Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1206 1239
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P profix3
+19 / 23

@Sodekso A jarek z pisem rozkradają na kredyt. Więc jak wypadną z obiegu, to zostaną po nich tylko długi i to potężne. Więc z drugiej strony dobrze, że kradli do pewnego momentu. A tak poważnie, to budżet państwa był w zdecydowanie lepszym stanie jak PO odchodziło, niż po trzech latach rządu pis. A o obecnym deficycie strach wspominać. Ja osobiście bardzo się boję co będzie za 3 lata. Nawet państwo z kartonu nie zostanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 listopada 2020 o 19:57

E Elathir
+6 / 10

@Sodekso to dlaczego PiS w zasadzie nikogo nie zamknął, ot jeden Nowak ma sprawę?

Po rządach PiSu poprzednich Kamiński skończył jakoś z wyrokiem, reszty nie udało się niestety skazać. Za to PiS przed 5 lat nie potrafił nawet zarzutów nikomu postawić. Tak jak z Grodzkim, krzyczą o łapówkach a jak padło pytanie o to czemu nie chcą mu postawić zarzutów to się okazało, że nie mają żadnego wiarygodnego świadka ani dowodu (stąd apele CBA o zgłaszanie się świadków).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar egoiste
+4 / 8

@Sodekso Kraj który doświadczył 45 lat własności państwowej dalej za nią tęskni, a prywatyzację nazywa "wyprzedawaniem".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
0 / 2

@kamratt83 I dlaczego za PO budżet był aż o 1/3 mniejszy niż za PiS - kłamstwo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B buddookann
0 / 0

@kamratt83 Nie słuchaj Wiadomości tylko sam sprawdzaj fakty. Budżet rośnie z roku na rok mniej więcej tak samo, niezależnie kto rządził.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kamratt83
-1 / 1

No właśnie sprawdź fakty bo ja to zrobiłem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kamratt83
-1 / 1

Był wyłudzany na potęgę VAT o czym rząd PO wiedział. Posłuchaj co mówił Graś na nagraniach z Sowy i przyjaciele.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gemini1234
+4 / 4

100/100. Pozdrawiam!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+4 / 8

@mgawlik podatki kwotowo wrosly o prawie 50%, wiec te 20% wzrostu to slabo.
A porownaj wydaki na sluzbe zdrowia w 2010 i 2015 i dopiero wtedy porownuj 2015 z 2020

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
0 / 4

@mgawlik https://ciekaweliczby.pl/szpitale_oddzialy_lozka/

Za PiSu liczba tzw. łóżek w szpitalach (liczba ta określa ilość pacjentów jaka może być hospitalizowana) znacząco spadła podczas gdy za PO rosła. To, że PiS musiał zwiększyć nakłady na służbę zdrowia wynika choćby z wzrostu cen jaki nam zafundowali (inflacja w farmaceutyce i medycynie była wyraźnie wyższa od średniej liczonej przez GUS).

Szkoda, że wydatki na medycynę nie rosły równie szybko co na kancelarię Morawieckiego
https://ciekaweliczby.pl/zatrudnienie_kprm/

Z tą sprzedażą firm to mnie zawsze rozwala, konkrety, jakie firmy związane z medycyna i farmaceutyką zostały przez rząd PO sprzedane zagranicznym podmiotom. Proszę wymienić co najmniej dwie.

Bo nie znalazłem informacji o żadnej, fakt nastąpiła wyprzedaż pewnej ilości firm zajmujących się gospodarką wodną, wodociągami, gospodarką odpadami (choć to głównie samorządy sprzedawały). Ale nie znalazłem na szybko żadnej związanej z medycyną sprzedanej przez rząd lub podległe PO samorządy.

Nie bym jakoś szczególnie popierał PO, bo mnie zawiodło i w wyborach do Sejmu ostatni raz poparłem ich kandydata w 2007, ale przy PiSie to ich rządy wspominam jako naprawdę dobre i kompetentne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 listopada 2020 o 10:59

P polm84
-1 / 5

Ja sie jakos polityka mocno nie interesowalem nigdy, ale nawet ja stwierdzilem, ze w Polsce robi sie lepiej (za PO) I niedlugo mozna wracac do kraju. Jak PiS dostal sie do wladzy to kolega bardzo sie cieszyl Bo mialo byc takie eldorado. Wrocil do PL tak po 3 miesiacach zadu PISu. Po kolejnych 3 wyjechal do niemiec. Po pijaku sie przyznal, ze my wstyd, ze Dal sie tak oszukac I na nich glosowal. A ja dalej siedze na obczyznie I poprostu trafia mnie szlaG bo wracajac do kraju spale oszczednosci I pewnie Bede Musial znowu wyjechac.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P polm84
0 / 0

@Juran uwarzasz, ze zanim nastala pandemia to bylo a Polsce lepiej za PISu niz PO? O Ile sie nie myle to Polska weszla do EU za PO to chyba logiczne, ze byla najwiekszy imigracja...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maras78
-1 / 1

Nie dwa, a dziesięć. Po dwa na rok przez pięć lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wandejczyk
-1 / 5

Kto utopił 2 miliardy na Basen Narodowy? Gdzie są te kokosy obiecane, co miały być skutkiem Euro 2012? Ludzie wyszli na ulice z hasłem: "Chleba, zamiast igrzysk". Ja pamiętam, kodowcy nie. A te dwa miliardy idą na bezwzględne prawo oskarżonego do obrony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem