Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
526 547
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar JohnLilly
+2 / 6

Tego Dominica to bym sobie na razie darował. Nie oglądam Top Model, ale jak czytam o sprawie to jest tam dużo niejasności. Najpierw było, że to był gwałt, ale potem wyszło, że jednak nie tylko współżycie z osobą poniżej 16 roku życia. Teraz sam Dominic oświadczył, że jego proces nie został do końca ukończony z powodu choroby dwóch sędziów a on sam nie miał pieniędzy na rozpoczęcie nowego dlatego był zmuszony zgodzić się na wyrok w zawiasach. Ja bym poczekał aż wyjdzie w jego sprawie więcej faktów i dopiero wtedy można będzie rzetelnie ocenić tego człowieka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lostgirl2001
+11 / 15

@JohnLilly 1. Dziewczyna miała 15 w usa = gwałt (prawo jest inne niż w polsce). 2.Czytałam, że jeśli nie masz kasy w usa może dostać prawnika, ale pewna nie jestem (ogólnie bardzo dziwnie napisał oświadczenie moim zdaniem. Proszę pamiętać, że ani razu nie napisał, że dziewczyna kłami itp). 3. przeczytałam oświadczenie przedstawiciela ofiary i amerykańskie źródła i prawie się rozpłakałam. Wiedziałam, że było to upicie i wykorzystanie 15 latki prze 2 facetów, ale fakt podpisania się na ciele ofiary swoimi imionami (co jest udokumentowane) jest okropne

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JohnLilly
0 / 0

@lostgirl2001 Pierwsze informacje jakie przeczytałem o sprawie były chaotyczne i dlatego napisałem ten komentarz. Jak sobie teraz troszkę więcej poczytałem (między innymi wspomniane przez Ciebie oświadczenie) to mam wrażenie, że możemy mieć tutaj do czynienia z bardzo charyzmatycznym manipulantem który odwraca kota ogonem na swoją stronę.

Mi nie chodzi o to aby kogoś bronić czy oskarżać. Chciałbym tylko dostać jakiś rzetelny artykuł o sprawie, aby móc sobie wyrobić konkretną opinię. Tak ja pisałem, pierwsze z którymi się spotkałem były bardzo ubogie w fakty i mało wyjaśniały a wręcz wprowadzały zamęt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KrolK1994
+2 / 6

Dokładnie. Jak karać to karać ale każdego. Gnotek siekiera i w jajca. Ani jeden ani drugi już krzywdy nikomu nie zrobi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sFieSu
+1 / 3

@KrolK1994 I pod takim czymś się mogę podpisać!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kwaskarminowy
+1 / 3

Racja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wandejczyk
0 / 2

Pedofile są we wszystkich grupach społecznych. Mówienie o jednej, a przemilczanie reszty... Skoro mowa o czarnych: Proponuję do wiadomości tylko o przestępstwach murzynów i przemilczać całkowicie te dokonane przez białych...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N niobe66
+4 / 6

ale czy nie tak właśnie wygląda świat, że bogatym, znanym, zasłużonym wolno więcej?? Nie jesteśmy równi wobec prawa, nie wmawiajcie sobie ani innym takich bredni...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+5 / 5

I znów to kłamstwo. W przypadku KK nie chodzi o sama pedofilie ,ale o fakt ukrywania jej, przenoszenia księży pedofilii do innych parafii i próbę oczerniania ofiar oraz uciszania ich w imię obrony KK. O to się w tym wszystkim rozchodzi. Polański jest nadal ścigany, a ukrywa się w Szwajcarii ,.Wystarczy, że wjedzie do USA, a zostanie aresztowany. Natomiast jego przypadek jest specyficzny. Niech autor zapozna się z historią tego jak to się miało skończyć, a co planował sędzia oraz dlaczego Polański musiał uciekać z USA? Bo też nikt nie ukrywał tego, że Polański uprawiał seks z nastolatką, co w USA jest traktowane jako gwałt. O przypadku tego bohatera Top Model nie będe się wypowiadał. Nie znam dokładnie sprawy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

@dncx
jesli wierzyc temu co media pisza to ten gosc z top modela rowniez zostal skazany i poniosl kare.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
0 / 0

...z tym że Polański "zgwałcił" podesłaną mu 13tkę na imprezie u Nicholsona.

Wydaje mi się że jest pewna różnica w nastawieniu wysyłania dzieci na plebanię i na imprezę u Nicholsona...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 0

chcialbym zauwazyc ze moze i sie broni wszystkich trzech, ale tylko tych dwoch pierwszych zostalo skazanych prawomocnym wyrokiem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cascabel
+3 / 3

Polański: jest skazany, powinien siedzieć, nie zmienia to faktu, że robi fajne filmy i jego życie prywatne nie powinno mieć wpływu na jego dorobek artystyczny.
D'Angelico - kto to? Ale skoro jak ktoś pisał w komentarzu był skazany i swoje odsiedział...
Dziwisz: nawalił wykonując swoje obowiązki służbowe, więc automatycznie cień kładzie się na całej posłudze. Sprawą powinien zająć się wymiar sprawiedliwości

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A asdur
+2 / 2

@Cascabel : Chyba nikt w Polsce nie mówi, że Polański robi złe filmy bo jest pedofilem. Raczej przymyka się oko na to że jest skazanym pedofilem i broni się go właśnie tym, że robi dobre filmy. A żeby było zabawniej, zwykle bronią go te same osoby, które nazywają pedofilem Dziwisza, chociaz on ani pedofilem nie był, ani nie miał żadnego procesu, tylko być może wiedział, ale komuś nie powiedział.. ale to nieważne... pedofil i kropka. Bo gdyby był dobrym reżyserem pochodzenia żydowskiego to miałby punkty dodatnie. Ale jest z KK to ma punkty ujemne... A i pewnie jak w tym demotywatorze, u tych co bronią Dziwisza bo jest z KK i ma punkty dodatnie, Polański jest Żydem i ma extra punkty ujemne hehe.... Każdy widzi tylko swoją chorą racje...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+1 / 3

@asdur Dziwisz nie jest pedofilem. Co Ty opowiadasz? On robił dużo gorsze rzeczy. On to ukrywał, chronił pedofili, ukrywał fakty, mataczył, kłamał mediom i prawdopodobnie samemu JPII w żywe oczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Puolalainen
+1 / 1

@dncx

No to nie jest pedofilem. Mozna mu zarzucic olanie sprawy ale nie pedofilie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Shokeq
+1 / 1

I to że Polański zgwałcił 13 latkę jakkolwiek zmienia jego dorobek artystyczny?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M konto usunięte
+1 / 3

A na ironie grupy społeczne które bronią jednego, potępiają pozostałych dwóch

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
+3 / 3

@Maeric Jeszcze nie słyszałem by ktoś bronił Polańskiego za gwałt, tak jak nikt nie broni tego młodzieńca za to co zrobił. Obaj zostali osądzeni i skazani. Więc popełnili przestępstwo. A to, że przy Polańskim kilku ludzi chciało sobie poużywać prawnie i pomęczyć go w imię własnych interesów, to właśnie dlatego Polański uciekł z USA. Ale nadal jest w tym kraju przestępca. W przypadku księży najgorszym jest to, ze instytucja, która ma być wzorem do naśladowania,. posiadać wyższe standardy etyczne i moralne. Tymczasem łajno jest tam spore, a nikt z tym nie chce zrobić porządku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 listopada 2020 o 18:10

P Puolalainen
0 / 0

@dncx

No jak to nikt nie bronil Polanskiego. Wpisz w google i zobaczysz, ze wielu plujacych na kosciol za pedofilizm juz innym okiem ocenia Polanskiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
0 / 0

Podtrzymuje swoje zdanie. Bronili go w związku z tym co się działo na sali posiedzeń sądu u w związku z zachowaniem sędziego. A nie za sam występek. Wiemy dziś także, że sama ofiarą przyznała, iż kłamał co do swojego wieku. Polański mię miał szans na uczciwy wyrok , nawet jeśli popełnił czyn, który w USA uznawany jest za przestępstwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A asdur
0 / 0

@dncx "...Jeszcze nie słyszałem by ktoś bronił Polańskiego za gwałt..." A ja tez nie słyszałem ale czytałem: pani Agnieszka Holland przedstawia pana Romana pedofila jako ofiarę np tak:

Mądra Agnieszka mówi: "...To jest strasznie skomplikowana sprawa, ale nie zmienia to faktu, że Roman Polański stał się kozłem ofiarnym tego wszystkiego. Na niego zlała się ta cała agresja i to często idąca od ludzi, którzy go podziwiali i grzali się w cieple jego obecności..."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
0 / 0

@asdur Tak jak wspominałem wczesniej. Ona nie broni jego czynu, ale to co działo się potem, co dział osiew sądzie, jak potraktował go sędzia i wymiar sprawiedliwości USA. I dlaczego musiał uciekać z USA. Warto też dodać, że dziewczyna, która wtedy uprawiała zn im seks po latach przyznała się do tego, ze okłamała ich w sprawie wieku. Oczywiście w żaden sposób nie umniejsza sytuacji ,ale czym innym jest nastolatka, która podaje się za starszą, a małe dziecko 7-10 letnie, które jest molestowane. Porównywanie tych dwóch spraw jest nieadekwatne właśnie z tego względu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A asdur
0 / 0

@dncx : Polański nigdzie nie musiał uciekać. Poprostu dostał wyrok i zdecydował się go uniknąć uciekając. Pani Holland twierdzi, ze to niewazne bo to było dawno, tak samo jak Ty teraz. I jeszcze mówi, ze jest jakims kozłem ofiarnym... żart nie na miejscu. Ofiarą była 13 letnia dziewczynka, sąd zedecydował o winie Polańskiego, umniejszanie jego winy bo po latach kobiecie się odmieniło to relatywizm moralny. Tak, porównywanie pedofila polańskiego do ks. Dziwisza, na którym żaden wyrok nie ciąży jest oczywiście nadużyciem. Nazywanie Dziwisza pedofilem jest zwykłym zniesławieniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dncx
0 / 0

@asdur Po pierwsze wyroku nie było bo ostateczny nie został wydany. Była zgoda obu stron, jeśli się nie mylę, ale sędzia chciał coś pokombinować. Kilka lat temu był film dokumentalny, który to opisywał i gdyby nie te kombinacje sędziego, Polański może odsiedziałby maks. kilka miesięcy. Uciekł właśnie ze względu na kombinacje i machinacje sędziego. Owszem, to był błąd, ale ile mógłby mu dać? 10-15 lat, skoro ustalono mniej? To jest kwestia interpretacji. W zasadzie byłoby po nim. Nikt nie umniejsza jego przestępstwa, ja też nie, tylko zaznaczam, że czym innym jest pedofilia księży i późniejsze decyzje ich przełożonych, któzy chowają to pod wdywan, a to co stał się z Paolanskim, gdzie próbowano grać z nim i kręcić wokół wyorku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A asdur
0 / 0

@dncx : aha, jak sprawa idzie nie po naszej mysli to "sędzia chciał kombinować" :D "sądy nie są wolne" :D "pisowski sędzie antysemita uwziął się na Polańskiego" a ten biedny prześladowany uciekł.. :D Wzruszyła mnie ta historia. Szczególnie wydawanie wyroku za sędziego. Co ma za znaczenie ile by dostał? Popełnił przestępstwo, ucuekł przed karą.

Konkludując. Polański uciekinier, pedofil, dobry rezyser. Dziwisz, dobry ksiądz, podejrzewany przez niektórych o zatajanie przestępstw. Jest tu duża różnica.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KrolK1994
+2 / 6

Czemu większość cały czas "a Dziwisz, a Polański"? Nie ku*wa! Wszyscy pedofilę powinni być karani i to co najmniej cięciem jajec jak nie śmiercią, bo niszczą życie drugiej osoby. Czy to ksiądz czy nauczyciel czy ojciec dziecka czy pedał. Nie ma zmiłuj i z takim postulatem to mogę wyjść na ulicę. Osobiście mogę strzelać do zbokow pod ścianą nie dumając czy to ksiądz, a może reżyser, a może jakiś pedzio.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
0 / 0

No Polański zrobił świetne filmy i nie zmienia tego fakt, że jest gwałcicielem 13-latki. Ja odcinam filmy od niego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem