Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
639 644
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A Ashardon
+3 / 7

Całkowicie zbyteczne poświęcenie. Dowódcy powinni się wstydzić, że poświęcili tak wiele żyć ludzkich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sawes82
0 / 4

@adawo i tak wielu zginęło bo było ślisko i pospadali wchodząc na górkę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adawo
0 / 0

@sawes82 a czy ja gdzieś zaprzeczyłem faktowi bitwy? Jest to chyba wiedza oczywista, jak i skala i "krwawość" owej bitwy. Natomiast nie zakończyła się ona zdobyciem czegokolwiek, bo Niemcy, zagrożeni okrążeniem, po prostu opuścili pozycje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sawes82
0 / 0

@adawo Tak, zaprzeczyłeś faktowi bitwy. Napisałeś, że Polacy bez oporu zajęli opuszczone pozycje. Polacy o ZDOBYCIE tych pozycji stoczyli krwawy bój. To, że Niemcy mieli się gdzie wycofać niczego nie zmienia. Nikt nie wie, czy opuściliby pozycje, gdyby nie atak Polaków. Jak w każdej bitwie, decyzje podejmuje się na podstawie istniejących okoliczności. Gdyby klasztor nie był zaciekle atakowany, być może Niemcy dostaliby rozkaz utrzymania pozycji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adawo
+1 / 1

@sawes82 Jednak historia wojskowości, jak i taktyka rozróżniają zdobycie i zajęcie opuszczonych pozycji. Polacy stoczyli wielką, chwalebną i niestety krwawą bitwę o wzgórze Monte Cassino. Przypuszczając ileś tam szturmów które zostały odparte, a następnie zajmując opuszczone przez Niemców pozycje (nad klasztorem powiewała biała flaga). Niemcy opuścili je zagrożeni okrążeniem po przełamaniu linii Gustawa przez wojska alianckie i wycofali się na linię Hitlera.
Taka jest historia, nie propaganda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 maja 2020 o 12:48

L lewetedemoty
+4 / 4

A w nagrodę za przelewanie krwi na nie swojej ziemi mogli liczyć na fuchę barmana na obczyźnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Ddrek
+1 / 1

@lewetedemoty Mój Dziadek tam walczył. Dostał lepszą nagrodę. Po dotarciu do Ancony i Bolognii, kiedy wojna się skończyła wrócił do kraju. Choć miał zaproszenie od Amerykanów. Wrócił i został aresztowany. Tęsknił za rodziną i bał się o nich więc wrócił. Pisał listy do domu i nie otrzymywał odpowiedzi. Przesłuchania pamiętał do końca życia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maksiking9
0 / 4

Monte Cassino to była bitwa tak niepotrzebna i przegrana na wielu frontach, że powinno się ją zapomnieć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar stokro5
+2 / 2

To było straszne ! Lata mijają a Polacy nic się nie uczą, nie wyciągają wniosków z historii. Zagrali nami jak pionkami, a potem kopa w d**ę. Zakaz udziału w defiladzie (żeby Stalina nie drażnić) , odsyłanie do komunistycznej Polski, wystawienie rachunku za użycie sprzętu wojskowego. Przestańmy wierzyć w legendy. Za dużo krwi to kosztuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem