Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
939 968
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
K kibishi
+26 / 42

Gorzej jak chcemy jechać na południe a wszystkie jadą na północ. Nie musimy jechać idealnie do celu ale przynajmniej wypadało by jechać w podobnym kierunku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T trusty
+10 / 30

@kibishi - a jeśli jeden z tych jadących na północ, w końcu dowiezie mnie do miejsca, w którym przesiądę się do autobusu, jadącego na południe?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolnomysliciel
+8 / 8

@trusty Dlatego trzeba włożyć wysiłek w poznanie możliwości, a nie dokonywać jej pod wpływem chwili

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
+2 / 10

@trusty Może tak się zdarzyć ale to trzeba by wiedzieć wcześniej który i czy nie odjeżdża zbyt daleko na północ aby to było opłacalne, ja niestety takiej możliwości tym razem nie widzę. Każdy autobus z bieguna północnego będzie jechał na południe ale czy o to chodzi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolnomysliciel
+5 / 17

Czekając na autobus nie wsiadasz w pierwszy lepszy, bo może jechać w przeciwnym kierunku niż chcesz, a tylko w ten, który zawiezie Cię jeżeli nie do celu to przynajmniej w jego kierunku. Podobnie jest z wyborami. Nie głosujesz na pierwsze z brzegu ugrupowanie, tylko na takie z którym jest Ci najbardziej po drodze. Jeżeli wszystkie dostępne opcje idą w przeciwnym kierunku głos na którąkolwiek jest pozbawiony sensu gdyż oddala Cię od Twojego celu. W takim przypadku są dwie opcje. Zostać w domu lub oddać nieważny głos. Druga opcja jest o tyle lepsza, że nikt nie sfałszuje nieważnego głosu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pastor_
-4 / 14

@Wolnomysliciel @kibishi

już stoisz na przystanku,czekając na przystanku albo wybierzesz kierunek zbliżony dla ciebie albo porwie cię tłum w kierunku przeciwnym-dlaczego to jest tak trudne do ogarnięcia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 lipca 2020 o 16:53

W Wolnomysliciel
+1 / 11

@pastor_ Porwaniem przez tłum w kontekście głosowania jest oddanie głosu na mniejsze zło. Dlatego ja wybrałem opcję zejścia tłumowi z drogi by nie porwał mnie w przeciwnym kierunku i dlatego oddam nieważny głos. Jasne ryzykuję, że zostanę przy tym poturbowany, ale przynajmniej nie nadłożę drogi. No i bycie porwanym przez tłum także może być bolesne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T trusty
+2 / 10

@Wolnomysliciel - ja akurat wolę wybrać mniejsze zło. Jak to już ktoś, kiedyś napisał - wolę stać w gównie po kolana, niż po szyję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pastor_
-3 / 9

@Wolnomysliciel błąd ,tylko ci się tak wydaje,nie ukryjesz się przed porwaniem przez tłum,nie możesz zejść z drogi ,w wyborach wybiorą za ciebie i cię porwą zmuszajac do życia w tym co wybrał tłum-ponownie zadam pytanie-dlaczego jest to tak trudne do ogarnięcia? Nie uciekniesz od wyboru tłumu, to mrzonki,kto ci wciska te kity ?co z waszą inteligencją ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 lipca 2020 o 19:28

W Wolnomysliciel
+4 / 8

@pastor_ Nie czytasz tego co piszę albo piszę nie dość jasno więc na wszelki wypadek spróbuję inaczej. Mam dwie możliwości. Pierwsza to poparcie opcji idącej w przeciwnym kierunku niż ja chcę iść czyli oddanie ważnego głosu. Druga to nie poparcie nikogo poprzez oddanie głosu nieważnego. W pierwszym przypadku oznacza to pogodzenie się z losem i uznanie, że kierunek został wybrany i nie da się go zmienić więc można co najwyżej iść z tłumem jak owca na rzeź.
W drugim przypadku będzie to jak droga pod prąd w gęstym tłumie. Jako pojedyńcza osoba nic nie zmienię ale wprowadzę pewną niewielką dysharmonię. Nawet jeżeli tłum będzie mnie pchał w kierunku w jakim podąża co będzie dla mnie trudne zawsze jest szansa, że z czasem takich osób jak ja pojawi się więcej i kiedyś znajdzie się ich na tyle dużo by najpierw zatrzymać, a potem zawrócić tłum by móc ruszyć w kierunku miejsca do którego chcę dotrzeć.
Tak więc mając do wyboru dwie opcje popychające mnie w przeciwnym kierunku wybieram tę, która daje chociaż nadzieję na to, że w przyszłości będę mógł ruszyć w kierunku upatrzonego celu. Nawet jeżeli będzie początkowo większy dyskomfort.
Mam nadzieję, że tym razem udało mi się jaśniej wyjaśnić czemu zdecydowałem się oddać nieważny głos

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pastor_
-5 / 9

@Wolnomysliciel ty nadal nie rozumiesz co mówi demot,jadą dwa autobusy albo pozwolisz by szaleńcy wepchnęli cię do autobusu który nie jedzie w twoim kierunku ,albo sam wskoczysz do autobusu który zmierza w podobnym kierunku co ty,bo będziesz mógł na następnym przystanku wsiąść do autobusu dla ciebie odpowiedniego.chyba że tobie właśnie chodzi o to by zmierzać w całkowicie innym kierunku tylko wstydzisz się przyznać,wtedy szaleńcy to twoi ziomale i nie ma o czym rozmawiać.ale zapamiętaj sobie,konfederacja nie ma programu dla milionów Polaków i zawsze będziesz się tułał gdzieś po podrzędnych przystankach i to tłum będzie za ciebie decydował-tak jest od wielu lat a ty nadal marzysz i pozwalasz by ktoś zaciebie decydował i urządzał ci życie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolnomysliciel
+1 / 3

@pastor_ Próbuję Ci powiedzieć, że ja się nie zgadzam z tym co mówi demot i dlatego nie zamierzam wybierać żadnego z autobusów bo wiem, że jadą w przeciwnym kierunku niż ten do którego dążę. Zdaję sobie sprawę z tego, że tłum wepchnie mnie do jednego z nich. Nie ma jednak dla mnie znaczenia do którego autobusu zostanę wepchnięty ponieważ i tak pojadę w przeciwiwnym kierunku niż chcę. Ważne dla mnie jest natomiast to żeby cały czas próbować wydostać się z tłumu i by mieć możliwość jak najszybszego opuszczenia autobusu licząc na to, że dzięki temu przyczynię się do zawrócenia tłumu, albo przynajmniej zapewnię sobie możliwość zmiany autobusu na jadący w pożądanym przeze mnie kierunku przy pierwszej okazji.
Autor demota natomiast namawia mnie do pogodzenia się z wolą tłumu i mówi mi żebym się poddał i dał zawieźć tam gdzie tłum chce na co nie zamierzam się zgadzać.
Zadam Ci pytanie z RL. Jak jedziesz zatłoczonym autobusem i zbliżasz się do swojego przystanku to przepychasz się do wyjścia czy cierpliwie czekasz, aż będziesz mógł swobodnie wysiąść nawet jak będzie to możliwe dopiero na pętli końcowej? Stawiam na to, że się przepychasz. Jeżeli dobrze stawiam to proszę nie zabraniaj mi podejmowania takich samych działań

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Samand
+1 / 21

Kandydaci to Hitler i Stalin. Kogo wybierasz?
Pamiętaj, to demokracja, musisz któregoś wybrać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jeykey1543
+10 / 10

@Samand akurat tu wybór jest banalnie prosty. Zobacz co robił dla swoich obywateli Stali, a co Hitler.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pastor_
-1 / 13

@Samand mylisz się,kandydaci to czarna ospa i wietrzna ospa,niby ospa a jesnak jest różnica,jedno cię zabije ,z drugim tylko się rozchrujesz i choroba minie,to demokracja wybierz mądrze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Samand
+1 / 5

@pastor_

Pytanie nie jest skomplikowane. Odpowiedż też nie, bo masz wybór tylko między pierwszym a drugim.

Wirus nie może się zgłosić jako kandydat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 lipca 2020 o 20:08

avatar Purple_Piper
-1 / 9

@jeykey1543 Obaj doprowadzili do hekatomby własnych obywateli. W którym miejscu masz ten banalny wybór?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Purple_Piper
+1 / 5

@pastor_ Znowu pomyliłeś adresata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pergamin
+3 / 3

@Purple_Piper wystarczy zrobić matematykę i zobaczyć kto wymordował więcej swoich obywateli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Purple_Piper
-1 / 3

@Pergamin Ten, który miał większe państwo i więcej obywateli. A który więcej wysłał na front - procentowo?

Z punktu widzenia mniejszości - nie ma większej różnicy. Niemcy straciły 10-12% i Sowiety za Stalina - patrząc na dane "natychmiastowe" a nie propagandowe - wliczając Wielki Głód, też 8-12%.

Weź pod uwagę, że podane przez Chruszczowa 20 milionów, a zwłaszcza Jelcynowskie 27 milionów, to już czysta propaganda wynikła z różnicy między prognozą z 1940 roku i wartością otrzymaną w 1953. Wliczono w to nawet dzieci, które się nie rodziły, bo ojcowie byli na froncie. Oczywiście, że Stalin zaniżył liczbę ofiar, ale niby dlaczego Chruszczow miałby nie wykorzystać propagandy w drugą stronę? Zwłaszcza, że było to politycznie opłacalne i dla niego, i dla całego ZSRS. Weź pod uwagę, że Niemcy miały wtedy niecałe 70 milionów, a ZSRS prawie 190 milionów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jeykey1543
0 / 0

@Purple_Piper zobacz w jakim kryzysie były Niemcy po przegranej I wojnie. Zobacz jak rozwijał się blok wschodni Niemiec i blok zachodni po drugiej wojnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Purple_Piper
+1 / 1

@jeykey1543 Sprawdź najpierw, DLACZEGO Hitler musiał rozpocząć wojnę w 1939. Słyszałeś, jak sprzedawał VW Garbusa?
Po drugiej wojnie, niejaki Ludwig Erhard, minister finansów w rządzie Konrada Adenauera, wprowadził najbardziej wolnorynkową reformę w XX wieku. A zrobił to pomimo sprzeciwu Aliantów Zachodnich, czyli USA, Wielkiej Brytanii i Francji. A dodając do tego dostęp do rynków całego świata zachodniego, to "musiało się udać". Nic wspólnego nie miało to ani z Hitlerem, ani z jego "ręcznie sterowaną gospodarką socjalistyczną".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar jeykey1543
0 / 0

@Purple_Piper nie mówię, że Hitler był idealnym przywódcą, ale w porównaniu ze Stalinem, który nie liczył się z życiem obywateli to był super. Świadczy nawet o tym fakt, że Hitler wygrywał na tylu frontach, a Ruskie na jednym sobie nie radzili. Oczywiście wolałbym żyć w państwie, w którym dowodzi ktoś o charakterze Hitlera niż Stalina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Purple_Piper
0 / 2

@jeykey1543 W sumie straty procentowe były podobne. Gdyby nie paru generałów i marszałków, jak Mainstein czy Kesselring, byłoby gorzej. Zwróć uwagę, że większość "przemiału mięsa armatniego" to dzieło marszała Żukowa, bo i w sowieckiej armii byli fachowcy, jak Wasilewski czy Koniew.

Stalin ma u nas złą prasę, bo wykończył mnóstwo komuchów, zostawiając w spokoju resztę, a to lewicowcy opisywali jego zbrodnie. To kwestia pojęć i nomenklatury - zwróć uwagę, że Gomułka był zły, bo strzelał do robotników, a nie do Polaków. Strzelanie do Polaków nikogo nie wzruszało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BOFH
0 / 2

@Samand
Jako Polak? To Stalin. Miałbym większe szanse na przeżycie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 lipca 2020 o 19:49

avatar Xar
+9 / 11

W pierwszej turze wybieralismy tego kogo chcemy. Jesli nasz nasz kandydat nie przeszedl dalej to decydujemy ktorego chcemy mniej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alider
-2 / 4

@Xar Albo zostaje w domu jesli nie mozemy wybrac. "Obowiazek" spoleczny glosowania spelnilismy w pierwszej turze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+2 / 2

@alider nie glosujac jawnie glosujesz na zwyciezce

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X Xynthia
+9 / 13

@m1989w
Nie przesadzaj, demot nie namawia do głosowania na ŻADNEGO KONKRETNEGO kandydata, namawiać ogólnie do udziału w wyborach można. Jeśli ktoś tu widzi popieranie kandydata A albo B, to równie dobrze takie "popieranie" zobaczy w democie z dwoma kotkami i zapytaniem, który ładniejszy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+6 / 8

@m1989w mania przesladowcza?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M m1989w
-5 / 7

@Xar prawo to prawo niezależnie z której strony stoisz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Iwrejczyk
+5 / 5

@m1989w Ty wszystko zgłaszasz jako łamanie ciszy? To już któryś raz xD a w każdym bezpodstawnie z prawnego punktu widzenia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M m1989w
-4 / 6

policja sprawdzi czy miałam rację

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+6 / 6

@m1989w a dlaczego obrazania jego a nie jego konkurenta? To sie odnosic moze do obu kandydatow

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
+1 / 3

ta, tyle że obecne "autobusy" jadą w przeciwnym kierunku niż nasz cel podróży...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eGzu
+2 / 2

Małżeństwo to też nie związek z idealnym.
Jeśli uważasz, że wiążesz się z idealnym partnerem, to znaczy, że nie znasz go jeszcze na tyle dobrze, by się z nim wiązać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eGzu
+1 / 1

Dżuma, czy syfilis? Nie, dziękuję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Snufkin4
+1 / 3

Te wybory przypominają raczej sytuację, kiedy chcesz lecieć na Majorkę, a masz do wyboru 2 samoloty, z których jeden leci do Wenezueli, a drugi do Pakistanu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Saset
0 / 0

A później na okazje....Jak się uda, to nie będzie trzeba z buta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JanekG
0 / 0

Kiepskie porównanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JanekG
+1 / 1

To raczej pociąg którym jadą wszyscy. Najpierw było rozgałęzienie w 11 stron. Większość stwierdziła że wybiera rozgałęzienie do pewnej przepaści. Teraz zostaje wybór którą wybrać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar balard
+1 / 1

lepsze wrogiem dobrego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TruePapaSmerf
-1 / 1

Ale to większość decyduje jakim autobusem jedziesz więc chcieć to se możesz ale jak większość zdecyduje inaczej to i tak nie dojedziesz tam gdzie chcesz.

No i jest jeszcze kwestia tego że możesz nie wiedzieć gdzie chcesz jechać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Buka1976
+2 / 2

Jeden jedzie do Moskwy, drugi do Berlina a ja chcę do Wejherowa. Tak w skrócie, odnośnie tych wyborów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glup
+1 / 1

Obecne wybory to raczej wybór między spaleniem żywcem, a zakopaniem żywcem. Efekt znany wszystkim śmierć , czas realizacji zależny. Cierpienie subiektywne, lub jak kto woli wybieramy czy mają nam strzelić w głowę czy serce goście z plutonu egzekucyjnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem