Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
590 683
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
W Wolfi1485
-2 / 40

Nie chcę być niegrzeczny, ale jest takie powiedzenie, że "złego licho nie porwie"...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wichniak2
+6 / 18

Przecież to tylko figurka a wybuch był dziełem człowieka. Za chwilkę ktoś znajdzie inną figurkę, tym razem zniszczoną i nastąpi sprostowanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MoroCFC
+6 / 14

fake

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+7 / 21

I tak się samoistnie postawiła na wierzchu, czyściutka, pionowo, licem ku widowni :) cud

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KittyBio
+16 / 50

A to trochę nie jest tak, że Bog dał wolną wolę człowiekowi? Jesli tak, to nie moze ingerować w życie ludzi, bo sam sobie by zaprzeczał. Tak jak nie mógł ocalić ludzi w obozach, bo zło wynikało z wolnej woli drugiej osoby. A to na sądzie Bóg ma być miłosierny i złych strącić do piekła.
Swoją drogą myślę jednak że to jakiś fake. Figurka jak figurka. Ale przynajmniej da ludziom nadzieję i wiarę, co jest bardzo ważne przy różnych kataklizmach/wojna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
+5 / 23

@Wolfi1485 Mylisz się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vkandis
+9 / 19

@KittyBio - to po jaką cholerę ludzie się modlą? Jakiekolwiek spełnienie modlitwy będzie ze strony Boga właśnie naruszeniem tejże wolnej woli.
Nie, żeby modlitwy do nieistniejącego bytu działały, ale interesuje mnie jakie teraz będzie tłumaczenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 1Kvothe
+9 / 23

@KittyBio To po cholere ludzie się modlą skoro bóg i tak nie może ingerować?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R R51d
+9 / 15

@irulax Czyli ci ludzie chcieli z własnej woli cierpieć i umrzeć, czy wyjaśnienie jest inne? Bo "mylisz się" niestety niczego nie tłumaczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+2 / 14

@KittyBio Dał wolną pod warunkiem ze wybiera ta jak mu karze kapłan..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albiorix
-2 / 10

W Chrześcijaństwie, Bóg może ingerować w życie ludzi i robi to od czasu do czasu. Znajdziesz o tym historie i w starym in nowym testamencie i historiach współczesnych cudów. Ale w bardzo widoczny i oczywisty sposób Bóg nie działa według normalnej świeckiej etyki dążąc do minimum cierpienia i maksimum uratowanego życia, tylko według własnych, trudnych do zrozumienia wzorców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Karo_c
-5 / 13

@KittyBio dokładnie. Ludzie mają dziwne przeświadczenie, że Bóg ciągle będzie ich ratował z opresji i wojen które sami na siebie sprowadzają. Mają wolną wolę, obiecał, że nie będzie się wtrącał- bo które dziecko chce, by rodzic dyrygował jego życiem? Rozliczenie przyjdzie później.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kojot_pedziwiatr
-3 / 7

@KittyBio zgadzam się. Uważam że ludzie mylnie interpretują swoją wiarę. Bóg (jeśli) istnieje to po prostu istnieje. Nigdy nie było nigdzie powiedziane że Bóg musi cokolwiek robić. Tak jak ludzie też mogą dużo zrobić, ocalić wiele istnień, nie tylko ludzkich, ale nic nie robią bo co? Bo to nie ich problem? W przykazaniach jest sporo mądrości, ale ludziom nie chce się do nich stosować. Ale bardzo chętnie przerzucają winę, w szczególności na tych, którzy nie będą się bronić przed oskarżeniami (chyba że na sądzie ostatecznym, zobaczymy).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O konto usunięte
-2 / 6

@KittyBio Nawet gdyby chciał To nie może? Wszechmocny tak?
To po co ludzie się modlą?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O konto usunięte
+1 / 3

@Karo_c Skąd to wiesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Karo_c
+3 / 9

Z bibli, z 2tys lat nauki kościoła, z objawień świętych- czyli całej podstawy religii katolickiej. Po co się ludzie się modlą? Bo wierzą w zbawienie i życie wieczne, bo życie na ziemi to tylko chwila. Jak pisała św. Faustyna po swoich wizjach czyśćca- lepiej całe życie potwornie cierpieć na ziemi niż spędzić 1 dzień w czyśćcu. W to wierzą katolicy. Zresztą na podobnej zasadzie funkcjonują inne religie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Karo_c
+3 / 7

Ale czy kapłan cokolwiek może ci kazać? Kiedy mówi Ci, że zabijanie jest złe to ty decydujesz czy kogoś zabijesz czy nie. I na tym polega wolna wola. Robisz co chcesz, ale konsekwencje swoich czynów- dobre lub złe ponosisz ty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 4

@KittyBio a kto "magicznie" postawił tam figurkę? Jeśli twierdzisz, że Bóg, to zdecyduj się w końcu z czy ingeruje on w tą wolną wolę czy nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KittyBio
-1 / 3

Nigdzie nie twierdziłam, że Bóg i dalej nie twierdze. Mało tego, wcale nie twierdzę że Bóg istnieje.
Ja mam własną definicję Boga, a do kościoła chodzę do towarzystwa, bo mąż jest wierzący. Widziałam w życiu wiele rzeczy - i gorszych i lepszych. Jako że jestem związana z prowadzeniem badań klinicznych czasem zakręce się np na oddziale onkologii dziecięcej. Jedni mówią, że Bóg tam nie zagląda, inni że własnie daje im siłę i nadzieję na wyzdrowienie, czasem pozwala się pogodzić ze śmiercią, że "ich aniołek jest w niebie". Myśle że na tym w dużej mierze polega cud. Czasem wiara i nadzieja pozwala przetrwać wiele złego, podczas gdy inni nie chcą już walczyć. Widziałam też brazylijskie fawele - to dramat co tam się dzieje, ale w tych swoich domach ( o ile można nazwać karton albo barak domem) mają mnóstwo obrazków Matki Boskiej i Jezusa.... Po co? Nie wiem, może dlatego że pozwala im to wierzeć, że im w jakiś cudowny sposób pomoże i pozwoli się wyprowadzić. Wg mnie takie myślenie życzeniowe trochę rozleniwia, ale jeśli im pomaga, coz mi do tego. Sama nigdy zła czy krzywdy nie doświadczyłam, więc nie wiem czy takie myślenie pomaga czy nie.
I tak z tą figurką. Może ktoś tam ją umieścił jeszcze jak pył nie osiadł, by dać "siłę i nadzieję", że ten mityczny Bóg jest z nimi i czuwa nad nimi, a jak czuwa, to pewnie będzie dobrze. A może to photoshop by zdyskredytować katolików. Nie wiem...
@ObywatelWszechswiata Zapytaj się modlących czemu się modlą. Nie wiem, może wierzą że jeśli będa się modlić to dostaną się do nieba o ile istnieje. A moze wierzą, że jeśli wyklepią 10 Zdrowasiek to dom magicznie się odbuduje, albo że da im siłę to odbudować, że ktoś lub coś będzie z nimi, bo czasem pieniądze na odbudowę to za mało.A co do wszechmocności - czy to że mogę coś zrobić oznacza że musze to zrobić? Jeśli mogę sobie kupić 10 batonów, a nie kupię żadnego w sklepie z batonami, oznacza że nie mam pieniędzy? < miałam na studiach filozofię, tak nam to profesor tłumaczył, tak samo jak napisał 1 osobie zadania na kartce, po czym dziewczyna wyszła i mieliśmy osądzić, co on zrobił - pojawiły się głosy, ze ją wyrzucił, bo coś tam albo ze ona odmówiła że je wykona i wyszła. A jak przyniosła cukierki dla każdego to okazało sie jednak,ze to wcale nic złego - no i tak działa Bóg :D > A że sama w Boga jako tako wierzę i nie wierzę, to przekonywać nie będę nikogo, każdy ma swój rozum i może wierzyć w co chce albo i nic.
To internet i demoty, które regularnie schodzą na psy, a nie centrum polityczno-filozoficzne, gdzie rozparwia się czy LBGT+ jest dobre, czy księża pedofili są źli i czy PiS czy PO to jedyne partie w Polsce < myślę, że odpowiedzi są jednoznaczne>

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D konto usunięte
-2 / 6

@KittyBio Z tą wolną wolą, jak opowiadacie, to mam wrażenie jakbym słuchała opowiadań o tekście drobnym druczkiem" w umowie. Jeśli dzieje się coś dobrego: zadziałał miłosierny Bóg, jeśli złego: wolna wola człowieka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 sierpnia 2020 o 17:25

T tomek_s
-2 / 6

@KittyBio A to nie jest tak, że to jest naiwne wytłumaczenie Katoli? Czemu ci dziecko umarło w cierpieniach? Bo masz wolną wolę. Jesteś wdzięczna? Bo masz od ją od pana Bozi.
Macie mózg wypranym że takie tłumaczenia kupujecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
-3 / 5

powtarzasz bezmyślnie to co księża wbijali ci do głowy od dziecka. trafili na podatny grunt. sąd ostateczny, straszenie piekłem i obiecywanie piekła to ich główna broń.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jorn
-2 / 6

@Albiorix
Acha. Dowodem prawdziwości bajki jest fakt, że tak napisano w tej bajce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KudlatyRyj
0 / 6

Wolna wola mogła się przejawić w tym, że dziesiatki tysiecy więźniów no w Oświęcimiu migło rzucić się na setki ssmanów i kosztem życia części wymordować wszystkich i uciec.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KudlatyRyj
-4 / 4

Bóg nie ingeruje w wolną wolę. W splot różnych zdarzeń jak np. 6 w totolotka juz jak najbardziej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vkandis
-2 / 6

@Karo_c - "Z bibli, z 2tys lat nauki kościoła, z objawień świętych- czyli całej podstawy religii katolickiej.", oraz "Jak pisała św. Faustyna po swoich wizjach czyśćca".
Najlepsze jest to, że nawet wg absolutnej podstawy wierzeń chrześcijańskich czyli Biblii, nie ma czegoś takiego jak czyściec. Nigdzie, w żaden sposób nie jest wymieniany.
Istniejące interpretacje są tak absurdalnie naciągane, że można tylko prychnąć z politowaniem mając świadomość, że czyściec został "wyinterpretowany" z PŚ tylko i wyłącznie po to, żeby przysporzyć szmalu i włości Kościołowi.
Więc jak można uznać za prawdziwe wizje o czymś co wg najświętszej księgi religii nie istnieje?
Jak łatwo przepchnąć największe pierdoły nie trzymające się kupy jeżeli tylko nazwiemy je religią.
Nie żeby logika i religia szły ze sobą w parze, ale to przecież u normalnego człowieka mózg lasuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Karo_c
0 / 0

@Vkandis na samej biblii opiera się wiara protestancka. Wiara katolicka to nie sama bilbia, a jest właśnie uzupełniana przez wizje mistyków i świętych. Biblia nie jest w stanie ująć wszystkich aspektów wiary. Niestety we współczesnym świecie mamy wielu "pseudo" księży, którzy jak piszesz- gonią za pieniądzem. Ale nie o to chodzi w wierze. Życzę Ci żebyś kiedyś trafił na kleryka z powołania, a poznasz różnicę między karierowiczami a prawdziwym kościołem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
-1 / 1

hahahahahaha... dobre :))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
-1 / 1

hehehehe :))) co racja to racja

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vkandis
-2 / 2

@Karo_c - tak źle mi życzysz? Trzymam się od jakichkolwiek religii na maksymalną odległość jak mogę. Niezależnie od "z powołania" czy nie każda wymyślona bajka pt. religia była narzędziem do kontroli pospólstwa.
Taki cytat. "Jest jedno źródło wiary: Pismo Święte wraz z Tradycją, tworzące jedność." - gdzie tu miejsce na wizjonerów i mistyków? Nie, Tradycja ich nie obejmuje.
Ktoś ma haluny i mówi to co nie pasuje Kościołowi - OPĘTANY! NA STOS!
Ktoś inny ma takie same haluny i mówi coś co pasuje Kościołowi i - co ważniejsze - przy odpowiedniej interpretacji przyniesie im góry szmalu - MISTYK! ŚWIĘTY!
To jest tak niepoważne, że klękajcie narody.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
-3 / 23

Nie, no nie przesadzaj - mógł zabić wszystkich

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W Wolfi1485
+7 / 15

@sliko Ważne że figurka ocalała! :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 23 sierpnia 2020 o 13:03

I irulax
0 / 10

@sliko Może się zwyczajnie pomylił. Nie przewidział jak podli i głupi mogą być niektórzy z nas. A tak dopiero symulacja zwana wszechświatem dała Mu jakiś pogląd.
Zresztą, wcale nie jest pewne, że jesteśmy jedyną cywilizacją rozumną jaką stworzył. Takie sobie rozważania dla treningu mózgu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konradstru
+6 / 8

A nie było coś napisane o bałwochwalstwie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar inkognitko
-5 / 15

Podpis powinien być taki:
Bóg: Ludzie to idioci i niszczą wszytko wokół siebie choć mówię im cały czas by nie zabijali. Przynajmniej zachowam tę figurkę by zwrócili uwagę na nią i zaczęli się zastanawiać nad swoim niszczycielską działalnością.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 sierpnia 2020 o 17:07

O konto usunięte
0 / 0

@inkognitko Niszczycielska działalność to niestety konsekwencja naszej niedoskonałości (jeśli jesteśmy stworzeni, to słabo). Saletry potrzebujemy by wykarmić miliony ludzi, to nawóz. Coś poszło nie tak, bo nie potrafimy wszystkiego przewidzieć, bywamy niedokladni i leniwi.
Ale czy to nasza wina? Tak już mamy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
-2 / 4

Bo lepiej postawić figurkę i oczekiwać, że ludzie się domyślą, zamiast normalnie stanąć i powiedzieć o co mu chodzi :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gregor2
+3 / 9

Starotestamentowy Bóg miał pewne tendencje...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
-1 / 11

No jasne. Czyli "bóg" wyprodukował i zgromadził ogromna ilość azotanu amonu, a następnie spowodował "samoistny" wybuch tej, z reguły niewybuchającej, substancji. Czy ten "bóg" nie był przypadkiem członkiem jakiejś dziwnymi organizacjami? Być może nawet organizacji utrzymywanej przez rząd jakiegoś kraju?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dreg92
-4 / 10

Jest więcej dowodów na istnienie Elfów niż jakiegokolwiek boga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
-1 / 3

@dreg92 Dawaj pierwszy!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O konto usunięte
-5 / 5

@dreg92 Z tego co wiem nie ma dowodów na istnienie elfów, podobnie jak bogów. Co łączy te istoty?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zeter
+2 / 6

Przepis na pomysł na! Dla ciemnogrodu; kup figurkę, czekaj na wybuch, wsadź figurkę w zgliszcza po wybuchu, cyknij fote, amen amen amen...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pereplut
+3 / 7

A to Bóg niedbale składował tę całą saletrę amonową? Ależ psotnik...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Andrzejbe
+2 / 4

Jak się buduje głupią teorię to jest potem głupi wniosek - jak nazwać autora?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KudlatyRyj
0 / 4

Tak się składa, że za grzech lenistwa, korupcji lub zaniedbania, jakie miało tam miejsce odpowiada szatan a nie Bóg. Wymowa tej sytuacji jest taka, że zniszczył setki istnień a Maryi nie dał rady.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M meiker1
+1 / 1

Skad w bejrucie figurka matki boskiej? fake na bank i te materiały tez bog wyprodukował załadowal na statek i umiescil w porcie i jeszcze pewnie podpalił bo chce zeby ludzie cierpieli a zapomniałem to on nobla zmusił zeby wymyslił dynamit

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 sierpnia 2020 o 20:23

A ArandillPL
+2 / 2

Rozumiem, że to jest kolejny demot stworzony przez krwiożerczych "katoli", atakujących biednych i uciśniętych przedstawicieli "ateizmu" (a właściwie antyklerykalizmu)? Bo sami pisaliście, że to głównie my was atakujemy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem