Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
0:02

Głosowanie w wyborach w Polsce

www.demotywatory.pl
+
277 295
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K kibishi
-2 / 6

Nadal lepiej próbować niż się poddać. Jak się poddasz to zawsze jesteś przegranym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Goretex
-3 / 5

@kibishi ten gość w połowie właśnie się poddał i przestał elastycznie reagować na sytuację.. także jak dla mnie udana alegoria tych co się poddali i nie poszli głosować

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar patriotaLokalny
0 / 2

To tak wygląda demokracja w Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nielubiepisu
-2 / 2

i ? ktoś będzie rządził ,zostawisz tego kto ma bardziej zmobilizowany elektorat ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maksiking9
-1 / 7

No jak głosujecie na PiS/PO/SLD/PSL/.N to się nie dziwcie. Głosując na Konfederację przynajmniej skoczylibyście w bok, nie wiedząc czy traficie na błoto czy trawę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+1 / 3

@maksiking9 Może to i skok w bok, ale z lewej masz ekskrementy, a z prawej kał. czy ja wiem co lepsze?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maksiking9
+1 / 3

@dncx Ktoś z Konfy kiedyś rządził? Nie. Więc skąd to wiesz? Rzucając takie teksty jedynie realizujesz propagandę betonu nieskruszonego od 30 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+1 / 3

@maksiking9 Beton jest nieskruszony bo ludzie tego nie chcą. Przypominam. Na obecny układ władzy głosowało 8 mln wyborców, czyli 40% tych, którzy poslzi. Reszta zagłosowała na opozycję, albo nie poszła w ogóle wychodząc z założenia, że nie ma znaczenia kto będzie. Dla nich nic się nie zmieni. Skoro nie zagłosowali na Konfederację, mieli także jakiś ważny powód. A tych powodów kilka by się znalazło. Ekstremizm socjalny, ekstremizm społeczny, ekstremizm moralny i etyczny. Ludzie przełkną nawet narodowych socjalistów z PIS bo przy Konfederacji są jak dzieci w piaskownicy. Rozwalają państwo, ale ludzi (na razie) nie ruszają.. O ile w kwestiach gospodarczych można się z wieloma elementami zgodzić, o tyle nie do przełknięcia są kwestie moralne, etyczne, zbytni ekshibicjonizm religijny. Polska nie jest już zagłębiem katolicyzmu, jak to było jeszcze za PRL. Dziś społeczeństwo jest świeckie i o ile PIS jeszcze to rozumie (słynna sprawa aborcji), o tyle Konfederacja przejść obok tego nie chce lub nie potrafi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 czerwca 2020 o 15:38

avatar maksiking9
-2 / 2

@dncx Bo ludzie to bezmyślna hołota. Co jakiś czas są robione badania, które pokazują, że duża część z nich nie ma pojęcia, że płacą jakieś podatki albo myślą, że rząd ma swoje pieniądze, które im daje.

Co do ekstremizmu obyczajowego, to po 1. Konfa sama jest podzielona w tych kwestiach i dogadują się jedynie gospodarczo, więc nie przegłosowaliby jakichś dziwnych rzeczy, a po 2. samo to ugrupowanie ma głównie na celu rozbicie betonu i nauczenie ludzi, że mogą wymienić władzę, która im się nie podoba na zupełnie nową, więc nie przegłosują dziwnych rzeczy, po których wylecą z sejmu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 czerwca 2020 o 15:59

P Pasqdnik82
+1 / 1

@maksiking9 więc po co o tym mówią, skoro nie zamierzają tego czy innego przegłosować? Więc jest to w ich programie, czy nie jest?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maksiking9
-1 / 1

@Pasqdnik82 Konfederacja to koalicja 3 ugrupowań, więc nie można ich oceniać w ten sposób, bo coś może być w programie Brauma, ale u Korwina i Narodowców już nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+1 / 1

@maksiking9 więc nie mają wspólnego programu a każdy ma swój... cóż, raczej wiadomo, że Konfederacja przy najbliższych wyborach... zdobędzie większość w sejmie juz nie mówiąc o samodzielnej większości... Ale nie widzę ich w koalicji..... z nikim obecnie istniejących partii z najwyższym poparciem społecznym... z lewicą ich nie widzę w ogóle... co chyba oczywiste.. z narodowymi socjalistami też nie.. ze "środkowymi" też nie bo tam za duża różnorodoność... od tych lewicujących do tych prawicujących...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maksiking9
0 / 0

@Pasqdnik82 Wspólny program mają w kwestiach gospodarczych, bo w tej dziedzinie rządzi matematyka i logika, a nie ideologia.
Spójrz na skład sejmu, poza Kukizem Konfederacja nawet nie ma czego szukać do koalicji, bo wszyscy po kolei są socjalistami z mocnym nastawieniem na lewo, nawet kreujący się na centrum PO i N.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
0 / 0

@maksiking9 pamiętaj że w logice istnieją również paradoksy logiczne :) e gospodarce matematyka.. no i owszem... ale tylko w założeniach i przewidywaniach... no chyba że oni znają przyszłość i zakłądając budżet na rok np 2021... dokłądnie wiedzą jakie będą mieli wpływy z VAT, PIT czy akcyzy....a chyba nie ma na świecie matematyka czy superkomputera.... który byłby w stanie to wyliczyć nie wiedząc ile ludzie wydadzą, zarobią, przejadą km czy wypiją alkoholu... stąd można tylko szacować budżet... na podstawie danych z lat wczesniejszych i wprowadzać zmienne np wzrotu/spadku popytu, cen i mnóstwa innych rzeczy... i nigdy nie będzie tak że wynik rzeczywisty będzie dokładnie taki jak został założony...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 czerwca 2020 o 17:30

avatar maksiking9
0 / 0

@Pasqdnik82 To oczywiste. Prywatne firmy też nie przewidzą wszystkiego, ale i tak są algorytmy, które z dużą dokładnością liczą większość rzeczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 czerwca 2020 o 17:38