Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
871 903
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
7 konto usunięte
+6 / 14

@madonnel Co jest złego w spaleniu zwłok?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+7 / 13

@madonnel jak chcesz zabic bezsercowca bezglowca?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E ewilq83
+8 / 8

@madonnel Nie każdy ma tak silną psychikę, że poradzi sobie z takim przeżyciem, a tu przecież nie chodzi o to żeby zabijać każde dziecko jeśli jest podejrzenie uszkodzenia płodu, a dać wybór rodzicom takiego dziecka. Wiesz jeden straci wszystko i skoczy z mostu bo nie da sobie rady drugi w takiej sytuacji machnie ręką i zacznie od nowa. Tak samo tutaj. Jeżeli kobieta jest świadoma i świadomie decyduje się, że urodzi to jej wybór. Jest świadoma, że ma środki i możliwości by zapewnić byt temu dziecku. Jest po prostu psychicznie gotowa. Ale jak pisałam, nie każdy jest taki sam i nie każdy ma taką samą sytuację. Poród to też nie jest jak wysmarkanie się za przeproszeniem, to wiele godzin czasem bólu nieraz komplikacji i po to by zobaczyć jak twoje dziecko umiera. Każdy ma swoje sumienie i każdy odpowiada za siebie, nikt za nikogo nie umrze więc nikt nikomu nie powinien mówić jak ma żyć.
Piszesz o wyrzucaniu dziecka w kawałkach do śmieci, a nie zdarzało się, że właśnie kobieta, która nie otrzymała pomocy czy wsparcia psychologicznego raczej wyrzucała dziecko zdrowe po urodzeniu na śmietnik ? Czy tak jest lepiej ?
I skoro chodzi też o to, że takie dziecko nie ma prawa głosu, że matka decyduje za nie to może jednak powinna być możliwość eutanazji, żeby jeżeli przeżyje mogło w takim razie moc zdecydować samo. Ilu jest ludzi cierpiących, którzy by się na to zdecydowali, by w końcu ulżyć sobie w cierpieniach.
Nie jestem generalnie za zabijaniem, każdy ma prawo do życia ale są sytuacje gdzie rodzice powinni mieć wybór.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+2 / 6

@ewilq83 problem jest taki, ze pewne grona maja problem z samodzielnym podejmowaniem decyzji przez innych ludzi oraz z tym, ze ktos w ogole smie miec odmienne zdanie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 1Kvothe
+1 / 3

@madonnel Dokładnie! Sperma spuszczana do kibla przez małolatów to też morderstwo! XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Ktos606
+9 / 21

Czyli zapłodniona komórka jajowa która "się nie utrzymała" też powinna mieć pogrzeb?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
+3 / 13

@Ktos606 trzeba by profilaktycznie badać każdą podpaskę, czy nie ma tam wydalonej zygoty, która się nie zagnieździła. Nie wiem natomiast jak miałby wyglądać pogrzeb takiej komórki: razem z podpaską, czy odseparowana, na szkiełku laboratoryjnym oprawionym w żałobną ramkę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tobimadara
-1 / 1

@Ktos606 Miło zobaczyć, że ktoś jeszcze też w tym widzi paradoks.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yoyo2123
+2 / 6

@olmajti bo widzisz, większość ludzi jest normalna w przeciwieństwie do Ciebie. I ludzie chcą mieć dzieci, chcą mieć zdrowe dzieci, nie chcą rodzić martwych czy takich, które umrą po porodzie i dla każdego normalnego człowieka jest to zrozumiałe. Powiedz mi dlaczego kobieta powinna urodzić takie "dziecko" https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/42/Acardiac.JPG/800px-Acardiac.JPG Nosić je 9 miesięcy, ryzykować życiem i zdrowiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 października 2020 o 8:57

Y yoyo2123
+2 / 6

@olmajti Ryzyko jest i po to był ten przepis. Przecież aborcja na życzenie była zakazana, tu chodzi o to, że teraz zmuszono kobiety do rodzenia właśnie w takich przypadkach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zigyban21
-1 / 5

@olmajti Ja na przykład rozumiem Twoje stanowisko. Myślę jednak, że (bez względu na prawdopodobieństwo wystąpienia) kazanie kobiecie donoszenia, a następnie naturalnego urodzenia martwego płodu jest po prostu bezduszne. Niestety jest to jeden z aspektów, który idzie za tym orzeczeniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar voot1
-1 / 1

@Zigyban21 niestety martwy płód, np. w wyniku poronienia nie zniknie ot tak, kobieta też będzie musiała go urodzić. Na samym początku ciąży można wykonać zabieg łyżeczkowania, podczas którego usunie się płód i wszystkie pozostałości. Na późniejszych etapach ciąży, martwy płód trzeba urodzić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z Zigyban21
+1 / 3

@olmajti Dlaczego sprowadzasz naszą wymianę zdań do odwrócenia (nomen omen) kota ogonem. Czemu sugerujesz, że uważam, że kobiety zabijające dzieci wewnątrz swoich ciał nie są bezduszne? Jednocześnie tak naprawdę nie odnosisz się do mojego stwierdzenia. Trochę to trąci manipulacją. Uważam, że aborcja to zabójstwo. Niestety słowo "stwierdzenie" zamiast "duże prawdopodobieństwo" nic by nie dało. Retoryka by była taka, że nawet jeżeli się jest w 99.9999% pewnym, to nie jest to 100% pewności i nie można stwierdzić właściwie niczego. Już teraz tendencja lekarzy jest taka, że jeżeli płód obumrze na końcowym etapie ciąrzy, to należy ciążę donosić i urodzić. Przekłada się to na ogromny ból psychiczny tych kobiet (wiem, bo mam do czynienia). Jeżeli teraz prawnie usankcjonowane będzie, że nie będzie można przerwać ciąży np w 3 miesiącu mimo obumarcia płodu, to czekanie nie wiadomo ile na samodzielne poronienie będzie jeszcze gorsze. Zauważ proszę, że nie odnoszę się w ogóle do innych aspektów ustawy (ani do chorych płodów, ani do ciąż z gwałtów, ani też do aborcji na życzenie).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
1 1Kvothe
+1 / 1

@Ktos606 kościół by się ucieszył... Dodatkowa mamona za pogrzeby.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
0 / 0

@Druidka żaden rodzic, nie tylko matka...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Grzegorz1980
-5 / 5

Ale wy pieprzycie głupoty najlepsza to jest chyba wypowiedz Xar dodaj tam jeszcze że twoja mama bardzo lubiła śnieg że takiego bałwana urodziła .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+1 / 3

@Grzegorz1980 widze ze wiedza to twoj wrog, wiec Cie uswiadomie: https://patolodzynaklatce.files.wordpress.com/2016/07/aaa4.png tak wyglada bezglowiec bezsercowiec. Przemysl teraz czy serio kto ma zmuszac kobiety do rodzenia czegos takiego i co ci daje prawo do zmuszania kobiet do rodzenia czegos takiego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D djgucio
+9 / 11

Dochodzę do wniosku, że większość ludzi myśli, że po wprowadzeniu możliwości aborcji wszystkie ciężarne kobiety usuną ciążę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bongo123xyz
+1 / 1

Temat dotyczy w zdecydowanej większości kobiet ale pamiętajcie też o tych ojcach, którzy również cierpią razem z ich wybrankami. To dla nich też jest bolesne doświadczenie i chwała tym, którzy mimo tego trwają przy swojej wybrance.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar samodzielny68
0 / 0

@Bongo123xyz Powiedziałbym raczej, że 'wrażliwiec' który w takich okolicznościach nie trwa przy swojej wybrance zasługuje nie na miano mężczyzny tylko d*py.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 16 listopada 2020 o 19:22