Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
752 798
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
S SARs9504
+28 / 54

A Szwecja sedziego ktory wydawal wyroki na zlecenie PZPR. Dziwnym trafem jeszcze przed ta "reforma" sadownictwa.

Nic nowego w koncu dla nich jestesmy "tymi gorszymi europejczykami".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+13 / 19

@F18_hornet A Polska Musi, zgodnie z Europejskim Nakazem Aresztowania. To jak to w koncu jest?

PS: Przedawnienie w Szwecji przestepstwa ktore tam nie mialo miejsca?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A agronomista
-4 / 10

@SARs9504 Polska nie musi, ale chce. Ziobro mało się nie wścieknie aby wydawać obcym władzom Polskich obywateli. Nawet jak nasze sądy nie chcą się zgodzić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+4 / 8

@agronomista a to uważasz że tylko za Ziobry wydawano? No to się grubo mylisz. No a Europejski Nakaz Aresztowania nie podlega raczej dowolnej interpretacji prawda?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eref88
+7 / 13

A wiesz że takie zbrodnie podobnie jak zbrodnie wojenne nie ulegają przedawnieniu i są ścigane do samego końca..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F F18_hornet
-4 / 6

@SARs9504 Oprócz faktu, że Szwecja nie wydaje swoich obywateli obcym państwom, przestępstwa, o które jest oskarżany ten człowiek już dano w Szwecji przedawniły się. Tamtejsze władze (prokuratura i sąd rejonowy w Goeteborgu) uznały, że nie ma prawnych możliwości wydania go Polsce.
W przedawnieniu chodzi o typ przestępstwa. Przykre, że tego nie rozumiesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F F18_hornet
-5 / 5

@eref88 Podaj podstawę prawną tego twierdzenia:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+2 / 4

?? Podstawę prawną Europejskiego Nakazu Aresztowania?? Se wpisz w google i poszukaj co Ja mam Cię w dowodzie?

A jak nie wiesz czego dotyczyla ekstradycja to też poszukaj a jak masz problemy z zrozumieniem jakie przestępstwo dokonał też poszukaj wszystko jest dostępne. I nie wiem jak się spodziewasz że bycie Komunistycznym Sędzia i wydawanie wyroków na politycznych więźniów w PRL nie jest czymś co podlega pod to to wybacz ale w Twoim przypadku nie jestem zaskoczony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Raf_Raf
+3 / 5

@SARs9504 Ja w takich przypadkach zawsze mam jedną odpowiedź. Zachęcam do studiowania pod nagłówkiem "Sędziowie"

https://pl.wikipedia.org/wiki/Trybuna%C5%82_Konstytucyjny_(Polska)

III kadencja - przejęty przez AWS i koalicję
IV kadencja - przejęty przez SLD
V kadencja - odbijamy, teraz PiS
VI kandncja - odbijamy, teraz wszyscy z PO
VII kandencja - prezydium sejmu (?)
VIII+ kadnecja - PiS

Także nigdy w historii Polski nie było tak, że trybunał jest niezależny. Jedynie przejmowali władzę dokładając nowych sędziów i czekając aż starym się skończy kadencja.

Raz że Trybunał powinien być na straży niezależności sądów a dwa że to daje do myślenia co się dzieje głębiej w mniejszych jednostkach.

Tak więc jak jakiś organ z innego kraju mówi, że "nie ma niezależności" to znaczy, że z jakiegoś powodu nie podoba się tamtym ludziom partia, która akurat jest u władzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 3 sierpnia 2020 o 19:12

S SARs9504
+1 / 1

@Raf_Raf To nic nowego i tak jest w kazdym praktycznie kraju. Ameryki nie odkryles...

A odrzucili nie ze wzgledu na niezaleznosc. :) Tak w ramach ciekawostki bylo cos w stylu, ze nie mozna sie spodziewac w kraju post sovieckim sprawiedliwego wyroku dla Sovieckiego Sedziego skazujacego opozycjonistow :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wonskji
-3 / 5

@SARs9504
A może nie jesteśmy? Banda wieprzy których zadowolisz kiełbasą śląską za 10 zł/kg i czteropakiem harnasia za 8 zł.I nie implikuj, że tak nie jest, bo ten kraj sprzedał się za 500 złotych. Niech nas jeb*ą i proszę, by nas gnoili jeszcze bardziej, bo na tle Europy jesteśmy barbarzyńcami, którzy dopiero koło wynaleźli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SARs9504
+2 / 2

@wonskji Aaa "sprzedal sie za 500 pln" a przepraszam za Dotacje Unijne to "nas" nie sprzedano??

I przepraszam co do tematu ma wnosic "Banda wieprzy których zadowolisz kiełbasą śląską za 10 zł/kg i czteropakiem harnasia za 8 zł" bo po pierwsze to nie WIEPRZE a ludzie (de humanizacja z Twojej strony) a po drugie to nic nowego w ZADNYM SPOLECZCENSTWIE.

"Niech nas jeb*ą i proszę, by nas gnoili jeszcze bardziej, bo na tle Europy jesteśmy barbarzyńcami, którzy dopiero koło wynaleźli." - Hyba TY, guzik wiesz. Przypomnij mi kiedy depenalizowano HOMOSEXUALIZM w tej TWOJEJ KOCHANEJ EUROPIE a kiedy u nas? Kiedy u nas Kobiety dostaly pelnie praw a kiedy tam? I Co ty kurde wiesz o innych narodach skoro czepiasz sie ludzi jedzacych sloska za 10 pln i harnasia za 8?

Powiem Ci: Belgowie tez wp... takie rzeczy, Francuzi tez (a przejedz sie po Francji to zobaczysz) Dania? To samo, Szwecja? Zapraszam do podobnych dzielnic. Niemcy? Chyba nie zabardzo widziales, moze "smietniskowe gestapo" Ci zaimponowalo? Anglia? No nie zartuj tam tez klasa pracujaca wpiernicza tanie piwo i kielbase. Irlandia? No Jak myslisz?

Poprostu jestes ZAKOMPLEKSIONYM MALYM CZLOWIECZKIEM.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Raf_Raf
0 / 0

@SARs9504 Dzięki za wyjaśnienia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Joe357
+1 / 1

@wonskji Tak, jak napisał SARs9504, z twojego wpisu zionie brakiem wiedzy i kompleksami. Nadrobienie braku wiedzy plus terapia u psychologa mogą bardzo ci pomóc.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eref88
+1 / 1

Zbrodnia komunistyczna (w rozumieniu ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu[1]) – czyn popełniony przez funkcjonariusza państwa komunistycznego w okresie od 17 września 1939 do 31 lipca 1990, polegający na stosowaniu represji lub innych form naruszania praw człowieka wobec jednostki lub grupy ludności bądź w związku z ich stosowaniem, stanowiący przestępstwo według polskiej ustawy karnej obowiązującej w czasie jego popełnienia.

Zbrodniami komunistycznymi są również czyny popełnione przez tych funkcjonariuszy w okresie, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym, zawierające znamiona czynów zabronionych określonych w art. 187, 193 lub 194 rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 11 lipca 1932 r. - Kodeks karny albo art. 265 § 1, art. 266 § 1, 2 lub 4 lub art. 267 ustawy z dnia 19 kwietnia 1969 r. - Kodeks karny, dokonane przeciwko dokumentom w rozumieniu art. 3 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów[2] na szkodę osób, których te dokumenty dotyczą.

Pojęcie zbrodni komunistycznych wyparło z języka prawniczego pojęcie zbrodni stalinowskich, którym operowano na początku badań związanych z odpowiedzialnością za ich popełnienie[3].

W rozumieniu ustawy o IPN funkcjonariuszem państwa komunistycznego jest funkcjonariusz publiczny, a także osoba, która podlegała ochronie równej ochronie funkcjonariusza publicznego, w szczególności funkcjonariusz państwowy oraz osoba pełniąca funkcję kierowniczą w organie statutowym partii komunistycznych.

Zbrodnie komunistyczne stanowiące według prawa międzynarodowego zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości lub zbrodnie wojenne nie ulegają przedawnieniu.

Według ustawy o IPN w brzmieniu nadanym przez ustawę z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów[4]( ze zmianami wprowadzonymi ustawą z dn. 14 lutego 2007 r[5]):

Bieg terminu przedawnienia zbrodni komunistycznych, w rozumieniu art. 2, niebędących zbrodniami wojennymi lub zbrodniami przeciwko ludzkości, rozpoczyna się od dnia 1 sierpnia 1990 r. Karalność tych zbrodni ustaje po 40 latach, gdy czyn stanowi zbrodnię zabójstwa, oraz po 30 latach, gdy czyn stanowi inną zbrodnię komunistyczną. Przepisu art. 4 § 1 Kodeksu karnego nie stosuje się[6].

Organami bezpieczeństwa państwa, w rozumieniu ustawy, są:

Resort Bezpieczeństwa Publicznego Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego
Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego
Komitet do Spraw Bezpieczeństwa Publicznego
jednostki organizacyjne podległe organom, o których mowa w pkt 1-3, a w szczególności jednostki Milicji Obywatelskiej w okresie do dnia 14 grudnia 1954 r.
instytucje centralne Służby Bezpieczeństwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz podległe im jednostki terenowe w wojewódzkich, powiatowych i równorzędnych komendach Milicji Obywatelskiej oraz w wojewódzkich, rejonowych i równorzędnych urzędach spraw wewnętrznych,
Akademia Spraw Wewnętrznych
Zwiad Wojsk Ochrony Pogranicza
Zarząd Główny Służby Wewnętrznej jednostek wojskowych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz podległe mu komórki,
Informacja Wojskowa
Wojskowa Służba Wewnętrzna
Zarząd II Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
inne służby Sił Zbrojnych prowadzące działania operacyjno-rozpoznawcze lub dochodzeniowo-śledcze, w tym w rodzajach broni oraz w okręgach wojskowych[7]
W stosunku do sprawców zbrodni wojennych, zbrodni przeciwko ludzkości lub zbrodni komunistycznych, nie stosuje się wydanych przed dniem 7 grudnia 1989 przepisów ustaw i dekretów, które przewidują amnestię lub abolicję.

Najważniejszymi zmianami prawa obowiązującymi od dnia 15 marca 2007 r. jest poszerzenie zakresu pojęcia zbrodni komunistycznej o określone enumeratywanie przestępstwa przeciwko dokumentom (tzn. fałszowanie dokumentów przez funkcjonariuszy organów bezpieczeństwa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eref88
0 / 0

Mają i wynika to z prawa międzynarodowego wkleiłem to właśnie i ulegną przedawnieniu po 40 latach licząc od 1990r czyli jeszcze do 2030 roku mogą go osądzić przypomnę że pan Michnik jest zbrodniarzem stalinowski a nie komunistycznym z czasów PRL tylko wysyłał żołnierzy AK na śmierć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanMariaWyborow
+11 / 31

Nie pierwszy taki przypadek. Ale to jeszcze niewiele szkodzi, gorzej będzie kiedy zagraniczne sądy przestaną ufać polskim w sprawach cywilnych, gospodarczych, rodzinnych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S settifusion
+2 / 36

Wyborcy PiSu powinni być zadowoleni. Przecież to była słuszna reforma i dokładnie o takie skutki chodziło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
+12 / 36

@settifusion Poczytaj o sprawie Stefana Michnika, a zobaczysz, że działo się tak nawet wtedy, kiedy PiS jeszcze nie istniał.

Kiedy zrozumiesz, że jesteśmy dla nich tylko rynkiem zbytu i półkolonią, bez praw, ale z obowiązkami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S settifusion
+3 / 19

Nie wiem, czy zrozumiem, bo codziennie jeżdżę po ulicy, która została zbudowana za unijne pieniądze, pensję wypłaca mi w tej chwili Unia, bo pracuję w projekcie, który został sfinansowany przez nią, lubię jeździć na wakacje bez paszportu i mnóstwo jeszcze innych dupereli. OK, to są moje własne pieniądze, które wpłaciłem wcześniej do unii, ale w ten sposób przynajmniej dostaję je z powrotem, a nie są wyrzucane w błoto przez Sasinów czy innych partyjnych watażków.
Nie podoba mi się unijna biurokracja, nie podobają mi się unijne bzdury (patrz ostatnio wycofanie dofinansowania na urządzenia dla niewidomych), ale stwierdzenie,  że Unia tylko bierze i nic nie daje nie jest zgodne z prawdą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Boin
+4 / 6

Akurat jeżdżenie po wybranych krajach Europy bez paszportu nie jest dzięki UE tylko wynika z trochę innego porozumienia - takie Schengen, jeżeli Panu to coś mówi.
Natomiast obsługa pieniędzy wpłacanych i wypłacanych do i z UE wymaga opłacenia rzeszy ludzi, którzy się tymi operacjami zajmują., więc obiektywnie są one wykorzystywane w mniejszym zakresie z uwagi na tzw. „pośredników”.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Samoyed
+2 / 4

@settifusion Nie do konca twoje wlasne, bo Polska jest jednym z tych krajow, ktore dostaja znacznie wiecej niz wplacaja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Azheal
+2 / 4

@Samoyed dokładnie to ponad 163 miliardy euro - tyle pieniędzy przez 15 lat Polska dostała z Unii Europejskiej (UE). W tym samym czasie do unijnego budżetu wpłaciliśmy 53 miliardy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Samoyed
+1 / 3

@Azheal Ciekawe kto minusuje takie odpowiedzi. Przeciez to fakt, ktory latwo sprawdzic, ale oszolomy nie uznaja faktow, jezeli nie pasuja do ich przekonan.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
+7 / 9

Zróbmy im numer i podeślijmy więcej naszych więźniów. W sumie po co ich utrzymywać skoro mogą to robić Holendrzy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A asdur
+1 / 5

Ależ przecież Holandia może zatrzymać u siebie wszystkich kryminalistów, czy naprawde mam się martwić że to nie z naszych podatków będzie utrzymywany? Weźcie sobie tego i wszystkich innych...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T termal
+4 / 4

Zatrzymali Go na podstawie ENA wydanego przez Polski Sąd, Brawo ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M meritka
-3 / 3

Bo nie są. To nadal układy po PO

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S StaryKaszub
+1 / 1

a niech go sobie trzymają u siebie; poza tym to plotka, w przypadku takich pospolitych przestępstw jak morderstwa, kradzieże narkotyki będą dalej ektradować, tu chodzi o podejrzenie jakby osoba była poszukiwana podejrzewając że to sprawa polityczna. Na redicie taki wątek od tygodnia wisi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawcio68
+3 / 3

napisał to niemiecki portal pseudo informacyjny :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lewetedemoty
+1 / 1

Nie oddamy Polaca! Pewnie robi im dobrą zalewajkę. Smacznego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adikc5
0 / 0

Bosko.
Niech trzymają darmozjada kryminaliste, handlarza śmiercią u siebie na swoj koszt:-))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Faktopek
0 / 0

No jako zwolennik KOD-ow KO czy LGBT masz jak najbardziej prawo handlowac narkotykami. Na ty polega Demokracja wg Kodziarzy i zwolennikow czosnkow..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem