Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
582 616
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A agronomista
+44 / 44

Niestety ale kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą, a w powtarzaną prawdę nikt uwierzyć nie chce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bld1
+22 / 24

@gminnik Wiesz co znaczy przymusowy rekrut?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A agronomista
+17 / 17

@gminnik I co to oznacza? Rozmawiałem kiedyś z pewnym dziadziusiem z kaszub i on twierdził, że szli do Wermachtu, aby zdobyć broń i zdezerterować. Wtedy taka służba nie ma znamion zdrady.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+8 / 10

@gminnik Niepełna prawda jest swego rodzaju kłamstwem, Na przykład "obywartel X walnął po lbie obywatela Y". Jeśłi się pominie, źe obywatel Y napadł na obywatela X i chciał go obrabować a X zrobił to ramach samoobrony to taka informachja formalnie jest prawdą ale w istocie rzeczy jest kłamstwem. Czy naprawdę tego nie widszisz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 20 grudnia 2020 o 20:20

R rdaneel
+6 / 6

@gminnik "Ale nie jest kłamstwem informacja, że najsłynniejszy polski dziadek był w wehrmachcie" a znasz takie powiedzenie: pół prawdy to całe kłamstwo?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G konto usunięte
0 / 0

@rxaneel To o czym mówisz to właśnie manipulacja faktami. Choćbyś stawał na uszach, faktem jest, że dziadek był w WH. I ten, kto tak powie - nie skłamie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+2 / 2

@gminnik A jak dziewczyna zostanie brutalnie zgwałcona przez trzech bydlaków to następujące zdanie jest prawdziwe: "Dziewczyna miała seks z trzema mężczyznami". I nie można oczywiście mieć peretensji do osoby, która to mówi w towarzystwie bo przecież ta osoba mówi prawdę. .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 grudnia 2020 o 23:48

G konto usunięte
0 / 2

@jeszczeNieZajety Masz na myśli, że miał miejsce akt seksualny? Tak. Był dokonany pod przymusem, co nazywa się gwałtem. Jesteście jak ten polityk, co nie da sobie wmówić, że białe jest białe a czarne jest czarne. Dziadek był w WH? Był. A ci Ślązacy wcieleni siłą to też "nie byli" jak dziadek Tuska? Czy jednak byli?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+1 / 1

@gminnik Myślę, że przydadzą Ci się dwa stare dowcipy. Jeden jest taki, że jeden Żyd nazwał drugiego złodziejem. Ten drugi podał sprawę do sądu. Sąd nakazał pierwszemu odwołać to co powiedział. Wtedy pierwszy powiedział "Abramowicz nie jest złodziej???" Sąd nie chciał zaakceptować takiego odwołąnia więc Żyd zapytał "A sądowi chodzi o słowa czy o melodię?"
No i drugi. Ten szczegónie powinien Ci się spodbać bo jesteś bezwględnym miłośnikiem prawdy.
Facet umarł i trafił do nieba. Zaraz za węjsciem ujrzał długi rząd dzwonów, od bardzo małych po giganty.. Wprowadzający anioł powiedział, że to są dzwony kamstwa. Jak ktoś na ziemi skłąmie to któryś z tych dzwonów dzwoni. W tym momencie zadzwonił cichutko mały dzwoneczek na początku rzędu. "To mały Jasio mówi mamie, że nie zjadł czekolady" wyjaśnił anioł. Nagle rozszalały się .największe dzwony na drugim końcu rzędu. Strasznie głośno. "A to?" zdumiał się nowoprzybyły. "No niestety do tego musisz się przyzwyczaić, bo to codziennie. To w Moskwie drukują nowy numer 'Prawdy' ".
Wracając do meritum - z tego co wiem to dezerterzy i jeńcy byłi głównym źródłem uzupełnień wojsk polskich na zachodzie w końcówce Drugiej Wojny Światowej i dziadek Tusk zakońćzył wojnę w polskim mundurze u Andersa. . .
Teraz wyrażę swą osobistą opinię o panu Kurskim. Jestem głęboko przekonany, żę pan Kurski postawiony w sytuacji Jozefa Tuska ani by myślał dezerterować tylko by wiernie słuźył swym panom. "Bynajmniej" ja tak uważąm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 grudnia 2020 o 22:02

J jeszczeNieZajety
0 / 0

@gminnik Jeszcze jedna drobna uwaga. Zapewne wiesz jak wygląda procedura zaprzysiężenia świadka w sądzie w USA. Ponoć więcej Polaków zna procedury amerykańskie niż polskie. Obawiam się, że też niestety wpadam w tę kategorię. Wracając do tematu - świadek ma mówić prawdę, tylko prawdę i CAŁĄ prawdę. Mam wrażenie, żę np J.Kurski by miał bardzo poważne kłopoty z tym ostatnim punktem.
Muszą mieć Amerykanie jakieś poważne powody by nastawać na CAŁĄ prawdę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G konto usunięte
0 / 0

@jeszczeNieZajety I od wydobycia tej prawdy jest prokurator oraz papuga. Właśnie ze względu na konieczność określenia kontekstu i umieszczenia faktu w kontekście. Jeśli ktoś umieści nóż w jamie brzusznej napastnika wymachującego maczetą... To mimo faktu obrony, nie zmienia to faktu, że... umieścił nóż między jelitem a nerką napastnika. Chyba, że wyznajemy następującą logikę "co prawda nóż znajduje się między bebechami włamywacza, ale ze względu na fakt zaistnienia obrony koniecznej, uznajemy komisyjnie, że nóż nie znalazł się w ciele denata.... bo to obrona była".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G grzesik_w
0 / 0

@gminnik nie skłamie też ten kto powie, że w czasie wojny Polacy w obozach koncentracyjnych mordowali Żydów. Brak doprecyzowania, że byli do tego zmuszani przez Niemców nie czyni z tego samoistnego faktu, lecz zwykłą manipulację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jur4578
+4 / 6

@sabrex A Kaczyński jest miłośnikiem kotków

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+17 / 17

@rybery co tu rozstrzygac? To czy jestes debilem czy tylko udajesz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
+10 / 10

Mój starszy ode mnie o ponad 30 lat przyjaciel też służył w Wehrmachcie. Miał oczywiście wybór, albo on na front, albo całą rodziną do Oświęcimia. Bestia wybrał Wehrmacht. Jak on mógł! Jestem zgorszony i oburzony razem z tobą. Powinien wybrać Oświęcim. Dla swoich rodziców, dla 11 rodzenstwa i dla ciebie, żebyś był szczęśliwy w swoim bagienku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G goff
+3 / 3

mam paru znajomych niemcow z ktorymi lubie rozmawiac o historii. jedno co mnie smieszy to ze my polacy myslimy ze niemcy w podskokach z usmiechem na ochotnika szli na wojne. a prawda jest taka ze albo idziesz albo kulka lub oboz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jaroslaw1999
+4 / 4

@rybery może byś coś przeczytał zanim zaczniesz pieprzyć. Wszyscy mieszkańcy Gdańska dostali niemieckie obywatelstwo, bo Wolne Miasto Gdańsk zostało włączone siłą do III Rzeszy. Nie pamiętam dobrze, ale chyba większość mieszkańców Śląska tak samo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Orzel17
+1 / 1

@jaroslaw1999 tak samo Wielkopolska, Kujawy, Pomorze itp, te tereny zostały włączone bezpośrednio do Rzeszy, tylko z terenów mniej więcej byłej "kongresówki" i Galicji zrobiono Generalne Gubernatorstwo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomek2891
+5 / 9

Nie bardzo chce mi się w sprawę zagłębiać (i to od samego początku całej "aferki") ale bardzo spodobało mi się zdolne do wielu zastosowań określenie "polskie wysrywy". Pozwolisz, że zapożyczę je do własnego jakże ograniczonego zasobu słownictwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bajk4
+7 / 9

PiSmakom napiszesz prawdę i tak powiedzą, ze to ściema. Wystarczy PiSmakom powiedzieć, że samolot z turystami spadł w Rosji, to łykną każde domniemanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M miktel
+10 / 12

Złe porównanie Goebelsa i Kurskiego, Goebels nie był debilem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant
+2 / 2

@miktel - no ba! Miał doktorat z filozofii i był nieprzeciętnie inteligentny. Znawcy historii III Rzeszy twierdzą, że był to największy mózg nazizmu i jak nikt potrafił manipulować Hitlerem. Oj daleko Kurskiemu do takich osiągnięć. Ale może to i dobrze?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M miktel
0 / 0

@Quant bardzo dobrze, bo gdyby było w nim choć krzta inteligencji to cóż, byłoby po Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tapli
+1 / 3

Taki mądry tekst. Ale to się pisze przez CH

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Myslaca_istota
+2 / 6

@karolpijawa Nawet, jakby to był sam Donald, to uważasz, że bronienie honoru swojego dziadka jest politycznie niepoprawne?
Np. mój dziadek też był w Wehrmachcie. Był Słowakiem, kiedy Niemcy zajęli Czechosłowację, wcielili go do Wehrmachtu. Uciekł do Polski, w Bieszczady, gdzie poznał moją babcię. Kiedy urodziła się moja Mama w 46 roku, wyjechali na Słowację, żeby wziąć ślub. Babcia wróciła sama z dzieckiem i już więcej o dziadku nie wspomniała. Moja Mama nie znała swojego ojca. I co, ja też jestem ukrytą opcją niemiecką, bo jakiś mój przodek został wcielony do niemieckiego wojska?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 21 grudnia 2020 o 9:53