Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
15 20
-

Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P pejter
0 / 4

Coś dla @LowcaKomedii, który szydził z Atora

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pejter
0 / 4

@LowcaKomedii Mówił to w kontekście handlowym. Wytłumaczone zostało po moim wpisie, a wynika z tego tyle, że jedne kraje uznają dany składnik za szkodliwy a inne nie. Tylko na jakiej podstawie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+6 / 6

Nie koncerny ale ustawodawstwo lokalne.
np. masz składnik A po 20$ za litr i składnik B po 150$ za litr (różnice w technologii uzyskania, stopniu oczyszczenia,warunkach przechowywania).

W części krajów, np USA, UE, CAN, GB składnik A został uznany za szkodliwy i zakazany. Pozostałe kraje nie widzą z nim problemu bo bardziej interesuje je końcowa cena leku.
Pierwsze kraje mają droższą wersję leku ze składnikiem B, drugie tańszą wersję ze składnikiem A.

A każdy może sobie interpretować jak chce. Np że "potworne bigfarmy kradną więcej od bogatych a przecież PRAWIEIDENTYCZNY lek tej samej firmy jest dostępny w Afryce za połowę ceny"

Podobnie jest ze spożywką: producenci jeżeli nie mają ograniczeń prawnych pompują we wszystko tłuszcze trans i syrop glukozowo-fruktozowy - bo to tanie składniki i produkt końcowy może rywalizowac ceną z konkurencją. Jeżeli pojawiają się ograniczenia (np. limity zawartości szkodliwych składników) muszą używać droższych składników (np oleju) i produkt drożeje. A wersja z kraju bez ograniczeń ma zakaz dystrybucji w kraju z ograniczeniami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 marca 2021 o 11:57

G Goretex
-4 / 10

@Pilot1986

Zastrzeżenie "Not for distribution in the United States, Canada and the European Union” jest po to, żeby utrudnić sprzedaż leku przeznaczonego do Afryki na rynku Europejskim.

Inaczej jakiś obrotny przywiózłby to z powrotem do UE i sprzedał za ciężką kasę.

Może, jeśli czegoś nie wiesz, to zamiast tworzyć bezsensowne demoty z foliarskim podtekstem zadaj po prostu wcześniej pytanie..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 3 marca 2021 o 12:04

avatar Sanjzu
+2 / 2

@Pilot1986 Mam pytanko po jaką cholerę tworzysz praktycznie takie same demoty raz za razem ?

A teraz zacytuję samego siebie z twojego drugiego demota.
" Zakaz dystrybucji może wynikać z różnych powodów, chociażby tak prozaicznych jak przebyte wcześniejsze szczepienia (w eu/usa/kanadzie są obowiązkowe szczepienia), temperatura lub cokolwiek innego.
Dlatego jeśli im się nie podoba że i tak dostają za darmo szczepionki które sponsoruje im reszta świata to niech spierd@lają do tych swoich lepianek z gówna. Bo cały czas biedna Afryka potrzebuje czegoś, to niech się wezmą do roboty."
Dodatkowo może być też tak jak to @BrickOfTheWall ci w innym komentarzu wyjaśnił.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem