Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
348 378
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar tomekbydgoszcz
-2 / 6

Nie dość, że kościół katolicki od ponad 1000 lat okrada nasz kraj, nie dość, że od ponad 1000 lat ogłupia nasz naród to do tego jeszcze, i to pewnie też nie krócej, gwałci nasze dzieci.
Delegalizacja tej sekty i konfiskata całego majątku to jedyne rozsądne rozwiązanie, które pewnie kiedyś nastąpi ale obawiam się, że nie prędko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mars80
0 / 2

@tomekbydgoszcz Ciągle te same slogany! Kogo Kościół ogłupia? Gdyby nie kościół średniowieczny, gdyby nie zakony, które przyniosły tu kulturę europejską, cywilizację, medycynę, uczyły ludność wielu rzeczy to byś dzisiaj nie był tym, kim jesteś. Nie wspomnę o szkolnictwie dzisiejszym. Połowa szkół najlepszych w Polsce, w rankingu Perspektyw, to są szkoły katolickie! A tam liczy się wiedza, a nie "ogłupianie". A co do prawa własności, to jeśli ktoś takowe ma, to możesz sobie chcieć kogoś zdelegalizować i skonfiskować. Każdy sąd europejski podważy Twoją "zapewne oświeconą" decyzję. Zarzucasz kościołowi ogłupianie, ale sam błyszczysz takim "intelektem", że powala na ziemię czytającego!Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
-1 / 3

@mars80
Wciskanie bredni to ogłupianie, jak można wmawiać, że pierwszymi ludźmi był Adam i Ewa, jak można dzieciom opowiadać o gadającym wężu, gościu chodzącym po wodzie, o zmartwychwstaniu, o piekle itp. przecież to ogłupianie w najczystszej postaci.
Kościół przez wiek robił wszystko aby nikt po za nimi i wybranymi osobami nie poznawał nauki, bo dzięki temu mogli łatwiej podporządkować sobie lud, kościół nie przyspieszał rozwoju świata tylko wprost przeciwnie hamował rozwój na ile to się dało.
To, że szkoły katolickie są wysoko w rankingu nie oznacza, że kościół ma jakikolwiek wpływ na rozwój świata, jak już nauczanie wbrew ich woli stało się powszechne to zorientowali się, że albo przejmą nad tym kontrolę albo szybko przestaną istnieć, po za tym szkoły to całkiem niezły biznes, a dla kleru to jest najważniejsze.
Mafii się konfiskuje majątek, a skąd kościół katolicki ma majątek? Pomyśl trochę to nie boli! Cały ich majątek to wyłudzenia, obiecują raj po śmierci mimo, że nie mają na to żadnego wpływu, obiecują stawiennictwo u boga, którego sami sobie wymyślili, itd., to są po prosty wyłudzenia, a wyłudzenie to jest przestępstwo jakbyś nie wiedział.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tobimadara
-1 / 1

@mars80 Dlaczego mówisz o rankingach szkół akurat w Polsce, w której kościół ma (jeszcze) dość dużą władzę i jak te wyniki wyglądają w stosunku do innych szkół niepublicznych z mniejszymi klasami, selekcją kandydatów itd? Jak wysoko są w tych rankingach szkoły wyższe, np KUL? Jaki jest stosunek wierzących do niewierzących naukowców od czasu gdy już nie palą na stosie za herezje?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mars80
0 / 0

@tobimadara A co ma do rzeczy "ranking szkół akurat w Polsce" z "kościołem, który ma (jeszcze) dość dużą władzę"? W rankingach nikt nie umieszcza szkół tylko dlatego, że są katolickie! Tylko dlatego, że mają bardzo dobre wyniki w nauce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tobimadara
0 / 0

@mars80 Te szkoły mogą mieć lepsze wyniki, bo jak już napisałem mają np. selekcję kandydatów i mniejsze klasy. Nie dlatego, że są katolickie. I jak to w końcu jest z tym szkolnictwem wyższym?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem