Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1118 1133
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
D darek286
+33 / 47

A czy się różni policja od milicji? Niczym to tak jakby qrwie nazwę zmienić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LordL
+15 / 17

@darek286 w sumie się rożni milicja pomijając ich oddanie polityczne i zwalczanie opozycji była w miarę racjonalna. Policja nadal jest prorządowa, ale do tego zamiast zajmować się poważnymi sprawami to nabija punkty łapiąc osoby spokojnie pijące piwko na ławce, kogoś kto ma parę gramów trawki i innych "groźnych przestępców". Do poważnych rzeczy już się tak nie kwapią i jak się ich wzywa do bójki kiboli, wandali etc. to przyjeżdżają po wszystkim.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V volonte
+12 / 12

Z ciekawostek.. Jakiś czas temu moja młodsza siostra zgubiła telefon, ojciec zgłosił to na policję razem z informacją, że śledzę logowanie. Zostałam wezwana na komendę w celu złożenia wyjaśnień jak to śledzę telefon i żebym im pokazała jak to zrobić (?). Dopiero w innym miejscie Panowie byli bardziej pomocni :/ Także czym się tu dziwić..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ddarek
+10 / 12

@LordL Od kiedy policja łapie groźnych przestępców ? chyba przez przypadek . Większość groźnych polskich
przestępców to niemiecka policja wyłapała u siebie . A w Polsce działają bezkarnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LordL
+3 / 5

@ddarek o tym właśnie piszę. Groźnych to czasem złapią ale to raczej tyczy się płotek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Black3
+3 / 5

@darek286

dwiema pierwszymi literami się różni

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konradstru
0 / 0

@darek286 to coś jak Holandia i Niderlandy. Myśleli, że jak nazwę zmienia to i przyzwyczajenia się zmienia :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kasztan528
+5 / 13

Ktoś się kiedyś na nich zasadzi i skończą cwaniaczyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O ObywatelWszechswiata
+21 / 23

Nie macie pojęcia jacy tam gnoje, nieuki, frustraci pracują. Zakładam, że jest w szeregach Policji wielu dobrych funkcjonariuszy z powołania. Nawet takich spotkałem, szczególnie ci najmłodsi nie zmieleni systemem. Ale spotykałem też bardzo wielu o prędzej wymienionych cechach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+10 / 16

@ObywatelWszechswiata
powolania? rozmawialem z gosciem ktory wykladal w szczytnie,z tego co powiedzial wiekszosc osob idzie do policji z powodu szybkiej emerytury

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FenrirIbnLaAhad
+17 / 17

Żeby wlepić mandat, i pokazać swoją władzę, to szybko działali... ale żeby rozpocząć poszukiwania dziewczyny "ueee, bo ona już raz uciekła z domu" to się im nie śpieszyło.

Dziecko to dziecko, reakcja powinna być natychmiastowa, i priorytetowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J J_R
+14 / 14

@FenrirIbnLaAhad Szczególnie, że nie jest to jakieś wielkie wyzwanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Ichna
-3 / 11

proponuję zbiórkę, na testy Covid dla policji ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mietasm90
+7 / 7

Chyba, kur...a, na psychiatrów...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Skalos
+2 / 2

@mietasm90 psychiatra może nie dać rady, ja bym raczej dzwonił po egzorcystę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pomylilem_Strony
+15 / 21

To jest niebywałe, nawet osoba wypruta z uczuć i bez ludzkich odruchów dba o siebie. Tymczasem milicja zapomina, że kiedyś zrzucą mundur i będą musieli żyć w społeczeństwie, co może okazać się niemożliwe z "zbrukanym nazwiskiem". Do tego istnieje szansa, że kiedyś dojdzie do władza ktoś rozsądny i ich rozliczy. Zero zastanowienia się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Syphar
+9 / 11

@Pomylilem_Strony nikt rozsądny ich nie rozliczy, bo nie powinno się rozliczać emerytów, którzy wcześniej służyli państwu, jakie by ono nie było, i obcinać im emerytur. A nie, czekaj - chyba, że służyli reżimowi, który właśnie tak postępuje. Wtedy można.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SmallPig
-5 / 9

Mieszkam w innym miescie syn z kolegami w wieku 12 lat bawią się jeżdżą rowerami w kilku, na szczęście nikt ich nie gania i mam wrażenie ze to dotyczy tylko policji w Warszawie i okolicach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+7 / 9

@SmallPig niestety, takie kwiatki również są powszechne w moim mieście :/ . Mógłbym tutaj przytoczyć min kilka różnych sytuacji, ale jak zwykle poleciałyby hejty.

Osobiście uważam że w policji pracują osoby o poniżej przeciętnej inteligencji (delikatnie mówiąc). Przynajmniej w patrolówce i powszechnej policji (czyli nie policji dochodzeniowej, kryminalnej, CBŚ itp).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Joker85
+5 / 5

coś może być na rzeczy z tą Warszawą. Mieszkam w Krakowie i ostatnio szukałem psa po osiedlu bez maski. Podjechał radiowóz i pytanie o maskę odpowiedziałem że nie mam bo w pośpiechu wybiegłem szukać psa poprosili o zdjęcie pieska i nr kontaktowy oraz poprosili bym chociaż zakrył sobie twarz koszulka. Szacunek dla takich ludzi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
-5 / 5

@Joker85 I tak zachowa się większość policjantów, gdy ktoś potrzebuje pomocy :) Tylko ludzie najpierw łamią prawo, a później psioczą że policja jest zła bo daje kary

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F F18_hornet
+1 / 1

@PsiaPerspektywa tak jest panie posterunkowy:):):) Z moich doświadczeń wynika, że Milicja była jednak bardziej profesjonalna niż dzisiejsze kulsony!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Ynfluencer
+5 / 11

Ja słyszałem, że podobno jak się starasz do policji i wyczają, że jesteś zbyt inteligentny to cię uwalą. To prawda? Bo to by wyjaśniało dlaczego zawsze uwalali mojego kumpla, gdy starał się do mundurówek i miał najwyższe wyniki ze wszystkich testów poznawczych i sprawnościowych, i najwięcej punktów, więc obiektywnie wygrywał konkurs a w praktyce zawsze przychodziła mu odmowa. To jak to jest. Prawda to, że wolą tam inteligentnych nie zatrudniać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rafal199
+4 / 6

@Ynfluencer Z punktu widzenia przełożonych miało by to jak najbardziej sens. Mierny, bierny i za głupi żeby być niewierny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mjes94
0 / 2

@Ynfluencer wydaje mi się, że to prawda, tym bardziej, że potencjalnych kandydatów szukają poprzez ogłoszenia w urzędzie pracy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F F18_hornet
+5 / 9

To już nie jest policja. To pisie kulsony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S swosek
+3 / 3

W temacie milicji - bo nie mają żadnego prawa nawiązywać do tradycji Policji Państwowej II RP. Podam przykład drogowy: jeżdżę osobówką już ok. 40 lat, rocznie średnio ok. 15000km - w tym czasie zapłaciłem ok. 10 mandatów - NIGDY nie otrzymałem tzw. pouczenia, o którym tak chętnie mówią szyszkownicy milicji. Nigdy nie wykłócałem się ani nie stroiłem foch. Przykład kryminalny : 45 lat temu skradziono mi na basenie zegarek - prezent od mamy, przyjechał wtedy milicjant, i zobaczył wśród świadków w szatni znanego w mieście złodziejaszka i kombinatora - nie było przeszukania, nie było sprawy. Bycie milicjantem to stan umysłu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gesser
0 / 2

Są policjanci i policjanci. Jak kiedyś ukradziono mi telefon komórkowy, to już tydzień później mogłem go odebrać na komisariacie. Chociaż to było dziesięć lat temu, może coś się od tego czasu zmieniło?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B borekpp
-4 / 8

Czymże by było państwo bez policji, dla wiekszości komentujących.. Rajem na ziemi rządzonym przez przestępców... I coś mi się wydaje że większość komentarzy, to chłopaki z pod celi wypisuje, bądź patologia 500 plus.. bo tak to wygląda..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+2 / 4

@borekpp
albo ludzi ktorzy sie na policji zawiedli
lata temu okradziono mi samochod. nie wiem gdzie, bo zorientowalem sie dopiero po sprawie
nie wazne., glosilem na pollicje. policja przyjela zgloszenie. jak im powiedzialem ze moj samochod parkowal w mioejscach gdzie byl monitoring i spytalem sie czy go sprawdza, policjant przyjmujacy zgloszenie odpowiedzial leniwym glosem niech pan sam sprawdzi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wans
0 / 0

@borekpp a co to za różnica czy jest policja czy jej nie ma skoro i tak nie pomaga? jak ma działać tak jak teraz to już lepiej aby jej nie było, taniej a do tego człowiek weźmie uczciwie sprawy w własne ręce nie czekając na policję.

zderzyłem się z Policją w swoim życiu 5 razy, raz mogę stwierdzić że Polska Policja zachowała się jak należy. Więc tutaj po prostu już nie ma czego bronić, Policję należy traktować jak kiedyś gestapo i tyle, a walkę z Policją traktować jak bohaterstwo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+2 / 2

@borekpp opowiem ci pewną historię która mi się przydarzyła. Podjeżdżam rowerem do bloku koleżanki. Przypinam rower do miejsca parkingowego rowerów (taka rura przytwierdzona do ziemi). 100m obok radiowóz, tak że nie mogli nie widzieć roweru. Po kilku godzinach wracam, nie mam koła przy rowerze, a radiowóz dalej stoi! Czyli ktoś na oczach policji, podwędził mi koło! A te nieroby nie zrobiły nic, no ale teraz szukaj wiatru w polu. Nawet nie miałbym jak określić jakie koło mi skradziono. Wszak numerów seryjnych koło nie ma :/ .
Odpinam rower, biorę go pod pachę i idę pieszo, bo co mam zrobić? Wtedy jaśnie władza wyskoczyła z radiowozu, pełne zatrzymanie iż rzekomo ukradłem rower, bo rower nie ma koła! Czujesz temat?!
Pytam się, za co mam szanować policję? Policję która wyspecjalizowała się w tępieniu drobiazgów, we wlepianiu mandatów, a przestępców to oni sami się boją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
-4 / 6

@mieteknapletek Policjant przyjeżdżający na miejsce nie będzie prowadził sprawy skradzionego samoochodu, bo nie od tego jest. To będzie robił dochodzeniowiec i to on jeździ i sprawdza monitoringi.

@borekpp wszyscy się prują, ale jak sąsiad coś zrobi to pierwsi dzwonią. Polska mentalność :D

@wans Za dużo waść się seriali naoglądałeś.

@rafik54321 no tak, na pewno policjant nic innego nie robi jak tylko patrzy na Twój rower xD
Myślę, ze z ogromną przyjemnością patrzyli jak ktoś Ci go kradnie, a później specjalnie podjechali i przyknocili się do Ciebie xDD
Wystarczy użyć delikatnej ilości mózgu by zorientować się, że skoro podjechali do Ciebie idącego z kołem podejrzewając, że ukradłeś rower, to do ludzi którzy go rozkręcają również by podeszli. I nie wiem czy wiesz, ale codziennie łapiemy przestępców ;) i idziemy w kierunku, z którego zwykły człowiek ucieka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wans
+1 / 1

@PsiaPerspektywa a potem się Policja dziwi, że ludzie ich nie szanują, nawet w kolejce pierwszych nie puszczą.

Nie wiem co moja wypowiedź ma do serialu, prawda jest bolesna i tutaj ją widać. Policja w Polsce jest tragiczna dlatego ludzie mają was dość. Policja idzie w kierunku gdzie student pije piwo albo ojciec siedzi z dzieckiem na placu bo tam łatwo dać mandat. Prawdziwych przestępców nie ściga.

Przecież widać że ludzie już traktują was gorzej niż ZOMO

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 3

@PsiaPerspektywa czyli uważasz że można na oczach policji kraść i policja tego nie zauważy? Yhm, czyli po co wgl ta policja?

A ja myślę że po prostu za kradzież koła mieliby problem ustalić, bo koło nie ma numerów, nie ma jak tego wpisać do notatki policyjnej. A jak ktoś idzie z całym rowerem, to rower już ma numery, można sporządzić notatkę dla komendanta jacy to oni nie zarobieni.
Z drugiej strony, kradzieży koła nie widzieli, ale już odpinanie roweru kluczem od zapięcia i ciągnięcie roweru to już widzieli :/ .

" nie wiem czy wiesz, ale codziennie łapiemy przestępców ;)" - to wiele wyjaśnia.

" i idziemy w kierunku, z którego zwykły człowiek ucieka." - bynajmniej. Osobiście widziałem (będąc dzieciakiem) jak dresiarze kogoś katowali, a policja przechodząc obok, odwróciła wzrok i poszła sobie dalej. I nie mów że nie widzieli, bo z pewnością słyszeli. Bity koleś nieźle się wydzierał.

U was niestety pracują chamy. Nawet jeśli kulturalnie się odzywasz do was to i tak wychodzicie z założenia że każdy to kryminalista. Zatrzymacie, spiszecie, zajmiecie nawet godzinę czasu, nic nie znajdziecie i nawet durnego "przepraszamy za kłopot, dziękujemy za współpracę, miłego dnia" nie usłyszysz. Taka jest policja, przynajmniej w moim mieście.

Wyspecjalizowaliście się w tępieniu drobiazgów. Bo przecież drobny złodziejaszek, który zwinął 4 banany ze sklepu, w statystyce liczy się jak złodziej który obrobił bank. Mały przestępca liczy się jak duży, to po co się wysilać?
W moim mieście było pewne osiedle, tzw "Belweder". To tam nawet policja zbrojna się bała przyjechać, bo jak raz spróbowali zrobić "porządek" wjeżdżając w 10 busów, to uciekali aż się kurzyło XD, jak z każdej klatki się dresiarze wysypali. Potem po prostu po kolei miasto dawało eksmisję każdemu lokatorowi i porozsyłali ich po całym mieście. Tak się skończył Belweder.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 maja 2020 o 8:49

M mieteknapletek
+1 / 1

@PsiaPerspektywa
"Policjant przyjeżdżający na miejsce nie będzie prowadził sprawy skradzionego samoochodu, "
masz racje, ale jest roznica miedzy odpowiedza, tak sprawdzimy niech sie pan nie martwi, a lekcewarzaca odpowiedzia a niech pan sam sobie sprawdzi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
-4 / 4

@mieteknapletek powinni ci to inaczej po prostu przekazać. ale i tak nie zmienia to faktu że oni są nie od tego.

@rafik54321 uważam, że policjant to nie super człowiek który widzi wszystko i wszędzie.

2 policjantów - 100 tysięczna formacja. No tak. A ja widziałem jak strażak podpalał krzaki żeby zgarnąć premię. STRAŻACY PODPALACZE!

U was to u was tamto u was sramto. Pier*olamento bezsensowne. Kazdy człowiek jest inny. Akcja i reakcja. Jak Ty podchodzisz do policjanta, tak jak pokazujesz to na demotach to nie dziw się, jaka jest reakcja. Jakoś jak ja jeszcze byłem cywilem to zawsze była pelna kulturka w dwie strony. Tyle

"Wyspecjalizowaliście się w tępieniu drobiazgów" - w tępieniu ludzi łamiących przepisy.

"drobny złodziejaszek, który zwinął 4 banany ze sklepu, w statystyce liczy się jak złodziej który obrobił bank." powiedziała ci to babcia jadzia ze sklepu? Bo bzdury totalne waść opowiadasz. Chociażby dlatego, że jedno jest przestępstwem. a drugie wykroczeniem :)

"policja zbrojna" XD to jest jakaś "nie zbrojna?" XDD No popatrz. Ja z kumplem pojechaliśmy do grupy kilkunastu bijących się osób. we dwoje. I to za nimi się kurzyło ;)

@wans Rozumiem, że policja nie ściga przestępców i właśnie dlatego w więzieniach brakuje miejsc dla ludzi o klasie "n" czyli niebezpieczni. Z pewnością sami zgłaszają się do odbycia kary ;) Tak samo jak łowcy duchów z cbśp pewno przebierańcy, a ich sukcesy to propaganda ;)

Ludzie mają nas "dość" bo są źle wychowani. To że dostajesz mandat za picie piwka w parku to TWOJA wina. Tak samo jak Twoją winą jest przekroczenie prędkości. I KAŻDE inne wykroczenie. To, że poszedłeś na nielegalny marsz i dostałeś gazem jest TWOJĄ winą. Tylko i wyłącznie TWOJĄ winą. Ale jak mama od dziecka uczyła, że jak dziecko dostaje jedynkę w szkolę to to wina nauczycielki, to nie ma co się dziwić, że wyrosło z tego nieodpowiedzialne społeczeństwo. Nauczcie się brać odpowiedzialność za swoje czyny. Tyle

Szczerze mówiąc, jeżdżąc po swojej mieścinie odczuwam bardzo, bardzo duży szacunek ze strony ludzi. Wyjątkiem jest jedynie patologia i ww wspomnieni janusze życia. Zatem najwidoczniej zaliczasz się do jednej z owych grup ;]

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 1

@PsiaPerspektywa interesujące, bo jak ktoś jedzie z naprzeciwka i nie ma zapętych pasów to potarafią zobaczyć.

Ba, miałem inną sytuację. Jadę autem, obok kumpel miał w ręku paczkę fajek. Skręcałem i wypadła mu z rąk. Na skrzyżowaniu był radiowóz (jakieś 40-50m dalej). Zatrzymali nas bo rzekomo chowamy narkotyki i widzieli jak się kumpel schylał pod siedzenie. To w jadącym pojeździe z takiej odległości, w nocy potrafili to zauważyć? To chyba coś tu nie tego...
Przeszukali nas, trzymali godzinę, wszystko z auta wyciągnęli, nawet w popielcznice grzebali. Nic nie znaleźli i byli baaardzo niezadowoleni.

"Jak Ty podchodzisz do policjanta, tak jak pokazujesz to na demotach to nie dziw się, jaka jest reakcja." - bynajmniej. Ja do nich podchodzę spokojnie, niestety policjanci NIE SĄ spokojni. Wręcz przeciwnie, bywają agresywni.

" w tępieniu ludzi łamiących przepisy." - chodzi o priorytety. Ba, kolejna sytuacja. Jadę kiedyś rowerem ze szwagrem. Zatrzymali nas bo szwagier nie miał świateł na rowerze. W momencie kiedy nas spisywali, po chodniku, na pełnej bombie jechał skuter! Zwróciłem uwagę policjantowi że powinien go zatrzymać, w końcu to konkretne zagrożenie. Olał temat.

Nie zmienia to faktu że wolicie łapać za wykroczenia niż przestępstwa.

Poziomem swojej wypowiedzi, udowadniasz to co powszechnie panuje w opinii odnośnie policji. Nie mam chęci dalej dyskutować z kimś, kto nie potrafi przyjąć do wiadomości że macie w szeregach kanalie i nawet otwarcie ich nie krytykujecie.
Jedynie na zakończenie ci powiem, że zachowujesz się niczym proboszcz w parafii w której jest ksiądz - pedofil. Takie, eee tam, to 100tys formacja, jeden czy dwóch się trafiło, o ho ho... Wielkie mi rzeczy.
Niedawno był cyrk z crossowcem, Puzio, który niszczył pola. Poczytaj sobie jak zareagowało środowisko motocyklowe czy ogólnie motosportu. Tutaj argument w stylu "motocyklistów jest wielu, część to idioci" działa, bo jest otwarcie krytykowany.
Koniec tematu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 maja 2020 o 12:17

P konto usunięte
-1 / 1

@rafik54321 pokazujesz że policjanci dobrze wypełniają swoją robotę bo zatrzymują sprawców wykroczeń. Chwała im za to :)

A ile razy jechałeś bez pasów i ci się upiekło? To że raz coś zobaczą nie znaczy że za każdym razem widzą wszystko.

Jeszcze nigdy nie widziałem by policjant był agresywny do spokojnego człowieka. Nigdy. Ani jako f-sz ani jako cywil. NIGDY XD więc przestań bredzić. Bo znam 10 razy więcej policjantów niż Ty. Najprawdopodobniej jesteś jednym z tych co popełniają wykroczenie a później wyjeżdżają z tekstem "weźcie się za prawdziwych przestępców" bo skoro tutaj pałasz takimi tekstami z dupy, to w realu najpewniej jest podobnie.

Policjant powinien podjąć jedną czynność w danej chwili. Kontrolował was więc nie mógł kontrolować skutera. Tyle

Policja łapie przestępstwa i wykroczenia. Nie spotkałem się z tym by policjant był świadkiem przestępstwa i to olał bo on woli wykroczenia. Bredzenie.

Ja nie bronie ludzie którzy źle zrobili. Tylko twierdzę że ocenianie 100 tyś formacji na podstawie jednostek to irracjonalne uogólnienie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
0 / 0

@PsiaPerspektywa Do tej pory na podstawie naszych rozmów uważałem Cie za rozsądnego człowieka ale po wpisach tutaj chyba muszę zweryfikować moją opinie.

"Ja nie bronie ludzie którzy źle zrobili. Tylko twierdzę że ocenianie 100 tyś formacji na podstawie jednostek to irracjonalne uogólnienie. " Pisałeś że znasz 10 razy więcej policjantów niż rafik ale też pewnie zauważyłeś że dużo więcej niż 10 osób dodaje komentarze tego typu więc sądzę też że Ci ludzie razem znają więcej policjantów niż Ty sam.

"no tak, na pewno policjant nic innego nie robi jak tylko patrzy na Twój rower xD " Kiedyś pisałeś że jak jest policja w zasięgu wzroku to można czuć się bezpiecznie a jak widać nic to nie zmienia skoro i tak nie patrzą, swoją drogą jeżeli stali w jednym miejscu przez kilka godzin jak napisał @rafik54321 to ciekawe co robili przez tyle czasu, przecież są strasznie zapracowani.

"Jeszcze nigdy nie widziałem by policjant był agresywny do spokojnego człowieka. Nigdy." Ja widziałem. Zdarzyło mi się wezwać służby (myślałem o karetce ale po telefonie na 112 przyjechała policja) do sąsiada który zasnął na klatce przy flaszce, nie byłem pewny czy nie spadł ze schodów bo tak można było wywnioskować z tego jak leżał a śpieszyłem się na spotkanie więc też nie bardzo mogłem sprawdzić, jak wracałem po godzinie to spotkałem przy nim właśnie bardzo miłych policjantów którzy nieprzytomnego człowieka trzymali za koszulę na plecach, wyglądało jak by nieśli worek kartofli do windy, jak był nie przytomny to raczej nie był agresywny. Z tego co wiem to trafił na izbę wytrzeźwień, tylko nie wiem czemu skoro tylko po pijaku spał na schodach.


"Ludzie mają nas "dość" bo są źle wychowani." To wszystko wyjaśnia, wszyscy ludzie są źle wychowani tylko policjanci są super. Ja raczej podejrzewam że to nie do końca tak jest, może po prostu faktycznie jest wśród was sporo debili a przez to co odwalają to o nich więcej słychać niż o całej reszcie. Chociaż przyznam szczerze że nigdy od znajomych nie słyszałem abym im policjant pomógł a negatywnych historii trochę było.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
-1 / 1

@kibishi "Pisałeś że znasz 10 razy więcej policjantów niż rafik ale też pewnie zauważyłeś że dużo więcej niż 10 osób dodaje komentarze tego typu więc sądzę też że Ci ludzie razem znają więcej policjantów niż Ty sam."

a ja sądzę, że dalej znam o wiele więcej policjantów niż wy wszyscy razem xD Bo spotkałem ich setki jeśli nie tysiące.

Co do roweru. Jest delikatna różnica między tym, że ktoś jest bity, lub atakowany a tym, że ktoś coś robi przy rowerze. Nie byłem na miejscu, nie wiem co się działo, więc nie jestem w stanie jednoznacznie ocenić ich zachowania. Nie wiem czemu tam stali. Może się opiepr*ali, a może czekali na przejazd kibiców, może mieli dyspozycje by tam stać, może to ruch drogowy czekający na cieżarówki jadące pod zakaz. Opcji jest milion i nie sposób jakąś dobrać. Fakt faktem zainteresowali się gościem, który szedł z oponą co znaczy, że nie olewają tematu tylko czysto ludzko mogli nie widzieć. Wybacz, ze jesteśmy ludźmi i popełniamy błędy.
(nie wydaje tu oceny, bo nie mam 100% pewności, mówię o możliwościach)

czyli policja była agresywna bo niosła gościa za ciuchy? No to gratuluję definicji agresji. Jak zaczynałem to czytać myślałem, że mi powiesz, że go kopali na tej klatce lub ze schodów zrzucili. Sam noszę ludzi za ciuchy bo jest dużo mniejsze ryzyko zakażenia się czymkolwiek. Co do tego gdzie go zawieźli, znów jest to rzecz na którą nie umiem ci odpowiedzieć. Możliwe, że na sor go po prostu nie przyjęto. tak czy tak facet spędził noc w ogrzewanym pomieszczeniu, a nie na klatce schodowej. Nie wiesz czy nie był badany przez policję, moze pierwsza dojechała karetka i ona wezwała policje (ratownikom nie chce się taszczyć "zwłok") . Różnie mogło być.

"jest wśród was sporo debili" ja nigdzie, ale to nigdzie nie mówię, że tak nie jest. Sam znam kilku policjantów, którzy moim oczywiście zdaniem nie powinni nimi być i nie zawsze zachowują się tak jakbym ja tego oczekiwał. Ale jak już wspoomniałem jest nas 100 tysięcy. To nie jest możliwe aby każdy był idealny - pomijając, że idealnych ludzi nie ma. Jesteśmy takimi samymi ludźmi jak Ty. Kasjer w biedronce, pielęgniarka w szpitalu. Każdy może mieć gorszy dzień. Nie mieć humoru, mieć własne problemy i nie skakać wokół obywatela. Mnie drażni generalizowanie. Czy jeśli spotkałem kilku strażaków, którzy podpalali trawy / stodoły itd to mam jechać całą służbę od podpalaczy? To są jednostki. Działają na szkodę wizerunkową ale wystarczy odrobina oleju w głowie by sie zorientować, że każdy jest innym człowiekiem.

Zaś co do odpowiedzialności i wychowania naszego społeczeństwa to popieram to co napisałem w 100%. Jesteśmy nauczeni braku odpowiedzialności za swoje życie. Spaliła Ci się chałupa, ale nigdy jej nie ubezpieczałeś bo szkoda hajsu? No cóż... czyj to był wybór? Narobiłeś dzieci i hajsu nie starcza? A to ktoś Cię zmuszał? Świadomie grzałeś przez wioski 120 km/h i straciłeś prawo jazdy? Ja Ci ten gaz naciskałem?

Przykładów można mnożyć. ODPOWIEDZIALNOŚĆ za swoje czyny i konsekwencje.

" negatywnych historii trochę było" ja również od znajomych słyszę negatywne historie. Tylko potem wgłębiam się w temat i 99% przypadków to jest to, że ktoś zrobił wykroczenie i dostał mandat :D

Albo po prostu takie jest prawo. Albo historie aka własnie ta z kornelką. Gdzie nikt z komentujących ( w tym ja) nie ma bladego pojęcia co się stało, a już każdy najchętniej podpaliłby ten komisariat. Ale jakby się (czysto hipotetycznie) okazało, że dziewczyna uciekała bo 20 razy z domu (bardzo częste zjawisko) i za KAŻDYM JEDNYM razem cała policja by jej szukała, to by się ludzi pruli, że policja zamiast szukać ich roweru czy telefonu, to ugania się za gówniarzami.

Kilkanaście minut temu widziałem komentarz, który hejtował policję za NIE DAWANIE MANDATÓW ludziom, którzy nie noszą masecze i nie zachowują odstępów. Z 5 minut potem na innym poście komentarz, że pisowska milicja psiarnia hh tfu zarabia na swoje podwyżki rozdając manadaty za brak maseczek.
Dlatego osobiście mam głęboko w

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 maja 2020 o 15:39

F F18_hornet
0 / 0

@borekpp To są kulsony, które z policją nie mają nic wspólnego. Niestety pandemia pokazała, że nie dorośli do roli jaką pełnią w społeczeństwie. A ta nadgorliwość, którą w tym przypadku wykazali pogrąża ich zupełnie!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F F18_hornet
0 / 0

@PsiaPerspektywa Ty to powinieneś mieć nick pisia perspektywa. Z wiadomych powodów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
-2 / 2

@F18_hornet jak widzisz mam taki nick xD nie powiem jaki ty powinieneś mieć nick bo mi szkoda konta na ban ;) tym bardziej, ze jedyne co umiesz to szczekać bez argumentów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J justnoonee
0 / 0

@PsiaPerspektywa no to jedziemy. Na początek: wiem, że wielu szeregowych ma jeszcze chęć, zapał i żyje ideałami. Ale problem zaczyna się wyżej.
1. Zgłoszenie o najściu (włamaniem ciężko to nazwać, bo nieopatrznie zostawiłem drzwi otwarte). Idę z dwoma świadkami zdarzenia (m.in. dlatego drzwi były otwarte - spodziewałem się kolejnych gości, nie furiata). Podaję komplet danych typa. Po dwóch tygodniach: "umorzenie ze względu na niewykrycie".
2. Napadnięto moją koleżankę, dziewczyna w stresie nawet nie zauważyła, że sprawca ją pokroił nożem. Idziemy na komisariat, pannę zawieźli na szycie - a mi pogrozili 48. Za co? Za słowa "panie dyżurny, tam jest monitoring, chcemy zawnioskować o zabezpieczenie".
3. Koleżanka z pracy trzykrotnie zgłaszała, że sąsiad alkoholik ją i innych sąsiadów szczuje psami - nie podjęto żadnych kroków. W końcu psy ją dopadły i pogryzły - jak się okazało, dyżurny olał temat.
4. Zostałem napadnięty przez czterech wyrostków przechodząc pod komisariatem, przy przejeżdżąjącym radiowozie. Nic mi nie ukradziono, ale po odwiedzinach dyżurnego znowu dostałem ofertę spędzenia 48h na państwowym wikcie
5. Podczas nalotu na akademiki kryminalni zmusili koleżankę do podpisania papieru o przepadku kompa na poczet kary za piractwo. Był to jej pierwszy komputer, nie miał nawet tygodnia - dowody pozyskano dwa tygodnie przed akcją. Dowodami były... nicki z serwera DC (prehistoria, co?). "Śledczy" uznali, że nick to imię i inicjał mieszkańca domu studenckiego. Sprzęt do dzisiaj nie wrócił do właścicieli.
6. Podczas tej kochanej pandemii ojciec znajomego dostał ataku astmy na dworze, więc usiadł na ławeczce na skraju parku i odchylił maskę, żeby móc oddychać. Zaczerpnięty oddech kosztował go 12k. Żeby było lepiej, kwit nakazowy dostarczył dzielnicowy w niedzielę wielkanocną.

Taka ta Twoja formacja jest "kochana i potrzebna" i "bez skazy". Ciągłe przekraczanie uprawnień gdy można i ciągłe olewanie zagrożeń. W dodatku nabrano "społecznie inteligentnych inaczej" - od szeregowca z gazem na Pl. Zamkowym (który tak się rwał do pryskania, że trafił więcej swoich, niż protestujących) po kolejnych rzeczników (obecny podnieca się filmikami z pałowania, poprzedni miał problem ze znajomością oznakowania drogowego).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
0 / 0

@justnoonee A czy ja napisałem gdziekolwiek, że jest kochana i bez skazy ? bo potrzebna jest bez dwóch zdań.
I powtarzam Ci to co powtarzam każdemu tutaj. Skoro przekroczyli uprawnienia to zażalenie do prokuratora, pismo do komendanta i może iść jeszcze pismo do mediów jak nie będzie reakcji. Ja jestem jak najbardziej za tępieniem patologii w policji jak i w każdej innej instytucji. A co do Twoich spraw to nie wiem co się tam działo, więc nie oczekuj, że się do tego jakoś odniosę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F F18_hornet
0 / 0

@PsiaPerspektywa Panie posterunkowy, proszę się nie obrażać jak pięciolatek. To bardzo nieprofesjonalne. Ale nie krępuj się, możesz sobie ulżyć i nazwać mnie, jak tylko sobie życzysz. To zupełnie bez znaczenia:) Dzisiejsza policja niestety straciła bardzo wiele zaufania i szacunku społecznego, który mozolnie budowała. Również mojego. Ktoś kiedyś powiedział, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. I ja się z tym zgadzam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
0 / 0

@F18_hornet Nie schodzę do Twojego poziomu. Bo z tego co widzę po komentarzach, ich jakości, treści i merytoryki to nie mieli byśmy o czym dyskutować. Twoim jedynym argumentem jest prowokacja i ad personam, zero treści. Mi osobiście mocno lata Twoje zdanie i większości ludzi. Ja mam robić swoją robotę, a nie martwić się o pijar. A społeczeństwo zawsze jest niezadowolone. Jedni się denerwują, że ludzie nie dostają mandatów za maseczki, inni że dostają. I obie strony jeżdżą po policji. Dlatego mi lata opinia i po prostu robię swoją robotę. Inna sprawa, że ja osobiście nigdy od zwykłych ludzi nie odczułem braku szacunku. ;]
"nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. I ja się z tym zgadzam."
I ja też. Ale anarchia i całkowite olanie prawa też nie jest rozwiązaniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F F18_hornet
0 / 0

@PsiaPerspektywa Panie posterunkowy, nie wiem, czy wiesz, ale to, że lata ci opinia ludzi, nawet takich malkontentów jak ja to brak profesjonalizmu. Przypomnę, że służby mundurowe mają służyć ludziom, nie władzy. Przypomnę może pierwszy artykuł ustawy o policji (świadomie z małej litery) - Tworzy się Policję jako umundurowaną i uzbrojoną formację służącą społeczeństwu i przeznaczoną do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego.
Warto czasem jak widać poczytać akty normatywne:) Bez odbioru!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
0 / 0

@F18_hornet Służba ludziom nie oznacza przejmowaniem się tym co oni o Tobie mówią i myślą, bo jak już wspomniałem ludzie postrzegają "służbę" jako wypełnianie swoich zachcianek. Aka jedni sobie życzą by dawać mandaty tym, którzy nie noszą maseczek, a inni żeby nie dawać mandatów za maseczki. I jak tu służyć obu? Dlatego policja jest od przestrzegania przepisów prawa, które regulują współżycie w społeczeństwie, co też masz napisane w cytowanym przez Ciebie artykule " ... i przeznaczoną do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F F18_hornet
0 / 0

@PsiaPerspektywa Służba to służba i można ją pełnić z poszanowanie godności człowieka. A można, jak dzisiejsza milicja, z lekceważeniem praw człowieka i obywatela. Tak na marginesie, wywożenie demonstrantów do komend poza granicą Warszawy jest żywcem wzięte z milicyjnej praktyki w okresie stanu wojennego. To nieuzasadniona represja wobec pokojowych manifestantów. Jak również nadużywanie siły wobec nich, co widać na licznych materiałach filmowych. I jakoś przełożeni tych funkcjonariuszy nie wyciągają wobec nich konsekwencji. Ciekawe, dlaczego:)
Zakończyłam dyskusję z tobą, posterunkowy. Nie masz żadnych argumentów na obronę postępowania policji w ostatnich pięciu latach.
Bez odbioru.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
0 / 0

@F18_hornet Milicji nie ma od 20 lat szanowny obywatelu.

"Tak na marginesie, wywożenie demonstrantów do komend poza granicą Warszawy jest żywcem wzięte z milicyjnej praktyki w okresie stanu wojennego." Demonstrantów rozwozi się po komednach w celu przedstawienia zarzutów lub zrobienia innych czynności, ustalenia tożsamości itp.. W jednej komendzie nie ma na to sił i środków.

"represja wobec pokojowych manifestantów." POKOJOWYCH xD a to dobre. Obejrz sobie filmiki z użycia gazu. Jak Ci pokojowi manifestanci szturmowali kordon policji

I jakich manifestantów? ZGROMADZENIA są czasowo ZAKAZANE. Małpa by zrozumiała... xD

"I jakoś przełożeni tych funkcjonariuszy nie wyciągają wobec nich konsekwencji" bo wszystko się dzieje w granicach prawa - ustawa o śpb i broni palnej. Dlatego ;)

"Nie masz żadnych argumentów" Podaje Ci je nieustannie. Natomiast ty od razu zmieniasz temat i przeskakujesz między wątkami, bo nie umiesz się do powyższych argumentów odnieść. Cytuje Twoją wypowiedź i odnoszę się swoją. Argumentami.

Primo. Mam inny stopień. I po stopniu zwraca sie do policjanta gdy ten wykonuje czynności xD a ja poświęcam Ci swój prywatny czas
Secundo. Bez odbioru to oksymoron... xD I zaiste zabawne jest jak go używasz

"w ostatnich pięciu latach".. to wiele wyjaśnia xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 maja 2020 o 12:17

Z zyo
+2 / 2

Wielka tragedia.niestety nie miała właściwego nazwiska i znajomości

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wans
+2 / 2

@zyo ja do dziś się zastanawiam kim była ta Ewa Tylman z Poznania że policja tak zaciekle i tyle czasu jej szukała, tutaj widać już nie była to ważna osoba aby Policja potraktowała sprawę jak nalezy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
-3 / 3

I przypadkiem akurat pod tym demotem brak komentarzy kundla @PsiaPerspektywa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
-1 / 1

@Banasik Nie znam, za to YouCantSaveMe i owszem, ten to dopiero niereformowalny przypadek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
-3 / 5

@Banasik Odpisałbym Ci na równi z Twoim poziomem inteligencji, ale jak to mówią z idiotą się nie szarp, bo pokona Cię doświadczeniem ;)

A co do demota to co ja mam tu napisać? Jedno wielkie gówno wiadomo. Przekaz jednej strony, która zapewne wie tyle samo o prawie co i Ty.

Na podjęcie poszukiwań i ich intensywność ma bardzo wiele czynników. Jeśli jest realne zagrożenie życia (czyli ktoś np. ucieka PO RAZ PIERWSZY i z racji wieku lub stanu zdrowia jest niezdolny do samodzielnej egzystencji, lub deklaruje chęć odebrania sobie życia) to szukają go setki policjantów. Latają śmigła, ściągane są graniczne powiaty jeśli jest taka potrzeba. 3 razy w tym miesiącu na wolnym dniu jeździłem szukać ludzi. Kto może to na pokład.

Dlatego nie wierzę w narrację, że NIC nie zrobili a było realne zagrożenie życia. Równie dobrze mogło być tak, że panna sobie uciekała co jakiś czas. Ale jak wspomniałem NIE WIEM. Dlatego nie mam do czego się odnieść i na podstawie czego wypowiedzieć, a ja w przeciwieństwie do Ciebie nie kłape dziobem nadaremno.

@wojekwiesiek miło mi poznać ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+2 / 2

@PsiaPerspektywa . Wątek mandatów dla żałobników "sprytnie" pominąłeś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
-3 / 3

@Banasik Dostali za organizowanie jakichś akcji "antyprzemocowych" o ile mi wiadomo, a nie za uczestnictwo w pogrzebie. Tragedia tragedią, ale to nie jest czas na organizowanie "akcji".

Poza tym nie ja dawałem te mandaty, nie byłem na miejscu, więc ciężko mi ocenić cokolwiek. A z przekazu mediów ciężko jest wywnioskować wiarygodną informację :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dejmien86
0 / 4

Ludzie przestańcie wciąż pisać "policja".
Przecież to milicja jest.
Nauczcie się wreszcie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Qrvishon
+1 / 3

Policja policji nierówna. Kiedyś jak zostałem oszukany przez internet policja od razu podjęła działania i po tygodniu miałem zwrot pieniędzy. Poszedłem do innej komendy bo zmieniłem adres i rejon, a tak policja w podobnej sprawie nie zrobiła nic, a sprawa zajęli się po miesiącu (wiem bo dzwonili uzupełnić akta) i mimo iż dostali nr telefonu, nr konta i login oszusta(po którym można namierzyc IP) i doszli do tego że sprawcy nie mogą namierzyc i umarzają. W pierwszym przypadku było wykroczenie(2011) w drugim przestępstwo (2019). Albo jest coraz gorzej, albo zwyczajnie jedni są nieudolni, nie chce im się, nie mają finansowania, ale nie daje do nadziejei że coś się zmieni na lepsze19

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A A_3000
+1 / 1

proszę powiedzcie że to żart

Odpowiedz Komentuj obrazkiem