Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1315 1319
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar tomekbydgoszcz
+16 / 22

Pan Janek, jak wnioskuję, prowadzi własny biznes więc się na tym zna, to co proste dla Pana Janek i kilku milionów Polaków nie koniecznie jest proste dla obecnie rządzących z których mało to kto kiedykolwiek miał własną firmę albo chociaż zarządzał jakąś firmą prywatną i w tym jest problem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L luc2233
+10 / 14

@tomekbydgoszcz wyjaśnij to pani jandzie, która jest rozgoryczona bo dostała tylko 1,8 miliona...ona ponoć też prowadzi własny biznes

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
+10 / 14

@luc2233 Nie znam jej kosztów utrzymania budynku, ogrzania, prądu, itp., nie wiem też ile ludzi ma na etacie i jaki płaci podatki choćby od nieruchomości ale z tego co wiem to zespoły muzyczne swoich prywatnych sal koncertowych nie mają. Ważne jest też kto ile zarobił w ostatnich 5 latach, bo do tylu można się cofnąć w kontroli PIT, a zapewniam Ciebie, że teatry nie są zbytnio dochodowymi biznesami w przeciwieństwie do zespołów muzycznych. Bo jak ktoś miał dochód netto kilka baniek to jemu pomoc teraz nie jest potrzebna, a jak kilkadziesiąt albo kilkaset tysięcy to możliwe że jest. Zapomogi wypłaca się potrzebującym, a nie każdemu jak leci. Ale oczywiście ponieważ tak jak napisałem nie znam tych danych Pani Jandy więc wcale nie twierdzę, że ona również nie dostała za dużo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L luc2233
+3 / 5

@tomekbydgoszcz podsumuję to tylko tak, skoro miała od początku roku strat rzędu 6 milionów to raczej nie narzeka na płynność finansową, to raz, dwa aktorzy są zatrudniani na umowę o dzieło czyli tzw honorarium 0 nie ma spektakli nie ma honorarium a i więc kosztów, zakładam (pewnie prawdziwie), że większość pracowników etatowych jest na minimalnej krajowe bo jakże inaczej...Co do podatków, artyści nie płacą ich na tej samej zasadzie jak reszta zwykłych kowalskich, Wiadomo koszty stałe zawsze jakieś są i tego nie kwestionuję, pracowników też trzeba opłacić. Tylko że w odróznieniu od zwykłej firmy tu masz w większości tzw śmieciówki , a to też zmienia postać rzeczy. Ogólnie wkurza mnie że na jednych się jedzie, podczas gdy kogoś specjalnie sie pomija tylko dlatego że krytykuje tych czy tamtych...a co do całych dotacji...napisze krótko: większośc z nich zachowała się jak typowe madki: dej bo mnie sie należy.
A tu jak wygląda umowa i zarobki aktorów w teatrach: https://www.senat.gov.pl/gfx/senat/userfiles/_public/k10/dokumenty/konsultacje/2020/8_kksp/8kksp_zzap.pdf

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 17 listopada 2020 o 17:54

avatar tomekbydgoszcz
0 / 0

@luc2233
Jedna uwaga do tego, miałem na myśli podatki od nieruchomości choć nie wiem tak szczerze ile teatry płacą, czy stawkę jak firmy czy jak kościoły? Reszta generalnie OK choć tych etatowych po za aktorami kilku na pewno jest i oni muszą pracować bo obiekt trzeba choćby dozorować do tego dochodzi prąd i ogrzewanie. Ale tak jak napisałem - nie wiem czy jej się aż tyle należało czy nie i wiem też, że większość normalnych firm na tyle nie ma co liczyć nawet przy większych stratach niż ona.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L luc2233
0 / 2

@tomekbydgoszcz tu sie w pełni z Tobą zgadzam. Pozdrawiam

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+2 / 2

Co ty "lepszy sort" do zwykłego człowieka porównujesz...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y Ynfluencer
+2 / 2

Ja nic nie dostałem. Nigdy, zapieprzałem cały czas. I dlatego nienawidzę tego rządu, bo ja tylko tracę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem