Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
365 371
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P Paszkwilant
+15 / 17

Dajcie mu spokój, Robert po prostu zawsze woli być z tyłu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Tuminure
-1 / 5

To, że obywatele danego miasta widzą kogoś jako prezydenta miasta, nie oznacza, że widzą go też jako prezydenta kraju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar GarryBary
+2 / 4

To raczej tak nie działa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+6 / 6

@Tuminure
jezeli ktos byl dobrym prezydentem miasta, to cieszylby sie tam poparciem w wyborach prezydenckich
moze nie wygralby ich ale by mial w miare wysokie poparcie i uznanie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N NothingMore_
-2 / 2

Weźcie pod uwagę, że trochę czasu minęło od czasu bycia prezydentem Słupska do momentu startu w wyborach prezydenckich. Ponadto można kogoś uważać za dobrego prezydenta miasta, ale nie najlepszego prezydenta kraju. Może trochę wyobraźni? Z tego co czytałem, jego prezydentura była naprawdę ok, czy w Waszych miastach próbuje się wcielać jakiekolwiek zielone strategie? Pozbywa się samochodów służbowych i zmniejsza dług? Jeżeli tak, to super, jeśli nie, spoko, nie tylko u Was tak się dzieje. Pamiętacie jego akcje z mandatem, która nie każdemu się mogła spodobać? Może komuś nie pasuje Wiosna?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
-1 / 1

Jest to zjawisko znane od dawna i już dawno opisane. Polega ono na tym, że polityka (bądź urzędnika) zawsze gorzej oceniają ci, którzy go znają z własnego podwórka. I nie ma to nic wspólnego z jego rzeczywistymi cechami czy dokonaniami. Tak po prostu działa ludzka psychika - pamięć o błędach i rzeczach złych jest trwalsza niż o sukcesach i rzeczach dobrych. Trwalsza jest również pamięć o tym, co człowieka bezpośrednio dotyczy, niż o rzeczach które dzieją się gdzieś daleko. Dlatego najsilniej pamiętamy błędy tych, których mieliśmy u siebie. Mamy mniejszą skłonność do pamiętania jego sukcesów, podobnie jak błędów ludzi, których znamy tylko z telewizji. Z tych samych powodów przywódcy krajów są lepiej oceniani w innych krajach, burmistrze miast w innych miastach i tak dalej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vonzgred
0 / 0

Do 2017 miałby mój głos w wyborach prezydenckich, bo jako prezydent Słupska po prostu zajmował się tym co było dla mieszkańców ważne lub pożyteczne. Miałem nadzieję, że będzie startował na prezydenta kraju z programem dającym się opisać w skrócie jako "ja wiem, że Tupolew, Bóg, Honor, Ojczyzna z jednej, z drugiej LGBT, los migrantów i walka o podstawowe prawa człowieka, i to wszystko jest ważne - ale najpierw zajmijmy się służbą zdrowia, ubezpieczeniami społecznymi, bezpieczeństwem energetycznym, załataniem dziury budżetowej - bo to dotyczy nas wszystkich, co dzień". Program Wiosny mnie potwornie rozczarował - był bardziej lewicowy niż SLD, które to stronnictwo na takim programie straciło nie tylko władzę, ale całkiem miejsce w parlamencie i najwyrażniej nikt się na tym nic nie nauczył. Złamanie deklaracji o nie przyjęciu mandatu europosła - której nikt od niego nie wymagał i składanie tak jednoznacznej opinii w ogóle przedstawia go jako bardzo kiepskiego polityka i dyplomatę - pogrążyło go także jako człowieka.
Zważywszy na to, że szeroko rozumiana grupa LGBTQA to blisko 10% elektoratu, to jasno widać, że oni również woleliby dobrą opiekę zdrowotną i solidną emeryturę od wymachiwania tęczową flagą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Albijon
-1 / 1

W Słupsku był może mało popularny bo przejął nieźle zadlużone miasto a zostawił na dużym plusie. Musiał więc wprowadzić jakiś system oszczędności a tego nikt nie lubi. Tyle że o tym nikt nie pamięta. Tak samo traktowano Balcerowicza a to głównie dzięki niemu wyszliśmy na prostą. A przecież pamiętam jak po upadku komuny było ciężko gdy nie mieliśmy Europie nic do zaoferowania bo nastawieni byliśmy wtedy na przemysł cięzki a technologia była zbyt archaiczna jak na standardy europejskie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X Xyf
0 / 0

Biedroń całą swoją karierę polityczną zrobił na byciu homo. A to ma limity jak daleko może zaprowadzić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem