Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
444 457
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S Syphar
+8 / 16

@rz_in_tfi na poziomie nauki oczywiście takie rozróżnienia mają sens, ale na poziomie życia codziennego nie mają sensu żadnego. Z punktu widzenia medyka - i tak istotna jest wyłącznie płeć chromosomalna bo ona determinuje ewentualnie inny sposób leczenia. Dopiero przy specjalizacji i to wąskiej zaczyna mieć znaczenie zewnętrzna i gonadalna + wewnętrzna - ale te w 99,9% przypadków są zgodne z chromosomalną.

Reszta to przypadki właściwie pomijalne.

A z punktu widzenia życia codziennego - płci są dwie. Choćby dlatego, że język rozróżnia dwa rodzaje w zwracaniu się do kogoś. I któregoś trzeba użyć, nie musząc wcześniej pytać, kim dana osoba jest. Zwyczajnie i po prostu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rz_in_tfi
-1 / 7

@Syphar Dyskusja przedstawiona na obrazku wchodzi w takie szczegóły, że rozważanie jej na poziomie życia codziennego jest kompletnie pozbawione sensu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar amroth7
+4 / 4

@Xar Takie przypadki występują z częstością 4,6 na 100 tys
Z czego mają być wykluczeni ??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Breva
-1 / 3

@Syphar W życiu codziennym spotykając taką osobę mają jeszcze większy sens, wynika to z prostej kultury. Zakładając,że dana osoba wie,że ma jakieś zaburzenie i wybrała inną płeć niż może sugerować ogólny wygląd zewnętrzny to nawet ze zwykłej uprzejmości wypada się dostosować i nazywać ją odpowiednio. Oczywiście w większości taka osoba nawet nam o tym nie powie, dopóki nie zaufa,że nie pójdziemy na nią z widłami, ale jeśli już to zrobi to wystarczy nie być chamem i się przełamać. Setki tysięcy ludzi na świecie to nie są przypadki pomijalne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 2

@Syphar
"A z punktu widzenia życia codziennego - płci są dwie. Choćby dlatego, że język rozróżnia dwa rodzaje w zwracaniu się do kogoś. "
zalezy od jezyka:)
w angielskim zwracajac sie do kogos bezposrednio masz jedna plec, dopiero mowiac o kims masz 2 plcie
z kolei w jezyku polskim mowiac o kims masz trzy plcie meska zenska i nijaka

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Syphar
+1 / 1

@Xar a co ma do tego "manie przerąbane?" Odnosiłem się do kwestii medycznej gdzie owszem, ten 0,01 jest pomijalny - bo i tak leczy się ich zgodnie z płcią chromosomalną. Manie lub nie manie przerąbane nie ma tu nic do rzeczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 lipca 2020 o 15:01

R RobertoR31
+6 / 14

A miesięcznice Jarka to co?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+9 / 9

Każdy mąż przeżywa miesiączkę swojej żony...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
-1 / 3

znałem kiedyś w podstawówce kolesia który twierdził że picie mocnej herbaty (czaju) przypomina potem miesiączkę i bardzo się tym jarał to było jakieś 45-47 lat temu. Ne wiem jakiej jest orientacji kontakt się urwał (napisałem to ponieważ mi demot to przypomniał)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zenonbak
+1 / 3

Ciekawe jak ten koleżka studiuje medycynę i nie wie, że mężczyzna może mieć miesiączkę. Genetyczny mężczyzna z nieprawdiłową ekspresją może być fenotypowo 100% kobietą i normalnie mieć miesiączkę. Kiedyś to miało spore znaczenie w medycynie sportowej, bo badania obecności ciałka Barra robiono dopiero gdy zawodniczka osiągała międzynarodowe sukcesy i zdarzało się, że dowiadywała się wówczas, że jest facetem i nie może startować z kobietami. I wysiłek życia związany z osiągnięciem wybitnego poziomu sportowego szedł się trykać. Teraz to chyba nie ma znaczenia, bo wystarczy czuć się kobietą...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Garumi
0 / 0

Znam kolegę który miał wieczny PMS ....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zlatko23
+1 / 3

Takie coś daje więcej możliwości w życiu codziennym. :D Np. czując się kobietą można wejść do damskiej szatni... chyba

Odpowiedz Komentuj obrazkiem