Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
121 129
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P pawel1481
+10 / 10

@sekerintpl
Czy Ty próbujesz twierdzić, że ta opaska została zaprojektowana albo wyprodukowana przez Comarch ?? Comarch nawet nie nadrukował napisu Comarch. Ewentualnie stworzył nakładkę na oprogramowanie producenta wpisującą do książki kontaktów numer alarmowy i przetłumaczył instrukcję obsługi....
Przetargi państwowe to niestety dojna krowa. I tak traktują ją firmy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 4 lutego 2021 o 17:36

M mafouta
+16 / 18

Nie rozumiem o co ci chodzi - czy to twoje pieniądze rząd wydał? Co cię tak martwi?
Rząd wydał na to pieniądze z VATu, który jak wszyscy powszechnie wiedzą, płacą firmy.
;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+2 / 4

@mafouta A kto płaci firmom ten VAT?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mafouta
+7 / 7

@AIkanaro Inne firmy :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
+9 / 9

@mafouta Jak się nie obrócisz to dupa zawsze z tyłu. Koniec końców VAT i tak jest ostatecznie płacony przez klienta detalicznego...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mafouta
+4 / 4

@AIkanaro To nieprawda, ja kiedyś płaciłam jedynie dochodowy, jak nie było 500+ i musiałam robić. No a VATu to przenigdy, za to we firmie, w której robiłam, to ciągle mieli VAT do zapłaty. Teraz nie płacę żadnych podatków. No chyba że od głupoty, ale wiem, że w końcu trafię tę szóstkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cincinmj57
+3 / 3

@mafouta VAT jest podatkiem od wartości dodanej i ZAWSZE płatnikiem VAT-u jest ostateczny klient czyli ten co kupuje produkt, czy usługę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S smigolek12
+1 / 1

—Tate, PiS VAT podniósł, oni to ino kradną.
–Piorer, ty tu nie gadaj, 500 plus dali i czysta plus dali i czynastkke i czternastke.
–Ale to z pieniędzy płaconych przez nas.
–Pioter nie gadaj, my żadnych nie płacim.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mafouta
0 / 0

@cincinmj57 Z uporem maniaka powtarzacie coś co nie jest możliwe! Przecież ja do skarbowego nic nie płacę! Mój chłop też. To jak mogę płacić ten VAT człowieku?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar AIkanaro
0 / 0

@mafouta Ponieważ podatek VAT jest wliczony praktycznie do każdego towaru czy usługi dostępnej na rynku polskim. Weź sobie chociażby rachunek z zakupów i zobacz jaka tam jest wyszczególniona stawka VAT za Twoje zakupy? Jakim cudem Ty (pomijam Twojego męża gdyż jego wypowiedzi tutaj nie mamy więc wole założyć, że jest jednak bardziej świadom niż Ty) prowadzisz przedsiębiorstwo jak Ty nie masz w ogóle pojęcia o tym czy Ty w ogóle płacisz podatek VAT?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cincinmj57
0 / 0

@mafouta No teraz to już ja zdurniałem. Ty tak na serio, czy zgrywasz się ze mnie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mafouta
+1 / 1

@cincinmj57 @Alkanaro Nie przekonacie mnie, choćbyście nie wiem ile się natężali...

Szkoda, że nikt mnie nie zwymyślał, bo się należało. Nie zgrywam, a angażuję. Przydarzyła mi się w miarę podobna rozmowa i niestety cierpliwości do tłumaczenia mi zabrakło. Pozdrawiam koleżeństwo z zapasem pedagogicznego dystansu :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cincinmj57
+1 / 1

@mafouta Ulżyło mi, ale nie ma co, prawie udało Ci się mnie nabrać. I współczuję Ci zarazem. Doskonale wiem, jak to jest, gdy trafi się na coś bardzo odpornego na wiedzę. Kiedyś też próbowałem, a obecnie po kilku próbach daję spokój. Jeśli ktoś zamierza sam się krzywdzić dlaczego ma krzywdzić również mnie. Pozdrawiam . Fajna wkrętka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F folfik
+12 / 14

Wiesz co robi ten tele-anioł ? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest tele-anioł na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym tele-aniołem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AdiJuve
+9 / 11

Dlatego od dawna jestem za tym żeby podatki były na absurdalnie niskim poziomie, żeby starczało tylko na podstawowe dobra dla obywatel oraz zobowiązania wobec obywateli jak służba zdrowia czy emerytury. Obecna sytuacja w państwie socjalistycznym jakie mamy, będzie powodować właśnie takie przypadki, gdzie dziesiątki milionów są wydawane na coś wartego ułamka tej ceny. Po drodze te pieniądze musza być rozdane różnym spółką, spółeczkom itp. Niestety w wielu ludziach drzemie jak to ujął premier "socjalistyczna myśl robotnicza" dawnego PPS-u.
Niestety cześć starszych ludzi tęskni do komuny, z prostego powodu, byli wtedy młodzi, silni, mieli całe życie przed sobą, mają sentyment. Niestety młode pokolenie jest wychowywane jakby tej komuny nigdy nie było, jakby nie była dla Polski bagażem, który sprawił, ze jesteśmy tylko tanią siłą robocza i rynkiem zbytu często produktów drugiej kategorii dla zachodu. Pomijać historię, zapominając ją narażamy się na jej powtórne przeżycie.
Czego najbardziej się obawiam, ze po PiS przyjdzie jeszcze ktoś gorszy. Zaraz wyskoczycie, ze nie ma szans, że PiS jest najgorszy itd. Ale cofnijmy się kilka lat do tyłu, podobne nastroje były o PO, a co mamy teraz chyba każdy widzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X Xyf
+12 / 12

Ale myślisz że to tylko w Polsce ? Przecież takie przewały są w całej EU, tylko tam robi się je najczęściej na eko-technologiach i eko-wynalazkach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Big_John
+3 / 3

Człowieku, ogarnij się. To jest typowy przypadek korupcji. Dysponent cudzymi pieniędzmi (rząd) kupuje od producenta (Comarch) produkt(opaskę), który ma służyć właścicielowi pieniędzy (podatnik). Za plecami właściciela pieniędzy dogaduje się z producentem, że cena na fakturze będzie wyższa od realnej ceny produktu. Różnicą pomiędzy ceną na fakturze i ceną realną dzielą się między sobą. Ofiarą jest właściciel pieniędzy, czyli my - podatnicy.
Wiesz czemu to jest trochę smutne, trochę straszne?
1. Skala procederu: 39mln/460posłów=84782zł/os
2. Bezczelność rządu. Gdyby to była firma, prezes nie zatwierdzilby transakcji, wyp***doliłby dysponenta z firmy i pozwał go do sądu za próbę kradzieży. Dlatego dysponenci nie wychylają się ze swoimi interesikami. A rząd co robi? Chwali się wszystkim na swojej oficjalnej stronie.
3. My nie jesteśmy prezesem firmy. My mamy związane ręce. Zgłosimy sprawę do prokuratury? Czyli do ziobry? Czy do CBA? Czyli podwładnego ziobry? Do sądu? Kaczyński już nad tym pracuje, żeby sądy były w jego kieszeni.
Sorry za wypracowanie. Wkurzyłem się.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+1 / 7

Ktoś się obudził jak się robi wałki w państwie pis. Łatwiej niż kiedykolwiek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cincinmj57
-5 / 5

Ledwo przebrnąłem przez ten tekst. Błędy. Oj, na polski to Ty nie chodziłeś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gdog
0 / 0

Polskie firmy upadają w tej chwili przez rząd

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B b45o
-1 / 1

Moja babcia 90 letnia tego używa od 3 lat i 2 razy uratowało. Jej to życie więc po uj takie pisanie że na alibabie kupisz taniej? Po pierwsze to cena hurtowa po drugie nawet jak włożysz tam kartę sim to nie będziesz pod opieką tele-anioła a po 3 moja babcia dostała to za darmo w ramach projektu i nie płaci za to! Więc to pomoc dla seniorów w Najlepszym wydaniu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem