Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
702 790
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar AVictor
+46 / 72

@ookulary ogólnie kompromis który został wypracowany jest całkiem dobry, w Polsce aborcji można dokonać, w przypadku gwałtu, zagrożenie życia lub zdrowia matki oraz gdy stwierdzono ciężkie wady płodu. Uważam że to jest bardzo dobry kompromis, ponieważ jego zagoszczenie spowoduje wzrost śmiertelności ciężarnych kobiet oraz wzrost samobójstw w przypadku ofiar gwałtu... a zrobienie go dość liberalnego ( w sensie każdy może kiedy chce) jest też bez sensu, po pierwsze lekarze przysięgali chronić życię a co za tym idzie były by znowu skargi na odmowy zabiegów (ponieważ tutaj byłyby sprzeczne interesy), a przede wszystkim uważam że jeśli jest ktoś dorosły, to powinien znać metody zabezpieczenia przed ciążą, a jeśli ich nie stosuje musi liczyć się że dojdzie do zapłodnienia oraz liczyć się z tym że nie ma metody w 100% skuteczniej... dlatego jeśli ktoś jest gotowy na sex musi liczyć się również z wszystkimi konsekwencjami podjętej decyzji....
Zazwyczaj wszystkie próby zmiany tego kompromisu służą głównie odwróceniu uwagi od bieżących problemów niż tak naprawdę próbę zmiany czegokolwiek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Iwrejczyk
+7 / 17

W teorii ten kompromis, który także uważam za najlepsze możliwe rozwiązanie, powinien łączyć ideową prawicę i lewicę, bo spotkały się dokładnie w centrum. Niestety jest na odwrót - dla lewicowca, kompromis jest prawacki, dla prawicowca - lewacki. Nasz kraj taki piękny

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Oriolus
+26 / 44

@ookulary Zwłaszcza, że pokazywane zdjęcia nie są po aborcyjne. Na etapie 12 tygodnia płód tak nie wygląda a aborcja jest możliwa tylko do 12 tygodnia. Zdjęcia są po zabiegowe (np. usuwanie zamarłych płodów) ale takie są bardziej "przemawiające" do wyobraźni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ricochet69
+18 / 24

@Oriolus Czyli mówiąc wprost, jest to perfidna manipulacja

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Oriolus
+12 / 18

@0bcy Ok. Niech ustawiają samochody z takimi obrazkami w "tych" państwach o których piszesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
+12 / 12

@obcy78 yyy... ogólnie "kompromis" mówiłem że do decyzji są trudne i niejednoznaczne sprawy... zaostrzenie aborcji wcale by ich nie ułatwiło, ponieważ po pierwsze w zaostrzeniu nie było sensu, weźmy na przykład ciąże pozamaciczne, kóre w myśl nowej ustawy nie były zdefiniowane i co wtedy? dziecko nie ma szansy by się urodzić matka jest skazana na śmierć, a zabieg nazywa się aborcja.... no cóż w tym jest problem. tak samo przy wykrytych wadach płodu, nie każde z tych wad sprawią że dziecko będzie wesołym dzieckiem z downem część z nich jest naprawdę poważne i często zagrażają życiu matki... to co w takim przypadku? Też problem był z ofiarami gwałtów, ponieważ często takie osoby odbierały sobie życie...Ogólnie to nie są wszystkie łatwe decyzje i nie wiem czemu je dodatkowo utrudniać...
Co do przestępców, nie wiem po co zabijać, jak dla mnie powinien być obóz pracy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kriseq1970
+11 / 11

@0bcy ja z czystej ciekawości... w którym europejskim państwie możliwe jest usunięcie płodu w 9 miesiącu ciąży?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M martil
0 / 10

@Oriolus A ludzie którzy chcą dokonywać aborcji nie używają myczków żeby postawić na swoim ? Tak dla sprawiedliwości dodałem komentarz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Oriolus
+3 / 5

@martil Tak jak są jeżdżący po kielichu. To rola Państwa aby zapobiegać takim zdarzeniom. Edukacja, prewencja a na końcu wyłapywanie i karanie. W przypadku aborcji nie zgodnej z prawem np. edukacja seksualna, dostęp do antykoncepcji, odwoływanie się do moralności i wartości człowieczeństwa a w ostateczności wyłapywanie i karanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kkorona
-1 / 1

@AVictor To Ty chyba nie wiesz o tym
www.youtube.com/watch?v=l8jvVxjI5ok

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 maja 2020 o 21:25

F FenrirIbnLaAhad
0 / 4

@obcy78 a co jak się okaże że zabity "zwyrodnialec" był jednak niewinny, jak np Tomasz K.?
Wtedy ty i tobie podobni do odstrzału, żeby zadośćuczynić?
Zresztą, dla potwora ma być kara, a nie możliwość ucieczki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M martil
0 / 2

@Oriolus Czytałem kilka razy i nie zrozumiałem tego co teraz napisałeś... nawet zwątpiłem czy jesteś pro czy przeciw i nie wiem. Przy okazji, plusy przy tej wypowiedzi wymownie świadczą o tych co je stawiali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Oriolus
+2 / 2

@martil Ok. postaram się wyjaśnić:
Napisałeś, że zdarzają się ludzie, którzy kombinując jednak usuwają ciążę na życzenie. Odpowiedziałem, że od tego są odpowiednie służby aby takie sytuacje wyeliminować. Zakazywanie wszystkim obywatelom jazdy samochodem, bo zdarzają się jeżdżący na "podwójnym gazie" jest głupie i niemoralne. To samo dotyczy zakazywania wszelkiego działania w kwestii usuwania ciąży tylko dlatego, że zdarzają się przypadki nadużycia/ obejścia aktualnych ograniczeń.
Mam nadzieję, że teraz już jest jasny mój przekaz?
Pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+2 / 6

@ookulary Problem w tym, że te obrazki dotyczą późnych aborcji z usuwaniem płotu, a cała dyskusja dotyczy głównie aborcji farmakologicznej, która wywołuje wczesne poronienie jeszcze przed wykształceniem łożyska. Mówiąc inaczej - wymuszenie miesiączki w ciągu powiedzmy dwóch tygodni od zapłodnienia. Dla wszystkich myślących ludzi to wystarczy. Robisz test ze 2-4 razy w miesiącu. Wpadło się, szybko do lekarza, tabletka poronna i po sprawie. Nie ma tu żadnych płodów ani innych drastycznych widoków, nie ma żadnych skrobanek.

@AVictor Czyli chociażby osoby o kiepskiej sytuacji materialnej powinny wstrzymać się od seksu przez 10-20 lat aż nie zabezpieczą się finansowo na posiadanie dziecka? Ludzie uprawiali seks od zawsze i od dawien dawna robiło się to dla przyjemności. Różnica pomiędzy chociażby tabletkami antykoncepcyjnymi a tabletką poronną jest stosunkowo niewielka, więc dlaczego ta druga ma być zabroniona? Bo po dwóch tygodniach zlepek komórek ma już milimetr długości? To samo prowadzi do odmawiania sprzedaży środków antykoncepcyjnych powołując się na sumienie.

@Oriolus To jest jeden z problemów całego aparatu. Ustalono aborcję do 12 tygodnia ciąży tylko w szczególnych przypadkach. Jedni by chcieli każdemu umożliwić aborcję, a inni uważają to za złe obrazując to nielegalnymi aborcjami w dużo późniejszym okresie ciąży. Z logicznego punktu widzenia wystarczy, aby każdy miał prawo do skorzystania z tabletki wczesnoporonnej. Chcesz mieć kryty tyłek, robisz sobie dodatkowy test kilka razy w miesiącu, a przynajmniej gdy okres zdaje się spóźniać. Wtedy nawet 4 tygodnie wystarczą zakładając, że służba zdrowia działa jak należy i nie musisz czekać miesiąca na wizytę u ginekologa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Oriolus
0 / 4

@ZONTAR Niestety, to tak nie działa. Służba zdrowia nie tylko nie przyjmie cie od ręki ale powołując się na klauzulę sumienia odmówi przepisania ci odpowiednich środków. Do tego poinformuje pro-lajfowców, którzy dostaną (nie wiadomo skąd ;( ) twój adres i zaciągną wartę pod twoim domem i zakładem pracy. Poinformują twoją rodzinę (do 6 pokolenia), sąsiadów itd. Lekarz w stylu Chazana będzie cię mamił, udawał że coś robi aż upłyną wszelkie dopuszczalne prawem terminy. A wtedy minister sprawiedliwości odznaczy wszystkich zaangażowanych w tą nielegalną akcję medalem za zasługi dla praworządności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AVictor
+1 / 3

@ZONTAR gadasz głupoty tabletki antykoncepcyjne, antykoncepcja oraz tabletki dzień po nie są zabronione w żadnym stopniu.... jeśli ktoś ma słabą sytuację to powinien się zabezpieczać a nie czekać z seksem... dodatkowo musisz mieć świadomość że czekanie z dzieckiem też nie jest bezpieczne bo im kobieta ma więcej lat szanse na powikłania oraz na choroby płodu są coraz większe...
Dodatkowo jeśli chcesz kupować tabletkę dzień po jak mentosy to jesteś w dużym błędzie, tak samo jak z antykoncepcją hormonalną trzeba udać się do lekarza, niestety również trzeba mieć świadomość że tabletka dzień po służy jedynie w nagłych wypadkach i nie można jej stosować zamiast antykoncepcji, ponieważ zawiera ona bardzo duże dawki hormonów, które kompletnie rozregulowują całą gospodarkę organizmu i stosując je często można sobie stworzyć duże problemy, oczywiście jak każdy lek nie można go łączyć z niektórymi lekami oraz stosować przy niektórych chorobach,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O ookulary
+1 / 1

@Oriolus w drugą stronę też się zdarza tego typu nękanie: https://stronazycia.pl/uratowala-zycie-dziecku-skala-nienawisci-wobec-niej-jest-przerazajaca/ A jeśli powołujemy się na wolność do "usunięcia" swojego dziecka, dlaczego mielibyśmy odmawiać wolności do niesprzedawania środków wczesnoporonnych, jeśli komuś sumienie tego zabrania?
Wgl to kiepski jest ten system ukrywania komentarzy - mój został uznany za "poniżej poziomu", chociaż niewiele ponad połowa go zminusowała. Powinna się liczyć ilość głosów negatywnych, ale w stosunku do wszystkich oddanych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M martil
0 / 0

@Oriolus Gdzie to wszystko napisałem !?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wic1
0 / 2

@ookulary To że nie popieram morderstw czy gwałtów nie znaczy że mam stawiać bilbordy z fotkami zmasakrowanych zwłok czy scen gwałtu na jakiejś biednej dziewczynie. Takie obrazy mogą zniesmaczyć, zdegustować, zapaść w pamięć czy nawet powodować jakieś sytuacje lękowe.

PS: Aborcji nie popieram ale uważam że legalna powinna być. Bo kto nie chce ten tego nie zrobi, kto chce to i tak to zrobi a tak NFZ by sobie dorobił. Mam synka (bobasa) co to dopiero nauczył się chodzić i gawoży. W ciąży nie wyobrażałem sobie że bym mógł usunąć płód bo oczekiwaliśmy tego dziecka i kochamy go. Tymczasem umiem sobie wyobrazić sceny mordu na lekarzach i wszelkiego rodzaju kretynach broniących płodu ale żywego dziecka już nie podczas gdy bym ich masakrował gdyby odmawiali aborcji gdybym miał np córkę którą zgwałcono.


Tak więc fajnie się skanduje o czymś o czym nie ma się bladego pojęcia i jeśli nas to nie dotyczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wic1
-2 / 2

@0bcy WIesz, chciałbym tylko powiedzieć że somalia nie leży w europie :P jak 'usuniesz' dziecko z płodu w wieku np 6 miesięcy to jest spora szansa, że ono przeżyje :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Oriolus
-1 / 1

@ookulary Masz rację, czemu odmawiać rzeźnikowi prawa do wolności sumienia i odmowy oprawiania zwierząt? Dlaczego transplantolog nie może być świadkiem Jehowy i nie może odmawiać transplantacji? Jeśli komuś przeszkadza witamina C? Czemu zmuszać go do sprzedawania takowej jeśli jest farmaceutą?
A Kasjerka w sklepie, przecież ma prawo odmówić sprzedaży prezerwatyw, a jeśli jest muzułmanką to może odmówić sprzedaży szynki! Ma prawo do postępowania zgodnie z sumieniem!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
-1 / 1

@Oriolus Ano patologia.

@AVictor Pisałem o tabletkach wczesnoporonnych, a nie o tabletce po. Wymieniłeś środki antykoncepcyjne, które są dostępne (o ile nie trafisz na farmaceutę, który odmówi sprzedaży). Tabletka wczesnoporonna stosowana jest praktycznie zaraz po wykryciu zajścia w ciążę. Im szybciej, tym lepiej. Wymaga jednak konsultacji z ginekologiem, musi być dobrana do pacjentki (podobnie do tabletek antykoncepcyjnych) i według naszego prawa jest formą aborcji. Inaczej mówiąc, jest nielegalna. Nie ma ich nawet w sprzedaży w Polsce. Możesz kupić na własną rękę online albo podjechać do sąsiedniego kraju, ale w Polsce nie możesz. To wydaje się złotym środkiem pomiędzy zbyt dużym uprawnieniem do aborcji, a ograniczaniem wolności człowieka.

Doprecyzujmy tu jedną rzecz. Tabletki wczesnoporonne są bardzo podobne w działaniu do tabletek antykoncepcyjnych czy tabletki po. Wszystkie z nich wpływają na układ hormonalny upośledzając rozwój zarodka. Nawet jeśli przy stosowaniu środków antykoncepcyjnych dojdzie do zapłodnienia, to zarodek się nie rozwinie - zostanie naturalnie wydalony. Podobnie działa tabletka po. Zapłodniony zarodek zatrzymuje w rozwoju i zostaje usunięty podczas miesiączki. Tabletka wczesnoporonna jest "mocniejsza", bo stosuje się ją awaryjnie nie 48h po stosunku, a zwykle po 2-4 tygodniach gdy wykryjemy niechcianą ciążę. Działa jednak tak samo. Ma nieco bardziej odczuwalne efekty uboczne, ale tak samo zatrzymuje zarodek w rozwoju i doprowadza do wczesnego poronienia. Przy szybkiej reakcji niewiele to się różni od obfitej miesiączki. Można to legalnie stosować maksymalnie do 9 tygodnia ciąży, ale zaleca się zaraz po wykryciu. I w tym właśnie rzecz, działanie tu jest takie samo. Stosowanie tabletki po po każdym stosunku byłoby niezdrowe, a nigdy nie wiesz kiedy się wpadnie. Podobnie chociażby źle dobrana terapia antykoncepcyjna może nie zadziałać. To są właśnie sytuacje awaryjne, w których brakuje tej ostatniej deski ratunku. Dlaczego nie można stosować tabletki wczesnoporonnej chociażby do 4 tygodnia ciąży? Robienie testu dwa razy w miesiącu nie jest ani drogie, ani inwazyjne (w przeciwieństwie do tabletki po każdym stosunku). Każdy zapobiegawczo mógłby stosować to jako dodatkowe zabezpieczenie. Nie jest to tanie, nie jest przyjemne i nikt normalny nie będzie uprawiał seksu bez zabezpieczeń ryzykując wydaniem sporej sumki na to i męczeniem się ze skutkami ubocznymi. Dyskomfort fizyczny i psychiczny oraz cena wydają się wystarczającym zabezpieczeniem przed głupotą ludzi. To tak, jakbyśmy bali się, że ludzie będą sobie świadomie łamać ręce aby dostać świadczenie chorobowe i mieć trochę wolnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michkrak
+1 / 1

@wic1 "Córkę, którą zgwałcono" - to jednak byłby Twój wnuk/wnuczka. Zupełnie niewinny/a - tymczasem kara powinna spotkać przestępcę, a nie osobę postronną...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wic1
+1 / 1

@michkrak Dokładnie... a czemu winien jest płód dziecka przy aborcji?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A awator
+27 / 41

@KaczyKac Masz rację, świat nie jest kolorowy i dzieją się rzeczy straszne. Dzieci giną z głodu, giną w pracy w kopalniach, giną wciągane przez maszyny których nie powinny obsługiwać. Rozumiem że chcesz ambitnie stawiać czoło prawdzie. Proszę tylko, rób to na swoim podwórku lub wproś się na czyjeś, a zostaw przestrzeń publiczną. Możemy szanować pewne wspólne normy w pewnej przestrzeni, albo zaczynamy chodzić po mieście bez spodni i srać na chodnikach. To auto jest jak gówno na chodniku, a nie wiem dlaczego czyjeś dziecko miałoby oglądać Twoje gówno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Livanir
+24 / 36

@KaczyKac W większości zdjęcia osób anty-aborcyjnych to mistyfikacja. Najczęstsza- pokazują ze dziecko w 3 miesiącu już wygląda jak noworodek, tylko mniejszy. To nie stawianie czoła prawdzie, tylko zwykła manipulacja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A awator
+6 / 14

@KaczyKac I znowu masz rację, tak jak faceci w stringach powinni mieć swoje miejsce, tak i auta fundacji pro. Ani jeden ani drugi przypadek na chodnik trafiać nie powinien.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
+19 / 25

@Livanir alu tu przecież nie chodzi o prawdę tylko o wymuszanie na innych aby się stosowali do twoich poglądów.
Ich nie interesuje że dziecko nie będzie miało szansy dożyć 10 roku życia, czy że będzie do końca żywota zależne od urządzeń zewnętrznych aby podtrzymywały jego życie uniemożliwiając samodzielne funkcjonowanie nawet w najmniejszym stopniu.
Czy co ich obchodzi że kobieta została zapłodniona podczas gwałtu.
Tyle że to już ich nie obchodzi, ważne aby plemnik z jajeczkiem "żył" bo to przecież też "człowiek", co będą wymuszać dalej? Zakaz korzystania z prezerwatyw czy tabletek antykoncepcyjnych?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
+8 / 14

@obcy78
1. Szczerze osobiście nie słyszałem nigdy o aborcji przeprowadzonej na dziecku, co najwyżej na płodzie
2. Ja podałem parę przykładów, Ty tu prezentujesz jakieś wymyślone liczby więc miło by było gdybyś poparł je jakimikolwiek RZETELNYMI dowodami
3. Jestem za, w najgorszych przypadkach jakiś np gwałcicieli dzieci ludzie nie powinni płacić(w tym pośrednio sama poszkodowana osoba) na utrzymanie takich szkodników tylko powinno się ich wyeliminować ze społeczeństwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gorgonek
+2 / 6

@KaczyKac widziałem jedną z parad w Warszawie (fragment, jak wyjeżdżałem akurat) i jakoś tych ludzi bez spodni tam nie było. Co innego nawiedzeńcy, wyglądający jak potwory z Hellboya czy Wiedźmina, którzy z wielkimi transparentami pokazywali obrazki ukazujące właśnie taką paradę o której piszesz :) Przypadek? Może...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gminnik
-5 / 9

@Livanir Miałem nieprzyjemność przebierać w takich 3miesięcznych płodach podczas zajęć w prosektorium. Uważam, że każdy powinien mieć okazję uczestniczyć w takich zajęciach. Prawda obroniłaby się sama.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Oriolus
+5 / 5

@obcy78 ...ile takich aborcji jest...
Wg danych statystycznych 100% . W Polsce tylko takie aborcje są dozwolone. Jeśli wiesz, że gdzieś w Polsce wykonuje się aborcje np. "na życzenie" powinieneś to zgłosić do Prokuratury. Takie aborcje są niezgodne z prawem!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kriseq1970
+6 / 12

@mar2ula wystarczy nazwać płód dzieckiem... wystarczy nazwać żądnego władzy karakana zbawcą... i juz można zacząć przywracać komunę/faszyzm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
+7 / 9

@mar2ula ja nie mówię o tym jak ty postanowisz sobie coś nazywać tylko jak coś się nazywa z biologicznego punktu widzenia najpierw masz jajeczko i plemnik, później to się łączy w płód (nie będę się rozdrabniał poszczególne fazy rozwoju płodu) dalej płód się rozwija aż nie stanie się dzieckiem i na końcu się nie narodzi.
Dlatego aborcji nie przeprowadza się do końca ciąży tylko do MAKSYMALNIE12 tygodnia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+5 / 9

@mar2ula czy nazywasz cos bez mozgu, bez glowy albo bez serca dzieckiem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KaczyKac
0 / 2

@Xar - nie pojmujesz tematu. Zbrodnią jest aborcja na "widzimisię" a nie np. w celu ratowania zycia kobiety.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KaczyKac
+1 / 1

@Gorgonek - no wiesz, ja jestem postępowy, proeuropejski, bardziej spogladam na Zachód np. Berlin.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mar2ula
-3 / 5

@Xar Najpierw sprawdź ile z tych dzieci było bez głowy, mózgu albo serca, jeden procent? dwa?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+1 / 5

@KaczyKac jakos prosuffer chca zakazac kazdej
@mar2ula i wlasnie ze wzgledu na takie wypadku aborcja powinna byc legalna

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dolcannz
-5 / 7

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gorgonek
+1 / 1

@KaczyKac bywałem w Berlinie, ale tej parady nie widziałem. Może i dobrze ;) Mówimy o naszym kraju czy o zwyczajach kanibali z jakiejś małej nie odkrytej jeszcze wysepki (a przynajmniej nie z biletem powrotnym do domu)?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aberg
+1 / 3

@gminnik Też widziałam takie płody. Nie wmówisz mi, że 3 miesięczny płód to dziecko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Oriolus
0 / 0

@KaczyKac Zbrodnią jest aborcja na "widzimisię" a nie np. w celu ratowania zycia kobiety.
Ależ takie aborcje są w Polsce zakazane!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Oriolus
0 / 2

@Dolcannz Dla tych,którzy mówią, ze dziecko w 3 miesiącu nie wyglada jak dziecko i to tylko zlepek komórek.

Ooo... laleczka Barbi. Moje wnuki ma ją Kena, też masz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dolcannz
-2 / 4

Jaka propaganda! Tak wyglada dziecko w 12 tygodniu, mam 3 dzieci to wiem, bo widzialem każde z nich na usg! A ty ile masz dzieci? Pewnie zero skoro nawet linka nie potrafisz włożyć w odpowiednie miejsce

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aberg
0 / 2

@Dolcannz łałłł widziałaś na usg... No to naprawdę wiesz jak wygląda dziecko na żywo w 12 tygodniu.... Wiele osób nic nie widzi na usg ale ty za to zobaczyłaś głowę, wykształcone ręce, nogi, twarz. Rewelacja! ja widziałam płody w formalinie w każdym tygodniu ciąży. Sorry ale to na zdjęciu to propaganda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Eskim0s69
+1 / 1

@KaczyKac Zboczeniem - dewiacją jest każda FILIA, a nie homoseksualizm występujący na paradach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dolcannz
-2 / 2

Współczuje dzieciom starego ubeka jako dziadka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dolcannz
-2 / 2

Skoro widziałeś płody w formalonie to napewno wiesz, że mają oczy, główkę, wykształcone kończyny z palcami. Przypominają noworodka. To nie jest zlepek komórek!
Jeśli ma się dostęp do dobrego usg można bez problemu zobaczyc to o czym piszę. Mam ci wyslac wydruk usg mojej córki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aberg
0 / 0

@Dolcannz Nie przekonałeś mnie. Jak zobaczyłam płody w różnych tygodniach życia to tak do 4-5 miesiąca zastanawiałam się dlaczego ludzie tak głupieją. 2 tygodniowy zarodek trudno dostrzec. Ty piszesz o 12 tygodniowym płodzie. On nie ma wykształconych oczu także pojechałeś. 12 tygodniowy płód wygląda tak jak na zdjęciu obok propagandowego obrazka, który wrzuciłeś. Problem jest taki, że proliferzy narzucają swoje zdanie a aborcjoniści dają wybór i nie biegają za kobietami i nie zmuszają ich do aborcji. Różnica zasadnicza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S singri
+1 / 1

@Dolcannz To, co poroniłam w 11 tygodniu ciąży wyglądało zupełnie inaczej. Nie miało rąk ani nóg, tylko zawiązki. Dziecko na tym etapie nie ma też twarzy. Pokazujesz jakąś plastikową figurkę i czego to ma niby dowieść?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gminnik
0 / 0

@aberg Widziałem noworodka, nie wmówisz mi,że to to samo co 65letni facet.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dolcannz
-1 / 1

Bardzo mi przykro z tego powodu, ale zastanawiałaś się dlaczego poroniłaś? Otóż organizm często usuwa sam wadliwe płody, takie jak twoje dziecko, bez wykształconych kończyn. Nie wierzysz mojemu zdjęciu to sama sobie wygoogluj zdj 12tyg. płodu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dolcannz
-2 / 2

Widzę, że tobie nie wykształcił się mózg. Napisałem, że dzieci na tym etapie mają oczy, a nie, że mają wykształcony wzrok! Słabiutko z główką, może dlatego argumenty, które przedstawiasz są słabiutkie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O ookulary
+1 / 1

@Duergh tylko, że od zapłodnienia zarodek ma własne DNA - takie, jakie będzie mieć po urodzeniu. Ludzie kreujący się na postępowych i kierujących się wyłącznie nauką często o tym zapominają. Poza tym, jeśli płód staje się człowiekiem później, to potrafisz wskazać, w którym momencie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
-2 / 2

@ookulary no i co z tego że ma własne własne DNA ? ty masz takie jak twój plemnik, czy to znaczy że on jest tobą ? czy że ty jesteś plemnikiem ? Bah, ludzie maja DNA "podobne" do krowy (pokrywające się w 85%) tylko co z tego ? Ludzie kierujący się nauką o tym nie zapominają a zdają sobie sprawę że to nić nie zmienia.
Czy ja potrafie wskazać kiedy ? Nie, o to musiał byś zapytać kogoś kto ma większą wiedzę w tej dziedzinie.
Ale skoro uważacie że jako iż macie to samo DNA co miała wasza zygota to parafrazując was mogę śmiało stwierdzić że nie masz mózgu ponieważ kiedyś go nie miałeś, widzisz jaki ten argument jest bezsensowny ? A tak na poważnie to że płód MOŻE stać się w przyszłości człowiekiem nie znaczy że już nim jest od poczęcia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 maja 2020 o 19:40

avatar Duergh
0 / 2

@Dolcannz
Jak dla mnie jest pewna różnica - 12tygodniowy płód
https://imgur.com/a/1uuLisK

(nie wkleje jako normalne zdjęcie bo znowu zostanie usunięte)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dolcannz
-2 / 2

To jest zdj 8 tygodniowego płodu oszuście. Wy lewacy posuniecie się nawet do kłamstwa byleby udowodnić swoje racje. Przyjdzie kiedyś taki dzien, że upomni się o was piekło, a wtedy będzie płacz I zgrzytanie zębów.
Ps nawet na tym etapie rozwoju nie jest to żaden zlepek komórek. Widać wyraźnie konczyny, głowę z oczami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
0 / 0

@Dolcannz
Nie, 8 tygodniowy wygląda tak
https://imgur.com/a/g0ex54C
A oszustem powinieneś raczej sam siebie nazywać czy już zapomniałeś że to ty wklejasz zdjęcia figurki i starasz się wmówić innym ze tak wygląda 12 tygodniowy płód?
i tak swoją drogą to mam poglądy centro prawicowe, ale i tak pewnie nie rozróżniasz i tylko powtarzasz to co usłyszysz od twoich guru.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dolcannz
-1 / 1

Ja naprawdę NIE jestem głupi, umiem w internetach! Wyszukałem sobie obraz z twojego pierwszego linka w google "search Google for this image " I pokazało mi stronę z opisanym 8 tygodniowym płodem. Nie pogrążaj się więc dalej z tym kłamstwem.
Nie możesz być prawicowcem skoro popierasz aborcję! Dodałeś więc przymiotnik "centro ", który wszystko rozmywa. Co to znaczy centro prawicowe poglądy? To znaczy nijakie.
Mom guru jest Bóg, a on ma zawsze rację . Naprawdę szkoda mi czasu na rozmowę z nijakimi ludzmi, którym się coś wydaje, a nie mają ugruntowanej wiedzy, bo naciągają fakty tak jak ty to robisz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
0 / 0

Widać jednak jesteś i nie "umiesz w internetach". Ale nie martw się, staram się pomagać i na miarę swoich możliwości uczyć niewyedukowanych dlatego już ci spieszę z pomocą.
Pierwszy wynik do frazy "12 week human fetus" i już niemal na samej górze masz pokaz zdjęć jak w jakim czasie wygląda, w razie gdybyś miał problemy z przepisaniem powyższej frazy - proszę https://webmd.com/baby/ss/slideshow-fetal-development masz tam pięknie pokazane miesiąc po miesiącu zdjęcia zamieszczone przez MD. Dan Brennan.
Co do tego że nie mogę być prawicowy skoro popieram aborcję, owszem mogę mam własny rozum a nie idę ślepo za regułkami czy czyimiś poglądami tylko za swoimi własnymi, i dlatego w większości kwestii mam poglądy prawicowe ale są pewne wyjątki w których skłaniam się bardziej ku lewicowym poglądom(chociaż też nie całkowicie). Dlatego też popieram prawo do aborcji czy był bym za umożliwieniem parom homo zawieranie związków małżeńskich jednak z kategorycznym zakazem adopcji dzieci(nie dlatego jak wielu lewicowców twierdzi bo uważam ze homo to coś by zrobił dziecku a dlatego że dziecko potrzebuje tak wzorca matki jak i ojca aby mieć zdrowy pogląd na świat a nie np dwóch ojców czy dwie matki). Co do twojej wiary, a wierz sobie w jakie tylko bojki chcesz, nic mi do tego a przynajmniej do czasu aż nie zaczniesz ludziom wmuszać swojej wiary, tak jak to starasz się robić i zmuszać ludzi do donoszenia ciąż z gwałtów czy z płodami bez szans na normalne życie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 22 maja 2020 o 17:17

D Dolcannz
0 / 0

Twoja wyszukiwarka jest bardziej twojsza, a moja jest mojsza, bo pokazuje dokładnie to o czym napisałem. Albo jesteś kłamcą, albo nie znasz cyferek. "Google search for the image" wyjaśnia wszystkie niejasności. Sprawdź tą metodą również moje pierwsze zdjęcie by upewnić się, że przedstawia stan rozwoju 12 tygodniowego płodu. Nawet link , który wkleiłeś potwierdza to co piszę. Wkleiłeś zdj 8 tyg płodu I twierdzisz, że to 12 tygodniowe dziecko. Ja wiem co mówię bo mam w domu pełno zdj usg trójki moich dzieci. Widziałem każde z nich gdy jako12 tyg dziecko kopie I rusza rączkami. Dlatego aborcja to nie jest problem tylko kobiety I jej ciała, to morderstwo nowego , bezbronnego życia,
Co do reszty twojego wywodu, to nie wkładaj mi w usta słów, których nigdy nie napisałem.
Ja staram się jedynie udowodnić, że już kilkutygodniowy płód to nie jakiś tam zlepek, tylko mały człowiek. Większość tu komentujących nie pisze o ciążach z gwałtów, oni traktują aborcję jako element antykoncepcji. To jest bestialstwo!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
0 / 0

@Dolcannz Nie wiem czy ty jesteś ślepy czy próbujesz przekonać sam siebie(obstawiam opcje nr 2 zważywszy na twój dalszy komentarz o usg) w 8 tygodniu dopiero się zaczynają wykształcać kończyny nawet bez zalążków dłoni
zresztą zobacz nawet jak te zdjecia tam sa ponazywane
4 WEEK FETUS
https://img.webmd.com/dtmcms/live/webmd/consumer_assets/site_images/articles/health_tools/fetal_development_slideshow/getty_rm_photo_of_4_week_fetus.jpg
8 WEEK FETUS
https://img.webmd.com/dtmcms/live/webmd/consumer_assets/site_images/articles/health_tools/fetal_development_slideshow/phototake_photo_of_8_week_fetus.jpg
12 WEEK FETUS
https://img.webmd.com/dtmcms/live/webmd/consumer_assets/site_images/articles/health_tools/fetal_development_slideshow/phototake_photo_of_12_week_fetus.jpg
ciekawe jak teraz bedziesz probowal przeistaczac fakty...

google image search szuka potencjalnych źródeł zdjęcia nie ważne czy są prawdziwe czy nie a zależnie od ich liczby wyświetleń, ale nawet tam na pierwszym miejscu pokazuje
https://imgur.com/a/g0ex54C w wyszukiwaniach 8 tydzień
a https://imgur.com/a/1uuLisK jako 10 tydzień a zdjęcie przedstawiane przez ciebie jako dziecko w 4 miesiącu (16 tydzien) ciąży gdzie gołym okiem widać że jest to kiepskiej jakości figurka wykonana w skali (gdzie nawet kończyny ma połączone z resztą ciała)

Niestety ale popierając całkowity zakaz aborcji o co chodzi w tych protestach pośrednio popierasz przykłady które wymieniłem w poprzednim poście i nie twierdze że takie były twoje słowa ale takie są twoje działania. A jak wiadomo czyny głośniejsze są od słów.

Dalej, tu chodzi o aborcji jako takiej, nie czytałem wszystkich komentarzy ale chyba nikt tu nie mówi o aborcji jako o metodzie antykoncepcji tylko jest tu mowa o konkretnych przypadkach, co wyraźnie zaznaczyłem w swoim pierwszym poście. W jednym mogę się zgodzić że stosowanie aborcji jako metody antykoncepcji jest całkowicie bezmyślne i nieetyczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 maja 2020 o 20:31

D Dolcannz
0 / 0

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dolcannz
0 / 0

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dolcannz
0 / 0

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dolcannz
0 / 0

Nie wierzę, że to napisałeś. Tłumaczę ci jak krakowie na granicy, że wkleiłeś zdj 8tyg płodu, a nie 12tyg. Przecież to łatwo spawdzić. Dziecko by zrozumiało, ale nie ty.
Czy ja napisałem, że wklejam zdj 12 tyg płodu? Napisałem, że tak wyglada dziecko na tym etapie rozwoju. Nie musisz mi więc tłumaczyć, że to zdj to tylko ilustracja. Niby skąd dziecko wzięło by się na rękach, wybrało się na spacer? Dziecko po aborcji było by rozczłonkowane. Sam powklejałeś zdj zniekształcone przez płyn owodniowy. Jeśli nie wierzysz, że 8tyg płod ma kończyny sprawdź gdzie indziej.
Ludzie na tym forum pisali, że dzieci wpadki powinno się używać jak komórki rakowe, by nie marnować "matce" życia, a ty jako centroprawicowiec sam jesteś za aborcją

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
0 / 0

Możesz nie wierzyć co nie zmienia faktów, owszem ty twierdzisz że to zdjęcie z 8 tygodnia a doktor medycyny - nagradzany pediatria twierdzi że to zdjęcie 12 tygodniowego płodu, tak więc jednak postanowię jemu zawierzyć w tej kwestii.
skąd by się wzięło na rękach, nie wiem, może zdjęcie pooperacyjne (jak np to https://imgur.com/a/eWFcOv3 - OSOBOM WRAŻLIWYM POLECAM POMINĄĆ ÓW LINK) bo nie sądzę aby wyszło na spacer.
Jak widać na zdjęciu które wkleiłem kończyny ma, ale jeszcze niewykształcone do końca i nie ma dłoni czy tym bardziej palce. Co do ostatniej kwestii ja raczej mówię o ustawie dla całej społeczności bo wiadomo że trafi sie margines społeczny który będzie robił a przynajmniej próbował tak jak napisałeś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wic1
0 / 0

@Xar 12 tygodni wygląda tak. Większości organów jeszcze nie ma. Nie ma mięśni, skóry itd.

Uwaga, fotka może być niezbyt etyczna.
https://linkd.pl/uzc9

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 24 maja 2020 o 8:08

M MajorKaza
+11 / 35

Znaczy krwawe zdjęcia złe, ale niszczenie mienia dobre? Bo nie do końca rozumiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 29

@MajorKaza Propaganda jest zła.. niech kościół ze swoją propaganda ograniczy się do wiernych w kościele jacy chcą go słuchać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MajorKaza
+1 / 13

@killerxcartoon
1) Jeśli propaganda musi być kłamstwem, to nie jest to propaganda.
2) Jeśli propagandą jest każda prezentacja poglądów, to każdy z nas uprawia ją na co dzień i słowo traci znaczenie.
3) Z tego co wiem, nie jest to inicjatywa KK.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Oriolus
+2 / 2

@MajorKaza I jedno i drugie złe?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gorgonek
+7 / 13

@MajorKaza AFAIK te zdjęcia były kłamstwem (niby płód jedno czy dwumiesięczny, a wygląda jak noworodek). Kiedyś nawet widziałem informację (niestety nie pamiętam czy potwierdzoną), że jedno ze zdjęć pochodzi z filmu z gatunku horroru :)

Będąc z dzieckiem na spacerze nie chcę zakrywać mu oczu, bo jakiś idiota takie zdjęcia pokazuje. Tak było m.in. na rynku we Wrocławiu, w trakcie jarmarku. Dopiero rozsądny prezydent miasta zakazał tego typu prezentacji, niestety nie dość szybko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kalion
0 / 0

@MajorKaza
1) Propaganda nie musi być ani prawdą, ani kłamstwem
2) Propaganda to jeden z wielu sposobów prezentacji poglądów
3) To inicjatywa środowiska powiązanego z KK.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MajorKaza
-1 / 3

@Gorgonek ["Będąc z dzieckiem na spacerze..."]

Niby tak, ale jakoś nie zakazujemy pokazywania się brzydkim ludziom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Oriolus
-1 / 1

@MajorKaza Pojechałeś po bandzie....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MajorKaza
-2 / 2

@Oriolus Wiem. Czasem niestety trzeba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gorgonek
0 / 0

@MajorKaza brzydki człowiek to brzydki człowiek, naturalne i dziecko wręcz nie powinno kojarzyć osoby nieatrakcyjnej z zakazem oglądania. Niemniej pokazywanie mu rozczłonkowanego ciała lub filmu "ludzka stonoga" jest nie na miejscu, bo powoduje znieczulice lub inne zaburzenia rozwoju emocjonalnego. Skoro nie pojmujesz różnicy, to dalsza dyskusja nie ma sensu :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dolcannz
-3 / 3

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
0 / 0

A ty dalej wklejasz zdjęcia tej figurki ? już ci wyżej pokazałem jak wygląda 12 tygodniowy płód.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 maja 2020 o 12:44

avatar korwiszon
+17 / 17

a ja ukradłem paczkę papierosów jakiemuś facetowi bo na niej były te straszne obrazki (to sarkazm)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MemBlue
-3 / 11

ZERO TOLERANCJI dla wrogów tolerancji !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sw3
+1 / 29

Drastycznymi? Straszącymi? Przecież to podobno tylko zlepek komórek, prosty zabieg... ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 maja 2020 o 12:12

avatar MemBlue
0 / 8

@sw3 Jak wyrwanie zęba.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+4 / 8

@sw3 Myślę, że Ciebie też by zirytował jakiś koleś, który obkleił by sobie wóz drastycznymi zdjęciami zarzynanych świń i parkował codziennie pod Twoim oknem. A przecież świnki to tylko jedzonko, a zabijanie ich to prosty zawód rzeźnika.
Nie ma co pierdzielić dyrdymałów, pewne widoki będą wywoływać odrazę i nie dziwię się, że bezsilni ludzie zmuszani do oglądania tego zareagowali w końcu złamaniem prawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sw3
0 / 4

@solarize No bo zarzynanie świń to bestialstwo a aborcja to prawo człowieka (zapytaj dowolnego weganina-proaborcjonisty).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gorgonek
+5 / 13

@baranina13 może też zaczniemy dzieciom pokazywać zdjęcia pornograficzne, bo przecież w przeciwnym wypadku przed nimi to ukrywamy i powinniśmy im oczy wydłubać...
Weź się zastanów zanim coś takiego napiszesz, nie chodzi o ukrywanie zła, ale nie pokazywanie dzieciom i młodzieży treści dla nich nie przeznaczonych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+3 / 25

Obklejcie je teraz plakatami z księżmi jacy molestowali lub gwałcili dzieci oraz hierarchami kościoła jacy ich ukrywali .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 maja 2020 o 12:52

avatar Purple_Piper
-3 / 19

Przecież ich popierasz, stosując manewr ze słowem "ale".

Czy "rozumiesz" również idiotów, malujących samochody lekarzom? Przecież lekarze NAPRAWDĘ zwiększają ryzyko zarażenia sąsiadów. Minimalnie, ALE jednak TRZEBA ICH ROZUMIEĆ.

Nawet nie wiesz, że popierasz niszczenie cudzego mienia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gorgonek
+3 / 11

@Purple_Piper nie popieram niszczenia cudzego mienia, ale popieram zakaz przedstawiania takich treści publicznie, bo mogą je zobaczyć osoby które JESZCZE nie powinny takich treści oglądać.

PS Twoje porównanie jest bez sensu. Samochód lekarza nie był oblepiony wcześniej drastycznymi ilustracjami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Purple_Piper
-1 / 5

@Gorgonek Popierasz, tylko nie wprost. Komuniści nazywali takie pisanie "dialektyką".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gorgonek
-2 / 2

@Purple_Piper cóż, skoro wiesz lepiej ode mnie co ja popieram... Stalin i Hitler też wiedzieli lepiej czego ludzie chcą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Purple_Piper
-2 / 4

@Gorgonek "Nie popieram, ale dobrze, że tak zrobili, bo dzieci...". Czyli jesteś za, a nawet przeciw.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gorgonek
0 / 0

@Purple_Piper gdzie w mojej wypowiedzi masz "dobrze że tak zrobili"? Jak zmyślasz sobie i dopisujesz bzdury do moich wypowiedzi, to nie ma sensu dalsza dyskusja :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Purple_Piper
-2 / 2

@Gorgonek "ale przynajmniej dzieci nie będą musiały tego oglądać". Jak mam to zrozumieć? Że to źle, czy dobrze.

Logika u młodych szwankuje...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gorgonek
0 / 0

@Purple_Piper no właśnie widzę, że Wy młodzi macie problemy z logiką. Kolejny fragment, którego nie ma w mojej wypowiedzi. Następnym razem ułożysz nowe zdanie z liter, których użyłem i podasz z moje słowa czy inną bzdurę wymyślisz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Purple_Piper
-2 / 2

@Gorgonek Słyszałem, że można nie umieć czytać ze zrozumieniem, ale z pisaniem bez zrozumienia tego, co się pisze, spotkałem się pierwszy raz. Jesteś ewenementem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gorgonek
0 / 0

@Purple_Piper jesteś typowym przykładem osoby, która jeszcze się nie nauczyła ani czytać ani pisać ze zrozumieniem :) Może to jeszcze przed Tobą? W moich czasach było na poziomie podstawówki.

Kończę dyskusję, zanim sprowadzisz mnie do swego jakże lichego poziomu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Purple_Piper
-2 / 2

@Gorgonek Ewenement!!! Nie jesteś czasem kuzynem Bolka?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AskaB1234
+11 / 13

Nie popieram aborcji, ale też nie popieram tego typu walki z aborcją, jak pokazywanie takich drastycznych zdjęć w publicznych miejscach. Często- my- dorośli patrzymy na swoje potrzeby, pokazujemy świat oczami dorosłych nie zważając czy nasze albo czyjeś dzieci to widzą. Mam dzieci i miałam sytuację, że właśnie te wystawy były w moim mieście, w różnych jego miejscach (w centrum, w miejscach wypoczynku itp.). Idąc ulicami tegoż miasta nie wiedziałam czy nie napotkam tego plakatu z nimi (wiek 5 i 8 lat), tak więc w tym czasie zawężyłam nasze spacery. Bardzo. Nie wyobrażam sobie tłumaczyć dzieciom w tym wieku o co w tych zdjęciach chodzi... Jeżeli pozwalamy sobie na tak drastyczne akcje, róbmy to w takich godzinach, kiedy dzieci są już raczej w domach... może po 21, 22? Dużo dorosłych o tej porze się kręci, biega, jeżdzi na rowerach... Bądźmy uczuleni na to co dzieci mogą widzieć a czego nie powinny...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W waclawpl
+9 / 11

@0bcy Jeśli stawiasz znak równości między podbitym okiem i martwym płodem, to nie wiem co Ci napisać. Swoją drogą ciekawych czasów dożyliśmy: zdeformowany martwy płód jest ok, ale kawałek biustu lub męskiego wzgórka łonowego na plakacie reklamowym kończy się karami i usunięciem reklam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W waclawpl
+3 / 7

@0bcy Ale zdjęcie płodu, to nie zdjęcie paznokcia czy pobitej kobiety i możesz sobie tłumaczyć to jak chcesz. Fajnie że masz zaćmę umysłową z tytułu przekonań, winszuję i życzę szczęścia w życiu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
-4 / 6

@waclawpl Człowieku... przecież to nei ja uważam, że płód jest tylko zlepkiem komórek a aborcja jest tylko zabiegiem który jest porównywalny z ucięciem paznokci....

Ja móie że skoro są ludzie którzy uważają że płód nie jest człowiekiem tylko zlepkiem komórek tak samo jak paznokieć a pozbycie się płodu jest jak ucięcie paznokcia TO JA PYTAM - dlaczego pokazywanie zdjęcia płodów po aborcji jest złe a pokazywanie uciętych paznokci nie? Przecież i to i to to tylko zlepki komórek i nic więcej.

Jeżeli ty np uważasz że płód to tylko zlepek komórek to co złego jest w pokazywaniu usuniętego zwykłego zlepka komórek? Odpowiedz mi na to pytanie bo ja tego rodzaju logiki nie rozumiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W waclawpl
-1 / 1

@0bcy Zaćma umysłowa z tytułu maniakalnego poglądu na świat wmawia ci co myślę na temat aborcji, winszuję i życzę szczęścia w życiu. Bo nie wiem czy porównywanie zdjęć martwych płodów do obciętych paznokci pozwala mieć nadzieję na to, że kiedyś mgła się rozwieje i przejrzysz na oczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
-1 / 3

@waclawpl - człowieku - ja NIE UWAŻAM, ŻE WEDŁUG CIEBIE usunięcie płodu jest jak obcięcie paznokcia.

Ja zwracam uwagę na to, że są osoby które to przywrónują i zwracam uwagę, że jeżeli KTOŚ (np Ty ale niekoniecznie ty) uważasz, że płód to tylko zlepek komórek tak samo jak paznokieć - to nie powinno się widzieć nic złego w płodzie po aborcji tak samo jak nie widzi się nic złego w obiciętych paznokciach.

Ty tu zwracasz uwagę, że płó to nie obcięte paznokcie - no to ja zapyatm - a czym jest płód? Zlepkiem komórek czy może czymś więcej?

Dlaczego skoro płód nie zasługuje na zaszczytne miano człowieka a jedynie na miano zlepka komurek - dlaczego za drastyczne uważa się zdjęcie zlepka komórek?

Możesz mnie wyzywać próbując uniknąć odpowiedzi na pytania ale to nei spowoduje że będziesz miał rację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Iorwen
0 / 2

@0bcy Przestrzeń publiczna jest dla wszystkich. Nie obchodzi mnie czy jesteś lewakiem, który chce masakrować płody łamane przez dzieciaczki, czy prawakiem, który by z chęcią zamknął kobietę w haremie i zmuszał do porodu z gwałtu. Co mnie obchodzi, to dzieci, bo skoro mogą oglądać rozczłonkowane 8 miesięczne płody(bo te przeznaczone do aborcji to te na plakatach na pewno nie był), to czemu mamy nadal kategorie gier, filmów? Skoro dzieci są takie "dojrzałe" by oglądać tego typu widoki jak rozjevane cośki? W brutalnych epokach jak średniowiecze też dzieci nie były brane na egzekucje żeby nie widziały brutalności-bo jeszcze mają całe życie żeby ją poznać.
TL;DR Zacznijmy dawać zdjęcia z działu hard, operacji i rozczłonkowań na plakaty, skoro rozwalone płody też możemy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
-2 / 4

@Iorwen ale problem polega na tym na jakiej podstawie uznać że zdjęcie płodu po aborcji jest czymś złym? No bo jeżeli uznamy że płód jest człowiekiem to mamy do czynienia ze zmasakrowanym dzieckiem - wtedy rzeczywiście wątpliwe jest to czy dzieci powinny móc widziec widok rozszarpanego dziecka. Ale jezeli płód to nie człowiek tylko zlepek komórek to co złego jest w pokazywaniu pociętego zlepka komórek? Wiele osóbz lewej strony twierdzi, że płód to zlepek komórek a pozbycie się go to jak ucięcie paznokcia. No to skoro płód to taki zlepek komórek którego status jest równy pazkonciowi przeznaczonemu do ucięcia lub który został ucięty to czy jest coś złego w pokazywaniu uciętego paznokcia?

Rozumiesz o co chodzi prawda?

Problem z uznaniem tego zdjęcia za nieodpowiednie dla dzieci będzie uzasadnione tylko w tym przypadku kiedy uznamy że na zdjęciu mamy do czynienia z człowiekiem a nie ze zwykłym zlepkiem komórek

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W waclawpl
0 / 0

@Iorwen Ciężko stwierdzić czy mamy do czynienia z trolem, czy osobnikiem wykazującym się deficytami rozwoju intelektualnego. Tak czy owak, lepiej nie karmić. Jeśli na troluje, to tylko dajemy radochę osobie której należy współczuć. Jeśli ma problem ze zrozumieniem dlaczego pewnych rzeczy nie należy pokazywać w przestrzeni publicznej, a do tego na siłę stara się wrzucać rozmówcę w utarte tory na których najpewniej będzie rzucać wyświechtanymi sloganami? To tym bardziej nie ma co prowadzić jakiejkolwiek rozmowy. No bo kaman... porównywać zdjęcia płodów do zdjęć paznokci to tak absurdalnie przesadzona hiperbola, że autorem musi być trol lub ktoś z poważnymi problemami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Oriolus
+2 / 2

@0bcy Ja móie że skoro są ludzie którzy uważają że płód nie jest człowiekiem tylko zlepkiem komórek tak samo jak paznokieć a pozbycie się płodu jest jak ucięcie paznokcia TO JA PYTAM - dlaczego pokazywanie zdjęcia płodów po aborcji jest złe a pokazywanie uciętych paznokci nie? Przecież i to i to to tylko zlepki komórek i nic więcej.

Rozumiem, że ponieważ są ludzie lubiący porno i nie uważają pornografii za zło to można zdjęcia pornograficzne wieszać na każdym płocie a pornole puszczać przed dobranocką dla dzieci?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Iorwen
+1 / 1

@0bcy Wyrwanie komuś paznokcia to nadal wyrwanie komuś paznkocia, ale trzeba mieć najevane w głowie by dawać zdjęcia palców z uwalonymi, wyrwanymi paznokciami. Niezależnie od tego czy ubóstwiasz je czy nie. Chodzi o brutalność a nie o czego to dotyczy- to że lubię szczury nie znaczy że dawałbym poćwiartowane, z wywalonymi flakami szczury na plakaty, żeby nikt nie zabijał szczurów.
Zabieracie płodu godność, jeżeli dla was to dziecko i pokazujecie je w takim stanie.
"Problem z uznaniem tego zdjęcia za nieodpowiednie dla dzieci będzie uzasadnione tylko w tym przypadku kiedy uznamy że na zdjęciu mamy do czynienia z człowiekiem a nie ze zwykłym zlepkiem komórek". Nie, nie, nie. Rozwalone płody psów czy poćwiartowane, z rozciętymi ścięgnami kózki też wywołałyby ogromne obrzydzenie, u dzieci koszmary i gorzej. Próbujesz mówić że nie ma prawa być obrzydzenia tak długo jak to nie dziecko... to zaproś losową osobę do rzeźni, tam NIE ma ludzi powieszonych na łańcuchach- a większość i tak się zrzyga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MajorKaza
+4 / 8

@qwerty11223344 Tak samo jak z narkotykami. "Narkotyki mogą zniszczyć Ci życie, więc zniszczę Ci życie jak Cię z nimi złapię."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L loloskolos
+15 / 21

Bardzo dobrze. Jak przechodziłem obok tych samochodów zawsze miałem nadzieję, że ktoś to kiedyś zrobi. Nachalne dziadostwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mati233490
+10 / 24

a dobrze im tak - takich rzeczy nie powinno się umieszczać w miejscach publicznych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+4 / 14

Po pierwsze nie usyalilusmyczyplod to już pelnoprawnedzieckoczynie. Jeśli tak, tozasadniczo każda aborcja powinna być ścigana jako przestępstwo. Jesli nie to powinna być legalna. W Polsce nie ma dozwolonych aborcji. Są tylko trzy wyjątki od tego prawa.I tyle. Pokazywanie rozerwanych płodów to jedno, natomiast aborcję dopuszcza się do tygodnia, gdzieplod jest wielości ziarenka orzecha włoskiego, więc te zdjęcia kłamią w żywe oczy. Oczywiście niszczenie czyjejś własności jest przestępstwem, ale oklamywanie ludzi i wmawianie ,ze tak jest jak na zdjeciach, takze powinno być ścigane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
-5 / 11

Może powstać niemiła sytuacja kiedy dziecko zapyta rodziców: dlaczego nie mam braciszka/siostrzyczki? Co mu powiedzieć? Wyjdź dziecko przed dom i popatrz na ten zaparkowany samochód z plakatem. Widzisz? Właśnie to.
A tak, nie ma tematu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
+5 / 17

@asdur znaczy się płód = dziecko ? Kurcze, nie wiedziałem, może pójdźmy krok dalej plemnik/jajeczko = dziecko.
Wychodzi na to że wszyscy jesteśmy mordercami, a co gorsza część kobiet i mężczyzn do tego jest kanibalami...
Naprawdę, pomysły jakie niektórzy maja napawają mnie zdumieniem że nie są jeszcze odbiorcami nagród Darwina... ^^

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Www30
+1 / 3

Skoro oglądają to raczej abortowane nie były.
A przy okazji to proponuję, żeby wozy policyjne i karetki też były oklejone ofiarami morderstw i wypadków. Ku przestrodze....( to sarkazm)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
+1 / 9

@Duergh Płód nie jest dzieckiem tylko płodem, ale na tej zasadzie na której noworodek nie jest nastolatkiem tylko noworodkiem. Płód to pierwszy okres życia człowieka i tyle. Po czym rozpoznajemy konkretnego czlowieka jako jednostkę? Po czym stwierdzimy czy ten człowiek który siedzi na ławie oskarzonych był tym samym człowiekiem który dokonał morderstwa? Najlepiej sprawdzić po DNA - czy DNA osoby na ławie jest tym samym DNA które broniąca się ofiara ma pod paznokciami - jesli tak uważa się że to ta sama osoba.

A teraz powiedz mi czy ty tertaz i ty w czasie kiedy byłeś płodem miałeś to samo DNA czy inne? Bo jeśli to samo to byłeś to ciągle ty - jeżeli spróbujesz się cofnąć do etapu plemnik/jajeczko to niestety jest to niepoprawne z tego względu że po badaniu DNA stwierdzi się, że nie mieliśmy do czynienia z osobnym dzieckiem a jedynie z nośnikiem połowy kodu genetycznego który po złacznieu się z drugą połową stworzy nowy organizm który będzie tym organizmem już do końca swojego życia - własnie dlatego nauka uważa za początek życia człowieka chwile zapłodnienia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marucha79
0 / 2

@asdur Dzieci nie powinny też oglądać "Teksańskiej masakry piła mechaniczną", a to podobny rodzaj szoku estetycznego dla najmłodszych. Tylko proszę, nie każ mi tłumaczyć dlaczego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
0 / 4

@0bcy W sumie na wszystkie z twoich powyższych pytań jest jedna odpowiedz - Świadomość. To cie odróżnia od komórek z których powstałeś.

A co do 2giej części
Po połączeniu plemnika z jajeczkiem stajesz się zygotom a nie człowiekiem tylko dlatego że twoje dna złączy się w takie jak twojej teoretycznej dorosłej wersji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 maja 2020 o 19:24

avatar 0bcy
-1 / 7

@Duergh Świadomość ma determinować to czy ktoś jest człowiekiem? Serio? Czyli jak pozbawie cię świadomości automatycznie utracisz status człowieka i wolno cię pokrocić bo póki nie masz świadomości jesteś tylko zlepkiem komórek?

No jeżeli zygota i osoba dorosła są tym samym organizmem na róznych etapach rozwoju to jeżeli osoba dorosła w swojej ostatniej fazie rozwoju jest człowiekiem to w pierwszej też jwest człowiekiem. Nie da się inaczej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
-1 / 3

@0bcy Nie mówię o przytomności tylko o samoświadomości, tego nie możesz kogoś pozbawić

co do 2giej części zgodnie z twoim tokiem rozumowania:
Skoro w początkowej fazie ewolucji byliśmy Nakalipithecusami to i w obecnej fazie ewolucji nimi jesteśmy. Nie da się inaczej.

Nie wiem jak ty ale ja jednak wole naukowe podejście.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 maja 2020 o 21:17

avatar 0bcy
-2 / 4

@Duergh poczas narkozy człowiek pozbawiony jest samoświadomości... a nawet zwykłej świadomości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+2 / 4

@0bcy po pierwsze poczytaj o hybrydach ludzko-ludzkich. Po odcieta reka rowniez ma DNA a jakos czlowiekiem nie jest. Po trzecie i najwazniejsze zarodek nie jest w stanie przezyc poza organizmem matki, jest od niej calkowicie zalezny, a z punktu widzenia zaleznosci miedzy organizmami zywymi jest on pasozytem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
0 / 0

@0bcy -Facepalm- Ok...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 20 maja 2020 o 21:46

avatar 0bcy
0 / 4

@Xar no ale jeśli chodzi o zależność między organizmami dzieci są posożytami do 2 roku życia a niektóre nawet do 18.

Dorosły człowiek uzależniony od sztucznego serca czy aparturury szpitalnej też nie jest w stanie żyć samodzielnie - jednak mu z powodu uzaleznienia od czynników zewnętrznych człowieczeństwa nie odbieramy

Ręka ma DNA człowieka ale nie jest żywym organizmem - płód tak - jest coprawda całkowicie zależny od osoby dorosłej (tak jak roczne dziecko) ale w przeciwienstwie do reki jest to odrębny żywy organizm.

Ogólnie sytuacja wyglada tak.

No ja buduje taką definicje człowieka - człowiek to organizm żywy mający DNA człowieka.

A zwolennicy aborcji uważają, że - człowiek to organizm żywy mający DNA człowieka ALE (tu wstaw jakąś róznice między człowiekiem w późniejszej fazie rozwoju a człowiekiem w pierwszej fazie rozwoju)

A ja tłumacze - faza rozwoju człowieka nie ma wpływu na to czy organizm jest człowiekiemczy nie.

No weźmy dla przykładu przytoczoną prezez kolegę samoświadomość.

Człowiek to organizm żywy mający DNA człowieka i samoświadomość - a sekundę przed utworzeniem samoświadomości to nie był ten sam organizm tego samego gatunku? To był inny organizm należący do innego gatunku?

No ja twierdzę że od od poczęcia do chwili smierci mamy do czynienia ciągle z tym samym organizmem - a skoro to ten sam organizm nie może w jednej chwili być jednym gatunkiem a w drugiej drugim.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+1 / 7

@0bcy wiesz, ze czlowiek nie jest jednorodny genetycznie?
To po pierwsze
Po drugie, pasozytnictwo bezwarunkowe z punktu widzenia biologicznego to gdy pasozyt potrzebuje zywiciela i bez niego umrze. Zarodek bez matki nie bedzie w stanie sie rozwijac, zywic ani oddychac. Natomiast noworodek jest w stanie samodzielnie spozywac pokarm, trawic go i oddychac. Ze nie umie go zdobyc to inna sprawa, ale nie potrzebuje organow innego czlowieka ktore mu beda filtrowac krew, oddychac za niego etc.

Poczytaj czym sa potworniaki i powiedz czy ten drugi organizm to Twoim zdaniem czlowiek? Albo fetus in fetu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
-3 / 5

@Xar ale potrzebuje innego organu którym jest cyc

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+1 / 3

@0bcy na dobra sprawe moze byc karmione mlekiem sytetycznym.
No wiec, fetus in fetus to Twoim zdaniem osobny czlowiek?W koncu ma inne DNA!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aberg
+1 / 1

@0bcy Nie potrzebuje mleka matki żeby przeżyć. Noworodka możesz hodować na samej wodzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sw3
-1 / 1

@Xar słyszał o wcześniakach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A asdur
0 / 0

@Duergh : tak, wg mnie płód = dziecko. ale mozesz sie nie zgadzac, to zagadnienie bioetyczne a nie fakt naukowy jak byś chciał to pokazać. Idźmy jednak twoją "naukową" drogą, co zresztą dzieje sie juz lub jest postulowane w niektorych krajach płód dziecko. płóddziecko do czasu urodzenia czyli do 9 miesiaca. potem bedziemy sie zastanawiac czy dziecko z cesarki to dziecko bo przeciez nie urodzone tylko wyjete z brzucha. pozwólmy abortowac dzieci np do 3 roku zycia, bo nie mówią jak ludzie, nie sa ludzmi jeszcze... teraz abortujemy bo za male mieszkanie, bo dziecko w łonie jest niepełnosprawne... "abortujmy" do 3 roku zycia, potem "abortujmy" urodzonych niepełnosprawnych, potem przeciwnikow politycznych i tak dalej mozna isc "Twoją naukowa teorią" :) Żadne eksremum nie jest dobre.

Nie, nie podoba mi sie reklama na samochodach chociaz jestem przeciwnikiem aborcji. chodzi mi o absurdalny argument przeciwko takim reklamom: bo dzieci nie powinny tego widziec....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
0 / 0

@asdur
Nie, jest to zagadnienie biologiczne z któremu na siłę staracie się nadać aspekt etyczny (mowa o samym rozróżnieniu płodu od dziecka a nie o zabiegu aborcji czy jak wolicie wymyślone przez siebie sformułowanie "abortowaniu") i jest to fakt, a nauka nie jest "moja" ale dziękuję za komplement, nawet niezamierzony.
Ale z jednym muszę się ukorzyć, rzeczywiście myliłem się i pominąłem okres zarodkowy przechodząc od zygoty do płodu, jak poszukałem to płodem zaczyna być od 11 tygodnia dopiero.
"
okres zygoty (jaja płodowego) - od poczęcia do czasu zagnieżdżenia (implantacji) zygoty w ścianie macicy, 3-4 dzień ciąży,
okres zarodkowy (embrionalny) - do czasu wytworzenia łożyska, 5-10 tydzień ciąży,
okres płodowy (fetalny) - do porodu, 11-40 tydzień ciąży. "

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 maja 2020 o 10:55

avatar 0bcy
0 / 0

@Xar Cyc nie jest osobnym organizmem, płód jest.
No i okazuje się że idąc twoim tokiem rozumowania to czy ktoś jest człowiekiem zależy od stopnia rozwoku - bo twierdzisz, że płód to nie człowiek bo nie przeżyje poza organizmem matki. No a jak nauka się rozwinie i będzie można chodować człowieka od poczęscia w inkubatorze to płód będzie człowiekiem od razu bo od razu nie potzrebuje matki i może żyć poza jej organizmem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
+7 / 9

Komentarz byby prawdziwy gdyby zasprejowane zostay tylko obrazki a nie lakier, szyby i cala reszta

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+1 / 3

@0bcy Jest w tym pewna metafora. Po co okna na świat ludziom, którzy i tak są zaślepieni?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
-2 / 12

Jeżeli zakładamy że ci ludzie dobrze zrobili bo zrbili to po to aby dzieci nie były narażone na oglądanie drastycznych zdjęć (które według tych ludzi są tylko zlepkiem komórek niczym nie rózniących się od obciętego paznokcia) to idąc tym tokiem rozumowania czy nie powinnyśm niszczyć plakatów poruszających problem przemocy wobec kobiet? Czy nie powinniśmy teraz stanąć w obronie dzieci aby nie narażać ich na oglądanie zdjęć pobitych lub bitych kobiet? No bo jaki jest gorszy widok dla takiej osoby? usunięty paznokieć czy bita/pobita kobieta?

No chyba bita kobieta jest gorszym i bardziej drastycznym widokiem dla dziecka niż obcięty paznokieć czyż nie? Więc teraz powinniśmy niszczyć wszytskie plakaty które pokazują przemoc wobec kobiet - tylko powinniśmy je niszczyć razem z słpuami czy ścianami na których stoją - tak jak w przypadku tej furgonetki której poza zdjęciem zamalowano szyby i z niszczono lakier.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dr_E_Konom
-1 / 1

Pomordowane - też nie!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N NothingMore_
+6 / 14

Ciekawe co by powiedzieli proliferzy na czele z Wiewiórką, gdyby po stolicy jeździł bus ze zdjęciami zdeformowanych dzieci które się urodziły.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MajorKaza
-5 / 13

@NothingMore_ Że czyjeś kalectwo nie jest powodem do tego, żeby kogoś zabić, ale mój sprzeciw do idei nie uprawnia mnie jeszcze do niszczenia mienia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Logon
+3 / 7

@MajorKaza Naprawdę trzeba nie mieć serca ani krzty empatii, żeby zmuszać kobiety do urodzenia dziecka, które umrze w najbliższym czasie, bądź też skazywać taką osobę na życie w nieustannym cierpieniu, bez jakiejkolwiek możliwości prowadzenia zwyczajnego życia.
Nie miałbym serca żeby sprowadzić na świat człowieka, który całe swoje życie spędzi w domu, nie będzie mógł zawrzeć normalnych przyjaźni, relacji czy czerpać radości z życia codziennego, bo nie będzie nawet w stanie sam się podetrzeć.

A przecież w pierwszych tygodniach zygota nie jest w żaden sposób człowiekiem, a co najwyżej jego zalążkiem. Jak można odebrać życie komuś, kto nie zaczął nawet żyć?

Skoro jesteśmy wolni, to aborcja powinna być dopuszczona. Niech każdy podejmie decyzje w tej sprawie według własnej moralności i zasad. Przecież nikt nikogo nie zmusza, do przeprowadzania aborcji, a tak zachowują się właśnie przeciwnicy, jakby po wprowadzeniu tego, miałoby się usuwać wszystkie płody -,-

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gminnik
+3 / 5

@NothingMore_ Jak Adolf postulował skrócenie męczarni już urodzonych, to było wielkie halo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N NothingMore_
-1 / 3

@Logon I własnie o to chodzi. Każdy postąpi zgodnie z własnym sumieniem. Pomówmy chwilę i dzieciach, które nie są w pełni zdrowe. Na bardzo wczesnym etapie można zdiagnozować wiele wad płodu. Można się dowiedzieć wadach, ciężkich wadach, a czasem o ciężkiej deformacji. I rozumiem, że kobieta powinna urodzić takie dziecko. A co, jeśli ta kobieta od lat walczyła o dziecko, starała się je mieć, przeszła mnóstwo terapii hormonalnych, a efektem tego będzie płód, który nie będzie mógł sam przeżyć. Będzie zdany na rodziców. którzy przecież nie żyją wiecznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MajorKaza
+1 / 3

@Logon Wszyscy umrzemy w najbliższym czasie - wieńczeniem każdego życia jest śmierć.

"Birth is a promise; death its fulfillment."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H herhor67
-4 / 4

@casperkb Szkoda że Hitler się zabił, przecież to zło było, c'nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
0 / 2

@casperkb Chyba że chodzi o krowy. Zabijanie krów jest spoko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C casperkb
-1 / 17

Trzeba było uważać na biologii. Od dawna niekwestionowaną prawdą jest fakt, że od momentu połączenia się plemnika z komórką jajową (zapłodnienie) mamy do czynienia z nową formą życia - nowym organizmem. Zatem ani sama komórka jajowa, ani sam plemnik nie jest dzieckiem.
Darwin mógłby się ucieszyć Tobą, bo znalazłby wreszcie brakujące ogniwo między małpą a człowiekiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obelix
+4 / 8

Jestem zwolennikiem ustawy aborcyjnej w obecym kształcie. Zaostrzanie jej to absurd. Luzowanie na zasadzie "aborcja na życzenie" także. Nie będę się z nikim spierał czy plemnik i komórka jajowa zaraz po płączeniu już jest człowiekiem czy nie jest. Moim zdaniem jest to na tyle poważna sprawa żeby traktować ją poważnie. Usuwanie płodu nawet na wczesnym etapie budzi mój sprzeciw. To kwestia zasad i odpowiedzialności. Odpowiedzialności. A nie na zasadzie seks byle gdzie, z byle kim, a potem płacz bo "o cholera tabletki nie wziełam". Oczywiście nie będę nikomu do łóżka zaglądał. Jak ktoś chce mieć w swoim kroczu ruch jak na dworcu to jego/jej sprawa, ale ludzie, odpowiedzialnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 maja 2020 o 16:27

avatar Rhanai
0 / 10

Może bym potępiła niszczenie mienia w tym przypadku, gdyby nie to, że zdjęcia tych tak zwanych 'pro-liferów' to bezczelna manipulacja i kłamstwo w żywe oczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yachu86
+2 / 6

Wandalizm zawsze jest przejawem głupoty! Mądrzy ludzie walczą na argumenty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FenrirIbnLaAhad
-2 / 4

@yachu86 właśnie, argumenty... a nie obrzydliwe zdjęcia mające potwierdzać zwykła manipulację... i wywoływać szok.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rrzepp
-5 / 9

Nie jestem zwolennikiem totalsów z pro-life ale nie widzę niczego złego w pokazywaniu jak wygląda płód po dokonaniu aborcji, oczywiście, jeśli zdjęcie jest zgodne z prawdą. Podobnie nie widze niczego w złego w pokazywaniu okrócieństw wojny czy szkodliwości narkotyków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
0 / 8

@rrzepp Uprawiajmy seks na ulicy. Oczywiście tylko zgodnie z prawdą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rrzepp
0 / 4

Ale co ma piernik do wiatraka? Jeśli taka Spurek mówi, ze "aborcja jest ok" to w czym problem zeby efekty ten aborcji można było zobaczyć na plakatach na ulicy? Przecież jest ok?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kalion
0 / 2

@rrzepp
Zła jest manipulacja oraz pokazywanie treści niedostosowanych do niektórych świadków.
To że czegoś nie widzisz czy nie rozumiesz, nie świadczy o tym że nie jest złe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M miriahia
0 / 4

@rrzepp Aborcja jest ok, poród naturalny jest ok i cesarka też jest ok, tylko nikt nie forsuje umieszczania dokumentacji fotograficznej z dwóch ostatnich (zwłaszcza wyglądającej drastycznie) w przestrzeni publicznej (już pomijając kwestię czy zdjęcia pokazują fakty). Po prostu uważa się to za nieodpowiednie, tak samo jak nie puszcza się dzieciom filmów z operacji, a gry czy filmy z krwawymi scenami oznacza kategorią wiekową. Mnie akurat zdjęcia na ciężarówkach nie obrzydzają, ale rozumiem sprzeciw wobec stawianiem ich w miejscach mijanych przez dzieci. Zresztą brak wrażliwości na uczucia dzieci jest jednym z argumentów, że ruchy te nie należy nazywać pro-life, a anti-choice.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Eskim0s69
-1 / 1

@rrzepp Piernik i wiatrak są legalne, tanie, popularne i oba słowa składają się z tylu samo liter.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Logon
+2 / 6

Dajmy ludziom samym decydować, czy chcą dokonać aborcji czy nie. Przecież nikt nie zmusza, a sprowadzanie na świat dzieci, które umrą w niedługim czasie albo nie będą w stanie samodzielnie żyć to szczyt sadyzmu i braku serca. Zwłaszcza, że nikt z tych tak bojkotujących ani myśli nawet pomóc potem takim osobom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rhanai
0 / 2

@Logon wiesz przecież, że dzieci są ważne, ale do momentu narodzin. Niechciane niech siedzą w sierocińcach, kalekie się pozamyka w domach, traumę rodziców skośnie oleje, ludzkie tragedie zgrabnie zamiecie pod dywan i można się dumnie nazywać obrońcą życia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tyska881
+2 / 2

Najlepiej by było, gdyby każdy zajął się swoim życiem. Ja nie popieram aborcji na życzenie, ale ta w 3 dozwolonych przypadkach tak. i każdy powinien sam zdecydować bo to jego świat i życie. przestańcie innym zaglądać w majtki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 4

Co ciekawe, jak argumentem przeciwko paradom rownosci byla ochrona mlodych umyslow etc. to teraz jakos te argumenty nie padaja przeciwko takim brutalnym i przeklamanym zdjeciom na pojazdach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N NothingMore_
+2 / 4

Ciekawe, że pisowskie szczury tak bardzo były za całkowitym zakazem aborcji, tak bardzo Figurska mówiła, że życie jest ważne, tak gorliwie jakaś inna posłanka PiSu przekonywała, że każde, najbardziej zdeformowane życie ludzkie może liczyć na pomoc Państwa i NFZ, że aż tę ustawę zakopali gdzieś w tzw lodówce. O cóż to chodzi, czyżby bali się jasno wypowiedzieć w tej sprawie? Przecież Prezydent powiedział, że od razu taką ustawę podpisze (zresztą jak każdy papierek na jego biurku).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kamiles1313
0 / 4

Pedalusów na ulicach pedalących się na golasa dzieci niech oglądają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O orson182
-1 / 5

Nie popieram morderstw, ale jakby się zabiło aborcjonistów to przynajmniej dzieci nie musiałyby tego słuchać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-1 / 7

@orson182 w mysl takiego patrzenia na swiat chrzescijanscy terrorysci wysadzali i atakowali legalnie dzialajace kliniki aborcyjne. A wiesz, ze moze sie urodzic cos bez glowy, a nawet bez mogzu i przezyc pare dni? Chcialby zeby Twoja zona cos takiego urodzila, bo nie moglaby tego usunac?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O orson182
+1 / 5

@Xar typowy debil jest typowy. Od razu komuś coś złego życzysz, ja tylko sparafrazowałem tego demota stosując tą samą "logikę".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 maja 2020 o 22:34

avatar Xar
-4 / 4

@orson182 chcialbys zeby Twoja zona zostala zmuszona do urodzenia czegos takiego? Czy moze jednak w wypadku czegos co bedzie bez glowy i umrze w cierpieniu po kilku godzinach lepsza opcja jest aborcja?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O orson182
0 / 0

@Xar o co ci człowieku chodzi? Użyłem tylko "logiki" wstawiającego przeciw niemu, a ty mi wyskakujesz z czymś takim. Ty w ogóle czytasz co piszesz? Jak ktoś miałby przeżyć bez głowy kilka godzin? Co by sterowało funkcjami życiowymi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tdobe
-3 / 5

No tak niech dzieci nie wiedzą jak madki są okrutne...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Raven100
+1 / 5

ale dwóch prawie nagich, liżących się pedałów, z których jeden trzyma drugiego na smyczy to już dzieci mogą oglądać i to jest ok????

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+1 / 5

Zamiast zamalowywać powinni zadrukować zdjęciami zdeformowanych płodów umierających zaraz po urodzeniu lub rodzonych martwych. Ewentualnie matek zmarłych przy porodzie lub rodzących dzieci z gwałtu. W końcu do takich okropności zmuszają wojownicy pro-cierpienie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kowboj
0 / 0

Powinni wpleść te krwawe karawany do nowego odcinka metallocalipsy.
Oglądałbym jak szalony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawcio68
0 / 2

ciekawe kiedy te prolifersy zgodzą się opiekować niepełnosprawnymi dziećmi z niechcianych ciąż czy gwałtów :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aberg
0 / 2

Wszyscy tu o dzieciach, a czy ktoś pomyślał o kobietach, które poroniły i są zmuszone oglądać tego typu samochody? Ten samochód stał pod szpitalem. Na oddziale ginekologicznym nie są tylko kobiety w ciązy. Są kobiety, którym usuwa się dziecko, ponieważ ich życie jest zagrożone. Później taka kobieta patrzy przez okno i co widzi? Ahhh zapomniałam.... proliferów nie obchodzi kobieta, bo dla nich to nie jest człowiek i nie trzeba chronić ich życia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N NzW
0 / 0

kolejny komentarz do gównoburzy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michkrak
-1 / 1

A to jakieś obrzydliwe grafiki - celowo zbrutalizowane, czy może faktyczne zdjęcia - efekty prawdziwych działań aborcyjnych?
Więc jak - unikamy prawdy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kalion
-1 / 1

@michkrak
Oczywiście, że antyaborcjoniści unikają prawdy. Dlatego nie opierają się na argumentach, tylko na manipulacji. Prawda jest taka, że nie ma znaczenia jak to wygląda. Jakby aborcja była śliczna, to byłaby według tych ludzi właściwa?
Wycinanie guza też nie jest estetyczne, ale nie jest to argumentem przeciw operacjom.

Tym ludziom nie zależy na prawdzie, stąd w swych działaniach opierają się na propagandzie i demagogii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem