Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
271 281
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
+8 / 10

To zbudować nad tym elastyczną kopułę i zebrać metan. Dwie korzyści, chronimy środowisko oraz mamy wydobyty metan małym kosztem :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+1 / 1

@rafik54321 Podejrzewam, że są tu dwa poważne problemy.
To nie są wielkie, jednolite złoża, a rozproszone jak gaz łupkowy. Przez to mimo ogromnej ilości są one na bardzo dużej powierzchni. Nawet wykorzystując gęstość metanu musieliby zbudować ogromne łapacze na brdzo dużej przestrzeni. Mowa tu o czymś w rodzaju namiotu na powierzchni kilku kilometrów kwadratowych. Już teraz krater ma koło kilometra średnicy i rośnie, a w okolicy pojawiają się kolejne.
https://i.imgur.com/oW6WfN7.png

Teraz dodajmy sobie do tego fakt, że jest to dokładnie po środku niczego. Musieliby machnąć dodatkową infrastrukturę podobnie do Alaski aby ten metan transportować gdzieś bliżej brzegu i tam ładować na statki. Albo w drugą stronę i machnąć dodatkowy gazociąg przez cały kontynent. Bardzo ryzykowny biznes.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Asiatan6
+7 / 7

@rafik54321 Daj spokój, przecież to by miało sens...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U UFO_ludek
-1 / 7

Hura! Będzie można opowiadać jacy to ludzie niewinni, ręki do dewastacji środowiska i ocieplenia klimatu nie przyłożyli. I parę głupich demotów na temat Waszej ulubienicy Grety też będzie można zrobić. No, to bierzcie się do roboty!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z zyo
+1 / 1

Wlepić wrotom mandat i zakazać emisji

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S smigolek12
0 / 0

Za pomysł który pomoże Polsce stać się szanowanym imperium za zablokowanie katastrofy dostaniesz od Prezesa 3 (słownie: trzy) bony na podpis pod dowolną napisaną przez Ciebie ustawą i własny program w TVP, na którym chcesz kanale.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J janekbro
0 / 0

Wysłać tam tą małą bojowniczkę o klimat (Grete), niech przemawia do tego krateru może chociaż on posłucha tych bredni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem