Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
471 488
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
B Bihar
+13 / 29

PiS pluje w twarze Konfederatów, a oni i tak będą głosować na Dudę, bo wiecie... lesbijki xd

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Arbor
+14 / 14

@Bihar , no... nie do końca. PIS robi wszystko, żeby wyborcy Konfederacji zagłosowali na Dudę, ale z moich obserwacji (niejako wewnętrznych, gdyż jestem wyborcą właśnie Konfederacji) wynika, że większość Konfederatów nie zamierza iść na wybory w ogóle, bądź iść, ale oddać nieważny głos.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+2 / 6

@Bihar to zależy od tego dlaczego ktoś ich popiera. Jeśli tylko ze względów światopoglądowych to cóż- wybiorą Dudę. Ale wielu ludzi popiera Konfederację ze względu na kwestie gospodarcze. Ci raczej Dudy nie poprą jeśli pójda na wybory.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elkama
+9 / 9

@Cammax są też głosy strategiczne tj. głosują na Trzaskowskiego bo to się najbardziej konfederacji opłaca - w wypadku wygranej Trzaskowskiego jest szansa przepchnąć parę ustaw w tej kadencji bo PiSowi będą potrzebni do przegłosowania weta. Dlatego Bosak nie powie wprost kogo popiera 1. opłaca mu się wygrana Trzaskowskiego 2. nie może go jawnie poprzeć licząc na późniejszy sojusz z PiS. Poza tym będzie chciał przejąć głosy osób zmęczonych konfliktem którzy w wyborach parlamentarnych będą chcieli mieć alternatywę dla PiS

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 lipca 2020 o 12:41

avatar Banasik
+4 / 4

@Arbor . Co wychodzi na jedno.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+3 / 3

@Arbor
"większość Konfederatów nie zamierza iść na wybory w ogóle, bądź iść, ale oddać nieważny głos."
ale pisowi nie robi roznicy co kondederaci zrobia pod warunkiem ze nie zaglosuja przeciwko dudzie
a stawiam ze sporo osob powiazanych z ruchem narodowym raczej poprze dude

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
+2 / 2

@Arbor nie rozumiem koncepcji oddania nieważnego głosu. Finalnie napiszą, że ktoś wygrał z poparciem 57%, a głosowało aż 78% (i to, że np 30% głosów było pustych nie będzie mieć znaczenia, ponieważ formalnie uzna się, że 57% z 78% zagłosowało na tego prezydenta. Czyli większość go chce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 lipca 2020 o 13:46

N konto usunięte
+2 / 4

@Bihar Mówi wyborca Konfederacji (i to głównie za sprawą programu gospodarczego).

Początkowo zastanawiałem się faktycznie nad Dudą (na zasadzie "mniejszego zła"), ale stwierdziłem "poczekamy, zobaczymy". No i im dłużej czekam, tym większą ochotę mam by oddać głos nieważny. Z jednej i z drugiej strony zamiast jakichkolwiek ofert zachęcających mnie do poparcia danej kandydatury widzę tylko ordynarne kłamstwa, ustawki i manipulacje, ludzie którzy wyzywali mnie i mi podobnych od "faszystów" i "ruskiej agentury" nagle żądają mojego poparcia jednocześnie raz za razem plując mi w twarz. Głos nieważny to niestety jedyny pozostający mi sposób by odpowiedzieć im tym samym.

Ostatni cyrk z "debatami" przekonał mnie ostatecznie. Nie mam zamiaru głosować na tchórzy bojących się konfrontacji gdziekolwiek poza "swoim" terenem. Jak mogę wówczas liczyć na ich odwagę w jakichkolwiek konfrontacjach międzynarodowych?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 lipca 2020 o 15:26

avatar Arbor
+1 / 1

@mieteknapletek , owszem robi, biorąc pod uwagę, że praktycznie wszyscy wyborcy "niekonfederacyjni" głosujący w I turze na kogoś poza Dudą, teraz pójdą na wybory często nie tyle zagłosować na Trzaskowskiego, co przeciw Dudzie. Szansa na wygraną Dydy jest wysoka, ale wygrana Trzaskowskiego nie jest niemożliwa. Właśnie dlatego nastała tak silna mobilizacja w PIS-ie, aby przeciągnąć Konfederatów na swoją stronę.

@VaniaVirgo , duży odsetek nieważnych głosów jest bardzo kontrowersyjny i powoduje, że wygrana któregokolwiek kandydata staje na niepewnym gruncie, m.in. z uwagi na podejrzenie, że mogło dojść do sfałszowania wyborów. Dodatkowo upewnia cię to, że jakimś cudem nikt za ciebie nie odda twojej karty do głosowania. ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
0 / 0

@Arbor nic nie zmienia, bo dalej będzie prezydentem. Myślisz, że się będzie przejmować prawdziwym poparciem? Powiedzą jak to tyle a tyle procent było na niego i nikogo nie będzie obchodzić, że nawet połowa była pusta. Szkoda, że frekwencja nie ma znaczenia. Naprawdę szkoda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@Arbor
fakt masz racje, zle policzylem rozklad glosow trzaskowski z wyborcami holowni ma wiecej niz duda, wyborcy kamysza raczej popra po, a wyborcy biedronia zdecydowanie nie popra pisu
planktonu nie licze, wiec faktycznie jezeli wszyscy wyborcy kondederacji zrezygnowali z drugiej tury to trzaskowski wygrywa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elkama
+9 / 11

co na to Christian Paul? on go przecież zna i może potwierdzić, że taki doktor istnieje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VTepesh
+3 / 3

@ban__
Rzecz w tym, że nie istnieje ktoś taki jak DR. Dorosz, to że istnieje MGR. Dorosz, to może być fakt, rzecz się tyczy bowiem przywłaszczenia tytułu naukowego ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zolty13
-2 / 2

Dr Dorosz startowal z list konfederacji z Katowic

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bihar
+5 / 5

@zolty13 Konfederacja sama to zdementowała twierdząc, że to zbieżność nazwisk (która może nie być przypadkowa)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VTepesh
+3 / 3

Kolejny FEJK: to nie jest spot konfederacji...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Borgan22
+2 / 2

Smolic dude

Odpowiedz Komentuj obrazkiem