowanie, bodajrze aes128, ale co z tego jezeli mozesz zaatakowac system podczas wymiany klucza i miec kontrole nad cala komunikacja

"Jakoś nie słyszymy o tym, żeby weryfikowany SMS-em przelew bankowy był codziennie przedmiotem skoków na kasę."
po pierwsze ty nie slyszysz, a po drugie sporo bankow odchodzi od weryfikacji smsem, a po trzecie przestepcy szukaja pieniedzy, tak ze jak sa latwiejsze sposoby na zarobek to te sposoby wykorzystaja (pamietasz ile bylo historii o atakach na blika?) przestepcy raczej nie beda sie bawic w manipulowanie wyborami, w to sie beda bawic hakerzy bedacy na uslugach rzadow, a ci maja znacznie wiekszy budzet niz przestepcu

"Wystarczy wprowadzić ten sam system wymagający skorzystania z 2 urządzeń, żeby wyśledzenie ewentualnego sprawcy było na tyle łatwe"
mozesz rozwinac swoja mysl? co masz na mysli mowiac 2 urzadzenia? czy chodzi ci o to zeby glosujacy musial zaglosowac z 2 budek czy mial dwa telefony na ktore dostanie glos

"masowe naruszenie procesu wyborczego na tyle nieopłacalne/niemożliwe"
na tym polega generalnie zabezpieczanie kazdego systemu, problem tkwi w tym jak juz wspomnialem ty musisz go ochronic nie przed przestepcami ktorzy maja ograniczone fundusze, ale przed sluzbami wrogich mocarstw a te maja znacznie glebsze kieszenie.
nie mowie ze to nie jest mozliwe, mowie tylko ze to nie jest takie hop siup
jak chcesz mozemy kiedys siasc i pobawic sie w stworzenie takiego systemu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gendougram
0 / 2

Panie Owsiak. Zamiast organizowania festiwalu online przekaz te pieniądze szpitalom.
Aktualne wybory muszą się odbyć w maju bo tak nakazuje konstytucja.

Podziekujcie rządowi PO, które w 2008 roku stworzyło ustawę dot. działania w trakcie epidemii. Wtedy nie uważali że przekładanie w tych sytuacjach wyborów jest potrzebne. Gdyby uważali inaczej to by to do ustawy wpisali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@gendougram
ustawa z 2008r dotyczy epidemii lokalnej miejscowosc albo wojewodztwo. nikt z peowskich geniuszy tworzacych ta ustawe nie wpadl ze mozna tak zarzadzac krajem i miec epidemie na terenie calego kraju

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D domisyl
0 / 0

Po co Owsiak wszedł w tą paranoję? To mądry facet a gra w grę zapodaną przez polityków

Odpowiedz Komentuj obrazkiem