Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Prawo i Sprawiedliwość na drodze

Czyli jak Pan Prezydent Andrzej Duda jedzie na spotkanie wyborcze

www.demotywatory.pl
+
432 473
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Woland77
+26 / 38

Czy gdyby ta droga miała cztery pasy, zajęliby wszystkie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 lipca 2020 o 21:11

B bobycob
+20 / 28

@Woland77
Trudno zgadnąć.
Podobnie nie rozumiem roli policji na szpicy. Brak było auta SOP w odwodzie, czy robił za wabik na seicento.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bobycob
+9 / 15

@Tuminure

Wydawało mi się, że znam kodeks drogowy. Jednak nie mogę sobie przypomnieć który to paragraf sugeruje poruszanie się pod prąd pędzącą dyskoteką aby nauczyć skakać po poboczu 40tonową ciężarówką. Przecież nawet jakby zwolnił do 30km na godzinę, przy jego masie to nie ma znaczenia - to jak zderzenie ze ścianą - przy 140km/h? przypadek z seicento nie wróży za dobrze.
To może niech zamykają na 24h drogę aby tow. Duda mógł przejechać bezpiecznie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 2 lipca 2020 o 13:24

B bobycob
+10 / 14

@Tuminure
Fajnie się tak wybiórczo cytuje, który paragraf mówi o tym, że pojazd uprzywilejowany (kolumna nie jest pojazdem) może się poruszać całą szerokością jezdni. Umożliwienie przejazdu, to nie obowiązek spie.. z drogi bo dyskoteka zajęła wszystkie dostępne pasy.
To jest pokaz arogancji na drodze, nie mający nic wspólnego z bezpiecznym przejazdem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 2 lipca 2020 o 13:46

B bobycob
+8 / 12

@Tuminure
Przy takim podejściu pozostaje dodać paragraf pozwalający otworzyć ogień do pojazdów które zbyt opieszale reagują na dyskotekę jadącą między wiecami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bobycob
+2 / 6

@Tuminure
np w Rosji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zubenelgubenupi
0 / 2

@Tuminure Ty im przytaczasz przepisy z kodeksu a oni cię minusują. To tylko świadczy o tym, że im mądrzejszy i bardziej zgodny z obiektywną prawdą wpis, tym więcej minusów dostaje od gimbazy, królującej tutaj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zubenelgubenupi
0 / 2

@Tuminure Skończy 18 lat, będzie zdawał na prawo jazdy, to przy piątym podejściu zakuma już o co chodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar przemmail1
+36 / 50

Jechał na wiec jako kandydat na prezydenta, a nie służbowo. Pycha i pogarda kroczy zaraz przed upadkiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eGhuthek
0 / 6

@przemmail1 Jechał na wiec jako obecna głowa państwa...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bobycob
+3 / 5

@eGhuthek jako kandydat co najwyżej. W przeciwnym wypadku stwierdzasz, że wybory nie są równe - kandydaci nie są równo traktowani, nie mają równych szans. Co sprawia, że nie można mówić o demokratycznych wyborach.
Dla innych kandydatów nikt drogi nie blokuje. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zubenelgubenupi
-1 / 1

@przemmail1 Jest prezydentem i MUSI mieć ochronę.Nie ma prawa z niej rezygnować nawet gdyby chciał. Jakim trzeba być imbecylem żeby wysmażyć takiego demota. To świadczy nie tylko o twoim fanatyzmie, ale też o totalnej głupocie. I pomyśleć, że takie debile mają takie samo prawo głosu, jak normalni ludzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bobycob
0 / 2

@zubenelgubenupi
Mniejszym niż próba usprawiedliwienia takiego zachowania koniecznością ochrony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+14 / 24

Pięć słupków (400m) mija w ok. 10s. To daje ponad 140km/h.
Teren zabudowany.
Oni zawsze tak jeżdżą. i jeszcze gorzej. Tysiące osób widziało to na własne oczy. Potrafią jechać wzdłuż podwójnej ciągłej wyprzedzając na zakrętach dobrze ponad złoty pięćdziesiąt i mijając się z uciekającymi na pobocze i do rowu zaskoczonymi kierowcami.
Poprzednicy też jeździli szybko ale skala była jednak mniejsza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bobycob
+15 / 21

@mamut3003 Korona z głowy by spadła gdyby jechał zgodnie z przepisami nie nadużywając przywilejów? Perspektywa Ci się przesunie gdy to tobie przyjdzie chować się rowie bo książe jedzie.
https://www.youtube.com/watch?v=bdcKkc1z7lM

Czy wiesz o tym, że za użycie syreny przez kartkę pogotowia bez uzasadnienia kierowcy grozi mandat? Uważam, że SOPowcy powinni być w takiej samej sytuacji równi.

I wali mnie czy siedzi w aucie Duda, Tusk czy Misiewicz. Życie obywatela albo bezpieczeństwo kraju narażone nie było - dopóki nie odpalili silników.,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 lipca 2020 o 23:20

K Kamikadze10001
+13 / 19

@mamut3003 jeśli jechał na wiec wyborczy to powinien po drodze poruszać się jak inni kandydaci, to jest nadużywanie przywilejów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marucha79
+8 / 14

@mamut3003 Jako prezydent miał 5 lat na to, by objechać każdą gminę w Polsce nie łamiąc obowiązujących zasad ruchu drogowego. Tutaj widzę raczej znerwicowanego człowieka, powodowanego strachem o utratę stołka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J konto usunięte
+8 / 8

@mamut3003 Uprzywilejowana to nie znaczy, że jedzie jak banda frogów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+4 / 4

Przynajmniej jednego się nauczyli po wypadku z Szydło. Teraz przynajmniej wszystkie wozy miały włączone koguty XD...

U siebie w mieście widziałem podobny konwój, ale złożony "tylko" z 3 BMW. Jeśli dobrze pamiętam w środku miał siedzieć Macierewicz bo tego dnia miał mieć jakieś spotkanie czy coś w tym stylu. Jednak kiedy ich widziałem to akurat nie jechali 150km/h, pewnie dlatego że akurat skręcali na skrzyżowaniu XD.
A tego samego dnia lub dzień później miał wypadek pod moim miastem (mieszkam w Toruniu a wypadek miał przy wjeździe do Lubicza) :) .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 2 lipca 2020 o 8:45

S Shaam
+4 / 4

@rafik54321 Ja kiedyś widziałem kolumnę rządową. Przed ową kolumną przyjechali policjanci na ścigaczach, jeden zeskoczył z motorka i zatrzymał ruch na skrzyżowaniu. Kolumna pędziła na moje oko ze 200 km/h (teren zabudowany), a gdy tylko przejechała to ten piesek systemu, co zatrzymał ruch od razu wskoczył na motorek i pognał dalej torować drogę jaśnie nas uciskującym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rocannon2
+1 / 1

@rafik54321 Ja miałem podobnie w centrum Wrocławia (ul. Legnicka). Na skrzyżowanie przyjechały bagiety i zablokowały wjazd a za moment przemknęły auta SOPu. To był sam Szeregowy Poseł który jechał na spotkanie ze strukturami partyjnymi. Czyli aparat państwa ochrania posła który spotyka się z działaczami i blokuje główną ulicę dużego miasta. Arogancja władzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bongo123xyz
+6 / 10

Zjeżdżać śledzie bo prezydent jedzie! Nie rozumiem po co tam jest policja skoro jest SOP i dlaczego zajmują całą szerokość jezdni. Jak kierowca ciężarówki nie zdąży zjechać to będzie jego wina? I czy pancerna limuzyna wytrzyma zderzenie z 40-to tonową ciężarówką?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bobycob
+3 / 9

@topornik43
Ciekawe w którym przepisie znajdujesz uprawnienie do narażenia zdrowia i życia kierowcy ciężarówki.
Wpie...y ci się taki bęcwał z SOP w tył auta na światłach - jak kolumna Macierewicza - to może otrzeźwiejesz i zaczniesz się zastanawiać co by było gdyby w tym rozjechanym aucie było też dziecko... twoje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 2 lipca 2020 o 13:18

T topornik43
-4 / 4

@bobycob Nie wiem mnie uczyli, że jak jedzie pojazd na sygnałach świetlnych i dźwiękowych to mam mu obowiązek ustąpić miejsce na drodze, dwa nieustąpienie chyba jest karalne i to dość sążnie. Jedzie pojazd na sygnałach, a już tym bardziej kolumna pojazdów uprzywilejowanych, to się zjeżdża na pobocze i zatrzymuje. Ale nie trzeba od razu dym robić, bo jak ktoś może być uprzywilejowany i wyprzedzić mojego passata ¯\_(ツ)_/¯.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bobycob
+2 / 2

@topornik43
Taki przykład z życia wzięty.
Stojąc pod sygnalizatorem na czerwonym słyszysz w syrenę i widzisz w lusterku zbliżający się pojazd. Wszystko jedno jaki. Naturalnym odruchem jest zrobić co się da aby ułatwić mu przejazd. Czy zdajesz sobie sprawę, że przejechanie za sygnalizator aby ułatwić temu pojazdowi przejazd jest jednoznaczne ze złamaniem przepisów? Co z kolei oznacza, że grozi Ci mandat.
I tak ludzie za coś takiego mandaty otrzymali - w tym szwagier. Oczywiście mógł nie przyjąć... ale tracenie dnia roboczego na wizytę w sądzie grodzkim też nie jest lubianą wycieczką.
Podsumowując przepisy są często niejednoznaczne lub sprzeczne.
Przepisy, przepisami - a arogancja nakazuje jechać całą dostępną szerokością drogi, wystarczy pomrugać popiszczeć i cała droga dla jednego wybrańca. Aż dziwne, że skromnymi BMW wystarczy. Jego duma się tam ledwo mieści.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar inkognitko
-1 / 3

@topornik43 niektórzy to by chcieli by prezydent poruszał się bez ochrony i skodą pożyczoną od sąsiada chyba. No zero pomyślunku że to głowa państwa i to nie ma znaczenia że teraz jest nim duda a potem będzie ktoś inny - ochrona i konwój się należy i tyle

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rocannon2
+3 / 3

@inkognitko W naszym Buntustanie rząd musi jeździć jak królowie. W Rosji też. Ale zobacz jak to się na zachodzie rozwiązuje to zobaczysz różnicę. Tam np. premier dużego państwa może dojeżdżać do pracy metrem lub rowerem i na tym zyskuje w oczach wyborców. U nas by stracił bo "dziaduje", bo ludzie na urzędzie muszą jeździć z fanfarami. Taka drobna różnica w mentalności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar inkognitko
0 / 0

@Rocannon2 ja myślę że różnica w mentalności to dobra uwaga. U nas i w Rosji jesteśmy takimi "pasjonatami" że polityczny wróg to wręcz śmiertelny wróg (ile to już u nas było zamachów na życie zwykłych pracowników biur poselskich) i nie może u nas taki polityk jeździ metrem bo by go zwyczajnie zadźgali. Widzisz tak Kaczyńskiego?
Słowiańska mentalność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dzi4d3k
+1 / 1

Podejrzewam, ale to tylko takie teoretyczne "gdybanie", że jakby nie był prezydentem, to by w ten sposób nie jeździł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pablolodz440
-1 / 7

dobrze, że nie widzieliście przejazdu Trumpa w USA, to by Was dopiero po..srało..z zazdrości..:) Byłem na święcie 4 lipca w 2018 roku..:) nad zapierd..kolumną, leciało około 25 helikopterów Apache:) Polska nawet tylu nie ma w siłach zbrojnych..:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bobycob
+1 / 1

@pablolodz440
Pewnie dlatego, że nie ma ani sztuki apache ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adawo
+4 / 4

Miałem kiedyś wątpliwą przyjemność spotkać kolumnę prezydencką jadącą z przeciwka. Sytuacja bardzo niebezpieczna bo część wozów pędzi środkiem, spychając wszystkich jadących z przeciwka na pobocze. Nie życzę nikomu stresu kiedy widzisz wozy na kogutach jadące na czołówkę z tobą i to lecące grubo ponad 100 km/h.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bobycob
+2 / 2

@adawo
W takiej sytuacji świeżo upieczony kierowca może zachować w sposób jaki sopowcom się nie śnił.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rocannon2
+1 / 1

@mooz Porozjedżają się na boki i zaczną walić w drzewa. Chcesz ich mieć na sumieniu? :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jerry54
+3 / 7

Qrwa, jak w Rosji...Co za podłe squrwysyny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Grobisher
-3 / 5

Gdyby jechał bez obstawy, to totalsi by się łoburzyli, że naraża się jako prezydent kraju xD Was hipokryci naprawdę trzeba na zawsze wywalić z polityki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zubenelgubenupi
-3 / 3

A jak ma jechać? Na rowerze?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem