Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
161 190
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar koszmarek66
+12 / 12

Tyle, że obecnie Państwo to właśnie tacy ludzie jak Sasin czy Morawiecki a nie Pan Emeryt.
Dlaczego odjąć "wartość makulatorowa druków"?. Ich nie można po prostu oddać na makulaturę, trzeba je zniszczyć, co kosztuje więcej niż sama makulatura. A koszty przechowywania ich po 10 maja, ochrony przed dostępem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pomylilem_Strony
0 / 2

@koszmarek66 i tu się mylisz, państwo to ludzie wybrani przez większość wyborców, czyli "drobni cwaniacy" wybierają "większych cwaniaków" (zanim ktoś napisze "bijo emerytów!!" to niech zobaczy z jaką butą wypowiadał się ten emeryt od cukierka). Większość emerytów (i generalnie wyborców) ma gdzieś dług publiczny, przyszłość, prawa innych, ludzi pracujących, bo myślą, że bardziej dociśnięci pracujący to więcej na zus (nie mając świadomości, że działają na własną szkodę), a ich wyboru są moralnie neutralne, ponieważ mogliby czynić zło, ale nie czynią ze strachu przed prawem ludzkim i bardzo często boskim (mówimy o emerytach). To nie moralność, a strach przed konsekwencją sprawia, że są "dobrzy". I wybierają ludzi, którzy mają gdzieś długi publiczne, przyszłość, chcą dociskać pracowników i tworzyć jakieś parafundację (np. do obsługi PPK) dla znajomych. Mają gdzieś prawo, ponieważ są ponad prawem ludzkim, a w boskie nie wierzą. Raz na jakiś czas coś wypływa, ludzie się trochę oburzają, ale niezbyt mocno, a dlaczego? Ponieważ w głębi serca są tak naprawdę tacy sami, może ich to wkurzać na poziomie "świadomości", ale nic więcej nie zrobią, ponieważ "podświadomie" nie skrzywdzą sobie podobnych. Jak się do tego doda coraz bezczelniejsze wymówki polityków to usprawiedliwienie ich przychodzi coraz łatwiej. Niestety tym jest Polska, a nie naszymi marzeniami i wyobrażeniami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
0 / 0

@Pomylilem_Strony Pełna zgoda. No może prawie pełna. Bo zgadzam się z Twoją całą wypowiedzią z wyjątkiem "i tu się mylisz". Reszta potwierdza moją tezę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+5 / 5

Nic im nie zrobią, bo PiS przegłosował zmiany w prawie, że wszystko co robiono wokół pandemii nie podlega karze, nawet jeśli było niezgodne z prawem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
+2 / 4

Skiba - nie zna sprawy emeryta, a się wypowiada. Warto doczytać dlaczego został skazany a nie bawić się w manipulowanie faktami. Kto chce, to poszuka i znajdzie - Skibie najwidoczniej się nie chce.
O Sasinie się nie wypowiem, bo już dawno powinien mieć proces za te 70 mln.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DarkDaro
+2 / 2

@mudia Dokładnie - emeryt nie przyjął mandatu i bezczelnie twierdził, że może sobie dowolne towary degustować bo tak jest za granicą. Przestańcie manipulować faktami i robić ofiarę z bezczelnego złodzieja. Jeszcze rzucił papierek bałwochwalczo między kartony! Powinien być utrzymany pierwotny wyrok.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
-3 / 5

Jak szybko opozycja zapomniała o tym, jak straszyła wyborami urnowymi i zmuszała rządzących do ogłoszenia wyborów kopertowych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DarkDaro
0 / 2

@Fahrmass PO miała dramatycznie niskie notowania więc chcieli przełożyć wybory ze względu na pandemie. Powstał pomysł wyborów korespondencyjnych, który sprawdził się w kilku państwach. Opozycja podniosła larum, że to są koperty śmierci więc z nich zrezygnowano a teraz Sasin jest winny. Spójrzcie trzochę obiektywnie na sprawę a nie jak Skiba zakochany w PO.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
+1 / 1

@DarkDaro Sasin/Morawiecki (kwestia odpowiedzialności) jest IMHO winny. Zresztą wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie potwierdza, że wybory w trybie kopertowym były ustalone wbrew prawu. Oczywiście będzie odwołanie i cała telenowela będzie jeszcze trwać, ale na razie taki jest stan rzeczy.
To że KO/PO przyjęła zła strategię i potem usiłowała z niej wybrnąć, stosując retorykę kopert śmierci, jest jasne. Inną sprawą jest to, że miała trochę racji. Raz, że nie było prawidłowej kampanii wyborczej, bo zgromadzenia były zakazane a ludzie mieli siedzieć w domach, co dawało jasną przewagę PiS. Dwa, znając "luźne" podejście do prawa stosowane przez PiS, wybory kopertowe obarczone były sporym ryzykiem naginania lub łamania prawa na rzecz PiS (np smaczki typu głosowanie za podopiecznych, które wyszło w późniejszych wyborach).
Tak czy inaczej 70 mln wyparowało a winnych "nie ma".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 września 2020 o 7:40

M mwaski
0 / 0

@Fahrmass Ej, a jak ta "opozycja zmuszała" PiS do roztrwonienia 70 mln zł? Przy pomocy resortów siłowych (których nie mają), przy pomocy większości w parlamencie (której nie mają) czy może przy pomocy mediów publicznych (których też nie mają)?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agato7
-2 / 4

Twoi idole mogli nie bredzić o urnach śmierci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Donka1
+3 / 3

I znowu ten Sasin to już nudne się robi. Szkoda że nikt już nie pyta Wałęsy gdzie jest moje 100 milionów xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem