Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
358 407
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
F Fonzi
+16 / 26

@kudlata111 Idąc Twoim tokiem rozumowania niepotrzebnie w ogóle zabierasz głos w internecie, bo nikogo to przecież nie obchodzi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+5 / 7

@kudlata111 Eee... Ale to Ty pierwsza musiałaś zabrać głos.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+3 / 5

@kudlata111 Dzięki, masz plusa.
BTW Mnie takie historie interesują. Zwłaszcza, że jest ona opowiedziana z podawaniem plusów i minusów bycia w Kościele, a nie tylko wylewaniem pomyj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 25 lutego 2021 o 12:11

M Matired
+3 / 11

@cyaegha - to bardzo ważne pytanie, ponieważ czymś innym jest słyszeć, że Kościół jest zbudowany na przemocy, dyskryminacji czy krzywdzeniu dzieci, a czym innym jest rzeczywiście się z tymi zjawiskami spotkać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 lutego 2021 o 12:47

P Pasqdnik82
0 / 2

@Hvsarz Powinni być a nie są, są przenoszeni na inne parafie, chronieni, przebywają w domach emerytów.... no sorry ale samo to że cała ta instytucja broni takich "pastrze" świadczy o KK. Mowa nienawiści w KK? No osobiście księża których ona zna taką się nie posługiwali, ale wystarczy sobie posłuchać co mówili w mediach ogólnodostępnych hierarchowie kościoła, jak chociażby Jędraszewski... i nawet upomniany przez swojego zwierzchnika nie został :P KK jest zgniły, a to że są normalni księża, którzy są z powołania.. ale milczą... też dobrze nie świadczy o nich .... skostniała hierarchiczna instyucja gdzie normalny ksiądz będzie zaszczuty przez biskupów i arcybiskupów jak tylko ośmieli się skrytykować ich wypowiedzi czy działania...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fonzi
+4 / 12

@Fragglesik Właśnie ja uważam że kościół to w głównej mierze hierarchia i księża, natomiast Bóg i wierni to chrześcijaństwo. Niestety wiele osób myli te pojęcia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fonzi
-5 / 7

@Fragglesik Dokładnie, wyznanie wiary katolika a nie chrześcijanina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Reinert
+7 / 15

Kościół to wyłącznie ludzie. I to ludzie, którzy nim zarządzają, bo wierni nie mają tam nic do gadania. Bóg to też ludzie, bo oni go wymyślili, a ci którzy go wymyślili z całą pewnością w niego nie wierzą. Wierzący za to nie mają i tu nic do gadania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
+6 / 10

@Fragglesik No, właśnie, w ten święty kościół powszechny ludzie przestają wierzyć, do wreszcie zorientowali się, że nie mają w nim nic do powiedzenia. Mogą modlić się, płacić na tacę i nie mówić, bo wyrażanie własnego zdania w kościele jest zbrodnią i atakiem na kościół.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B byh81
+2 / 2

Właśnie kościół to budynek w którym księża powinni być dla wiernych. A do wiary w Boga tego czy każdego innego żaden budynek i ksiądz potrzebni nie są. Pamiętam w szkole podstawowej na religii taki stary i już dawno nie żyjący ksiądz mówił że Bóg jest we wszystkim, kamieniu, drzewie, kwiacie i każdej żyjącej istocie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WaKukWaJimor
+5 / 11

U mnie akt apostazji dokonał się wczoraj. 10 min dosłownie to trwało. Nie było przekonywania, żadnej agresji ze strony zakonnika który przyjmował papiery, nie namawiał do pozostania i nie pytał czemu. Bardzo kulturalnie i przyjemnie, bo słyszy sie o różnych rzeczach, kiedy ludzie przychodzą z papierami. Zapytał tylko czy znam konsekwekcje, postawił pieczątkę i podpisał się na papierach. Żal, że tyle czasu się z tym zwlekało, ale w końcu załatwione.
Ps. nie płonę, kiedy chodzę po "poświęconej" ziemi :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Snickers2012
0 / 6

Ano właśnie, chyba tylko dla szpanu ludzie robią te apostazję. Zadnej realnej zmiany poza jakimś światełkiem w bani raczej nie wprowadza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WaKukWaJimor
+2 / 2

@VenarNarco Skoro dla kościoła żadna strata to jeszcze lepiej - sytuacja win-win. Zysku z przynależności do tej instytucji też nie było.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WaKukWaJimor
+4 / 4

@VenarNarco No skoro tak to jeszcze lepiej dla kościółka, że mnie w nim nie ma :) W bajki przestało się wierzyć dawno temu, ale skoro niektórzy ludzie lubią i im to potrzebne to mnie to nie obchodzi :) A papierek sobie nie świeci na insta ale leży schowany jako dowód w segregatorze z dokumentami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WaKukWaJimor
+4 / 4

@Snickers2012 I powiedz mi czy to jest normalne, że jeśli chce się wypisać z instytucji to nadal realnej zmiany z tego nie ma?
Dla mnie ma. Niech czarna zaraza zobaczy, że nie wszyscy zmuszeni do przystąpienia do tej instytucji chcą w niej być, nawet jeśli nadal będą mnie zaliczać do katoli, choć wyklętych. Zresztą po komentarzach widać, że jednak niektórych to rusza, że ktoś dokonał apostazji. Gdyby tak nie było darowalibyście sobie te komentarze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VenarNarco
+3 / 3

@WaKukWaJimor
Jeszcze za PO był projekt o zmianie opodatkowania i przekazywaniu określonego procentu na kościół. Episkopat nie chciał tego rozwiązania wiec wiedzą, że ilość wiernych maleje. Są niedzielne msze podczas których liczy się ilość wiernych i przystępujących do komunii. Tak więc ubywająca liczba wiernych praktykujących nie jest żadną tajemnicą. Nie rozumiem tylko po co, marnować czas, żeby dokonać apostazji.
Jakoś nigdy nie wypisywałem się z bibliotek, z których nie korzystam, a parafia i tak ma odnotowane że nie przyjmujesz księdza po kolędzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WaKukWaJimor
+3 / 3

@VenarNarco 10 minut to nie jest zbyt wiele czasu zmarnowanego, a po drodze odwiedziłam dziadków na cmentarzu :) Miało być oficjalnie, tak chciałam. W bibliotekach karty ważności same wygasają i trzeba je odnawiać, w tym przypadku tak nie jest - raz złapanym jest się złapanym do końca życia. Nawet teraz nadal będą mnie wliczać do statystyk jako katolik choć mam papier, że tego nie chcę. Jeśli ktoś nie chce tego robić bo uważa to za stratę czasu to jego sprawa, ja miałam czas i poświęciłam te 10 minut - każdego indywidualna sprawa :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PogromcaCiapatychPrawiczkow
+1 / 5

Dla niego, jak i dla mnie (apostaty od 20 lat), to ogromny zysk. Jest 10000% szansy, że nie spotkamy takich głąbie jak ty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tehadi
-4 / 12

Kiedyś gdy sam chodziłem do duszpasterstwa dostałem łaskę wyrwania się z problemu w którym byłem, jednak przez brak wytrwałości w modlitwie (i ogólnie o brak wytrwałości) moje problemy pogorszyły się znacząco. zainteresowanych odsyłam do Łk 11, 24-26.
Wtedy też chodziłem myśląc o apostazji, odwróconych krzyżach, budowałem pychę w moim sercu, bo 'wszyscy inni dostali łaski, a ja nie'. Wtedy jeszcze nie zauważałem jak bardzo byłem niewytrwały oraz jak bardzo pycha przysłaniała mi obraz Pana.
Wiara to nie tylko 'ochy i achy', granie na gitarze i pielgrzymki, ale też dawanie z siebie czegoś.
ja byłem egoistą i choć chciałem dawać z siebie, nie potrafiłem i wygodniej było wykorzystywać innych , tylko brać.
Od roku nawracam się i dopiero teraz zacząłem zauważać jak Pan działał w moim życiu i jak dawał mi na każdym kroku pomoc i rzucał prezentami:)
Było ciężko, ale Pan wyrwał mnie z piekła, z egoizmu i staram się mu dać prowadzić:)
Droga Panno Agnieszko, proszę nie tracić nadziei, kiedyś Ojciec się o panią upomni

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Lemyjones
+7 / 7

Ta pani (obojętnie kim jest) podjęła świadomą WŁASNĄ decyzję w sprawie swojego życia religijnego. Z tego co udało mi się zrozumieć, nie było to impulsywne działanie.
W przeciwieństwie do wielu ludzi, którzy zostali ochrzczeni przez rodziców i wzięli ślub kościelny bo inaczej babcia ziemię na rydzyka przepisze (czyli niejako na siłę).
Czy ta decyzja jest słuszna czy nie to tylko ta pani potrafi ocenić.
Na tym właśnie polega wolność, można należeć do jakiejś organizacji, a można też się z niej wypisać jak się człowiek zastanowi i stwierdzi że mu nie po drodze z daną organizacją.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T ThomasJot
+5 / 5

Jako komentarz zacytuję Pana Pułkownika Adama Mazguły.; W normalnym społeczeństwie taki kościół który szczuje na ludzi , a nie uczy kochać ,nie przetrwałby tygodnia, bo sami wierni zrobiliby porządek z fałszywą wiarą.W naszym kraju sojusz polityki z ołtarzem czyni cuda :

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wwer
0 / 0

@ThomasJot
Dla pana Mazguły ścieżki zdrowia i stan wojenny były wydarzeniem kulturalnym. Niechęć dla Kościoła można by powiedzieć wyssał z mlekiem... przepraszam z partyjną wódką.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
+7 / 9

@reevox Ale napisałeś komentarz:):):) Czyli wiesz, o czym jest tekst:):):)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T ThomasJot
0 / 0

@reevox Czytać to trzeba umieć i rozumieć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bilutek
0 / 2

@ksiadz_faroz - Czesię z Klanu gra Anna Powierza!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eGzu
0 / 0

Tylko pytanie czy moje dane osobowe zostaną wymazane.
Sam akt apostazji nie ma dla mnie żadnego znaczenia, to tak jakbym chciał się wypisać, z kościoła Wielkiego Ziemniaka, którego wyznawcy ochrzciliby mnie mimo woli.
Skoro w to nie wierzę, to mi to loto, byleby nie dysponowali moim nazwiskiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N no_musialem
-4 / 6

Smutne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem