Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
742 754
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
J jeszczeNieZajety
+28 / 40

Według dzisiejszych standardów poprawności politycznej na samym dnie drabinmy społecznej, tak nisko, że już niżej się nie da, takie "zero absolutne" znajduje się biały mężczyzna, heteroseksualny i pracujący. KAŻDY jest lepszy od niego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kerog
+2 / 2

Zapomniałeś o samotnie wychowującym dzieci wdowcu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PitaaP
+1 / 1

On jest 0.1mm wyżej z tego co znam świat

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sobrius
+10 / 12

jeszczeNieZajety.smutno przyznać ale masz zupełną rację!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
+4 / 18

Na szczęście, wspomniane "poszliśMY" nie dotyczy Polski, kraju, gdzie poprawność polityczna N I E odebrała ludziom zdrowy rozsądek. Ale USA są stracone, zachód podobnie, normalność zaczyna się na Odrze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R restauracja_wietnam
+1 / 3

@wojekwiesiek "normalność zaczyna się na Odrze" - znowu zapomniałeś wziąć swoje psychotropy z rana Wiesiu czy jak?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wojekwiesiek
-1 / 1

@restauracja_wietnam Oceniasz innych własna miarą? Przyjęte.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R restauracja_wietnam
0 / 0

@wojekwiesiek Oj Wiesiu Wiesiu znowu tracisz kontakt z rzeczywistością. Zażyj swoje leki, tak jak mówił pan doktor.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z konto usunięte
+10 / 14

Drogi autorze :) Głupota i zidiocenie zawsze były ponad różnicami gatunkowymi. Dziś po prostu nie ma już drapieżników, które eliminowałoby słabe, wadliwe i uszkodzone DNA z obiegu. Efektem tego jest rozwój takich "upośledzeń społecznych" jakie aktualnie obserwujemy. W standardowych warunkach odpowiednia pula kretynów zostałaby przez coś zjedzona i byłby porządek. Tymczasem mają możliwość — niczym niezagrożeni — łazić, gdzie popadnie i roznosić takie zarazy jak socjalizm, neomarksizm, neokomunizm i inne wypaczenia.

Serdecznie pozdrawiam :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+3 / 5

@Zapity_wsiok
Nie jest tak tragicznie, Tylko wśród kretynów trzeba rozpropagować antyszczepionkowstwo oraz leczenie się wyłącznie u szamanów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+5 / 9

@Zapity_wsiok zgadzam sie calkowicie, kiedys nawet cos podobnego napisalem:
Nasza cywilizacja niestety rozwinela sie za bardzo. Kiedys jak ktos byl tak glupi to go po prostu jakis nawet uposledzony drapieznik zlapal i bylo po temacie. Teraz sie takich sponsoruje, placi za ich rozmnazanie a oni twierdza, ze jeszcze im sie nalezy wiecejwspieranie jednostek wlabszych powoduje, ze te jednostki zaczynaja pasozytowac na innych i prowadzi to ostatecznie do efektu w ktorym najslabsi ciagna ile sie tylko da i mnoza sie jak kroliki, ale konsekwencje i odpowiedzialnosc za to ponosza inni. Problem jest taki ze w momencie gdy odpadly naturalne zagrozenia to promowani nie sa najbardziej inteligetni/najsprytniejsi/najsilniejsi/najszybsi/najsilniejszy a ci, ktorzy najlepiej sie mnoza. A kto sie najlepiej mnozy?Ci co zyja z socjalu. Teraz pomysl jaki bedzie efekt dla spoleczenstwa gdy tacy idioci zdobeda wiekszosc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Samand
0 / 0

Od zawsze spoleczeństwa się dzielą na tych co chcą i tych co nie chcą. Nawet znajdziesz przykłady w starożytnej literaturze. Oczekujesz czegoś niemożliwego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hokek
0 / 2

@Xar już dawno zdobyli... przecież mamy rządy po-pisu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
+2 / 12

Każdy może założyć taką akcję jaką chce. Twórcy BlackLiveMatter zwracają uwagę akurat na wszelkie niesprawiedliwości których ofiarą padają afroamerykanie, ale ogólnie dyskryminacja ze względu na kolor skóry czy pochodzenie nie powinna mieć miejsca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zgredolec
+3 / 3

@Goretex Chyba właśnie autor zwraca uwagę właśnie na fakt, że nie każdy może zrobić akcję jaką chce i coś w tym jest. Również uważam że akcja "white lives matter" byłaby uznana za niestosowną i rasistowską. Nawet napisanie "all lives matter" jest postrzegane jako... rasistowskie. Poprawność polityczna niestety często jest doprowadzana do absurdu i myślę że dostrzeżenie tego nie znaczy wcale że się jest rasistą :-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar klient_na_szpan
-2 / 4

Popatrzcie na liczby. Na przykład Chicago: 13% ludności to czarni, jednocześnie stanowili oni 33% hospitalizowanych z powodu COVID 19 i stanowili 86% ofiar śmiertelnych COVID 19. I to wygląda podobnie w całych USA. Ja się wqrvieniu nie dziwię. Jeszcze poczytajcie o Amy Cooper.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P PrawdziwieTrue
+3 / 5

@klient_na_szpan no i co z tego? Na anemie sierpowatą też chorują częściej czarni. Genetyka jest rasistowska? Mężczyźni giną częściej na COVID-19. Jest seksistowska? Na COVID-19 giną głównie starcy. Jest .....? Może zamiast mówić o zmowie mającej na celu zabijanie czarnych, spojrzysz na inne możliwe przyczyny?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zaymoon
-2 / 10

Pewnie dlatego że w USA w ujęciu systemowym biali występowali głównie jako ciemiężyciele wobec innych, nigdy jako ofiary, czarni odwrotnie. Dlatego akcja "white life matters" w USA to jakiś debilizm bez żądnych podstaw.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 6

@zaymoon tylko nie ma zadnej zorganizowanej grupy ktora by systemowo ciemiezyla czarnych. To, ze ktos jest biedniejszy,gorzej wyksztalcony etc.sprowadza sie do tego, ze w zyciu ma gorzej. Ale to wynika z konsekwencji tego, najczesciej, jak byli ustawieni jego rodzice. Nie mozna zabierac komus kto sie dorobil tylko dlatego, ze ktos inny mial gorzej bo jego rodzice byli/gwalcili/siedzieli w wiezieniu. A ze statystycznie jednak gorzej wyksztalceni sa czarnoskorzy i slabiej zarabiaja, to sa tego efekty w takim a nie innym aspekcie. Ale to sa po prostu konsekwencje, a nie celowe, systemowe dzialanie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wotwob
-1 / 3

@Xar no właśnie problem w tym, że jest pewna zorganizowana grupa, która systemowo traktuje ludzi inaczej zależnie od koloru skóry i jest to wymiar sprawiedliwości. Statystyki pokazują, że czarni średnio dostają wyższe wyroki niż biali za te same przestępstwa. Historie o tym, że ktoś niewinny został "omyłkowo" kropnięty przez policję w większości przypadków dotyczą czarnoskórych ofiar.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ArdenKel
+2 / 4

@Xar Nie ma zorganizowanej grupy. Jest za to wielu, którzy trzymając wszystkie karty w ręku, figury wolą rozdawać sobie podobnym, zostawiając "innym" blotki. Nawet niekoniecznie świadomie. I przywiązują mniej uwagi do dobrego stanu "innych". I wolą "innych" oskarżać wszelkie niepowodzenia, bo przecież nie "swoich".
A teraz z rozumowaniem ""Ich stan społeczny jest konsekwencją stanu stołecznego rodziców" cofnij się iteracyjnie parę pokoleń i zobacz, że ta nierównowaga społeczna siedzi w przeszłej przewadze siły.
Uprzedzając przykłady - mówimy oczywiście o trendach i tendencjach społeccznych, nie o jednostkach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+5 / 7

Dla Polaków rasizm jest tematem abstrakcyjnym. Dla społeczeństwa, któr e w czasach kolonialnych nie istniało, które nie uczestniczyło w tym co działo się w Afryce, Ameryce Południowej i Północnej, w segregacji rasowej, poniewieraniu ludźmi, ich poniżaniu ze względu na kolor skóry, traktowaniu jak zwierzęta, a może i gorzej, może to być niezrozumiałemu. USA są specyficznym rajem. Segregacja była tam zniesiona dopiero w latach 60 XX wieku, czyli całkiem niedawno. Pokolenie, które to pamięta ten moment jeszcze żyje. A co za tym idzie może przywołać leki i obawy tamtych czasów. Oczywiście należy potępić pobicia przez policję jak i złodziejstwo ludzi. W USA są jednak ogromne rachunki krzywd, które do dziś nie zostały naprawione. I saczy się to jak ropa z rany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zgredolec
+1 / 1

@dncx Zgadzam się (chociaż akurat istnieliśmy jako społeczeństwo, ale mieliśmy inne problemy i bycie państwem kolonialnym nam nie groziło LOL) Myślę że sytuacji USA i naszej nie sposób porównać. Kiedyś w sytuacji z Amerykaninem czułam się przez niego mega protekcjonalnie i nieprzyjemnie potraktowana jako kobieta - kulturowo w Polsce takie rzeczy się raczej nie zdarzają, nie dlatego że jesteśmy jakoś mega kulturalni, ale troszkę inaczej postrzegamy wszystko. Byłam w sumie bardzo zdziwiona, ale uzmysłowiłam sobie że różnice kulturowe są ogromne on nawet nie przypuszczał że coś zrobił nie tak :-) Pewnie myślał że zrobił mi jakąś przyjemność tak się do mnie odzywając, a ja się tylko zastanawiałam czy się obrazić i usadzić go czy udawać że nie zrozumiałam. Tak więc zderzenie kultur w prostej sytuacji scenka "w sklepie". Po pierwszym zdaniu strzał w mordę :-) Kurtyna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Odoaker
+5 / 5

Mówienie, że "czarne życie się liczy" jest z zasady rasistowskie, ponieważ rozróżnia ludzi ze względu na kolor skóry.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A antydemagog
+4 / 4

All life matters.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albiorix
+1 / 3

Dla ułatwienia przedstawiam cały argument z obu stron w wypadku kiedy obie strony są w miarę sensownymi osobami próbującymi się porozumieć a ściągały dyskusję w stronę przepychanek.

"Black lives matter!"

"All lives matter!"

"Hej, oczywiście że każde życie się liczy ale to czarni są aktualnie prześladowani, zamykani w więzieniach, biedni itd. Kiedy płoną lasy w Amazonii to je gasimy a nie mówimy że wszystkie lasy się liczą."

"Hej, ale ja jestem biały, W USA i biedny jak cholera!", "Hej, ale my tu biali w Polsce / Rosji/ Albanii mamy bardziej przerąbane a gdybyśmy byli w Ameryce to byśmy byli biedniejsi i mniej uprzywilejowani niż czarni, ale nie jesteśmy w Ameryce bo nie mamy nawet wiz!"

"Ale przecież mówimy o Ameryce!"

"Ale lewica w Internecie zachowuje się jakby cały świat wyglądał dokładnie jak USA i każdy biały i czarny od Rumunii do Zimbabwe magicznie znajdował się w tej samej sytuacji co biali i czarni w Ameryce!"

"Ale rasizm jest na całym świecie, np w RPA, Japonii i UK!"

"Ale wszędzie konflikty etniczne i kulturowe mają różną historię, strukturę i układ sił. Amerykańskie hasła w ogóle nie opisują naszej sytuacji".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Plaskaflaszka
+1 / 1

@Albiorix Ale ten, aktualnie to trochę wina czarnych, że są biedni i zamykani w więzieniach. Jakby nie zamykano przestępców tylko dlatego, że są czarni, to co by to o policji świadczyło?

Z tego co wiem, u czarnych utworzyła się społeczność taka, jak u nas ,,madki". Chyba czarne kobiety, wychowujące samotnie dziecko, dostaje jakieś zasiłki. Tak samo jak u nas, nie jest to wcale jednoznaczne, że wszyscy tak robią, jednak jakiś to powód jest. Wracając, samotna matka, która ma parę dzieci, do tego by jeszcze mieszkała w uboższej dzielnicy... trudno by dziecko nie dorastało w szemranym towarzystwie. A potem wychodzą takie tabelki, jak linki poniżej (nie wiem czy są 100% prawdziwe, jednak innych tabelek na ten temat nie znalazłam).
W jednej z tabelek co prawda więcej czarnych mężczyzn ginie (o 4% więcej niż białych), ale ogółem, licząc i kobiety i mężczyzn, to ginie zamordowanych tylko o 1% więcej, więc mimo wszystko nie ma AŻ TAK wielkiej różnicy, patrząc na ogół. Ale biorąc pod uwagę, że czarnych jest mniej, no to różnica jest dosyć spora. Sama nie wiem. Jeszcze nie kontrolowałam tego z innymi tabelkami (no bo wiadomo, nie biją się tylko biali-czarni, ale czarni-czarnych i biali-białych też), ale w ostatnim źródle jest pokazane coś tego typu

USA samo sobie wyhodowało pokolenia osób, którym się należy, więc teraz te pokolenia wyszły na ulicę i biorą co chcą, bo mogą. Jest to smutne, ale mimo wszystko sami pracują na swoją opinię. Tolerancja tolerancją, jednak nikt nie chciałby mieć zbyt wielkiego kontaktu z osobom, która dokonuje przestępstw, jak ta osoba, od której się to wszystko zaczęło.
Nie wiem jak tam jest z rasizmem. Wczoraj widziałam artykuł o dwóch lesbijkach, które adoptowały parę czarnych dzieci tylko po to, by się nad nimi znęcać, bo są czarne. I to jest chore. Jednak tak samo jak z madkami u nas, czy tak naprawdę jest tam na co dzień? Prawa w teorii mają takie same jak reszta społeczeństwa, inaczej Obama nigdy nie stałby się prezydentem. BlackLivesMatter to może fajne hasło, gdyby ludzie byli tam ogarnięci. A że jedyne co tam się dzieje, to rozpierducha bez patrzenia na to, jakiego koloru jest kto, to niestety All Lives Matter mimo wszystko ma więcej sensu, każdy inny kolor skóry ma tam aktualnie przekichane. A, no i z osób z którymi gadałam poza demotywatorami wychodzi na to, że większość osób z BlackLivesMatter to straszni rasiści, ponieważ zamiast jakkolwiek porozmawiać, to od razu z krzykiem, że jestem na pewno biała i nic nie ogarniam, więc jestem rasistą i powinnam ogółem zniknąć XD

Tak czy inaczej, to moje zdanie z tego, co się póki co dowiedziałam. Jak podałam wcześniej, linki do tabelek z przestępczością i ten, skąd wiem o ekonomii w USA:

https://pl.qwe.wiki/wiki/Crime_in_the_United_States
https://www.hoplofobia.info/kto-zabija-w-ameryce-1/
https://www.hoplofobia.info/przestepczosc-w-nowym-jorku-i-przyczyny-jej-spadku-w-latach-1993-2013/
https://medianarodowe.com/usa-czarnoskorzy-sprawcami-90-proc-przestepstw-na-tle-rasowym/
https://en.wikipedia.org/wiki/Race_and_crime_in_the_United_States
https://www.bjs.gov/content/pub/pdf/VIOCRM.PDF
https://www.hks.harvard.edu/sites/default/files/centers/wiener/programs/pcj/files/PoliceandPublicDiscourseBlackonBlackViolence.pdf

https://www.youtube.com/watch?v=am_pK5T2Dwo

Jeśli by ktoś miał jakieś źródła, podające inne dane, to chętnie poczytam. Nie jestem dobra w znajdowaniu artykułów XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S spioszeq
+4 / 4

Matters nie matters, ale to co się odwala w miastach w USA nie uzasadnia żadna fala oburzenia. Cierpi duża część społeczeństwa i to nie ma znaczenia jakiego koloru skóry, bo np. Azjaci wręcz błagają o pomoc w ratowaniu ich majątków w Nowym Yorku. Dobrze, że chociaż zachód się sam obroni przed plądrującymi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Yeremik
+4 / 4

Chodzą i krzyczą jaka to czarna rasa jest biedna i poniżana a biali łączą się z nimi w bólu bo zginął jakiś czarny przestępca. Na świecie giną w wojnach wszystkie kolory ras i siedzą cicho te białe c.ipki. w sumie jeden czarny diler więcej znaczy niż kilkoro dzieci

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tlmundi
0 / 0

Czekam na haslo Chinczykow

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+2 / 2

@tlmundi . Chińczycy nie mają czasu na hasła, są zajęci pracą, rozwojem i bogaceniem się. Za chwilę kupią sobie to całe USA i pogonią i białych, i czarnych i tęczowych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
+2 / 4

Musisz pytać czy to dobry kierunek? Black Lifes Matter jest siostrzaną organizacją Antify. Kontrolują ją ci sami plujący jadem szaleńcy z żądzą mordu w oczach. Walka z rasizmem jest tu tylko pretekstem. Prawdziwym celem obu organizacji jest likwidacja kapitalizmu i wprowadzenie w jego miejsce "ustroju sprawiedliwości społecznej". Niestety Amerykanie słabo znają historię świata, dlatego większość z nich nie łapie, że to hasło już kiedyś było na sztandarach. Zresztą zarówno Antifa, jak i Black Lifes Matter garściami czerpie z Lenina, tylko że durnie, którzy się do nich zgłaszają, nie mają o tym pojęcia, bo aby to wiedzieć trzeba najpierw trochę poczytać. Cel, dobór metod, rewolucyjna demagogia - wszystko zaczerpnięte z Leninizmu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Rithven
+1 / 1

bo "oni" pierdzielą, że teraz zajmują się czarnym kolorem i każda wzmianka o innych kolorach zaburza im tą walkę a więc jeżeli im przeszkadzasz to znaczy żeś rasista (bo to umyślnie robisz przecież). Ot - rozumowanie lewaków z pupy. Nadal nie mogę pozbyć się obrazów białych całujących glany czarnych. Co za upadek godności ludzkiej. Dlaczego by podbić godność jednych trzeba zniszczyć innych?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar offset
0 / 0

"Black lifes matter" / "white lifes matter"?

Są rzeczy, o których trzeba przypominać i rzeczy oczywiste :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar klient_na_szpan
0 / 0

Ja nie piszę o żadnej zmowie, tylko przytaczam oficjalne dane. A to, że z trzech zestawionych ze sobą wskaźników nie jesteś w stanie wyciągnąć logicznych wniosków, to nie mój problem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+1 / 1

@Xar Pozwól, że zapytam, ale gdzie masz akcje black life matters? Akcja nosi nazwe "black LIVES matter" co nawet masz napisane na cholernym obrazku do demota który wstawiłeś. Weź to popraw.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B baniapfdq
0 / 0

Już "All Lives Matters" gotuje tym debilom zwoje mózgowe. "White Lives Matters" by spowodowało im dosłowne wyłączenie organizmów, ból dupy i oburzenie byłoby tak wielkie, że granica zostałaby przekroczona, a ci durne by po prostu skończyli jak warzywka. Ich mózgi by tego nie zniosły ( o ile można o nich powiedzieć, że mają mózgi).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar miksus
0 / 0

Przecież za napisanie All Life Matter ludzie są szkalowani, hejtowani, nawet z pracy ich wyrzucają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem