Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
706 753
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
F fak_dak
+13 / 17

Czy możemy utworzyć nową jednostkę wysokości? Jeden sasin (1s) = 56m.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 0Kszysztof
+3 / 3

a to sekunda. paskal to Pa, niuton to N, to sasin może być Sa, bo s/S to już powierzchnia jest

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O obiekt83
-1 / 3

Dobrze,że nie 10.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jabol428
-2 / 18

Fajny demot o dniu wieżowców, jednak to wplatanie do wszystkiego Sasina robi się już nudne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+8 / 12

@jabol428 A jednak śmieszne bo można wszystko przeliczyć na jednego Sasina. To doniosła chwila. Mamy nowy system pomiaru długosci. To bardzo ułatwia zadanie: "Jak daleko masz do szkoły? Jakie s 2,5 Sasina". "Gdzie stoi Twoje auto? Dziś 1 Sasin od bloku." Tak jak wielu mierzy odległości na duża skalę latami świetlnymi, ale są też inne pomiary jak AU czyli odległość średnia Ziemi od Słońca. Ale można też zmierzyć innymi miarami, jak: "Jak daleko jest z Ziemi do Słóńca? Ponad 2,6 mld Sasinów."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I idylon
+8 / 10

Do wyborów wszystkim obrzydnie, znudzi się, wszyscy wybaczą, potem zapomną :P

Madki takie porównania mają gdzieś. Weźcie lepiej wrzućcie ile przez wybory Sasina jest mniej 500plus :D wtedy może się przejmą odrobine

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
0 / 6

@jabol428 Będzie tak, jak z mierzeniem czasu w Najmanach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A awator
+4 / 6

@idylon Nie ma czegoś takiego jak mniej 500plus ...błąd logiczny ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Aarcticfrost
+3 / 5

@jabol428
Nie!
Złodziejstwo i kurevvstwo trzeba piętnować aż do skutku!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D darerk34
+1 / 7

A jaka będzie wysokość 200mld dziury VATowskiej....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fak_dak
+13 / 15

@bartlis Ojej, jaka ta opozycja jest zła. A jakby nie wystawiła żadnego kandydata, to Duda by został prezydentem automatycznie i można by oszczędzić jeszcze więcej, bo nie trzeba by było organizować wyborów.

Zadziwiają mnie wyborcy PiS, że ono wybaczą swoim pupilkom każdą kradzież, każdy przekręt. I jeszcze będą się zwalać winę na opozycję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A agronomista
+14 / 16

@bartlis Sasin drukował karty bezprawnie. To jest tutaj największym problemem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+8 / 8

@bartlis A co to ma do rzeczy. Partie mogą zmieniać kandydata na jakiego im pasuje. Nikt nie kazał na siłę próbować robić tych wyborów, choć warunków do tego nie było. A wystarczyło poczekać do tego czerwca, raptem miesiąc i było o wiele lepiej. Ale cóż. "Dobra zmiana" wiedziała, że wtedy zwycięstwo miałaby w kieszeni. A w czerwcu i druga tura w lipcu już były niepewne. I tak też się stało. PAD wygrał, ale różnicą 2 %. Przy Kidawie Błońskiej to pewnie nawet by nie weszła do drugiej tury.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M malyszkodnik
0 / 0

@bartlis oj opozycja w postaci po, jest cienka, a wobec takiego nieŻądu jaki proponuje pis potrzebne były mocniejsze działa, a kadnydaci nie byli porywający. 2 tura by i tak była, czy by zamienili Kidawę na Trzaska czy nie. Fakt, szkoda, że akurat pis vs po było bo i tak wygrało zło większe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+1 / 1

@bartlis Opozycja nie ma wpływu na to jak będą przebiegać wybory ani o terminie tychże, ze względu na to, że władzę przejął obecny układ i posiada ją zarówno w parlamencie, PKW jak i SN, które decydują o tym jak i kiedy odbędą się wybory . Opozycja może conajwyżej pokiwać palcem w bucie. Nie jest zatem odpowiedzialna za te 70 mln i w żaden sposób nie miała wpływu na jego wydawanie. Przypisanie im winy za złe zarządzanie państwem jest kłamliwa narracją próbująca zrzucić pełnie odpowiedzialności z "dobrej zmiany" na opozycję. Ma natomiast prawo, skoro już się odbyły na wystawienie kandydata, który będzie dla nich najlepszy. I to jest ich prawo, a nie jakiś przywilej. Gdyby państwo było rządzone wspólnie przez wszystkich polityków, a PKW i SN byłyby urzędami niezależnymi od władzy, wtedy tak. To byłaby także ich wina. Obecnie jednak mamy państwo rządzone odgórnie przez jednego człowieka, który decyduje o losie swoich ludzi, w państwie, urzędach i działaniach władz, a prezydent czy premier są jego podnóżkami, to w zasadzie wszelka dyskusja o państwie jest bezsensowna. I tak nic od tych podnóżków nie zależy. A za te 70 w zasadzie odpowiedzialny jest ów człowiek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 3 września 2020 o 20:12

B bartlis
-3 / 3

@dncx "Opozycja nie ma wpływu na to jak będą przebiegać wybory"

Zwykłe, zwyklutkie kłamstwo. Opozycja posiada Senat i przez opóźnienie o miesiąc procesu legislacyjnego uniemożliwiła odbycie wyborów w terminie konstytucyjnym.
Gdy totalny opozycjonista mówi, że pada deszcz, to lepiej wyjrzyj przez okno.
Jeśli chcecie najbliższy przykład kłamstwa, to w democie napisano "budynek mający nieco ponad 56 metrów" bo to pasowało autorowi pod tezę, a teraz sobie sprawdźcie na wikipedi "warszawski młotek" i ile to jest to nieco ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lomion
0 / 0

@bartlis Opozycja niczego nie opóźniła - terminy na procesowanie ustaw w Senacie są stałe i niezmienne od lat, a do odbycia wyborów w konstytucyjnym terminie nie było potrzeby przyjmowania żadnej ustawy. Opozycja po prostu nie zgodziła się na przyklepanie pisanej na kolanie wadliwej i bezprawnej ustawy, i nie zaakceptowała niekonstytucyjnego trybu jej przyjmowania i grzebania w przepisach wyborczych tuż przed wyborami. I bardzo dobrze że tak zrobiła, bo nie jest jej zadaniem poprawianie pisowskich błędów. Jak PiS chciał grzebać w przepisach mimo wyraźnych zakazów w prawie, to sobie pogrzebał i musiał przełknąć tego konsekwencje. Także te, które wymagały wmówienia swoim wyborcom że mimo że rządzi od pięciu lat, to wszystkiemu winna jest opozycja.

A, zapomniałem - jeszcze mogli zwalić na Gutenberga. Gdyby nie on, to Sasin niczego by nie wydrukował.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 7 września 2020 o 13:48

B bartlis
-1 / 1

@Lomion
To ty nie wiesz, że Senat, może coś przepuścić bez zwłoki, zgłosić poprawki i wrócić do Sejmu od razu albo przetrzymać 30 dni i dopiero wtedy zwrócić do Sejmu z poprawkami?
Opcja A: Albo to wiesz i celowo mieszasz i mącisz.
Opcja B: Albo tego nie wiesz, ale skoro brak ci podstawowej wiedzy na temat prawa, to po co głos zabierasz?

To co @Lomion opcja A czy B, trzeciej możliwości nie ma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lomion
0 / 0

@bartlis To że może nie znaczy że musi, ani że powinien - szczególnie jeśli ma do czynienia z niekonstytucyjnym bublem, za którego przyjęcie wziąłby w ten sposób odpowiedzialność. Nie jest to żadne opóźnienie, tylko normalny element procesu - jak ktoś zgłasza projekt ustawy to nie powinien być tym zaskoczony. Chyba że jest przyzwyczajony do systemu w którym o wszystkim decyduje Biuro Polityczne, a instytucje takie jak Parlament czy Prezydent mają być tylko ładnie wyglądającymi fasadami, podpisującymi wszystko jak leci bez głębszej refleksji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 8 września 2020 o 10:14

B bartlis
-2 / 2

@Lomion "To że może nie znaczy że musi, ani że powinien".

Nikt nie mówi, że powinien, nie chciał, opóźnił, jego prawo, tylko to tak nie ładnie teraz całą winę zrzucać na rządzących, bo powinni wiedzieć, że im patyk w szprychy włożą, a więc to ich wina, że rowerek się wywrócił, według twojej @Lomion logiki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lomion
0 / 0

@bartlis Nie tyle powinni ile wiedzieli, bo było to jasno komunikowane, a Senat nie miał powodu ani obowiązku by pomagać w przyklepaniu takiego bubla. Więc jak ktoś wychodzi na deszcz nie zabierając ze sobą parasola to nie powinien się dziwić ze zmoknie.

Ale zaczynam dostrzegać trochę logiki w twoim sposobie myślenia. Jak ktoś dostanie mandat za przejechanie np. na czerwonym świetle to zazwyczaj wini siebie, bo złamał przepisy. Ale widzę że możliwe jest też stwierdzenie że to nie jest wina kierowcy, tylko fotoradaru - bo zrobił zdjęcie, a przecież mógł się zaciąć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar griff
+6 / 10

I to pierwsze "młotek" i to drugie "młotek". Po ch()j drążyć?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lomion
0 / 0

@lewetedemoty Bo widzisz... te 70 milionów to nie jest koszt odwołania wyborów, tylko parcia do nich za wszelką cenę. Jak trochę o tym pomyślisz to dostrzeżesz w tym pewną logikę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L loukas5
+8 / 10

Dobrze, dobrze nie odpuszczać bydlakom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agato7
-1 / 7

Trzeba było nie robić z siebie pajaców i płakać, że "urny śmierci" nadchodzą...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nanemasehaki
+2 / 2

Dzień bez Sasina na głównej, dniem straconym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R RazDwaPiec
0 / 2

Z powodu bubla wybudowanego przez HGW Polska może zapłacić nawet 5 mld € kary. Jak wysoki byłby budynek ułożony z banknotów 100 zł w kwocie odpowiadającej tej karze?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H Hornecik
0 / 0

*zbudowany przez Kaczyńskiego. Odstaw TVPiS

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+1 / 1

tak sobie mysle, ze moze by tak by ktos zaprojektowal monete o nominale 70mln zlotych z podobizna sasina. jest wiele firm ktore mogly by takie monety wybic
co moglo by byc ciekawa czescia kampanii wyborczej:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A akuma99
0 / 0

zainwestowanych w drukarnię szfagra... a nie przej****ch

a tak poza tym to ktoś tych ***i wybrał w wyborach więc teraz nie płaczcie tępaki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem