Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
327 339
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ludek_z_lasu
+12 / 14

Pustynia z piaskiem pod nadzorem Sasina by zbankrutowała.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pisowskagangrena
+8 / 10

nie tankuje na orlenie, nie czytuję tych gazetek

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
+4 / 4

@renkr No tak już widze te miliony niemców którzy uciekają do polskiego dobrobytu, bo jak narazie w Niemczech mieszka 1,5-2 mln. Polaków. I jakoś nikt nie chce z tamtąd wracac do PiSowskiej komuny. Pisowscy bolszewicy zawsze przypominją relacje Tusk-Merkel. Ale jakoś im przez myśl nie przejdzie ralacja Trump-Duda, czyli robienie laski jak to mawiał sikorski i w tym jednym miał rację. Skoro Tusk klęczał pzred Merkel, to Duda leżał twarzą w gnoju przed Trumpem. Muzułmanów bez niemców wpóściliśmy dziesiątkach tys. Wystarczy pospacerować po Krakowie. Najciekawsze jest to że jak socjalistom z PiSu kończą się pieniądze to leca do tych znienawidzonych niemców i UE.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 8 grudnia 2020 o 14:02

R renkr
-4 / 4

@kikurenty Bredzisz!! Większość Polaków wyjechało do Niemieć jeszcze za PO Najwięcej za Kwaśniaka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
+1 / 1

@renkr Widzisz przyjacielu ja wyjechałem z Polski w 2018r. Formalnie, bo pracuję na terytorium 2-ch państw PL-DE, ale umowę mam Niemiecką i tam płacę podatki i jestem ubezpieczony. I wiesz co w statystykach GUS jestem w Polsce. Malo tego, byłem przygotowany na zmianę obywatelstwa na Niemieckie jeżeli miałbym płacić podwójne opodatkowanie w Polsce. A raczej różnicę w podatkach miedzy PL i DE bo pisowska komuna i poprzednicy zagwarantowali nam najwyższe podatki w UE do tego stopnienia że fiskus w Niemczech uznaje mnie za biedaka, a w Polsce za milionera. Ale tak to jest jak się ma kwotę wolną od podatku na poziomie Bangladeszu czyli 3000zł. Ale Najśmieszniejsze jest to że przed tym cudownym PiSowskim komuszym rządem obroniła mnie ta zła i niedobra Angela. Bo nam Polonii w DE zagwarantowała (w przeciwieństwie do innych państw) że nie zapłacimy w Polsce ani eurocenta podatku który PiSowska mafia i tak przewaliła by na patologię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 8 grudnia 2020 o 22:38

R renkr
-1 / 3

@kikurenty Po pierwsze podziwiam siłę w borykaniu się z tułaczym losem, ale jak trzeba to trzeba. Zostawmy na chwilę podatki (nie jestem ich fanem) Ta cudowna Merkel stoi na czele państwa, które przyczyniło się w bardzo dużym stopniu do tego, że wyjechałeś z Polski za chlebem. Zrobiłeś to z biedy, jak większość . jak myślisz dlaczego po zbudzeniu muru berlińskiego ogromna liczba wschodnich Niemców wyjechała szybko do zachodniej częśc? Bo pomimo, że nie rządził tam żaden Kaczyński czy tusk też mieli o wiele gorzej, byli biedniejsi. POlska weszla do Unii w 2004 r, by było u nas lepiej i bogaciej. W sklepach pojawiły się banany ale tez obcy kapitał który często prawie za bezcen zaczął przjmowac nasze ponoć nierentowne zakłady i marki. Tak nasz rynek został przejęty, a podatki (w skrócie) płaCIŁY FIRMY ZACHODNIE NIEWIELKI LUB ŻADEN (NP. WYKAZYWAŁY STRATY, LUB NIEWIELKI DOCHÓD) (sorki kapslock) Zysk zasilał obce kraje. Prywatyzowanwe było wszystko i wszystko kupował obcy kapitał, ostatnie miały być pod osłoną nocy sprzedane lasy państwe. Za to mnóstwo Polaków (jak ty) wyjechało pracowac dla siebie ale u obcych. Ci obcy mają u nas rynki zbytu i nierzadko sprzedają i u nas te same towary co u siebie tylko gorsze i drożej (były artykułu i przykłady) jesteśmy ich montownią i tanią siłą roboczą. Podatki obnizyć? Pewnie, można to mąrdrze zrobić, że rząd nieudolny? Pewnie, ale dramat polega na tym, że jak skończy rządzić to nie przyjdzie nikt kto wuie jak zrobić to lepiej., Opozycja nie ma żadnego planu oprócz tego by przegonić rząd. Co robił poprzedni chyba pamiętasz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
0 / 0

@renkr
A te zachodnie firmy to same zwolniły się z podatku, czy może miały zapłacić wysoki podatek ale tego nie zrobiły? Prawda jest taka że polskie rządy błagały zachodni kapitał o zainwestowanie w Polsce, zachęcały niskimi podatkami. Czy sądzisz że bez tych inwestycji lepiej byśmy sobie poradzili?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R renkr
0 / 2

@perskieoko niskie miały być na opoczątku, ale ponoć nie wykazywały dochodu albo stosują sztuczki na licencjach i znakach towarowych, uciekają z kapitałem do rajów podatkowych. Tak największe firmy unikają polskiego fiskusa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
0 / 0

@renkr
Pytanie zasadnicze: czy łamią prawo?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R renkr
-2 / 2

@perskieoko Oczywiście bo robią sztuczki na licencjach i znakach towarowych, uciekanie z kapitałem do rajów podatkowych itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
0 / 0

@renkr
To dlaczego prokurator ich nie ściga?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R renkr
-1 / 3

@perskieoko Polski prokurator contra obstawa prawna zagranicznych korporacji. Płaća im tyle, że diabła wybronią. (moja tania interpretacja zawiłości prawnych prawa międzynarodowego) Poza tym to nie są złodzieje z bramy co handlują kradzionymi zegarkami. pobiją ci brata i sprawy ciągną się latami. Ale widzę (może się mylę) że zmieżasz do tezy że oni nie kradną tylko wykorzystują luki prawne i naszą nieudolność. To ja ukradnę ci rower i powiem że to twoja wina bo były luki w twym systemie zabezpieczeń.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
0 / 0

@renkrI tak nie mam źle, ja podziwiam tych co wyjechali przed 2004r. Praca na czarno, brak ubezpieczenia i ciągły strach że ktoś cię podkabluje do policji imigracyjnej albo nie wypłaci ci pieniędzy i będziesz mu mógł naskoczyć. Co do reszty to uważam ze 2004 wcale nie był przełomowym. Banany swobodnie można było kupić od roku 1990r. Oczywiście cena i efekt balcerowiczowych reform spowodował że były drogie i nie kupowało się ich na kg tylko na sztuki. Co do rozkradania Polskiego przemysłu to zaczęło się to od 1991r. za panowania min. Lewandowskiego, a apogeum prywatyzacji przypadło na rządy AWS-UW (1997-2001) i ministra Wąsacza (tego samego co podpisał sam ze sobą jako minister skarbu i na drugi dzień jako prezes Stalexportu umowę na dzierżawę najdroższej płatnej jednopasmówki na świecie A4 Kraków - Katowice). A AWS i UW jest protoplastą PiS i PO. I rządzą nawzajem tym nieszczęsnym krajem od 15 lat sprowadzając go w przepaść. Po rządach AWS w Polsce już nic nie zostało do sprzedania poza strategicznym przemysłem energetycznym i nierentownymi kopalniami. Co do Niemców oczywiście że niszczyli i niszczą nasz przemysł, bo byli by idiotami gdyby tego nie robili. Mówię to z bólem serca bo niemcy zniszczyli najbardziej gałąź w której ja pracuję czyli p. elektrotechniczny i elektroniczny, którym w odróżnieniu np. od przemysłu motoryzacyjnego mieliśmy szansę konkurować. Ale ja bym bardziej winił Polaków za ten stan rzeczy, bo to jest jedną z Naszych narodowych cech że szukamy winnych wszędzie tylko nie u siebie. Po roku 1990r. Polacy rzucili się jak łysy na grzebień na Grundiki, Sony, panasonic'i itd. A nasz sprzęt stał w magazynach. Nikt nie tłumaczył Polakom co to jest patriotyzm ekonomiczny, i panowało dziwne przeświadczenie że zachodnie jest lepsze. Zresztą dzisiaj zobacz w Polsce ile stoi samochodów przed lidlem, biedronką a ile przed polskim sklepem np. społem. Drugim naszym grzechem jest to że cały czas wybieramy albo postkomune albo styropianowe łajno pookrągłostołowe . Przez co mamy jedno z najbardziej niejasnych i skomplikowanych praw podatkowych na świecie (113 miejsce według raportu Paying Taxes), jedne z najwyższych podatków w UE (bodajże 3 od końca). Prawo tak skomplikowane że 3 prof. dr hab prawa inaczej interpretuje istniejące przepisy. To co ma zrobić biedny przedsiębiorca zatrudniający np. 5 osób. Zwolnienie korporacji to oczywiście nasz "pomysł". Polecam przypomnieś sobie jak Pompeo podziękował zdziwionemu Morawieckiemu za zniesienie podatku cyfrowego od amerykanskich firm. Oczywiście krzywousty nie miał nic do gadania i wyrzucił ustawę do kosza podobnie jak ustawę IPN.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 grudnia 2020 o 12:14

7 konto usunięte
+9 / 11

Ciekawe jak szybko pójdą w ślad Trójki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+4 / 14

Normalni ludzie nie tankują na tej PISowskiej stacyjce. Problem w tym, że oni zaraz zmonopolizują cały rynek i będzie trzeba tankować za granicą.
To jest jawny zamach na wolność mediów! Nie powinniśmy siedzieć cicho, bo powoli dołączamy do krajów typu Korea Północna i Węgry.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rafal199
+2 / 2

@perskieoko Ale co mają wytrzymywać? Nie będzie kasy to dostaną parę miliardów z budżetu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+2 / 2

@rafal199
Ale tych co potrzebują parę miliardów, namnożyło się ostatnio, więc dla niektórych może zabraknąć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rafal199
+5 / 5

@perskieoko Spokojnie. Dodrukuje się, a to że przy okazji oszczędności zwykłych ciułaczy "odrobinę" się skurczą to nie problem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar konradstru
+8 / 8

Już niedługo wszystkie te tytuły będą występowały pod jedną nazwa "Trybuna Ludu".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rafal199
+5 / 7

@renkr Spokojnie. Jeszcze chwilę musisz wytrzymać aby doczekać jak już nie będzie niemieckiej propagandy tylko nasza narodowa jedynie słuszna prawda xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R renkr
-5 / 9

@rafal199 spokojnie już nie trzeba czekać, zobacz co dzieje się we Francji, a mamy ogólnoświatową prawdę, zmierzamy do ogólnoświatowego gułagu, wszyscy będziemy czytać to samo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K killerxcartoon
+1 / 1

Jaka nie będziesz miał wyboru to będziesz dokonywał tylko słusznych wyborów .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E edls
+1 / 1

Nie mają na co wydawać kasy ? to niech wydadzą na chorych ludzi na ich leczenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
0 / 0

@edls
To właśnie ciekawe; nigdzie nie mogę znaleźć informacji, ile za to zapłaciliśmy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E edls
0 / 0

@perskieoko w PiSie wszystko utajnione, nie dowiesz sie prawdy, nawet gdyby milion wydali to za milion można byłoby kupic cos dla szpitali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
+2 / 4

Godzinę temu dzwoniłem do przedstawiciela Polskapress u którego od lat zamawiałem reklamy w Expressie Bydgoskim, Pomorskiej i Nowościach, prywatnie kolegi, z informacją, że oficjalnie kończę współprace z tymi mediami. Powiedział mi, że to nie pierwszy taki telefon dziś do niego i w związku z tym on też rzuca to w diabły i idzie do nowej pracy, miał już dawno propozycje z firmy reklamowej i teraz pomogli mu podjąć decyzję. Coś mi się wydaje, że te tytuły będę utrzymywać tylko spółki skarbu państwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
+3 / 3

@tomekbydgoszcz Gratulacje odwagi dla Ciebie i kolegi. Wspólnie pokonamy PiSowską komunę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 8 grudnia 2020 o 19:21

avatar tomekbydgoszcz
0 / 2

@kikurenty On się nosił z tym zamiarem od jakiegoś czasu ale teraz pomogli podjąć mu decyzję, a właściwie kilku jego kluczowych klientów, którzy jak ja zadzwonili aby im więcej nie przysyłać ofert, bo w PiSowskiej gazecie nie będą się reklamować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem