Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
357 365
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
C ciomak12
+1 / 7

@Jezuita Kiedyś ten wafel to był zwykły posiłek na kolacje(wieczerze). No jak chleb. Tylko nie kroili go na kromki tylko łamali w rękach. Dopiero wiele wieków później zrobiono z tego specjalny chleb, przestali łamać tylko od od razu wypiekali odpowiednie małe kawałki. No i zamiast dodać do tego jakąś szyneczkę ser i kielich wina to zostawili sam wafel i to w takiej ilości, że ni w ząb się nie najesz.

A dobrego jest tyle, że nikt za ten wafel i wodę nie każe płacić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+4 / 6

@ciomak12 Abonament pobierają 10 minut wcześniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
-3 / 7

@koszmarek66 Mniej lub bardziej. Znaczy są państwa, jak Niemcy gdzie ten abonament masz ustanowiony przez państwo. Natomiast w Polsce w KRK jest to całkowicie dobrowolna składka. Coś jak napiwek. Czyli możesz dać, ale nikt Cię nie zmusza. Co nie zmienia faktu, że jeżeli żyjesz w danej wspólnocie to wypada coś tam wrzucić, ale to drobne. Więcej płacisz za np. jakieś ceremonie, np ślub czy chrzciny. Choć te wydarzenia mają jakiś większy cel społeczny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mamut3003
+10 / 10

I to jest biznes doskonały, kupują kamienie wrzucają, potem znów kupują te same i tak w kółko. Niesamowite.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ricochet69
+7 / 9

@mamut3003 Od wieków wiadomo, że najlepiej zarabia się na idiotach. Dotyczy to każdej dziedziny życia, nie tylko wiary.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+11 / 11

Szatan, jako byt duchowy, nie podlega biologicznej śmierci. A przy okazji biznes się kręci.

Pytanie, czy można tam przyjść z własnym, darmowym kamieniem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Forget_about_it
+6 / 8

@Rydzykant Co ty, zwariowałeś ? Kamieniem bez atestu imama chcesz rzucać w szatana ? Chłosta na goły tyłek !

BTW: To jeden z największych problemów współczesnego świata - ludzie o mentalności plemiennej, będący na poziomie europejskiego X wieku, mają dostęp do broni z XX/XXI w.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+5 / 5

@Forget_about_it
Dostęp do tej broni nie jest szczególnym problemem. Przeczytaj "Pomnik Cesarzowej Achai". Tam dzikusom dali nawet plany lotniskowca. Problemem jest ogólnoświatowe finansowanie dzikusów (OPEC) oraz poprawność polityczna uniemożliwiająca ich izolowanie. Przecież wszyscy jesteśmy cały czas inwigilowani. Służby wiedzą o nas więcej niż my sami. A jednak kliku członków pustynnego plemienia może sprawić, że ulice europejskich miast spływają krwią. Czy to nie jest zadziwiające.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dorotex
0 / 6

Katolicy nie są wiele lepsi. Dają niekwestionowana władze, nie tylko nad swoim sumieniem, pajacom w sukienkach którzy sami maja wiele wiele za uszami.

Nie rozumiem tych argumentów typu bronimy katolicyzm bo islam jest w natarciu. Nie, zlikwidujmy wszystkie religie i uczmy się myśleć krytycznie a świat będzie lepszy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
+2 / 2

@Dorotex Religie chcesz niszczyć poprzez archaiczne kamieniowanie, niemodny strzał w tył głowy czy nowoczesny zastrzyk?

Bardzo łatwo jest zniszczyć wszystko. Podobnie robili komuniści. Skoro istnieje wyzysk i niesprawiedliwość to zabierali wszystkim i potem dopiero od nowa zaczęli się uczyć myśleć krytycznie. I powiem Ci że nie skończyło się to najlepiej.

Może wreszcie ktoś zacznie najpierw myśleć zanim wszystko bezmyślnie spieprzy. A poza tym jaką masz pewność, że ten nowy ład będzie lepszy. Że pod koniec usuwania religii po prostu nie zabiją przywódcy i na jego miejsce nie wstąpi kolejny dyktator. Bo to mało razy to miało miejsce?

Nie

W ogóle nawet nie sprawdziłeś jak religia ma wpływ na społeczeństwo. Nawet nie pomyślałeś co zamiast. Otóż nasza kultura to nie jest stan domyślny dla każdego człowieka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dorotex
+2 / 2

TL;DR

Tak, tym mniej inteligentnym religia jest potrzebna bo sami maja problem z myśleniem i ocena własnego sumienia.

Kultura chrześcijańska a chrześcijaństwo to dwie różne sprawy, nie rozumiem dlaczego tak często sa mieszane. Europa zachodnia bazuje na kulturze chrześcijanskieja ale dzięki wpływom protestantyzmu lepiej "zapanowała" nad sumieniem i rozumie koncepcję dobra wspólnego oraz rozdziału państwa od kościoła. Do tego doszła rewolucją przemysłową (Polskę i inne nadal teokratyczne państwa praktycznie ominela). Obecnie zachod to panstwa laickie, całkowicie wolne od sporu o słuszność religii i afiszowania sie lepsza czy gorsza wiara.

Nie wmowisz mi teorii skrajnej polskiej prawicy o misyjnej roli polski bo zachód znam az za dobrze. Podobne jak katolicym, którego zasad i tak najgorliwsi hipokryci nie przestrzegają i jakos im to nie przeszkadza.

Katolicym to przede wszystkim czary, rytuały i idioci w sukienkach mówiący innym jak żyć kiedy sami te zasady łamią. Parodia jakas, czas z ta szopka skończyć.

ps. Jestem kobietą (jak nick wskazuje)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WlascicielKota
+1 / 1

Może jak wrzucą granat to szatan w końcu coś poczuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem