Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1036 1142
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar SkrajnieCentrowy
0 / 0

Coś mi chyba umknęło ostatnio. Przypomni mi ktoś o czym nie można mówić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+22 / 40

Panie Król/Sliko z wyjątkiem aborcji na życzenie wszystko się zgadza. A abortować na życzenie to się sami możecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+11 / 19

@PIStozwis Właśnie! Co ma aborcja do świeckości?
Delegalizacja Ordo Iuris? Każdy ma prawo działać w państwie demokratycznym. Ścigać za łamanie prawa lub pozwy cywilne za włażenie w brudnych butach do cudzych domów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
-2 / 2

@koszmarek66 Powinieneś zadać inne pytanie, co ma zakaz dokonywania aborcji do świeckości?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R konto usunięte
+6 / 18

Nikt nie mówił że przygłupów nie ma też po stronie protestujących. Na szczęście jest to mała garstka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
+5 / 9

To ten niesławny zięć Moczulskiego z KPN, czy inna osoba? Tak mi się skojarzyło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
-2 / 6

@tema_lina a dlaczego niesławny?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 29 października 2020 o 0:15

T konto usunięte
+2 / 2

@sliko Bo był złodziejem książek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rkcb
+7 / 35

Kościół oświeca tylko gdy płonie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grzesiek135
+18 / 34

Aborcja na życzenie stanowcze Nie! Tylko gdy płód jest chory. O to chyba walczymy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
-1 / 13

@grzesiek135 Do tego już nie wrócisz. To jest prawnie już zablokowane. Wygląda na to, że jedyna droga to udostępnienie aborcji powszechnie, aby móc obejść tę prawną blokadę i nadal móc normalnie uratować się od noszenia i rodzenia kul mięsa bez rąk, nóg i głowy. Cóż... wypada podziękować PiS-owi za zrujnowanie dobrego kompromisu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar grzesiek135
+5 / 5

Zawsze zostaje wyjazd do Czech

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
-2 / 12

@grzesiek135 kobiety z bogatych rodzin, kochanki księży i zakonnice będzie na to stać, pozostałe kobiety będą miały problem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+2 / 2

@grzesiek135 To dlaczego nie można tego zrobić normalnie w swoim kraju płacąc swoim lekarzom? Czy nie każdy powinien postępować wedle własnego sumienia? Jeśli zakaz przeprowadzania aborcji jest podyktowany ochroną poczętego życia, to nic nie stoi na przeszkodzie we wprowadzeniu zmian w prawie karnym. Od tej pory każda kobieta u której stwierdzono przerwanie ciąży będzie sądzona jak za zabójstwo. Ani się waż wyjeżdżać usunąć ciążę z jakiegokolwiek powodu, bo spędzisz ćwierć życia w pierdlu. Do tego właśnie dążymy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Syphar
+11 / 21

Fajnie, ale...

1. OK. Pasuje.
2. No nie. Absolutnie nie. To kosztuje - KTOŚ za to płacić będzie i nie mam zamiaru to być ja, podatnik.
3. OK. Może być. Ale wyłączyłbym z tego te prywatne - tam to właściciel decyduje.
4. To nawet nie może a MUSI być.
5. Opodatkowanie kościoła na takich samych zasadach jak każdej firmy.
6. Wypowiedzenie konkordatu. Tu bez półśrodków.

I nawet szło by się z nim zgodzić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
0 / 0

@Syphar
2. Bezpłatna nie, ale chociażby zwolniona z opodatkowania jak najbardziej. Podobnie z resztą produkty podstawowej potrzeby powinny być zwolnione z podatków, skoro uznajemy je za podstawowe i zależy nam na szerokim dostępie do nich. No i powinny być dostępne od ręki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+11 / 13

Nie ma czegoś takiego jak "bezpłatne". Zawsze ktoś płaci.
A rozdawanie czegokolwiek za cudze pieniądze jest niemoralne i prowadzi do marnotrawstwa rozdawanych przedmiotów - jeśli jest za darmo, to nie trzeba szanować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
0 / 4

- Tak.. male musi podać powód i musi odbyć rozmowy z psychologiem by nie był to kaprys bo to jednak poważna decyzja życiowa . Bo o ile rozumiem kobietę jakiej nie stać na urodzenie dziecka i powinna mieć takie prawo to zachodzenie w ciążę feministki tylko po to by je usunąć uważam za chore i powinien przebadać ją psycholog.
- Nie .. Płatna ale powinna być tania by każdego na nią było stać. Choć jednorazowych akcji typu rozdawanie gumek przy koncertach może robić jakaś organizacja non profit jak znajdzie sponsora..
- Tak jak najbardziej to podstawa. miejsce religii jest w szkołach.
- Tak urzędy są świeckie z założenia
- Tak finansować powinno się naukę a nie fantazje
- Tak i Nie darowizny od wiernych nie mogą być opodatkowane ale powinny być rozliczane przez np rady parafialne za to z dziłalności gospodarczej tak i dopiero po zapłaceniu podatku mogą to przeznaczyć na cele religijne.
- ???? Jak zrealizuje się w/w to po co w nim coś grzebać chyba ze zakłada ze państwo coś im płaci

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 1

Tak jak najbardziej to podstawa. miejsce religii jest w Kościołach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+2 / 2

@killerxcartoon Wszystko zależy o jakim stanie mowa. Jaka jest różnica pomiędzy braniem tabletek antykoncepcyjnych, tabletki po czy środków wczesnoporonnych? Z perspektywy użytkownika żadna - nie doszło do żadnych wyraźnych zmian i po prostu chcesz zapobiec faktycznej ciąży. Pierwszy miesiąc czy nawet nieco więcej można w ogóle przeoczyć, bo dla kobiety jest to często praktycznie nieodczuwalne. Nie ma tu za bardzo kwestii decyzji życiowej, a mimo to antykoncepcja jest popierana, tabletki po są trudno dostępne, a środki wczesnoporonne są całkowicie zakazane. Żeby było śmieszniej, są to zazwyczaj bardzo podobne produkty różniące się jedynie dawką i sposobem brania. Pierwszy zmienia gospodarkę hormonalną aby nie dało się zajść w ciążę, drugi robi praktycznie to samo, ale jednorazowo. Tabletki wczesnoporonne upośledzają działanie tego samego mechanizmu w taki sposób, aby zatrzymać ciążę na wczesnym stadium i usunąć zarodek. Nie jest najprzyjemniejsze, ale w praktyce jest to naturalny mechanizm organizmu w przypadku, gdy zarodek się nie przyjął i działa tak samo jak naturalne poronienie.
Według mnie powinniśmy to jasno określić. We wczesnym okresie dopuszczać do tego, tabletki wczesnoporonne mogą być stosowane zwykle do 2 miesiąca ciąży, najlepiej jak najszybciej. Do tego muszą być podawane pod okiem lekarza i stan zdrowia należy sprawdzić głównie aby się upewnić, że wszystko przebiegło zgodnie z planem. Takie coś powinno być nie tylko dozwolone, ale i dostępne od ręki bez czekania w długich kolejkach. Z resztą większość ludzi to by robiła prywatnie. Wpadło się, wyszły dwie kreski na teście, to wsiadasz w samochód i jedziesz do kliniki, gdzie ginekolog przyjmuje od ręki, sprawdza wiek ciąży i jak wszystko gra, to podaje odpowiedni środek dobrany do pacjentki. Później wpadasz na kontrolę i tyle. To powinna być domyślna opcja dla tych, którzy dziecka mieć nie chca i z jakiegoś powodu im nie wyszło. Większość ludzi i tak nie będzie głupia i wybiorą antykoncepcję, a nie wczesną aborcję za pięć stówek. To też sprawia, że czekanie z ciążą do późnego momentu jest nieopłacalne, podejmujesz szybką decyzję zanim dojdzie do jakichś zmian.
Argument z feministkami to typowy argument naszego rządu. Będziemy traktować każdego jak bandytę i złodzieja, bo może się taki trafić. Będziemy utrudniać każdemu życie, bo może mu się należy. Jak feministka chce zachodzić w ciażę i ją usuwać, to jej sprawa. Jej ciało, sama sobie będzie szkodzić i cierpieć. Co nas to obchodzi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 1

@ZONTAR
Nie kwestionuje prawa kobiet ..do 12 tygodnia tak , potem tylko w wypadku zagrożenia życia lub wad wrodzonych płodu . Niemniej uważam że każda powinna porozmawiać z psychologiem , to bardzo poważna decyzja..To są wahania nastrojów ,lęki , Może psycholog ją uspokoi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+3 / 9

@piotrek1751
Kościół w Polsce ma prawo: 1. ma prawo nie odprowadzać podatków z tytułu przychodów z działalności niegospodarczej. 2. ma prawo nie prowadzić na ten temat dokumentacji. 3. jest zwolniony z opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej, jeśli w danym roku podatkowym albo w następnym dochody został (deklaratywnie) przeznaczone na cele kultowe, oświatowo-wychowawcze, naukowe, kulturalne, działalność charytatywno-opiekuńczą, punkty katechetyczne, konserwację zabytków,inwestycje sakralne oraz remonty. 4.jest zwolniony z podatków i świadczeń na rzecz samorządów. 5. jest zwolniony z podatków od spadków i darowizn oraz wynikających z tego tytułu opłat skarbowych. Darczyńcy mogą wyłączyć ofiarowane kwoty z podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym i wyrównawczym. 6. jest zwolniony od opłat celnych, jeśli dary są przeznaczone (deklaratywnie)na cele kultowe, charytatywno-opiekuńcze oraz oświatowo-wychowawcze. Kler płaci symboliczny podatek ryczałtowy uzależniony od liczby mieszkańców parafii. Ostatnio wynosi on 133-513 zł KWARTALNIE dla wikariusza i 443-1591 zł dla proboszcza. Sutannę lub habit nosi w Polsce ok 60 tys. osób płci obojga i cała ta armia nie płaci normalnego podatku dochodowego! Jest to ewidentnie sprzeczne z konstytucyjną zasadą równości obywateli wobec prawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 października 2020 o 13:20

P piotrek1751
-2 / 2

@sliko I co z tego, że ksiądz musi składać dwa rozliczenia skarbowe...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mdmkwcz
+3 / 5

I jeszcze średnia hawajska dla każdego!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+3 / 3

Jeden z tych punktów jest niemożliwy do wykonania, reszta jak najbardziej spoko.
Chodzi o darmową antykoncepcję. Producenci antykoncepcji nie zgodzą się nagle rozdawać swoich produktów za darmo, a zmuszanie ich do tego to grabież. Można też je kupować za środki z podatków, ale wtedy nie jest to już ani za darmo, ani nie da wyboru antykoncepcji. Państwo musi być całkowicie odsunięte od takich inicjatyw. I tak jak zwykle zorganizowało by je zupełnie źle i przy okazji zaczęłyby ginąć miliony. Mogą za to taką działalność uruchomić prywatne fundacje, to by było w porządku. Kto by chciał, to by dofinansował, kto by chciał, to by skorzystał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ashardon
+11 / 15

Aborcja bez podawania powodów... no tak, lewica nigdy nie ponosiła specjalnych konsekwencji za swoje działania.
Aborcja z powodów (gwałt, zagrożenie życia matki, nieodwracalne wady płodu i jego cierpienie) - absolutnie TAK.
Aborcja na "widzimisię", bo poszlim z Jankiem tej nocy za daleko - absolutnie NIE.
Trzeba brać odpowiedzialność za to, co się w życiu robi.

Byłbym być może za tym, aby niepełnoletni rodzice mogli zdecydować o dokonaniu aborcji, bo to słabe, gdy dzieci mają dzieci, ale jak się ma w portfelu kawałek plastiku o nazwie "dowód osobisty", to niesie to ze sobą pewną odpowiedzialność.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Paveu69
+5 / 7

@Ashardon Popieram protesty, ale boję się właśnie, że to pójdzie w drugą stronę tak jak mówisz. Usunięcie uszkodzonego płodu tak, ale aborcja na widzimisię, to przesada w drugą stronę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tenqoba
0 / 2

wszystko poza pierwszym punktem...jest moim marzeniem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alojzykluska
+4 / 6

czyli praworzadnosc to tylko takie puste haslo? Zamknac buzie ludziom ktorzy maja inne poglady i probuja ostrzegac przed zagrozeniami jaki niesie promowany obecnie na swiecie styl zycia? bez odpowiedzialnosci, konsekwencji, tylko robta co chceta i zamknijta twarz jesli nei mowisz tego co mi si epodoba

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Raven100
0 / 0

meczety, synagogi, protestanci również

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nexpron
-1 / 1

@Raven100 a pastafarianie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G good_man
0 / 0

dali Bóg...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R ralph1211
-2 / 4

Oraz: NIEBRANIE PODATKU OD OSÓB WIERZĄCYCH.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
+5 / 5

Żadnego za darmo! Nie ma nic za darmo - kiedy ludzie się nauczą?! Darmowe podpaski, darmowa antykoncepcja... I to wszystko z moich podatków? Gońcie się!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LOLA1706
-1 / 1

Usunięcie z kalendarza wszystkich kościelnych dni wolnych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar caseymysz
-1 / 1

No i jeszcze zaproszenie muzułmanów, żeby to co jeszcze zostało, do reszty rozpierdοlili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vollmond
+2 / 2

Pierwsze 2 są dla mnie nie zrozumiałe i nie akceptowalne. Aborcja na życzenie absolutnie nie, to nie worek ziemniakow w sklepie. A antykoncepcja ok, ale czemu gratis?? Nawet na gumki go nie stać??

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vollmond
-1 / 1

Fuj!! Ananas na pizzy! To juz niech będzie ta darmowa antykoncepcja...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Grur
-4 / 6

Zapomniał Pan dodać cenzurę prawicy, zakaz samodzielnego myślenia i wprowadzenie realnego komunizmu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem