Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
923 940
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Buka1976
+9 / 13

A szalety miejskie na Świątynię Dumania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+41 / 55

@Fragglesik To jest takie fajne, że władza wydaje kolejne zakazy, które ch*j wie co mają pomóc, za to zniszczą interesy ludzi?
Ludzie kombinują, aby walczyć z brakiem rozsądku władzy. Tak było zawsze i tak będzie zawsze. Chyba, że władza zmądrzeje, ale to mądrzy ludzi musieliby ją wybrać...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+14 / 32

@Fragglesik Wypompuj tę wodę z mózgu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+13 / 17

@Fragglesik
Niektórzy muszą kombinować, inni mają silne wpływy na rząd i dbają, by nikt im nie zaszkodził. Za każdym razem, gdy ktokolwiek udając religię otrzymuje niemałe profity, świadczy to tylko o tym jak uprzywilejowana jest wiara. Z pewnością jest więcej argumentów za zamknięciem kościołów niż siłowni, a tymczasem prawo traktuje je odwrotnie.
Są dobre działania rządu, są i złe. Zamykanie siłowni kwalifikują się do drugiej opcji. Niestety widać, że ponad pół roku zostało zmarnowane i rząd nie ma żadnego planu, a jedynie działa w panice i na szkodę Polski. Lista zaniedbań jest naprawdę długa.

Do teraz nie jestem w stanie zrozumieć, jak oni zdołali przez ten czas nie napisać ustawy, która zobowiązywałaby wszystkich do noszenia maseczek... o tym że jest ona niezbędna, było widać już w marcu. Udowodniły to wyroki sądu. Tymczasem może we wtorek Sejm się tym zajmie...
Nie dziwi więc że nie zdołali zaplanować nic sensownego, jak choćby dokonać oceny różnych rozwiązań na sytuację zdrowotną. Gdzie analiza, która uzasadniłaby zamknięcie siłowni?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
+18 / 26

@Kalion nie nakażesz noszenia bez ograniczenia wolności osobistej. Wolności osobiste możesz ograniczyć wprowadzając stan wyjątkowy. Wprowadzenie stanu wyjątkowego to podstawa do występowania przez przedsiębiorców o odszkodowania za wszelkiej maści ograniczenia. Koryto puste więc nie ma czym się dzielić.
Dodając dwa do dwóch i wiesz dlaczego nie ma ani stanu wyjątkowego ani nikt go nie wprowadzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+22 / 36

@Fragglesik . "za wszelką cenę dostać forsę?" - Ty nie musisz się martwić o środki do życia, bo mamusia napełnia lodówkę i stawia kakao pod zasmarkany nosek?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gregor2
+12 / 16

@Fragglesik Kraków jest w strefie czerwonej więc w sklepie dopuszcza się 1 os. na 15 m², a "testowanie sprzętu" nie kwalifikuje się jako sport wiec obowiązek noszenia masek obowiązuje (w sklepach i tak obowiązuje) podobnie jak dezynfekcja. Dodatkowo siłownie mają raczej dobrą wentylację (znacząco zmniejsza to ryzyko przenoszenia zakażenia) a uprawianie sportu oraz tego typu "testowanie sprzętu" zmniejsza ryzyko i dolegliwości związane z najbardziej zagrażającymi chorobami współistniejącymi. Nie twierdzę, że to doskonały pomysł ale to zdecydowanie lepsze niż kościoły (1 os. na 7 m²).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 18 października 2020 o 9:56

K konto usunięte
+1 / 9

@raven000
Na jakiej podstawie? Ani konstytucja nie zaznacza, że konieczny jest stan wyjątkowy, ani ten stan wyjątkowy nie musi oznaczać odszkodowań.

"Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw." Art 31.3
Każdemu zapewnia się nietykalność osobistą i wolność osobistą. Pozbawienie lub ograniczenie wolności może nastąpić tylko na zasadach i w trybie określonych w ustawie. Art. 41.1
Naprawdę, to kwestia rozstrzygnięta miesiące temu. PiS nie musi się o nic martwić, zwłaszcza dysponując większością w kluczowych instytucjach sądowniczych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
+9 / 11

@Kalion to jest clue sprawy "Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw." Jedynie stan wyjątkowy może je ograniczyć.

Stan wyjątkowy to naruszenie wolności działalność które nakłada rządi stąd droga do odszkodowań. Po prostu dlatego tak się bronią przed tym. Kombinują jak koń pod górę aby tego nie zrobić. A stan wyjątkowy rozwiązał by wszystkie ich problemy. Ale ich po prostu nie stać.

Z tego samego powodu nie zamknięto szkół podstawowych i przedszkoli bo trzeba było by płacić za opiekę nad dziećmi a nie ma na to pieniędzy. Świnie wyżarły wszystko co było w korycie i jest kwik bo brakuje na resztę.

"dysponując większością w kluczowych instytucjach sądowniczych" tak? To TSUE też ma większość? W trybunale sprawiedliwości też? A wyroki wydane przez te instytucje to milionowe odszkodowani dla poszkodowanych.

To się wydaje takie proste ale takie nie jest. Myślisz iż gdyby to było takie proste to cudowali by z rozporządzeniem bez pokrycia?

Konstytucja była pisana w pewien sposób, dość specyficzne to były czasy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 października 2020 o 19:29

K konto usunięte
-1 / 9

@raven000
Istotą wolności i praw jest nienoszenie maseczki? Życzę powodzenia z taką interpretacją. TSUE i żadna instytucja europejska nijak się nie sprzeciwi obowiązkowi maseczek, tolerują to samo w wielu innych krajach.
Niedługo w końcu napiszą ustawę i to ostatecznie dowiedzie, że nie masz racji.
To jest takie proste - są skrajnie niekompetentni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+14 / 18

@Fragglesik Przecież siłownia nie oszukuje ludzi, tylko omija głupie prawo. Tak się dzieje na co dzień i nawet nie wiesz kiedy.
To nie jest analogiczna sytuacja - nie ma pokrzywdzonych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+20 / 26

@Fragglesik . Czyżby? Rzekomo dorosły człowiek nie rozumie, że ci przedsiębiorcy walczą o przeżycie? Oni mają pracowników, lokale, kredyty, długi po poprzednim lockdownie, co miesiąc spływają kolejne faktury, sami też z czegoś muszą żyć, a ty o nich mówisz jak o pazernych mafiozach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bamb33
+16 / 22

@Fragglesik, a czasem nie jest tak, że największa liczba zakażeń pokrywa się z największą gęstością zaludnienia, a ta z największą liczbą siłowni ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
+2 / 10

@Kalion nie rozumiesz jak działa TSUE czy trybunał sprawiedliwości. Oni nie rozpatrują a bo w innym kraju wolno. Oni biorą prawo danego kraju i sprawdzają czy tam jest wszystko ok.

Ciekawy jestem czy napiszą. Okaże się czy będzie z nią wszystko ok. Jak na razie nie jej i tyle.

Jak dla Ciebie nakaz noszenia maseczek nie jest ograniczaniem wolności, to ja już dziękuję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+10 / 12

@Fragglesik A jakie wnioski z niej? Może po prostu tam jest najwięcej ludzi, szkół czy czegoś podobnego?
Mam sobie jakiegoś demota z jakąś mapką szukać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+15 / 17

@Fragglesik . Oni chcą pracować. Wiesz co to praca, jełopie? Nie wiem z czego ty żyjesz, może masz etacik w biurze PiS. Ty byś wolał żeby lege artis zdechli z głodu? Bo pozwolenia, czy raczej z dupy wyjęte zakazy są świętsze niż życie tych ludzi i ich rodzin. Z każdym postem pogrążasz się w coraz większych głupotach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+16 / 16

@Fragglesik Czy ten zje*any rząd planuje komukolwiek wypłacić odszkodowania za zamknięcie firm? Nie, bo pieniądze są na tylko na przekupywanie wyborców, a przedsiębiorcy to zdecydowanie nie ich elektorat.
Z czego ci ludzie mają żyć?
Pozamykajmy wszystko, a pieniądze na to rozdawnictwo się wydrukuje, co?
Co to zamykanie da? Zatrzyma wirusa?
Szpitale pełne? No popatrz, socjalistyczny system nie działa - niespodzianka! Rząd miał pół roku, aby się przygotować. Jak im się udało?
Te głąby się do niczego nie nadają i nie da się ich obronić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R raven000
+3 / 13

@gregor2 nie chcę nosić i co mi zrobisz?

Nie możesz pojąć iż to wolna wola tego co ją zakłada. Pasów jak nie będę chciał zapinać to też nie zapnę i co mi zrobisz? To moja wola czy to zrobię czy nie.

Takie ciężkie do pojęcia? Tak się marzy komunizm? Tak się marzy władza absolutna? Masz aż taką mentalność niewolnika?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DarkProphet
+5 / 13

@raven000 Kocham media społecznościowe... FB, demoty wchodzisz i widzisz ile debili w kraju i jeszcze mają prawa wyborcze... pier... niewolnicy własnych ciasnych umysłów, jestem ciekaw czy @Gregor2 będzie nosić kulę u szyji jak rząd tak powie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P przyplyw
+5 / 11

@Kalion nie ma takiej ustawy którą można by było napisać żeby maseczki były legalne do tego jest potrzebny stan wyjątkowy. Żadna ustawa nie ominie konstytucji z której wynika że nie można niewinnego traktować jak winnego - nie można bez udowodnienia choroby zmuszać do noszenia maseczki albo ograniczać mu swobodę przemieszczania się czy prowadzenia biznesu, stan wyjątkowy, wojenny i kęski żywiołowej to są jedyne przypadki gdy tak można uczynić

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
-2 / 8

@przyplyw
Nie ma, bo tak piszesz. Pomimo że cytaty wprost z konstytucji twierdzą inaczej. Nie rozumiesz co to znaczy być winnym. Ignorancję uważasz za cnotę, czy jak?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P przyplyw
+2 / 10

@Kalion @Kalion poczytaj sobie wyroki sądów ty domorosły pseudoprawniku ;) i wtedy zrozumiesz dlaczego to wynika z konstytucji - wiesz kto najwięcej innych wyzywa od ignorantów w internecie? de-bile którzy myślą że na podstawie demotów wiedzą wszystko - zajrzyj chociaż do jednego jedynego źródła - dowiedz się dlaczego sądy wydają takie a nie inne wyroki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P przyplyw
+3 / 11

@Kalion pierwsza część przepisu mówi o tym że ja chcesz kogoś wtrącić do więzienia to to musi być oprawione ustawą.... Istota wolności i praw z kolei mówi o tym że nie nie można ograniczać ludziom wolności BEZ POWODU - to oznacza że możesz ograniczyć wolność człowieka CHOREGO ustawą ale nie możesz ograniczyć swobody przemieszczania się ani noszenia maseczek osobom ZDROWYM... zrozumiałes w końcu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P przyplyw
+3 / 13

@Kalion to życz sobie powodzenia, jak coś jest nie po twojej myśli to już wszystko musi być złe? noś sam sobie maseczkę dezynfekuj ręce regularnie, siedź w domu a jak zostanie ustanowione prawo pierwszej nocy jako sposób walki z koronawirusem to oddaj dziewczynę/żonę urzędnikowi na nockę i będziesz baaaardzo zadowolony - tylko nie wtrącaj się w to co robią inni bo to nie twoja sprawa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+10 / 10

@Fragglesik Czyli Twoim zdaniem można olać wszystkich ludzi, którzy przez decyzje rządu tracą majątek? Nie należy im się żadna pomoc? Do tego podatki cały czas powinni płacić?
Naprawdę skończ się kompromitować i przestań bronić tych przygłupów...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+9 / 9

@Fragglesik A świadomość co się stanie z gospodarką i krajem przez działania rządu?
Czy odszkodowania będą, to się jeszcze okaże... Tylko nie piszę o takich dobrowolnych i planowanych.
Z tymi tarczami to żartujesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+10 / 10

@Fragglesik Dla firm to żart. Metody też są idiotyczne. Po raz kolejny "dawali", zamiast zrobić coś sensownego. Kto tylko mógł brał pieniądze, pomimo, że niewiele się dla nich zmieniło.
Powinni obniżyć vat na usługi hotelarskie i restauracyjne, zwolnić z podatków od nieruchomości zamknięte firmy, znieść obowiązek ZUS, zabezpieczyć kredyty - ogólnie drastycznie obniżyć koszty prowadzenia działalności, aby firmy które nie mogą zarabiać również nie traciły.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar DexterHollandRulez
-2 / 2

@Banasik Masz rację, lepiej umrzeć!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawcio1212
+4 / 6

@Fragglesik Jakbyś popatrzył a na statystyki to największa ilość zarażonych pokrywa się tam gdzie jest największy ruch samochodowy, a nie siłowni. Ja bym wedle twoich statystyk zamknął ruch samochodowy i transportowy bo to roznosi najwięcej wirusa.
Wystarczyło by zamknąć całkowicie ruch między miastami. I byśmy mogli zdrowieć całymi miastami. A gdy miasto i okolice przejdzie kwarantanne to można połączyć z innym miastem :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FenrirIbnLaAhad
+2 / 4

@Fragglesik no patrz, swoim pierwszym postem idealnie podsumowałeś rządzących...

i co, zawsze wierzysz zmanipulowanym mapkom z demotów?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
0 / 4

@Kalion Konstytucja odsyła Cię do ustawy o zapobieganiu chorobom zakaźnym, a ona z kolei precyzuje kiedy i jakie ograniczenia można nakładać, oraz na kogo. Nasz rząd wydał odnoszące się do tej ustawy rozporządzenie, które jest aktem podrzędnym względem niej, więc nie ma mocy prawnej zmieniać tego, co w niej stoi ani wprowadzać niczego, co jest z nią niezgodne. Ustawa ta mówi, że wolności gwarantowane konstytucją można ogółowi społeczeństwa ograniczać tylko wprowadzając stan wyjątkowy, natomiast można niektóre ograniczenia zastosować względem osób chorych i podejrzanych o zachorowanie (przy czym precyzuje co mamy rozumieć przez termin "podejrzanych o zachorowanie", czyli osób z charakterystycznymi objawami lub po kontakcie z potwierdzonym zakażonym)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+1 / 7

@Fragglesik
Ty z tych, co jak Ci napiszą w rozporządzeniu, żeby dupy nie podcierać, to będziesz z dumą chodził obsrany?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 7th_Heaven
+1 / 5

@gregor2
Powiedz mi jakim cudem przy takim zaawansowaniu wiedzy medycznej i takiej ilości przeróżnych chorób zakaźnych, od gruźlicy, przez odrę, ospę, po setki odmian grypy i wirusowych zapaleń oskrzeli i płuc; przez wszystkie ostatnie dziesięciolecia lekarze ani pielęgniarki nie nosili maseczek w przychodniach i szpitalach? Czemu nikt wcześniej na to nie wpadł?
Nie wiesz, czy masz kiłę, rzeżączkę, HIVa, chlamydię ani kandydozę. Nie powinieneś nigdy współżyć ani masturbować się bez gumki, bo możesz kogoś zarazić. Pamiętaj

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
-1 / 1

@Kalion ignorancja wśród idotów od dawna jest cnotą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
0 / 0

@przyplyw poznałem kilku sędziów. Z krynicami mądrości ich na pewno nie pomylę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
0 / 2

@raven000 waści wolność kończy się tam, gdzie narusza moją. Zwłaszcza gdy wynikające z niej zachowanie stanowi realne zagrożenie. To nie jest władza absolutna, a i komunizm też nie. Rozsądek natomiast niekoniecznie cechuje niewolnika, ale jego brak jest zwykle atrybutem idioty. Pasów jak nie zapniesz, dostaniesz mandat albo nie dostaniesz odszkodowania. Zależnie od sytuacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
-2 / 4

@przyplyw waść jesteś pewny swego zdrowia i braku zakaźności? A na jakiej podstawie? Wiara, jasnowidztwo, głębokie przekonanie czy zwykła głupota?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sokolasty
+1 / 1

@Kalion
Rząd.sie zajmował inwazja złowrogiego LGBT, które zagrażało polskiej rodzinie wyrywając z wózków niemowlęta rodzicom

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gregor2
-1 / 1

@7th_Heaven Na wymienione przez Ciebie choroby dróg oddechowych istnieją szczepienia, poza tym podejrzewając (lub potwierdzenie) u pacjenta chorobę zakaźną dróg oddechowych lekarze zakładają maski przy kontakcie nim (również przed pandemią). Liczba osób zakażonych SARS-CoV-2 jest znaczna i cechuje ją wzrost wykładniczy więc dodatkowe środki ochrony są w takim przypadku normą. Na choroby przenoszone drogą płciową można się łatwo zbadać, a (przynajmniej) HIV nawet za darmo i anonimowo, dodatkowo oddając krew możecie uzyskać takie wyniki badań.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 października 2020 o 13:29

avatar paluszek55
-2 / 2

@Fragglesik może lekarz Ci przemówi do rozumu, ze to walka przeciwko nam, a nie rzekomym świrusem, który jest niegroźny. https://youtu.be/HxaOAh-ZjAU

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
0 / 0

@raven000
Ustawa przegłosowana w Sejmie. Nie ma innej odpowiedzi na pytanie, czemu dopiero teraz - niż niekompetencja rządu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 października 2020 o 18:36

T Thevipervip
+12 / 12

Fragglesik tu chodzi o sprawiedliwość społeczna. Kościoły nie są zamykane a siłownię już tak, a to siłownię i kluby fitness wspomagają odporność. Kler w Polsce ma wiele przywilei które zwiększają poczucie nierówności w świetle prawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+8 / 10

Niestety, bez statusu organizacji religijnej zapewne to nic nie da. Niemniej sklep z wypróbowaniem sprzętu na miejscu już pewnie pozwoli działać, przynajmniej póki rząd znowu nie postanowi napisać jakiejś ustawy na kolanie. Organizacja zawodów sportowych bez publiczności to też interesujący kierunek.
Akurat udawanie sklepu występowało i pół roku temu, ale cóż - rząd zbyt niekompetentny, by dokonać jakiejkolwiek analizy własnych poczynań.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q qutas
+3 / 7

Siłownie na zewnątrz stawiają mniejszy opór niż prostytutka, ktorej pokarzesz 100 zł. Można na nich tylko szajbę ćwiczyć

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V vicrac
+27 / 31

Władza tworzy głupie przepisy -> ludzie obchodzą prawo -> wyzwiska od "krętaczy i prywaciarzy" -> władza tworzy więcej głupich przepisów -> ...

Prawo w Polsce to już dawno przestało być spójną konstrukcja oparta o logikę i rozsądek (w tym rozsądek nakazujący publikowanie jak najmniej, jak najprostszych przepisów), a bardziej przypomina tonący statek, gdzie setki urzędników za nasze pieniądze pracowicie dokładają kolejne łaty (przy okazji, zupełnie przypadkiem, zapewniając sobie byt przez konieczność ciągłej interpretacji).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 października 2020 o 19:55

M mati233490
+2 / 4

@vicrac
W drugiej połowie to już bredzisz.
Zamiast używania nic nie znaczącego słowa "urzędnik" napisz kto tak naprawdę odpowiada za tworzenie, uchwalanie i wdrażanie aktów prawnych w tym kraj!
To nie pani Krysia zarabiająca najniższą krajową i zatrudniona w mopsie, to nie funkcjonariusze policji, to nie szeregowi pracownicy służby zdrowia tworzą P R A W O

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S ssebastianek
+10 / 10

Wcale się nie dziwię , przykład idzie z góry , rząd tworzy przepisy sprzeczne z konstytucją , ogranicza funkcjonowanie wielu gałęzi gospodarki , zmusza ludzi do zamykania biznesu - każdy chce przeżyć więc kombinuje jak może .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Clip180
-1 / 5

W Polsce się ta pandemia nigdy nie skończy, to będzie kraj, z największą liczbą zachorowań na świecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+2 / 2

@Clip180 Znając matematykę i fakt, że kraj ma ograniczoną populację wiemy, że im więcej zachorowań, tym jednak krócej będzie trwała pandemia, bo szybciej zarażą się wszyscy, więc Twoja wypowiedź jest niejako samosprzeczna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Clip180
+1 / 1

@solarize

Znając nasze szczęście będziemy po 10 razy wirusa przechodzić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S staryy
+1 / 1

powodzenia dzielni rodacy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M morowindus
+3 / 5

Wspaniała inicjatywa. Tak trzymać :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+1 / 1

Niedawno gdzieś pisałem, że właśnie tak teraz należy robić. Siłownie zamknięte? No to cyk, sklep z suplementami, do tego przebieralnia i sprzęt do testowania skuteczności suplementów. No jedynie godziny dla seniorów by przeszkadzały.
Cały problem polega na tworzeniu prawa wyjątków i różnic. Dlaczego mamy taki syf w podatkach dochodowych? Bo jest pierdyliard metod rozliczania i różnych stawek. Każdy chce płacić jak najmniej, więc kombinuje się, zmienia formy opodatkowania i poświęca masę czasu na coś, co mogłoby być zrównane. To samo jest z umowami. Skąd jest tyle "śmieciówek" jak i różnych kontraktów na JDG? Bo przepisy są różne zależnie od umowy i jeden może płacić więcej, drugi mniej. Wystarczyłoby zrównać prawo, wymagać tylko określonej, minimalnej składki na ewentualne ubezpieczenia społeczne, a resztę pozostawić do dyspozycji pracownika. No i usunąć koszta pracodawcy wliczając wszystko w pensję. Co to za dziwadła, w których pracodawca musi na mnie dokładać kasę powyżej mojej pensji? Ostatnio z bodajże PPK się tak chwalili, że ludzie mają TYLE ZYSKU. No normalnie kasa płynie z nieba. Całkiem pominęli fakt, że po prostu pracodawca prawnie ma obowiązek wpłacać pieniądze na PPK poza pensją pracownika, a więc zwyczajnie prawo wymaga od pracodawcy płacenia więcej pracownikowi, jeśli ten się zdecydował na PPK. Ot cały w tym myk. Pracodawcy muszą płacić pracownikom więcej, ale pracownicy tej kasy nigdy nie zobaczą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wotwob
-3 / 3

Zabawne, że niektórym się wydaje, że jak się nazwą "kościołem" za pośrednictwej fejsa to ma to moc prawną

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+4 / 4

@wotwob Zabawne, że niektórym się wydaje, że jak zapiski rządu w telewizji nazwą "legalną ustawą" to ma to moc prawną

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X konto usunięte
0 / 0

I dobrze, bo lockdown 2 nie ma sensu.
To co mamy teraz to nie fala zakażeń, to fala zachorowań - u ludzi którzy zakazili się od lipca do października gdy lockdownu nie było (wirus podobno wyjechał na wakacje), spowodowana jak co roku jesiennymi ochłodzeniami i związanym z tym spadkiem odporności.
Ale rząd ma na wszystko jedną odpowiedź, bo nie wie co robić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem