Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
274 313
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
+16 / 16

Ależ przecież ten proces "spływania wody" jest bardzo powolny ale już trwa, w końcu na południowej półkuli jest więcej wody niż na północnej!
Argument kaleka, przeciw argumentowi kalece XD haha

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taktyczny
+6 / 10

Ziemia jest w kosmosie a w kosmosie określenie góra, dół nie działa.
Co do płaskiej ziemi.. można to obalić 2 słowami :
ZACHÓD SŁOŃCA.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+11 / 13

@Taktyczny
Zawieszona w kosmosie Ziemia wiruje. Czyli pod wpływem siły odśrodkowej cała woda powinna zgromadzić się wzdłuż równika ;)

Oczywiście w tej koncepcji jest "drobny błąd". Siła odśrodkowa działa nie tylko na wodę ale również na litosferę. Ona przez miliardy lat też się odkształciła. Dlatego Ziemia NIE JEST KULĄ, tylko ma mniej więcej kształt geoidy (zbliżony do elipsoidy).

Natomiast w democie wbrew pozorom jest pewna cenna informacja.
"Woda spływa do najniższego punktu"
Dlaczego? Bo działa na nią grawitacja.
Z jakiego kierunku działa grawitacja? Ze środka masy.
Grawitacja planety Ziemia "trzyma" wodę tworząc powierzchnie oceanów, jezior oraz herbaty w kubku. A co z grawitacją Księżyca i Słońca (masy pozostałych planet mają nieobserwowalny wpływ). Otóż grawitacje te wywołują pływy morskie, mówiąc w uproszczeniu "odciągają" wodę.
Nawet z głupiego demota można wyciągnąć całkiem cenne wnioski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taktyczny
+2 / 2

@Rydzykant +1

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar efek
+2 / 2

A te powodzie teraz nie dają ci do myślenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar polm84
+3 / 3

@efek zaraz ci powie ze wiecej pada to i woda szybciej "splywa" w dol xD

a tak serio to ja nie wiem czy takie rzeczy ludzie na serio czy dla jaj wstawiaja :/

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T truskawka90
+2 / 4

Demot to ironia? Mam rację?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Taktyczny
+10 / 10

@truskawka90 w przypadku płaszczaków nigdy nic nie wiadomo.
.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kusmierc
+4 / 4

a dlaczego nie skapuje niżej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H HaveANiceDay1983
+6 / 6

@kusmierc bo atlas tam jest a on jest hydrofobiczny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AriBoss
+1 / 1

weź kulę szklaną, napełnij do połowy i obracaj bardzo szybko i zobacz gdzie jest woda, na dole? :))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 1

@AriBoss Z tym iż uzyskasz prawidłowy efekt ale błędną metodą.

Bo płaskoziemcy twierdzą że niemożliwym jest aby ziemia obracała się z prędkością 1600km/h na równiku, to tak dużo że wichru powinny wszystko zmieść.
Ale zapominają że ziemia w trakcie jednej doby robi TYLKO jeden obrót! To teraz weź swoją kulę i obracaj ją tak powoli żeby w ciągu doby zrobiła jeden obrót :P . Nic się nie stanie XD.
Rozmiar kuli, piłki czy czegokolwiek można sobie dowolnie dobierać do póki utrzymamy tępo jednego obrotu na dobę.
Niektórzy płaskoziemcy uważają że skoro ziemia tak niby wiruje szybko, a piłeczka tenisowa (namoczona wodą) jak tak szybko zawiruje to kropelki wody wystrzeliwują przez siłę odśrodkową. Z tym że jeśli będziemy taką piłeczką obracać z prędkością jednego obrotu na dobę, to nic nie odleci.
Siła odśrodkowa jest bardzo niewielka przy obrocie planety na równiku i jeszcze mniejsza w innych miejscach.

Aby zasymulować grawitację lepszy byłby magnes w kształcie kuli i przyczepianie do niego drobnych wiórków ze stali. Przykład nieidealny ale lepiej oddający grawitację :) .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 lipca 2020 o 21:11

A AriBoss
-2 / 2

@rafik54321 wróć do szkoły, proszę, nie zapominaj, że ziemia także krąży wokół słońca, przykład z kulą jest idealny ponieważ ziemia jest wielka i bardzo szybko się obraca wokół własnej osi i wokół słońca, my ludzie jesteśmy zbyt mali żeby cokolwiek odczuć, tak samo jak pchła na słoniu.. mylisz grawitacje z ruchem obrotowym ziemi i nie zapominaj o skali, kosmos jak i droga jaką pokonuje ziemia jest ogromna także wróć do eksperymentu z kulą, obróć ją parę razy szybko :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 2

@AriBoss sam wróć do szkoły. Prędkość obrotowa jest mało istotna, dla obliczania siły odśrodkowej. Bo siłę odśrodkową liczy się na podstawie ilości pełnych obrotów w jednostce czasu. Prędkość obrotowa na powierzchni obiektu jest zależena od rozmiaru obiektu.
Gdyby na ziemii siła odśrodkowa była istotna, to grawitacja nie byłaby w stanie nas utrzymać na powierzchni.

I pamiętaj że obieg ziemii w okół słońca trwa nie dobę, a calutki rok. Więc tutaj siła odśrodkowa jest jeszcze niższa!

Także wracając do eksperymentu z kulą. Efekt będzie taki że woda zostanie dociśnięta do ścianek w wyniku obrotu, a konkretniej siły odśrodkowej.
To ty uważasz że ten efekt ma oddawać dlaczego woda ma być na całej planecie.
A nie jest tak. Ponieważ planeta nie ma jakiegoś "klosza" na sobie który utrzymywały wodę w takiej pozycji na podstawie siły odśrodkowej.

Aby ci ukazać sens siły odśrodkowej, to wystarczy wziąć dowolny przedmiot na sznurku i kręcić nim podonie jak lassem. Im szyciej kręcisz tym wyżej się przedmiot uniesie (aż do poziomu).

I to nie ja pomyliłem grawitację z ruchem oborotym ziemii. Wodę na planecie w takim a nie innym układzie trzyma właśnie grawitacja, a nie ruch obrotowy co ty sugerujesz eksperymentem z kulą.
Koniec dyskusji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AriBoss
-1 / 1

@rafik54321 czas jest pojęciem względnym i to tylko na Ziemii dla ludzi, w kosmosie nie ma czegoś takiego jak czas.. jesteśmy zbyt mali żeby odczuć siłę odśrodkową.. oblicz sobie z jaką prędkością obraca się ziemia oraz jaka ma wielkość i skaluj to na małą kulę, do tego możesz też trzymając ją w rękach obrócić się z nią wokół Siebie.. efekt będzie ten sam co ma Ziemia w kosmosie, Gdyby Ziemia "stanęła" czyli przestała się obracać cała woda i atmosfera pójdzie w pisdu :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 lipca 2020 o 13:57

E konto usunięte
0 / 0

@rafik54321 I bardzo słusznie twierdzą Ci płaskoziemcy bo ziemia nie obraca się z prędkością 1600km/s.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

Sprawdź jak liczy się siłę odśrodkową. Nie ma nic wspólnego z obrotami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 1

@AriBoss czas faktycznie jest pojęciem względnym. Duże i masywne obiekty mają grawitację która może czas zakrzywiać. Ale tekst jakoby w kosmosie nie było czegoś takiego jak czas to totalna bzdura. Jest, tylko w różnych miejscach może płynąć nieco wolniej, w innych nieco szybciej, różnica jest ledwie dostrzegalna przy użyciu sprzętu o wartości milionów dolarów, ale jest.
Do tego sporą różnicę w czasie robi prędkość, im szybciej się poruszasz tym teoretycznie czas dla ciebie odczuwalny płynie wolniej niż dla zewnętrznych obserwatorów. Im bliżej prędkości światła tym ta różnica jest większa.
Tak przynajmniej wychodzi z akutalnych badań naukowych.

" oblicz sobie z jaką prędkością obraca się ziemia oraz jaka ma wielkość i skaluj to na małą kulę, do tego możesz też trzymając ją w rękach obrócić się z nią wokół Siebie.. " - tylko po co robić takie obliczenia skoro znasz czas obrotu? Siła odśrodkowa jest zależna od czasu pojedynczego obrotu, a nie wielkości przedmiotu.
Każdy (chyba) wie że jeden obrót naszej planety w okół własnej osi to jeden dzień. Obieg ziemii w okół słońca to rok - 365 dni (- 6 godzin).

"Gdyby Ziemia "stanęła" czyli przestała się obracać cała woda i atmosfera pójdzie w pisdu :D" - a gdyby znikęło słońce to cała planeta by sobie poleciała przed siebie, niczym kula na sznurku którą obracałeś jak lassem i po prostu puściłeś, poleci gdzieś w przód (potem naturalnie upadnie przez grawitację, ale ten efekt należy pominąć w przytoczonym przykładzie).

@Excray obraca się z prędkością 1600km/h ale na równiku. Jednak policzmy. Obwód ziemii na równiku, taką drogę pokonuje planeta w przeciągu doby. Dora trwa 24 godziny.
Czyli 40tys km podzielmy przez 24 godziny. Wychodzi nam coś koło 1665km/h.
Problem w tym że nie każdy równoleżnik ma długość 40tys km. Równik jest najdłuższym równolegnikiem.
Równolegnik przechodzący przez Polskę ma jakieś 24tys km długości, dzieląc to przez 24 godziny, wychodzi nam okrąglutkie 1000km/h. Im dalej na północ tym te wartości spadają. Aż do zera na biegunie :) .

@pawel1148 efekt Coriolisa występuje wyłącznie przez ruch obrotowy. Wiatr i jego kierunki to osobny efekt, a strzelec musi wziąć pod uwagę oba. Efekt Coriolisa jest stały dla danego położenia geograficznego. Zmiennym natomiast jest wiatr i wilgotność.
Księżyc ma wpływ na morza i oceany, powodując przypływy i odpływy.

@sl4w3x no właśnie ma, tylko że ja nazwałem to bardziej potocznie. Fachowo powinno się użyć terminu prędkości obiektu po okręgu. Tylko że w przypadku obliczania prędkości po okręgu na ziemii aby obliczyć prędkość po okręgu, należy wziąć prędkość obrotu ziemii w okół własnej osi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E konto usunięte
-1 / 1

@rafik54321 To zdecyduj się z jaką prędkością ta ziemia się w końcu obraca. Bo raz piszesz o 1600km/s innym razem o 1600km/h. Jak na razie wychodzi na to, że płaskoziemcy są mądrzejsi od ciebie skoro nie rozróżniasz kilometrów na sekundę od kilometrów na godzinę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@Excray ot pomyliła mi się literka, zamiast "s" miało być od początku zawsze "h". Drobiazg.
Najzwyklejsza literówka.
No ale jeśli to jedyne do czego potrafisz się przyczepić, to koniec tematu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E konto usunięte
0 / 0

@rafik54321 Zwykła literówka ale zupełnie zmieniła kontekst. Napisałeś: "Bo płaskoziemcy twierdzą że niemożliwym jest aby ziemia obracała się z prędkością 1600km/s na równiku", więc z przykrością musiałem przyznać im (płaskoziemcom) rację w tym jedynym przypadku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Erecer
0 / 0

No dobrze mordko moja. A teraz poproszę o dowód na to. Bo twierdzić sobie można - wszystko, ale trzeba to poprzeć dowodami. No to czekam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+1 / 1

Płaskoziemcy dzielą się na dwie kategorie: kompletnych debili i złośliwych trolli. Dyskusja i z jednymi i z drugimi jest szarpiącą nerwy stratą czasu. IGNOROWAĆ!.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar samodzielny68
0 / 0

@jeszczeNieZajety Przestań obrażać Naszego Prezydenta #AndrzejDuda2020! On dobrze wie (a raczej jego Szef dobrze wie), że ziemia powinna być płaska, szczepienia szkodzą, a pedofile są OK o ile to nie homoseksualiści!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 9 lipca 2020 o 16:42

B beeveer
0 / 0

może spływa.. w końcu jeśli ziemia jest płaska, to wszystkie oficjlane mapy sa fałszywe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar samodzielny68
0 / 0

Ooo! Ktoś planuje poparcie Pana Andrzeja Dudy!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
+1 / 1

Zacznijmy od tego, że Ziemia nie jest kulą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem