Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
473 480
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T testujac092
+8 / 8

warto dodać że za paliwo do samolotów wystawiono nam rachunek, na jego poczet zarekwirowano złoto znajdujące się w depozycie, tak troszkę poza tematem, rachunek dostalismy tez za amunicje składowaną na Westerplatte użytą do jego obrony

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+11 / 11

I ja się nie dziwię, że nie dostali odpowiedzi od królowej. Wtedy na tronie był Jerzy VI Windsor.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bartoszewiczkrzysztof
+3 / 5

Nawet Angole bali się Stalina, stąd rychła niepamięć o polskich bohaterach i ich nieobecność na paradzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E embees1
+1 / 3

@bartoszewiczkrzysztof I dlatego na wielu pubach,w miejscowościach gdzie stacjonowali Polacy,pojawiły się po wojnie napisy:"Polakom i psom wstęp wzbroniony"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M morganghost
+4 / 4

Kolejne propagandowe mity jak by to Polacy uratowali Anglię przed Niemcami. Niestety fakty są inne, dywizjon 303 wszedł do akcji 30 sierpnia, niestety ale bitwa była już w tym momencie na przegraniu, bo Luftwaffe 7 września zmienia taktykę na bombardowanie Londynu przestając nękać lotniska RAF-u, tym samym całą operację szlak trafił. Niemcy bombardując Londyn chcieli osłabić morale brytyjczyków i ich wolę walki, a wyszło zupełnie odwrotnie - angole jeszcze bardziej się zdeterminowali. To tak ogólnie pisząc tylko, ale wchodząc bardziej w szczegóły bitwy cała operacja powietrzna przeciw Wyspom Brytyjskim była źle zaplanowana i prowadzona. A sama groźba inwazji, której angole się jednak obawiali, była jedną wielką improwizacją, ponieważ Niemcy zbyt późno poczęli planowanie do takiej operacji. Nawet przy bardzo sprzyjających warunkach zarówno pogodowych jak i przewagi w powietrzu, widmo klęski było bardzo widoczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wic1
+2 / 4

A po wojnie władze komunistycznej polski skazały ich za zdradę.
Kochani ruscy i ich DAR dla narodów...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E embees1
-2 / 4

@wic1 Ciekawe prawaku.Wszyscy,którzy chceli wrócil do Polski,zyli,pracowali,pisali ksiązki i cieszyli się szacunkiem do końca swoich dni.No chyba,że wracali z legitymacją MI5 w kieszeni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wiskad
+1 / 1

A Skalski wylądował w więzieniu. Debilu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Powerwoofer1
0 / 0

to pokazuje że jesteśmy frajerami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Klebern
+1 / 1

Bzdury historyczne wiecznie żywe. Już nawet człowiekowi odechciewa się po raz enty je prostować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jaa50
0 / 0

Brak Polaków w brytyjskiej defiladzie zwycięstwa to efekt nacisków Stalina, a nie Waszyngtonu. Nie wiadomo do końca, co tak gryzło Stalina, bo Czechom na przykład nie utrudniał uczestnictwa w tej defiladzie. Być może odreagował przegraną w 1920 roku pod Warszawą, ale to już tylko czyste domysły.
Jezeli chodzi o represje, to oczywiscie nie wszystkich represjonowano, ale jednak znaczna czesc tych ludzi, zwlaszcza oficerow, miala klopoty do 1956 roku, kiedy to nastapila odwilz, ale i tak ci ludzie czesto mieli zablokowane sciezki awansu i nie osiągali tego, co mogliby osiągnąć w wolnym kraju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Percycox
0 / 0

Anglicy wygrali przede wszystkim dlatego, że mieli sprawnie działającą sieć radarów i że Göring spieprzył całą taktykę i strategię.
A że Polaków poza granicami Polski się traktuje różnie, to może też czasami wina Polaków...?
warto pomyśleć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem