Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
358 366
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
F faraon69
+2 / 8

Więcej, więcej kasy na KK trzeba dawać, będą się modlić o cudowne ozdrowienia. Koorwa to już nawet Średniowiecze nie jest!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-3 / 19

A czego się spodziewaliście? Polska to kraj trzeciego świata, którym rządzą naziści, katoliccy fundamemtaliści i debile po podstawówkach. A takie kraje zawsze fatalnie sobie radzą nie tylko z epidemiami, ale też z innymi chorobami. A we Francji jest więcej ludzi, to i zgonów jest więcej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 22 lutego 2021 o 14:01

avatar wichniak2
+7 / 11

@Cammax Z tymi nazistami to przesadziłeś, jak już to faszyści i też nie jest prawdą że dyktatury sobie nie radzą. Jak dyktator wie czego chce to kraj może być silny gospodarczo a dyktatura sprawdza się w stanach nadzwyczajnych (taki jak jest teraz) z tym że dyktator musi być człowiekiem mądrym i takimi ludźmi się otaczać. Niestety nie można tego powiedzieć o naszej miękkiej dyktaturze i o słabych ludziach, którzy ją stworzyli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+1 / 1

@Cammax Ale tam są podane procenty więc liczba ludzi bezwzględna nie ma znaczenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-5 / 5

@wichniak2 z nazistami też sporo ich łączy. Wielu PISowców ma powiązania z organizacjami typu ONR.
Zależy też o jakich dyktaturach mówimy. Kraje trzeciego świata raczej sobie nie poradzą z epidemiami, czy jakimkolwiek stanem nadzwyczajnym. Ale taka Rosja, czy Białoruś, które na prawie całym świecie są stawiane na równi z Polską i Węgrami radzą sobie lepiej, o ile ich statystyki są bardziej wiarygodne niż statystyki Polski.

@jeszczeNieZajety bez względu na to, co biorą pod uwagę i jak podają statystyki, wypadamy fatalnie. Gdyby jeszcze dodać zmarłych tylko na koronawirusa, to pewnie bylibyśmy liderami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wichniak2
+1 / 1

@Cammax Nie zgłębiałem za bardzo tego tematu ale nie porównywał bym jednak faszystów z ONR do nazistów Hitlera. Co do Afryki, raczej radzą sobie z koronawirusem, tam jest dużo większa selekcja naturalna i dużo osób z grupy ryzyka po prostu zdążyło umrzeć wcześniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LoneGhost
+1 / 3

@Cammax Jeśli PiS podpisujesz pod nazim to cały system komunistyczny oraz socjalistyczny na całym świecie również w to wpisujesz.Przypominam tak zwani "naziści" są po lewej stronie spektrum politycznego ;).
Nadużywanie tego określenia jest bardziej niż błędne bo w momencie, gdy faktycznie pojawi się siła faszystowska czy nazistowska od nadużywania tego określenia wybielamy jedynie jego powagę spychając tym samym na margines.

Dwa ONR nie jest nazistowski. Prędzej faszystowski, ale nawet nie to. Z resztą ONR jak wiele organizacji bezpośrednio nie jest nazistowskie. Inna sprawa, żę jego w jego środowisku znajduje się wiele neonazistów.czy faszystów. O ile nazizm faktycznie jest złem wcielonym z ustrojów politycznych i doktryn. Faszyzm sam w sobie nie zrobił defacto niczego zbrodniczego. Są nawet byłe kraje faszystowskie, które zostały odbudowane przez faszystów by potem przejść na demokracje. Patrz Hiszpania czy Chile. Francisco Franco twórca faszyzmu Hiszpańskiego uratował kraj przed komunizmem oraz wprowadził pierwsze 40 letnie stabilne rządy w kraju, który wcześniej był rozrywany ciągłymi konfliktami wewnętrznymi.Nie przystąpił do drugiej wojny i ratował uciekających żydów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 2

@wichniak2 poglądy na mniejszości narodowe mają podobne (zwłaszcza narodowcy związani z PISem, co do innych odłamów to nie wiem). PISowcy nienawidzą właściwie wszystkich, oprócz Polski i Węgier. Jeżeli popierają jakiś inny kraj w czymś, to znaczy, że chcą komuś, kogo bardziej nie cierpią na złość.
W Afryce może aż takiej śmiertelności na koronawirusa nie mają, bo w porównaniu do europejskich krajów nie przyjeżdża tam aż tylu ludzi, gęstość zaludnienia chyba mają mniejszą, bo o ile są skupiska, gdzie ludzie żyją dosłownie jeden na drugim, to wiele jest miejsc, gdzie między jednym domem a drugim jest kilka kilometrów. No i przede wszystkim umierają nie tyle na koronawirusa, co na choroby, które nam się wydają niegroźne lub nie występują u nas od co najmniej kilkudziesięciu lat. Choć gdyby wróciły, to mam obawy, czy z obecnym rządem poradzilibyśmy sobie.

@LoneGhost fanatyków nie brakuje po żadnej stronie. Sami neonaziści bardzo często określają siebie po prostu patriotami, co tak na marginesie jest obrazą dla prawdziwych patriotów.
PISowców od hitlerowców różni to, że dla PISu nadludźmi są tylko Polacy głosujący na PIS, a w przypadku niemieckich nazistów nadludźmi byli wszyscy Niemcy spełniający kryteria rasowe.
W sumie PIS to też socjaliści. Ale oni prędzej zrujnują Polskę niż odbudują. Chyba możemy mówić o szczęściu, że nie mamy silnej armii, bo kto wie, czy Kaczyńskiemu nie zamarzyłby się podbój świata lub jakiś odwet za dowolne wydarzenie historyczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar wichniak2
0 / 0

@Cammax PiSowcy nienawidzą wszystkich oprócz połowy Polski i całych Węgier, to tak dla ścisłości ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@wichniak2 racja, bo tym się różnią od nazistów. PIS również we własnym kraju dzieli ludzi na podludzi i nadludzi (w ich nowomowie: lepszy i gorszy sort).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
+4 / 12

To już było wiadome kilka miesięcy temu, wystarczyło przejrzeć oficjalne statystyki.
Ale wystarczyło gdzieś w internecie o tym wspomnieć dostawało się łatkę: szura, foliarza, płaskoziemcy, antyszczepionkowca i ogólnie debila.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
0 / 8

@Eviar
A więc to co można znaleźć w oficjalnych danych instytucji rządowych - które to instytucje z pewnością nie negują pandemii - uważasz za mokre fantazje? Brawo! Czyli twoim zdaniem GUS kłamie i kłamał, a Ministerstwo Zdrowia w swoich komunikatach podawało nieprawdę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
+3 / 9

@Eviar Twoja interpretacja to mokra fantazja, tyle że MZ nie kwapi się do przyznania że z powodu Covid praktycznie zaprzestano leczenia wszystkich innych chorób które nie zniknęły nagle w magiczny sposób.
Wirusy, bakterie, nowotwory, niewydolne organy nie zrobiły sobie wolnego tylko dlatego że mamy "czas covida".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kmam
0 / 2

@Eviar Więc uważasz, że jest pandemia? Przyjmij do wiadomości, że łatkę debila przykleja się za promowanie pandemii. Wiadomo, że są wirusy, że powodują one choroby, że na te choroby można umrzeć. Ale to nie tylko COVID. Dajesz medykom celebrytom i politykom, zarabiać na swojej głupocie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
+1 / 3

@Eviar
Jeszcze przed jesienną falą, latem przeprowadzano badania - co prawda w USA ale też tam cowid szalał już na wiosnę (a "nasz" rząd swoje decyzje pandemiczne motywuje badaniami publikowanymi w "Nature"). Odnotowano znaczący statystycznie - wzrost zgonów nie powiązanych z covidem. Jeśli się nie mylę około 15-20% z nadmiarowych zgonów nie miało żadnego związku z cowid.
Jeśli chodzi o Polskę, w imię walki z covidem ograniczono mocno w służbie zdrowia wszystko co nie ma związku z pandemią. Lekarza pierwszego kontaktu zredukowano praktycznie do wróżki na telefon. Możesz udawać że to nie ma żadnego znaczenia, oszukuj się dalej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kmam
-1 / 1

@Eviar Przekonać cię nie przekonam. Radzę nosić tylko dwie maski chirurgiczne (zgodnie z zaleceniem MZ. Jedną z przodu, drugą z tyłu, żeby nie śmierdziało jak się zesr.asz ze strachu przed COVID. A i tak tyle pomoże na smród, co i na COVID.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
-5 / 7

To pokazuje ile jest niezdiagnozowanych zgonów z powodu covid -19. Tak przypadkiem są to kraje w których jest akurat dużo zgonów z powodu covid-19 przy słabej wykrywalności covid-19. Jeżeli przypadków covid-19 jest wielokrotnie więcej niż się wykrywa, to chyba oczywiste, że nie u wszystkich osób zmarłych z powodu covid-19 uda się ten covid wykazać. Poza tym powinno brać się średnia z 5 lat, a nie z 2 ale to szczegól

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KasiaTomek
+3 / 5

@5g3g a może po prostu wynika to ze strachu przed wirusem oraz nieprzyjmowaniem pacjentów lub długimi terminami wynikajacymi z konieczności przerw między pacjentami?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
-1 / 1

@KasiaTomek największy strach był wiosna 2020, a zgonów nadmiarowych nie było. Nie było ich również latem 2020. W Polsce pojawiły się jesienią 2021 i to w takiej liczbie że w 3 miesiące wyprzedziliśmy w tej kategorii wszystkie kraje EU poza Bułgarią. Związek nadmiarowych zgonów z zakażeniami covid 19 jest wybitny. A nie widać tego związku z reorganizacja sluBy zdrowia czy lekiem wśród obywateli

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P poziomka01
-1 / 1

@5g3g akurat lekarze robią wszystko by zmarłym przypisać kowid.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
0 / 0

@poziomka01 ciekawe skąd masz taką wiedzę. I co oznacza to " wszystko" wg ciebie? Zdajesz sobie sprawę ze zmarłym w domu nikt testu nie robi? Że najlepsze testy wykonane w optymalnym momencie są w 20-30% ujemne. Statystycznie jednak konieczność hospitalizacji nie wypada w tym optymalnym momencie. Trzeba trochę pochorować, aby organizm stał się niewydolny.
Jak piszesz że lekarz robią wszystko aby przypisać zgon covidowi to napisz co konkretnie robią i skąd masz tą wiedzę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar KasiaTomek
0 / 0

@5g3g ale też może trzeba patrzeć długofalowo, że wtedy wiosną ludzie się bali, przestali wychodzić, dbać o aktywność fizyczną itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
5 5g3g
0 / 0

@KasiaTomek jest to jakaś hipoteza tylko pytanie jakie dowody na jej poparcie potrafisz pokazać. Byłby to raczej dziwny zbieg okoliczności, gdzy przez pół roku nie dawało to dodatkowych zgonów i nagle stało się przyczyną kilkudziesięciu tysięcy nadmiarowych zgonów w przeciągu 3miesiecy. Akurat wtedy gdy drastycznie wzrosła liczba na covid-19.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kmam
0 / 0

@5g3g "W Polsce pojawiły się jesienią 2021".... dobre. Teraz wiem kto tworzy wróżby dla rządu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem