Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
608 665
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rasizm45
0 / 24

A wiecie czemu tak PiS robi? Bo doskonale wiedzą, że nie ma na nich teraz mocnych.
PO się błaźni raz za razem, jakby specjalnie to robili. A reszta kandydatów... a co po nich, przecież jest całe stado ludzi głosujących na jedną partie bo tak, a po za tym +500 ich kupiło.
Jak widać, ludzie może i będą mówić ale i tak zagłosują jak zagłosują.... Ale tak to jest, jak głosuje się na kogoś z byle powodu (jak wyborcy PiS) jak i przeciw komuś a nie na kogoś (jak teraz nawołują i robią wyborcy PO).
Ale po co to pisać, i tak kto bardziej ogarnięty to wie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ertyka
+7 / 35

@rasizm45 po prostu ludzie stracili swoją godność ! za 500 plus dali się sprzedać, poćwiartkować, wymieszać z goownem oraz dali się opluć i zniewolić.

Ciągle słyszę tekst, ( Bo Ten Rząd Przynajmniej Coś Daje ) a cóż oni takie go dają ? tutaj dadzą a dwa razy tyle zabiorą. Przez to że dali dwa razy tyle za śmieci się płaci, trzeba zbiórki robić na maseczki, to co to za interes ?

Nie trzeba być uczonym, aby zobaczyć co się dziej wokół nas ! PiS z Kaczyńskim może wszystko ! mogą chodzić bez masek, mogą na tereny zamknięte wchodzić, mogą spotykać się w tłumie pod pomnikami.
Zwykły człowiek atakowany jest przez Policję PiSowską gdzie stoi w kolejce po jedzenie, gdzie nie wolno było wyjść między 10-12, na cmentarz też nie można było wyjść. Do rodziny na święta, bo niby tłok, ale PiS może wszystko zwłaszcza pod pomnikami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 maja 2020 o 12:48

avatar Purple_Piper
0 / 16

@Ertyka Jeśli uważasz, że elektorat PiS, a nawet PO-PiS, kiedykolwiek miał godność, czy honor, to jesteś optymistą. Oni widzą tylko błędy i oszustwa drugiej strony PO-PiS-u, wytykając je, kiedy tylko mogą i wyjątkowo zgodnie atakują wszystkich, którzy nie są w tym układzie. To wszystko sieroty po PRL-u, nauczone, że tylko władza może im pomóc, że władza ma rację i inne takie bzdety.

Mogą narzekać na PiS, na rząd, ale karnie będą nosić maseczki i atakować tych, którzy nie chcą nosić tej absurdalnej rzeczy. Rząd PiS jest niemerytoryczny, ale maseczki są OK. Ciekawe zjawisko, prawda?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ertyka
+11 / 13

@Purple_Piper wiesz, błędy i oszustwa trzeba widzieć i trzeba je wypominać, to każdy robi i PIS i PO, Konfederacja, SLD, PSL i cała reszta.

Ale jest tak, że ludzie stracili godność, ludzie biorą swoje 500 plus z podatków, które "daje" rząd i co ? rząd może robić z nimi co chce, rząd może robić z krajem co chce !
Dochodzi do takich sytuacji, że PiS zamyka ludzi w domu, każe nosić maseczki, zakazuje spotykania się z rodzinami w święta. Rząd za chwilę paraduje pod pomnikami w tłumie, kaczyński odwiedza groby.
Czy kur... wa nikt nie widzi że PiS pluje ludziom w ryj, a ludzie mówią że deszcz pada !

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Purple_Piper
-2 / 20

@Ertyka Jakie znasz oszustwa Konfederacji? Z ciekawości pytam.

Mylisz skutek z przyczyną, a raczej uważasz, że skutek był niezależny od przyczyny.

Głupi rząd, zmieniając w międzyczasie zdanie, każe wszystkim chodzić w maskach i ŻADEN przedstawiciel PO tego nie zauważa? ŻADEN nie protestuje? Czyż to nie dziwne? PiS pluje im w twarz, a oni zakładają karnie maseczki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 0

@Purple_Piper Nie znoszę PO dokładnie tak samo jak i PIS, ale jedno muszę uczciwie zauważyć: znam całkiem sporo osób, które w czasie wyborów poprzedniego rządu głosowały na PO a po ich kadencji totalnie się od nich odwróciło właśnie na skutek różnych afer. Nie znam natomiast ani jednej osoby, która odwróciłaby się od PiSu po ujawnieniu obecnie znanych nam afer z PiSem związanych, choć te skalą zdają się już przewyższać większość znanych mi afer PO.... WYgląda to tak, że elektorat PiSu jest niereformowalny, przykro mi :( (uwierz mi, mam w swoim otoczeniu sporo ludzi wielbiących PIS, mieszkam na wsi, połowa płotów jest tu oklejona mordą Dudy z podpisem "mój prezydent")

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Purple_Piper
0 / 0

@7th_Heaven Ja znam co najmniej 2 osoby i - co ciekawe - są to osoby po siedemdziesiątce. co jeszcze ciekawsze, każda - z powodu innej afery - zdecydowała, że zagłosuje na Konfederację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 0

@Purple_Piper Chyba trzeba ich do encyklopedii wpisać ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Purple_Piper
0 / 0

@7th_Heaven Wczoraj wieczorem rozmawialiśmy że znajomymi i u nich w rodzinie jest kolejna taka osoba. Tej otworzyła oczy panika koronawirusowa rządu. Jeśli takie rzeczy dzieją się w miasteczku, które nie ma 10 tysięcy mieszkańców, to spadek notowań PiS-u nie dziwi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ertyka
-4 / 20

Niestety wszystkie zagraniczne media o tym trąbią

Nawet media lokalne np. w Kansas USA

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
0 / 4

@TarakaN A wysyłanie w publicznym radiu dyspozycji aby nie grać danej piosenki to nie cenzura. Co to publiczne radio jest własnością tego pisowca?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
+1 / 9

@sancz79 Nie jestem wybitnym znawcą ale cenzura chyba byłaby wtedy gdyby państwo zabroniło puszczać tej piosenki stacjom prywatnym a nie wiedy kiedy sama jej nie puszcza

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
-3 / 5

@0bcy Jesteś w błędzie. Państwo nie może nikogo represjonować bez wyroku sądu. W przypadku np instytucji publicznych to nie są one własnością rządzących (chodz im się tak wydaje) ale społeczeństwa. Skoro PR3 jest utrzymywany z moich podatków to nie życze sobie aby kogokolwiek miało bezzasadnie cenzurować

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 maja 2020 o 14:59

avatar 0bcy
0 / 0

@sancz79 Ile razy w Trójce słyszałeś Chopina, Mozarta albo czajkowskiego? A może ja jako podatnik chciałbym żeby byli tam puszczani. czy według ciebie Czajkowski jest przez trójkę cenzurowany?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+2 / 2

@0bcy Nie usłyszysz, bo Trójka nie jest radiem skierowanym do słuchaczy muzyki klasycznej. Jeśli chcesz posłuchać owej włączasz PR2. Tak jak PR1 jest skierowana do konkretnego słuchacza i jakoś nikt im nie zarzuca, że nie puszczają Czajkowskiego.
Cenzura nie tylko dotyczy tego, ze czegoś nie puszczają, ale ze np kasują bluzgi, przekleństwa. Ale także sfomułowania, które nie podobają się danej władzy. tak jak jest w wypadku Kazika. Cenzura ma bowiem dosyć szerokie zastawanie. I może być taka jak za PRL, czyli całościowa, ale może być też wybiórcza. Tu raczej chodzi o co innego. PR to radio publiczne finansowane z publicznych pieniędzy. Zatem z pieniędzy każdego obywatela płacącego podatki. Jeśli PR wprowadza na listę owa piosenkę, a potem zaczyna przy niej manipulować, nie puszcza notowania 1999, które powtórnie wygrywa owa piosenka, nie puszcza go w playlistach dziennych, a to przecież numer jeden na liście, to jak to nazwać? Dla mnie to cenzura.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
0 / 0

@0bcy I jako podatnik masz takie audycje w PR1 i możesz zawsze przełącznik. To tak jakbyś się domagał aby w np w czasie prognozy pogody był informacje o pucharze polski w piłkę nożną. Tez byś uważał że ktoś cenzuruje footbol?
Sa bloki programowe o danej tematyce ,wymaganie aby sie ich nie trzymać jest wprowadzaniem anarchii. W przypadku PR3 mamy sytuacje że odgórnie władza domaga się nie puszczania danych utworów z przyczyn pozaprogramowych a dokładniej z politycznych .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
0 / 0

@sancz79 Ale dlaczego ty mi to mówisz? Ty zadałeś pytanie które jest inną formą pytania które ja zadałem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jakomo
+13 / 27

Amerykańskie media są przecież takie wolne od cenzury. Spróbuj tam powiedzieć coś o jakimś lobby np gejowskim albo napisz coś pozytywnego o Trampie. Facebook też jest pełen tolerancji dla myślących inaczej niz lewicowy przekaz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HaveANiceDay1983
0 / 0

@jakomo możesz mówić co chcesz ale nie każdy sypnie tobie kasą żeby to opublikować. Jeżeli byś chciał zrobić reportaż o trumpie i jego osiągnięciach idziesz do foxa jeżeli o demokratach idziesz do cnbc. Co do gazet wydaje mi się że The New York Times jest ok reszta to po prostu gazety które nie mogą się utrzymać bez ostrych tytułów które sprawią że ludzie będą chcieli przeczytać resztę artykułu, co jest bardzo trudne w dzisiejszych czasach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar daimonion666
+21 / 37

Abstrahując od tego, co wydarzyło się w "Trójce" i co PIS wyprawia w Polsce, to...
Artykuł o tym zdarzeniu napisała pani Vanessa Gera, korespondentka Associated Press w Polsce. Następnie ten sam artykuł został przeklejony na różnych amerykańskich portalach. Był to tak ważny artykuł dla świata, że na stronie Washington Post nie można go już znaleźć, tylko przez link z gogla.
A poglądy pani Vanessy są jakie są, np. Marsz Niepodległości to dla niej "marsz nazistów", a muzułmański terrorysta podczas ataku nie krzyczał "allah akbar", tylko "bóg jest wielki"...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar allmaechtig
-4 / 14

@daimonion666 Nie chcę Cię martwić, ale pomijając fakt udziału neonazistów w marszu Niepodległości, to "Allah akbar" faktycznie znaczy "Bóg jest wielki" i chyba warto tłumaczyć co krzyczy zamachowiec, bo jak niby inaczej poznać jego motywy. Jakby krzyczał "iinaha lafytnam" to bez tłumaczenia by Ci chyba wiele o motywach nie powiedziało, chyba, że zakładasz że każdy czytelnik szczególnie w USA zna język arabski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 maja 2020 o 14:36

S sw3
+4 / 6

@allmaechtig A Al-Kaida znaczy baza ale jakoś się tego zwykle nie tłumaczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
0 / 0

@daimonion666 zawsze pod takim demotem jest ktoś kto napisze, że "nie amerykańska gazeta tylko korespondent z Polski". Rozumiem, że powinni czerpać informacje od rzecznika rządu w Polsce?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar allmaechtig
0 / 0

@sw3 Bo to nazwa własna a nie hasło czy wypowiedź. Nazw własnych się nie tłumaczy ale nieco zmienia tak jak nazwiska Osama ibn Ladin to Osama syn Ladina, ale nie tłumaczymy tylko nieco wymowę upraszcza i stąd Osama bin Laden, choć to ani tłumaczenie, ani oryginalne nazwisko.

Jak chcesz porównania to znajdź przykład adekwatny, znaczy tego samego typu, czyli hasło, wypowiedź.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sw3
0 / 0

@allmaechtig "Heil Hitler" może być? Zwykle się nie tłumaczy nawet "heil" choć analogicznie do Twojego wymagania należałoby przetłumaczyć również "Hitler".
np. "Policja zatrzymała człowieka, który na ulicy krzyczał 'Chwała Przyrzecznemu'." - rzeczywiście, dzięki tłumaczeniu od razu jest bardziej zrozumiałe ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@daimonion666
abstrahujac od tego kim jest i jakie poglady ma vanessa gera, jej artykul zostal rownie opublikowany przez "prawicowe" media, czyli media po ktore siegna sympatycy pisu w usa

"Był to tak ważny artykuł dla świata, że na stronie Washington Post nie można go już znaleźć, tylko przez link z gogla."
raczej wynika to z tego ze maja slaba wyszukiwarke, ktora nie pokazuje artykulow chronologicznie
no i nie zapomnijmy o tym ze polska raczej nie ma wielkiego znaczenia w oczach usa, tak ze nie ma co liczyc ze artykul z polski bedzie wisial na ich stronie przez kilka dni

natomiast jako ciekawostke powiem ci ze na tym artykule sprawa sie nie skonczyla, bylo kilka innych artykulow ktore pojawily sie w innych mediach, gdzies mi mignal artykul gdzie ta piosenka i sytuacja z polski byla wykorzystana do uderzenia w brytyjskie elity rzadzace

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
+4 / 6

@MemBlue "Piotrze, dopilnuj aby piosenka o której rozmawialiśmy nie była na Antenie"-czy coś trzeba dodawać??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
-2 / 6

@sancz79 Cenzura jest wtedy kiedy państwowe radio decyduje co samo puszcza?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
+1 / 3

@0bcy Tak to jest cenzura. Jak za prlu- urzędnik czy partyjniak uznaniowo decyduje co jest dobre a co nie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar MemBlue
0 / 4

@0bcy Gdyby naprawdę była cenzura, to nigdzie by jej nie puszczano. Ale dzieciaki tego nie pamiętają ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S skromny
+1 / 1

@MemBlue Tylko w czasach, gdzie ludzie tego nie pamiętają nie było w Polsce dostępu do szerokopasmowego internetu. Dzisiaj bez cenzury całego internetu to już nie przejdzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
0 / 0

@sancz79 a czy ty cenzurujesz sam siebie decydując jakie słowa napiszesz a których nie napiszesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
0 / 0

@0bcy jakaś mocno naciągana analogia. Czy ja jestem instytucją publiczną?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 maja 2020 o 15:39

avatar 0bcy
0 / 0

@sancz79 Ja się po prostu zastanawiam czy można za cenzure uznać to że ktoś nie puszcza czegoś u siebie.

Bo wiesz, jeżeli państwo zakazałoby puszczania tej piosenki w ogóle no to mamy do czynienia z cenzurą... a jeżeli państwowe radio decyduje się nie puszczać tylko u siebie tylko jednej piosenki z tego względu że piosenka według przełożonego radia uderza w jego szefa... to czy to jest cenzura?

Wiesz, cenzura cenzurze nierówna - jak w jakimś filmie przed 22 zasłonią komputerowo jakiejś babce cycki to też to jest cenzura - ale czy można mówić że telewizja wprowadza cenzure? No i tak i nie.

No i to samo jest tutaj - czy jest to cenzura - no można tak powiedzieć, bo zdecydowali się czegoś nie puszczać... ale czy "poziom" tej cenzury jest wprost proporcjonalny do "opinii skandalu" tego co się stało?

Bo ja pamiętam jak poprzednia władza za podobne rzeczy wsadzała do więzienia to takie rzeczy przechodziły bez echa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rexmundus
0 / 12

Komunistyczne radio które zostało stworzone przez partie wsadzili do niej samych agentów. Po komunie każda partia rządząca robiła z nią co cchciała - Kwaśniak skasował całą liste przebojów, Komorowski/Tusk razem z różowym orłem ustanowił swoją cała liste przebojów, Kaczor usunął a potem przerzucił na 4 miejsce jedną piosenkę.(tylko nie wiadomo czemu ostatni w głosowaniu grzebał pomocnik Niedzwieckiego) Ale dopiero teraz się zrobił wielki szum że reżimowe od zawsze radio robi to co reżim każe(olaboga -- się obudzili)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
0 / 0

@rexmundus "Komorowski/Tusk razem z różowym orłem ustanowił swoją cała liste przebojów" - możesz coś bliżej powiedzieć? o co chodziło?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mrooki
+5 / 11

O tak, nie z3srajta sie! Już amerykańskie okręty płyną przez Atlantyk na ratunek komuchom z Trójki. "W zagranicznej prasie piszą..." Weź się puknij w dekiel.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0bcy
+11 / 15

A tak z ciekawości...

- Co pisały zagraniczne media o tym, że w Polsce twórca strony robiącej żarty z prezydenta trafił za to do więzienia?
- Co pisały zagraniczne media o tym, że w Polsce facet który spalił kukłę grosa poszedł do więzienia za "antysemityzm" bo Gros jest zydem?
- Co zagraniczne media pisały o tym jak do więzienia na 3 miesiące trafił chłopak dlatego że przyszedł na przemówienie prezydenta z krzesłem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar misteriusz
0 / 2

@0bcy Chciałem dać Ci plusa ale nie działa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gorgonek
0 / 0

@0bcy a pisali o tym, że policja ściga bezdomnego za znieważenie prezydenta?

PS Widziałeś tę stronę? Widziałeś jakie treści tam zamieszczano? Nie były to zwykłe żarty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kerog
+2 / 4

Znowu akcja tvn/gw #piszaopolsce

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vistopad
0 / 4

pani vanessa nie napisała tego tekstu, tylko go otrzymała - po czym tenże tekst pojawił się na dziesiątkach stron. Na każdej identyczny i google tłumaczą go na bardzo poprawna polszczyznę. Ewenement.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fiksusik
+1 / 5

Wie ktoś może, dlaczego pod niektórymi niewygodnymi politycznie demotami nie da się nic napisać, bo permanentnie wyświetla się: "Momencik, trwa ładowanie komentarzy..." Tutaj akurat mogłem napisać, więc pytam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 6 razy. Ostatnia modyfikacja: 26 maja 2020 o 21:17

M Medur
0 / 2

Czy to ten artykuł pisany przez p0lkę z Krakowa czy Wawy? xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Raven100
0 / 0

źródło AP i Washington Post - i wiarygodności oraz bezstronniczość spada do poziomu mułu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem