Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
194 254
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar konradstru
+12 / 20

Ale tych kobiet w gabinecie to jest chyba mniejsze 50%? ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
+20 / 22

@konradstru Ogólnie fajny skład rządu jeśli są sami specjaliści pod sobą mają specjalistów i zajmują się tylko wąską dziedziną w której są specjalistami.
A nie jak jest w Polsce od 30 lat albo UE... 70% składu to politolodzy, celebryci, słabe gwiazdy telewizyjne, socjologi, ludzie po europeistyce i innych dziwnych studiach... nieważne w jakiej opcji politycznej jest cały czas tak samo.. otaczją się znajomymi i są ekspertami w każdej możliwej gałęzi gospodarki... wymyślają bzdurne przepisy i cały czas zwiększają papierologię... a tak naprawdę są ludźmi w których co najwyżej mogą siąść na kasę w biedronce z ich "cenną" wiedzą.. ale ciągle są u włądzy bo wymyślają beznadziejne przepisy i robią sztuczne konflikty między partyjne by nie dopuścić ekspertów do władzy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M maxpaw
+21 / 45

- Co za ładny piesek.
- "...i składa się on w 50% z kobiet"
- o nie, ma parytety.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+8 / 14

geograf medyczny z doktoratem... raju jak to brzmi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@killerxcartoon
swoja droga jak bylem na studiach informatycznych mialem goscia od cwiczen ktory byl lekarzem:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JohnsonFibonacci
+16 / 30

Ach parytety... to już widać że w żeńskiej części myślących tam nie ma bo musiały dostać przywileje żeby znaleźć się na stanowiskach. W uczciwym procesie wyboru by się tam nie znalazły.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+11 / 11

W polityce nie ma znaczenia czy ktoś jest kobietą czy mężczyzna. Polityk to polityk. Spójrz na nasze podwórko. Mieliśmy kobiety jako premierów, ministrow i nie było różnicy. Jak ktoś jest niekompetetny to płeć tu niż nie zmienia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar inkognitko
+2 / 6

@dncx to prawda, ale u nas wybierano je bo się do tego nadawały a nie na siłę szukano parytetów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 maja 2020 o 14:35

D dncx
+2 / 2

@inkognitko Zgadza się, że wybrano je nie z powodu parytetów. Natomiast w kwesti kompetencji, tu juz byłbym ostrożny w formułowaniu ich "nadawania się". Partie wybierają albo liderów na szefów i ministrów, albo ekspertów, jeśli takowych mają, albo po prostu z klucza partyjnego. Bo jest mierna, bierna, ale wierna (lub wierny). W przypadku Hai Silberstein była jedną z liderek UW czy jak w przypadku PO szefowa została premierem. W przypadku pierwszej premier z obecnego układu władzy, tutaj nie była ona ani liderką, ani osobą z pierwszego szeregu. To już obecny premier był wyżej jeśli chodzi o prace w poprzednich rządach (był doradca Tuska, potem ministrem finansów i właściwie to on rządził w latach 2015-2017.). Zostaje zatem 3 opcja podana powyżej. Ale to już inna bajka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 maja 2020 o 15:33

avatar inkognitko
+2 / 2

@dncx ja się zgadzam, ale chodzi o to że Kanada jest najbardziej "nowoczesnym" poglądowo i lewicującym krajem i dlatego tam parytety no muszą być zachowane. A jak jest taka sytuacja to ja zawszę powątpiewam w profesjonalizm wyboru. Nic co jest "na siłę" wychodzi na dobre.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pompom
-2 / 2

Nie parytety, tylko właśnie brak dyskryminacji ze względu na płeć. Dlatego wlasnie jest tyle kobiet. Masz głowę chyba czymś scisnietą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
0 / 0

@inkognitko Nie uważam za dobre i właściwe by używać koło słowa równouprawnienie słowa lewica, ponieważ najbardziej równościowe partie to te liberalne dziś, które nigdy nie były u władzy. Lewica ma zapędy socjalistyczne, a zamiast prawicy np. w Polsce mamy narodowy socjalizm czyli taka lewica, le o faszystowskich zapędach zawłaszczania władzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 czerwca 2020 o 15:50

avatar inkognitko
0 / 0

@dncx to prawda. W sumie mam czasem wrażanie że te skrajne lewactwo jest jak z "Folwarku zwierzęcego" - najpierw pokazuje walkę o równość wszystkich a ostatecznie budzimy się ze zdziwieniem że wcale tak równo nie jest lecz wręcz doszło się do odwrotności tego co się tak wychwalało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 czerwca 2020 o 19:29

F fahamore
+3 / 9

to tak można? ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Ktostamskadstam
+9 / 49

Och Kanado !
Komunistyczny raju wyśnionym przez największych rzeźników tego świata w którym nie masz prawa :
- publicznie okazywać swojej religijności (chyba że to religia LGBT lub islam )
- krytykować instytucji mordujących nienarodzonych
- informować o innych drogach wali z niepłodnością niż zapłodnieni in vitro
- rozmawiać z ludźmi chcącymi dokonać aborcji, samobójstwa bądź zabójstwa chorego członka rodziny(zwanego eutanazją)
- sprzeciwiać się woli lekarza który uzna leczenie twojego krewnego za nieopłacalne i postanowi go uśmiercić poprzez eutanazję.
- żyć w zgodzie ze swoimi przekonaniami i wartościami które wyznajesz (chyba że są zgodne z duchem LGBT lub Islamu)
- określenie "chrześcijanin" a zwłaszcza "katolik" jest odczytywane jako "chory umysłowo którego trzeba natychmiast zamknąć w odosobnieniu i poddać przymusowemu leczeniu lub od razu eutanazji"

Zaiste. Piękny to kraj ! Kanada!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 maja 2020 o 14:47

K killerxcartoon
-3 / 29

@Ktostamskadstam
Oj moje marzenie ..uznanie katolików za chorych psychicznie zwłaszcza o poglądach takich jak twoje.
Jak by niepatrzyć katolicy to ludzi jacy wierzą w bajki o niepokalanym poczęciu bez ruchania choć z naukowego medycznego punku widzenia to niemożliwe , jacy wierzą że po naturalnym porodzie można być dziewicą choć to niemożliwe z punktu widzenia naukowego . Jacy wierzą że można chodzić po wodzie w stanie płynnym choć to niemożliwe zgodnie z prawami fizyki . Jacy wierzą że można zamienić wodę w wino choć to niemożliwe z godnie z prawami chemii. I jacy wierzą w gadające węże i lepienie ludzi z gliny oraz setki innych nonsensów . I wierząc w te bzdury usiłują innych pouczać jak funkcjonuje świat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
-4 / 18

@AngryDemot
Jestem REALISTĄ
Istnieje nauka... Możesz mieć zbyt małą wiedzę i wtedy ciężko będzie odnieść ci sukces w technologicznym świecie, albo ja masz a nie dostrzegasz sprzeczności to oznacza że nie umiesz myśleć logicznie co tez sprawia ze raczej sukcesów nie osiągniesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 30 maja 2020 o 12:46

B Bihar
-1 / 9

@Ktostamskadstam a to wszystko wiedza o Kanadzie na podstawie jakiegoś artykułu z neta :D Brawo! Brawo! Brawo!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Ktostamskadstam
-1 / 11

Nie. Od rodziny która tam mieszka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
+2 / 16

@killerxcartoon

Nie, Ty jesteś fanatykiem, a nie realistą. Odniosę się tylko do ciąży bez seksu... Zastanów się czy obecna nauka pozwala na zapłodnienie kobiety bez stosunku seksualnego? Czy jest możliwe np pobranie komórki jajowej kobiety, połączenie jej z plemnikiem i umieszczenie embrionu w macicy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CzlowiekZkamienia
0 / 10

@Saladyn1 W starożytności?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Luna_Verde
+6 / 6

A propos dziewiczej ciąży oraz ku przestrodze: jedna ginekolog mówiła mi, że w ciągu dwudziestu lat pracy trafiły do niej trzy dziewice w ciąży. Partner miał wytrysk na krocze partnerki, a że wszyscy zaimplikowani młodzi i zdrowi to się plemnik poczuł dodatkowo umotywowany

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 6

@CzlowiekZkamienia On nie odnosił się do czasu, tylko do tego że jest to niemożliwe z punktu widzenia nauki, co jest kłamstwem bo dzisiaj bez problemu możemy to zrobić, a bogami nie jesteśmy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
-3 / 17

@Saladyn1
Ty jesteś kacapm jaki współczesną nauką mierzy przeszłość i na dodatek nie rozumiejąc nauki do końca i jej historii rozwoju. 2000 lat temu nie wiedzieli o istnieniu komórki jajowej i plemnika. Tacy jak ty hamują naukę żyjąc iluzjami...
Nie masz pojęcia jakie bzdury głosili ludzie w dawnych czasach odnośnie życia .. Głównym nurtem było samorództwo wynikające z tez Arystotelesa czyli myślenie o powstawaniu życia dzięki woli boskiej albo powstawania w sposób samoistny i spontaniczny. Zresztą widać to nadal w naukach i dogmatach kościoła. Niektórzy dlatego potępiali cielesność i stosunek uważając to za grzech. - prawdopodobnie taka filozofia została stworzona przez osoby jakie doświadczyły gwałtu albo była wychowywana przez osoby zgwałcone ... A gwałty były dość częstą praktyką w dawnych wiekach jak ludzi traktowano innych jak towar i niewolników Albo to postrzeganie osoby mającej problemy seksualne.

W 1665 odkryto komórki
W 1668 udowodniono eksperymentalnie że larwy i robaki na mięsie nie tworzą się spontanicznie.
W 1675 udowodniono eksperymentalnie cykl rozwojowy jajo-Larwa-poczwarka-motyl
W 1683 odkryto bakterie i plemniki

Od tego czasu przyjęto doktrynę przynajmniej jeśli chodzi o wyższe organizmy omne vivum ex ovo - wszystko co żywe pochodzi z jaja. Ale jeszcze do XIX wieku wierzono w samorództwo np węgorzy czy ropuch
w 1768 udowodniono że bakterie przenoszą się droga powietrzna i odpowiadają za niektóre choroby jakie wcześniej przypisywano woli bożej .
w 1895 Ostatecznie eksperymenty Pasteura obala abiogenezę arystotelesowską będącą głównym źródłem filozofii kościoła

Więc nawet nie wiesz jakie farmazony pierdzielisz ..Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 30 maja 2020 o 14:43

S konto usunięte
+3 / 15

@killerxcartoon Czekaj... co Ty teraz próbujesz znowu udowodnić? Napisałeś że niemożliwe jest zapłodnienie bez seksu. Udowodniłem że to nie prawda, a Ty że w dawnych czasach ludzie nie wiedzieli o istnieniu plemników... Jak to się ma do wiary w Boga i w niepokalane poczęcie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
-4 / 10

@Saladyn1
A o czym ja mówię... o bajkach z przed 2000 lat... o magicznym ruchaniu bez stosunku ... I właśnie tak się to ma jak pogląd o samorództwie do wiary w boga . Gdyby wiedzieli co to komórka jajowa i plemnik nikt by takich farmazonów nie wymyślał ale przez pierwsze ponad 1600 wydawało się to logiczne ...
A ty nadal tego nie zauważasz ..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
+3 / 11

@killerxcartoon

Pisałeś o "niepokalanym poczęciu bez ruchania choć z naukowego medycznego punku widzenia to niemożliwe". Udowodniłem Ci że ludzie sami potrafią obecnie coś takiego zrobić, więc niepokalane poczęcie nie jest wbrew nauce skoro dzisiejsza nauka sama potrafi taki numer wywinąć.

"o magicznym ruchaniu bez stosunku" A to w sumie nowość by była

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
0 / 8

@killerxcartoon OK... czyli in vitro to wymysł Kościoła i nic takiego nie istnieje? Bo skoro według ciebie nie ma "ciąży bez ruchania" więc in vitro to fikcja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
-2 / 10

@Saladyn1
po raz kolejny udowadniasz że nie potrafisz myśleć logicznie.
Charakterystyczna cecha religijnych cwaniaków to odwracających kota ogonem i wmawiania innych wypowiedzi albo cytowanie kawałków wyjmując je celowo całkowicie z kontekstu by budować odwróconą narrację .. Mówiłem ci że znam stan wiedzy współczesnej znacznie lepiej niż ty. I nie tylko wiem że w XX wieku stało się to możliwe zapłodnienie pozaustrojowe ale też wiem dokaldnei kiedy i gdzie to nastąpiło. Znam też stan wiedzy z przed 2000 lat i odnoszę się do twojego wierzenia że 2000 lat temu magicznie kogoś ruchano i cudownie zapłodniono. I ty nadal nie widzisz w tym nonsensu jaki przeczy nauce. I usiłujesz odwrócić sytuacje i udowadniać .. no wałaśnie co ?.... no chyba nie twierdzisz że 2000 lat temu wiedzieli co to komórka jajowa i plemnik? i umieli zapładniać poza metodami naturalnymi ... i ze kościół będący ostoja cynizmu i oszustwa opracował coś nowoczesnego...

Znasz tylko kilka chwytów retorycznych wyuczonych pewnie w seminarium.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
+3 / 7

@killerxcartoon
"Jak by niepatrzyć katolicy to ludzi jacy wierzą w bajki o niepokalanym poczęciu bez ruchania choć z naukowego medycznego punku widzenia to niemożliwe"

To są Twoje słowa kolego. Pisałeś wyraznie że nie ma opcji by doszło do zapłodnienia bez jak Ty to określiłeś "ruchania" bo to wbrew nauce i medycynie:) Gdy Ci pokazałem że piszesz głupoty zmieniłeś strategię i zacząłeś twierdzić że dla ówczesnych ludzi to było niemożliwe co nie ma sensu bo nikt nie twierdzi że ówcześni ludzie mieli coś wspólnego z poczęciem Jezusa. Niepokalane poczęcie nie jest wbrew nauce bo nawet obecnie sami jesteśmy takie niepokalane poczęcie zrobić.

"Charakterystyczna cecha religijnych cwaniaków to odwracających kota ogonem i wmawiania innych wypowiedzi albo cytowanie kawałków wyjmując je celowo całkowicie z kontekstu by budować odwróconą narrację"

Heh zabawny jesteś ziomek. Przeanalizuj sobie swoje komentarze i demoty bo Ty jesteś takim "religijnym" cwaniakiem :)
E

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
-5 / 9

@Saladyn1
Zabawny to ty jesteś ziomek przenoszac dyskusje na każdy możliwy temat tylko nie meritum. Ze w bzdury wierzysz. I nadal tego nie załapałeś... czy nadal udajesz greka..
Co ciekawe masz wręcz identyczną metodę i retorykę dyskusji co Rydzykant.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
+2 / 8

@killerxcartoon Temat akurat był o Kanadzie... to ty wyskoczyłeś z wiarą i tym że "niemożliwe jest zapłodnienie bez ruchania".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H herhor67
+3 / 5

@Saladyn1 Chyba nigdy tego nie zrozumiem... Ten killer to musi jakiś bototroll być, na zmiane co kilka komentów pisze albo z sensem albo kompletny bełkot xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
+1 / 5

@Saladyn1
"Pisałeś wyraznie że nie ma opcji by doszło do zapłodnienia bez jak Ty to określiłeś "ruchania" bo to wbrew nauce i medycynie:" czy to znaczy że teraz jesteśmy Bogami?
Czytałeś akt stworzenia czyli kompletne bzdury z księgi rodzaju? Ile lat wg Biblii ma świat?

Religia jest hamulcem rozwoju. 1000 lat wieków ciemnych zafundowanych przez Kościół i jego "wieczne życie". A ty z uporem maniaka o Rafale...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
+1 / 5

@rdaneel

"czy to znaczy że teraz jesteśmy Bogami?"

Nie, to znaczy że niepokalane poczęcie nie jest czymś niemożliwym nawet dla człowieka.

"Czytałeś akt stworzenia czyli kompletne bzdury z księgi rodzaju? Ile lat wg Biblii ma świat?"

Czytałem, a czytałeś wyjaśnienie ojców Kościoła? Gdybyś przeczytał wiedziałbyś że Kościół nigdy nie uważał że biblię należy odbierać dosłownie. Nawet za żydów o tym wiedzieli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
-3 / 5

@Saladyn1

"Nie, to znaczy że niepokalane poczęcie nie jest czymś niemożliwym nawet dla człowieka"
"2000 lat temu nie wiedzieli o istnieniu komórki jajowej i plemnika"

Czy dostrzegasz nieciągłość rozumowania? "Niepokalane poczęcie" łoooo Bóg. No ale teraz...

"czytałeś wyjaśnienie ojców Kościoła" - nie
"Kościół nigdy nie uważał że biblię należy odbierać dosłownie" znaczy się cała Biblia jest funta kłaków nie warta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar griff
+1 / 3

@killerxcartoon - jesteś typem człowieka, który twierdzi, że porozmawia z każdym pod warunkiem, że będzie myślał tak samo jak ty. Jeśli inni mają odmienne poglądy czy ich wiara jest odmienna od twojej- dlaczego odmawiasz im prawa do wypowiedzi? Może dla kogoś twoje wywody są nic nie znaczącym bełkotem i opowiadaniem głupot? Trochę empatii-gościu. Byłbyś dobrym materiałem na Inkwizytora. I to nie jest komplement. Nie...nie odpisuj. Mnie w swoje polemiki nie wciągniesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 3

@rdaneel

"Czy dostrzegasz nieciągłość rozumowania? "Niepokalane poczęcie" łoooo Bóg. No ale teraz..."

Nie wiem co próbujesz udowodnić.. nikt nie twierdzi że ludzie 2000 lat temu zrobili Jezusa z In vitro. Chodzi o te że ziomek twierdził że niemożliwe byłoby zapłodnienie i że było to łamanie praw nauki. Skoro dla małpy o takiej sobie inteligencji jest to możliwe to dla hipotetycznego bytu o nieograniczonej mocy i inteligencji jest to tym bardziej możliwe.

"znaczy się cała Biblia jest funta kłaków nie warta." - znaczy się oprócz tego że cała zachodnia moralność i kultura wyrosła na tej książce to faktycznie jest nic nie warta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar inkognitko
-1 / 1

@killerxcartoon nie nadajesz się do Kanady bo jesteś kompletnie nietolerancyjny w swych poglądach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar inkognitko
0 / 0

@Saladyn1
Ja się z Tobą zgadzam ale... CO TY BREDZISZ?? MYLISZ POJĘCIA I innych źle uczysz. "Niepokalane poczęcie" dotyczy POCZĘCIA MARYI a nie Jezusa!!! Poczęcia, gdzie był normalny seks jej rodziców i normalne zapłodnienie, a ona poczęła się bez grzechu pierworodnego - niepokalana- by mogła potem być matką Boga.
Niepokalane poczęcie nie ma prawie nic wspólnego z poczęciem Jezusa! Poczęcie Jezusa powszechnie zwane jest zwiastowaniem.
NAUCZCIE SIĘ WSZYSCY TEGO W KOŃCU

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar inkognitko
0 / 0

@killerxcartoon Ciebie też dotyczy powyższa moja wypowiedź. Naucz się czegoś by nie pleść bzdur , jakiekolwiek masz później zdanie już o samym akcie .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
-1 / 1

@Saladyn1
"Nie wiem co próbujesz udowodnić" że gadasz dudy smalone o in vitro w kontekście obrony religii i boga.
Wnioskowanie klasy "Gromy są znaczy Zeus istnieje".Ale gromy to wyładowania elektryczne. No, i Zeus strzela prądem. LOL.


"znaczy się oprócz tego że cała zachodnia moralność i kultura " Na Zeusa nie przesadzasz czasem? Ja wiem że gdyby nie 10 przykazań to byśmy się pomordowali (nie zabijaj) albo co gorsza Swaroga czcili (nie będziesz miał...) ale może pomiarkuj trochę.

Jest taki dowcip:
Przychodzi student na egzamin.
profesor: proszę opowiedzieć mi o prawie greckim.
student - eeeee,eeeeyyyyy
profesor:no dobrze, proszę opowiedzieć mi o prawie rzymskim
student - eeeee,eeeeyyyyy
profesor - no to poproszę indesk.
student ale pan zawsze zadaje 3 pytania!
profesor - a, no tak. Proszę wymieć różnice między prawem greckim a prawem rzymskim.


A co do Biblii: żeby nie bagno walki o zbawienie to w kosmos w okolicach 1600 byśmy pewnie latali.Bo całe średniowiecze to psu w dupę przez to poszło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 2

@inkognitko "NAUCZCIE SIĘ WSZYSCY TEGO W KOŃCU" umówmy się że "nauka" i "wiara" to są odrębne zagadnienia. Chcecie tam sobie bredzić o niepokalanych to sobie bredźcie ale nie kalajcie tym słowa "nauka".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

@rdaneel

"że gadasz dudy smalone o in vitro w kontekście obrony religii i boga."

Zaraz z czym się nie zgadzasz? Z tym że potrafimy zapłodnić kobietę bez stosunku, czy z tym że istota wyższa również mogłaby coś takiego zrobić?

To nie jest argument za tym że Jezus został poczęty nienaturalną metodą. To jest obalenie argumentu że nie mógł być poczęty w ten sposób ponieważ to wbrew nauce.

"Na Zeusa nie przesadzasz czasem? Ja wiem że gdyby nie 10 przykazań to byśmy się pomordowali (nie zabijaj) albo co gorsza Swaroga czcili (nie będziesz miał...) ale może pomiarkuj trochę."
Po pierwsze chrześcijańska moralność to trochę więcej niż 10 przykazań. Po drugie to nie przesadzam. To że zachodnia morlaność wyrosła na chrześcijaństwie jest faktem. Możesz sobie tupać nóżką i krzyczeć że nieprawda, ale gdybyś się urodził w arabskim kraju miałbyś np inne podejście do kobiet niż masz teraz bo wychowywałbyś się w kraju z inną moralnością. Cywilizacja zachodnia wyrosła na rzymskim prawie, greckiej filozofii i chrześcijańskiej moralności.

"A co do Biblii: żeby nie bagno walki o zbawienie to w kosmos w okolicach 1600 byśmy pewnie latali.Bo całe średniowiecze to psu w dupę przez to poszło."

Wiedzę o średniowieczu czerpiesz z filmów przygodowych prawda?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
-1 / 1

@Saladyn1 "gdybyś się urodził w arabskim kraju" Europa ma grecko-rzymskie korzenie. co zauważyłeś.

"Wiedzę o średniowieczu czerpiesz z filmów przygodowych prawda" tatarata. "wieki ciemne nie były ciemne" Były, były. A wasze "a bo rozkwit" idealnie wpasowuje się w komunistyczne "za II RP to dróg nie było a PRL tyle wybudował". Średniowiecze było dławione przez Kościół. I to aż do XIX wieku. A patrząc na tą z dupy dyskusję to aż do XXI wieku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

@rdaneel

To już drugi Twój komentarz który mnie rozbawił. W jednym zdaniu piszesz że chrześcijaństwo nie ma nic wspólnego z moralnością zachodu a w kolejnym piszesz że zachód przez 1500 lat było dławiony przez Kościół... Przez te 1500 lat Kościół uniemożliwił nam latanie w 1600 roku, ale nie narzucił nam swojej moralności. Poczytaj sobie o moralności grackiej i rzymskiej i porównaj do której nam bliżej.

"Średniowiecze było dławione przez Kościół. I to aż do XIX wieku. A patrząc na tą z dupy dyskusję to aż do XXI wieku." Cofam to... wiedze o średniowieczu czerpiesz z bajek. Średniowiecze skończyło się w XV w jakby co...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@Saladyn1

"Zaraz z czym się nie zgadzasz"
Wnioskowanie klasy "Gromy są znaczy Zeus istnieje".Ale gromy to wyładowania elektryczne. No, i Zeus strzela prądem. LOL.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

@Saladyn1 "piszesz że chrześcijaństwo nie ma nic wspólnego z moralnością zachodu a w kolejnym piszesz że zachód przez 1500 lat było dławiony przez Kościół." korzenie zachodu tkwią w rzymie i grecji. Pasuje? Kościół miał wpływ na naszą moralność. Pasuje? Kościół dławił nasz rozwój i nadal dławi - czego bezpośrednim dowodem jest ta bzdurna konwersacja. Pasuje?

"Średniowiecze skończyło się w XV w jakby co" niby tak a jakby dalej p.... o Biblii i niepokalanym poczęciu czy innych piorunach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-2 / 2

@rdaneel Aż sprawdziłem czy killer bana nie dostał i nie założył drugiego konta bo masz podobny styl co on... To ty pisałeś o piorunach...

Nie chce mi się już pisać bo twoje komentarze są śmieszne, ale ta wtórność przestała mnie bawić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar inkognitko
-1 / 1

@rdaneel Ty albo jesteś głupi jak feministka z którą nie da się rozmawiać bo nawet nie rozumie co się do niej powiedziało, albo nic nie przeczytałeś z mojego komentarza. W jednym i drugim przypadku dyskusja z tobą nie ma kompletnie sensu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
-3 / 3

@griff
Co jest dzisiaj to ja wiem.
Odpowiedz logicznie czy wierzysz w bzdurę że około 2000 lat temu można było zajść w ciążę bez ruchania ... bo po mimo starań o przeniesienie tematu na inne zagadnienia to jest sednem wypowiedzi i @Saladyn o tym dobrze wie i uparcie dąży do zmiany tematu.....
To proste pytanie na jakie można odpowiedzieć TAK , NIE i dla mnie ono określa poziom rozmówcy czy wierzy w bajki czy rozumie rzeczywistość.


I tak jestem ogromnie nietolerancyjny dla głupoty bo jest niebezpieczna. Głupi i niekompetentni ludzie mający władzę mogą narobić ogromnych strat i problemów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Koperson92
-5 / 7

bez kaczora i tak się w końcu zawali....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Melotte
+4 / 10

Parę dodatkowych informacji o ministrach z Kanady:
Premier: Justin Trudeau - ukończył studia w zakresie literatury angielskiej
Minister Zdrowia: Marc Lalonde - magister prawa
Minister Transportu: Marc Garneau - licencjat fizyki inżynierskiej, doktorat z inżynierii elektrycznej
Minister Młodzieży: Todd Smith ur. 07.10.1970r.
Minister Rolnictwa i Żywności: Marie-Claude Bibeau - licencjat w dziedzinie ekonomii i absolwent zarządzania środowiskowego
Minister Edukacji: Stephen Lecce - politolog
Minister Rybołówstwa: Bernadette Jordan - licencjat nauk politycznych
Minister Zasobów Naturalnych: Seamus O'Regan - studiował politykę i marketing, magister filozofii w polityce
Minister zatrudnienia, rozwoju siły roboczej i integracji osób niepełnosprawnych: Carla Qualtrough - politolog, trzykrotna brązowa mistrzyni Paraolimpiady

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar inkognitko
-1 / 1

@Melotte dodaj jeszcze tyci fakt:głową państwa Kanady jest Królowa Wielkiej Brytanii.
Bo nam jakoś w czasie zaborów się nie podobało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Melotte
0 / 0

@inkognitko Tak, rzeczywiście, Królowa. Ale powiązania z zaborami nie widzę żadnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mozgwsloiku2
-3 / 5

A i tak wszyscy plują na premiera, bo polityka to w końcu polityka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Niktobcy
+5 / 9

co za fantastyczne newsy... toz to gwarancja ze w kraju bedzie prosperity dla wszystkich ... pakuje manatki i emigruje !!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Egghead
+1 / 1

@Niktobcy
Nie ma żadnych gwarancji. Jednak mając u władzy wykształconych ludzi mamy szansę na rozwój i prawidłowe zarządzanie kryzysami. Z Misiewiczami można liczyć tylko na katastrofę lub w najlepszym wypadku stabilizację, nawet przy najlepszej koniunkturze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek2891
+3 / 3

Ale ja wcale nie jestem pewny czy jako minister zdrowia potrzebny jest lekarz. Minister nie leczy ma tylko dać odpowiednie narzędzia lekarzom. Jak dla mnie na ten moment oprócz niedofinansowania główny problem naszej służby zdrowia to przepływ informacji i logistyka. Może więc minister powinien być specjalistą potrafiącym uporać się z głównym problemem w branży?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Fragglesik
+5 / 7

@leylla25 Rewelka, ale: Przypominam, że jak u nas okazało się, że jak minister finansów miał biznes, wszyscy wydzierali się, jak to możliwe, że biznesmen jest ministrem, bo przecież będzie robił wszystko, by sobie kase w biznesie załatwić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 maja 2020 o 14:08

avatar pawelkolodziej
+3 / 3

W Polsce chcąc naprawić służbę zdrowia należy powołać ministra który nie jest lekarzem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gro9
-1 / 9

Proponuję wypowiedzieć Kanadzie wojnę i natychmiast się poddać. Nawet pod ich okupacją będziemy lepiej ustawieni niż z obecnym rządem....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar auto1
0 / 8

Ja tu widzę wpieprzanie na siłe kobiet i kolorowych a nie branie pod uwagę kompetencji.
U nas też wielu polityków jest prawnikami, lekarzami ale prawo jak i służba zdrowia szału nie robi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Egghead
0 / 4

@auto1
Lepiej wziąć Misiewicza czy Jakiego. Niewykształceni gamonie, ale kolor skóry mają słuszny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J janvier93
+2 / 2

Fajnie, ale co z tego? Po pierwsze wykształcenia to nie inteligencja, a ona jest bardziej potrzebna do zarządzania państwem. Do drugie połowa tych ministerstw jest po prostu zbędna. Mieliśmy już co najmniej dwóch ministrów zdrowia, którzy byli lekarzami. Przedsiębiorca niekoniecznie musi znać się na ekonomii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M matti020405
-1 / 5

A premier jest skończonym lewakiem i tyle w temacie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MalaZlaCzarownica
+1 / 1

Dobra, to które z tych w krawatach identyfikują się jako kobiety? Bo liczę, liczę i naliczyłam tylko 5/14 minister (ministerek???).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar griff
+2 / 2

Nienormalny naród. O wiele lepiej sprawdza się np.na stanowisku Ministra Obrony Narodowej lekarz psychiatra po którym urząd przejmuje jego pacjent.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jorn
-1 / 1

U nas też minister zdrowia jest lekarzem. Lekarzem jest dość przeciętnym, ministrem jest beznadziejnym, za to świetnym złodziejem. 15 lat temu mieliśmy na stanowisku ministra zdrowia wybitnego lekarza, który okazał się dość słabym ministrem. 21 lat temu mieliśmy najlepszą minister zdrowia w historii naszego kraju. Nie była lekarką. Bo zadaniem ministra zdrowia nie jest leczenie ludzi, a zapewnienie, że system opieki zdrowotnej jest efektywny, to znaczy chorzy mają zapewniony dostęp do leczenia, a jednocześnie opieka zdrowotna nie rujnuje finansów państwa. To nie studia medyczne dają takie kwalifikacje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

pytanie:
czy naprawde lepszym ministrem np zdrowia bedzie najlepszy na swiecie lekarz specjalista?
a moze doswiadczony manager ktory potrafi sluchac ludzi i odpowiednio reagowac na ich problemy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar infernus55
0 / 0

To się nazywa technokracja. Dana dziedzina zajmuje się EKSPERT w tej dziedzinie. W Polsce zostanie wynaleziona za jakieś 500 lat, bo ciężko wpaść na to żeby danym resortem kierował ekspert niezależny politycznie. Trzeba być geniuszem. No nie trzeba, ale w Polsce bardziej liczy się to czy kochasz Pana prezesa i jego kota i czy jesteś ortodoksem katolickim. Dziwny ten kraj!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
0 / 0

I przyjęli ustawę w której do każdej z 50 płci musisz używać innego zaimka osobowego. Masz karę więzienia jak do osoby czującej się kobietą powiesz "ON".

Też pojęcia jak ojciec i matka są zbyt dyskryminujące i zastąpili je jako rodzic i rodzic rodzący.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem